Herborist Gezond overwinteren (Gezondheid Geen zon toch bruin! tt^DE£v_ Vitamine E onmisbaar om gezond te blijven Haaruitval vaak een inwendig probleem Prikkelbaar voor de menstruatie? Verouderingsproblemen zijn succesvol te bestrijden Paracetamol: nu nog effectiever tegen pijn Homeopathische rustgevers bij teveel spanning E.line vitamine E zelfbruiner f. 9,9; DINSDAG 19 FEBRUARI 1991 8-169 Wanneer de winter aarzelt tussen herfstig of ijzig, stijgt het aantal hoestende en niezende mensen. In de omgeving vallen de eerste slachtoffers van één of ander griepvirus en degenen die nog op de been zijn proberen met behulp van huismiddeltjes of zelfs vaccinaties aan de greep van de griep te ontkomen. Griep wordt veroorzaakt door een microscopisch klei ne virus die, wanneer het lichaam over voldoende weerstand beschikt, relatief snel is overwonnen. Maar dat virusje kan het lichaam ook zodanig uitputten dat andere bacteriën en virussen er vat op kunnen krijgen. Wat als onschuldig griepje is begonnen, kan dan uit groeien tot een longontste king, hersenvliesontsteking of zenuwontsteking. Nie mand kan zich honderd pro cent tegen griep bescher men, maar risicogroepen zo als bejaarden of-mensen met nier-, hart- en longziekte, suikerziekte, bloedarmoede of zwangere vrouwen doen er goed aan zich te laten inenten. Lichaamsbeweging Zoals gezegd kan een li chaam met voldoende weer stand de griep zonder ver dere complicaties doorstaan. Maar vooral in de winter heeft men niet zo'n zin om vaak buitenshuis aan de conditie te werken. Toch heeft het lichaam in de win ter extra aandacht nodig. Doordat we veel binnen zit ten en minder bewegen, kunnen allerlei negatieve ef fecten, zoals een grauwe huid en gewichtstoename, optreden. Wanneer de alge hele conditie verzwakt, is de kans op ziektes groter. Het is dus van belang dat er ook in dit seizoen voldoende li chaamsbeweging is. Ga eens te voet boodschappen halen of doe simpele oefeningen in een goed geventileerde huis kamer. Daarnaast moet men erop toezien dat het lichaam voldoende vitamines krijgt. De vele verschillende soor ten voedingssupplementen die tegenwoordig te koop zijn, zijn dan zeker het over wegen waard. Huid Ook krijgt de huid in de wintermaanden niet of nau welijks de kans om onder de dikke kleding uit te komen. Het gevolg is dat bijvoor beeld dode huidcellen langer blijven liggen, waardoor de huid een grauw aanzien krijgt. Door elke week de huid, die overigens 's win ters teerder is dan in de zomer, met een superzachte scrub te behandelen, ziet de ze er niet alleen mooier uit, maar zal ook sneller kleuren onder de eerste zonnestra len. De laatste tijd bestaat er steeds meer belangstelling voor vitamine E. Op zich he lemaal niet verwonderlijk als u bedenkt dat vitamine E tal van belangrijke functies heeft in het lichaam. Vitami ne E verbetert de doorbloe ding van de weefsels, waar door de zuurstofvoorziening wordt bevorderd. Er zijn aanwijzingen dat vitamine E helpt bij klachten als kuit en beenkrampen en dat het overgangsklachten zoals duizeligheid, hoofdpijn en opvliegers doet verminde ren. Vitamine E bespoedigt het herstel van huidbeschadi gingen. Bovendien bestrijdt vitamine E vermoeidheid, waardoor het ook wel het Energie Vitamine wordt ge noemd. Anti-oxydant Vitamine E heeft een sterke anti-oxydatie werking. Dit betekent dat het de cel be schermt tegen de schadelij ke invloed van vrije radica len, waardoor het veroude ringsproces wordt ver traagd. Samen met vitamine A beschermt vitamine E de longen tegen beschadiging door luchtverontreiniging. Vitamine E komt o.a. voor in plantaardige oliën zoals tarwekiemolie en sojaolie en in groenten, noten, granen en eieren. Wie bewust en gezond eet krijgt alle beno digde vitaminen binnen. Toch zijn er omstandighe den waarin men iets extra's kan gebruiken. Fort-E-Vite vitamine van het merk Lanes zorgt dan voor de juiste aanvulling. Natuurlijk Tegenwoordig is vitamine E verkrijgbaar in synthetische en natuurlijke vorm. Na tuurlijke vitamine E is af komstig uit plantaardige oliën, terwijl synthetische wordt gemaakt uit bijpro- dukten van petroleum. De biologische werking van na tuurlijke vitamine E is gro ter dan synthetische en blijft langer in het lichaam. Zo'n natuurlijke vitamine E is Fort-E-Vite. Deze is sa mengesteld uit hoogwaardi ge plantaardige oliën. Fort-E-Vite is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en re- formhuis. Per dag verliezen we tussen de 30 en ÏOO haren. Zodra dat aantal per dag groter wordt betekent het meestal dat de haarwortels een tekort aan voe dingsstoffen hebben. Op zichzelf is onze haardos dode materie. Het groeit uit een haarzakje dat zichzelf voedt met stoffen die in het bloed zitten. Een gebrek aan die voedingsstoffen leidt onveran derlijk tot haaruitval. Eenzijdig voedsel, stress, ziektes, het gebruik van medicijnen, maar ook erfelijke factoren kunnen hier de oorzaak van zijn. Om haaruitval met succes tegen te gaan, moet het van binnenuit worden bestreden, met bijvoorbeeld Priorin capsules. Deze zijn bestemd voor inwendig gebruik en verbeteren de doorbloeding van de hoofdhuid, dank zij een uitgebalanceerde selectie van natuurlijke voedings stoffen, zoals gierstex- tract, calcium-pantothenaat, L-cystine en tarwekiemolie. De capsules bevatten geen hormonen en veroorzaken dus geen haargroei op onge wenste plaatsen. Priorin capsules kunnen door iedereen die last heeft van haaruitval worden ge bruikt. Ook door vrouwen die tijdens of na de zwan gerschap last hebben van haaruitval. Aangezien haar van nature langzaam groeit geldt: hoe langer de kuur, hoe beter het resultaat. Bij regelmatig gebruik is na acht weken al effect merkbaar. Naast de capsules voor inwendig ge bruik zijn er ook shampoos en een haar-elixer die de werking van de capsules versterken. De Priorin haar elixer wordt uitwendig aan gebracht. Het haar wordt er ster key door, en minder snel vet. Daarnaast zorgt het voor een betere doorbloeding van de hoofdhuid. Bij regel matig gebruik wordt de haarstructuur verbeterd en krijgt het haar meer volu me. Prettige bijkomstigheid is dat de haarelixer het haar beschermt tegen schadelijke invloeden van buiten, door dat het een dun, onzichtbaar laagje om de haarschacht aanbrengt. De Priorin-produkten zijn verkrijgbaar bij apotheker, drogist en reformzaak, waar tevens een gratis voorlich tingsfolder klaar ligt. Voor meer informatie: Vemedia, 020-5490905. Heeft u ook het gevoel dat niemand u begrijpt wanneer uw menstruatie in aantocht is? En vecht u ook telkens weer tegen dat vreselijke humeur, die lusteloosheid, dat opgeblazen gevoel en die gespan nen borsten? AL DEZE PRODUKTEN ZIJN IN VLAARDINGEN EN SCHIEDAM VERKRIJGBAAR BIJ De Herborist, de kruidendrogist, is een gespecialiseerde drogisterij op het gebied van kruiden, specerijen, natuurge- neesmiddelen, homeopathie, vitaminen, mineralen, gezon de voeding, thee en natuurlijke huidverzorging. Drogisterij, Kruiderij Homeopathie VLAARDINGEN Hoogstraat 165 434.00.64 (Kruiderij Te Hooi en te Gras) De Loper 475.07.44 SCHIEDAM Hoogstraat 15 426.32.80 Bijna 80% van de tussen 18 en 50 jaar heeft last van deze maandelijks te rugkerende klachten. We tenschappers vatten ze sa men als premenstrueel syn droom ofwel PMS. Bij meer rian de helft van de vrouwen wordt PMS veroorzaakt doordat hun lichaam be langrijke vetzuren weigert te produceren. Deze belang rijke vetzuren komen in de voeding helaas niet voor. Dr. Michael Brush, één van de bekendste Engelse artsen op het gebied van de bestrij ding van PMS, was de eerste die teunisbloemolie capsules (Efamol) onderzocht als mid del tegen PMS. Hij testte het produkt bij meer dan 100 vrouwen met ernstige PMS. De resultaten waren verbluf fend. Bij tweederde van de vrouwen verdwenen de symptomen helemaal of bij na helemaal. Efamol teunis bloemolie blijkt de ontbre kende vetzuren in de juiste verhouding aan te kunnen vullen. De veiligheid van Efamol is inmiddels in tal van onder zoeken vast komen te staan. En er is nog een plezierige bijkomstigheid. Deze teunis bloemcapsules blijken ook gunstige effecten te hebben op de huid. Het blijkt dat vooral eczeempatiënten er baat bij hebben, maar ook gezonde mensen krijgen er een gladdere en zachtere huid van. Ondersteunende vitamines Vrouwen met premenstruele klachten hebben van sommi ge vitamines en mineralen een aanvulling nodig. Daar om is er speciaal voor de vrouw met PMS nu Efamol PMP. Een uitgekiende com binatie van Efamol teunis bloemolie-capsules en Efavi- te tabletten (met o.a. zink en vitamine B6). Efamol PMP is verkrijgbaarbij apotheek, drogisterij en reformhuis. Bel voor meer informatie: 06-0995522 (gratis). 'Ook Diane Dobbelman (actrice) gebruikt met succes Zeil H 3. Dagelijks ondervinden hon derdduizenden mensen dat ouderdom met gebreken kan komen. Zij hebben o.a. te kampen met stijve (pijnlijke) gewrichten, een moeizame stoelgang, slechte spijsver tering, een slechter geheu gen, verminderde doorbloe ding (koude voeten), vergrij zing, haaruitval en een ge brek aan levenslust en vita liteit. De oorzaken hiervan zijn vaak een gebrek aan bepaalde voedingsstoffen (enzymen, vitaminen en mi neralen) en de vertraagde vernieuwing van de li chaamscellen naarmate de jaren gaan tellen. Prof. Dr. Asian's ontdekking Bij toeval ontdekte prof. dr. Asian dat procaine H 3 de celvernieuwing dusdanig stimuleert dat b.v. stijve en pijnlijke gewrichten in kor te tijd kunnen verbeteren. Sindsdien is de celtherapie met procaine H 3 door dui zenden mensen succesvol toegepast ter voorkoming en bestrijding van ouder- domsklachten. In Nederland is het de actri ce Diane Dobbelman (o.a. be kend uit de t.v.-serie "De Fabriek") die Zeil H 3, met 06 mg procaine H 3 per dra gee, op aanraden van een collega is gaan gebruiken. Ook bevat Zeil H 3 een we tenschappelijk uitgeteste, plantaardige enzymcombi natie. De Amerikaanse dr. Wolf ontdekte dat deze enzy men een stimulerende wer king hebben op de spijsver tering. De acidophilum (rechtsdraaiend melkzuur) in de dragee zorgt voor een verbetering van de stoel gang. Eén van de andere bestanddelen zijn de biogene stimulatoren. Deze bevorde ren volgens prof. Filatov, de doorbloeding en weefsela demhaling. Tot slot bevat el ke dragee Zeil H 3 de vita mines A, B, C en E en de mineralen ijzer, kalk, kiezel- zuur en magnesium. Dit laatste zorgt voor een ont spannen gevoel. Snel werkzaam Aanvankelijk stond Diane Dobbelman wat argwanend tegenover Zeil H 3. "Eerlijk gezegd, zag ik er niet zoveel heil in, maar ik ben het toch gaan proberen. Baat het niet, dan schaadt het niet. Maar tot mijn verbazing voelde ik me al binnen enke le weken een compleet ander mens. Fitter en vitaler." Zeil H 3 is niet verslavend en ontziet de maag. De dra gees vallen namelijk in de dunne darm uiteen. Het is te koop bij apotheek, drogist of reformzaak. De prijzen zijn voor 60 dragees 19,75 en voor 120 dragees 35,95. Voor meer informatie: 03410-27626 of schrijf naar TS Reform BV, Postbus 346, 3850 AH Ermelo. V M mAKiMLEmmooi)Dm:mswims posms 202 -3740 w mkn Paracetamol is de meest gangbare pijnstiller die over de toonbank gaat. Uit cijfers blijkt dat één op de twee consumenten een pijnstiller met paracetamol koopt. In 1955 was Panadol de eerste pijnstiller die paracetamol bevatte, een middel dat toen alleen op recept verkrijg baar was bij de apotheek. Onder de naam Panadol werd paracetamol over de hele wereld bekend. Aan de werkzaamheid en vooral de veiligheid van deze toen nieuwe pijnstiller wer den terecht hoge eisen ge steld. Panadol producent Sterling Winthrop heeft voor en na de introductie intensief onderzoek gedaan naar de veiligheid van para cetamol voor de maag. Dit heeft in belangrijke mate bijgedragen aan de interna tionale acceptatie van para cetamol. De laatste jaren is er veel wetenschappelijk onderzoek gedaan naar een sterkere pijnstiller. Uit de vele publi caties geven we twee opval lende conclusies: De werking van paraceta mol plus coffeïne is gelijk aan de werking van een 40% hogere dosering van paracetamol alleen. Toevoeging van deze stof blijkt een veilige en goede manier om de effectiviteit van zonder recept ver krijgbare pijnstillers te vergroten. Nieuw Panadol Plus Vanwege de verhoogde ef fectiviteit die deze combina tie op pijnstilling heeft, is nu Panadol Plus op de markt gebracht. Wie een pijnstiller nodig heeft, doet niet zomaar een willekeuri ge greep uit het aanbod. Er wordt heel bewust rekening gehouden met de veiligheid voor darmen en maag en de effectiviteit van het middel. Ook letten we er meer op of zo'n tablet makkelijk in te nemen is. In Nederland wor den vooral ronde tabletten verkocht, maar over het al gemeen geldt dat die wat moeilijker worden doorge slikt. De fabrikant van Pa nadol Plus heeft daarmee re kening gehouden en de ta blet een nieuwe, langwerpi ge vorm gegeven, die het doorslikken een stuk mak kelijker maakt. Deze nieuwe pijnstiller is verkrijgbaar bij drogist en apotheek voor 3,45. De prijs ligt welis waar iets hoger dan de stan daard paracetamol produk- ten, maar de werking is aantoonbaar beter. Nieuwe Panadol Plus. Effectie ver dan paracetamol alleen, in makkelijker te slikken tablet. KindivalNervival en Rustival: Iedereen heeft weieens het gevoel dat de zenuwen behoorlijk op de proef worden gesteld. Zenuwachtig worden is eigenlijk een normale reflex van het lichaam. Dat hoeft niet persé negatief te zijn. Vaak zorgt een beetje spanning ervoor dat we goed kun nen presteren, bijvoorbeeld voor een examen of een sollicitatiegesprek. Maar als de boog te lang en te strak is gespannen, moeten we er iets aan doen. ver blijft het uiteraard be langrijk voldoende rust en beweging te nemen. Voor de vele duizenden mensen die moeilijk in slaap kunnen komen is er een veilige, niet verslavende rustgever: Rus tival. Dit middel werkt licht kalmerend en helpt het li chaam de kwaliteit van de slaap te verbeteren. De drie rustgevers zijn ver krijgbaar bij apotheek, dro gisterij en reformhuis. Het zenuwstelsel stelt ons in staat door middel van zin tuigen prikkels uit de omge ving op te vangen. Onze hersens moeten elke dag een grote stroom prikkels ver werken, zoals het geluid van het verkeer, pratende men sen, muziek en lichtprikkels van TL-lampen of het com puterscherm. Alles bij el kaar zijn het zoveel prikkels dat er spanningen kunnen optreden. Daarnaast kunnen persoonlijke problemen er voor zorgen dat de nervosi teit en stress langzaam maar zeker greep op ons krijgen. Om u te helpen bij stress en spanningen heeft VSM Ge neesmiddelen drie homeopa thische geneesmiddelen op de markt gebracht. Deze middelen versterken het ze nuwstelsel. Het unieke van deze produkten is dat ze door hun natuurlijke basis niet verslavend of versuf fend werken. Drie rustgevers Speciaal voor kinderen is er Kindival. Veel ouders heb ben nogal wat te stellen met kinderen die slecht kunnen slapen. Kindival bevordert de rust waardoor kinderen gemakkelijker in slaap kun nen vallen. Kindival is zelfs geschikt voor de allerklein sten. Nervival bevat zeven bestanddelen die de span ningen en de daarmee ge paard gaande verschijnselen zoals angst en maag- en darmklachten kunnen te gengaan. Naast deze rustge- E-line vitamine E crème verzorgt en beschermt de huid. Geschikt voor alle huidtypen (hypo-allergeen) Geeft binnen /- 5 uur de huid een prachtige, egale bruine tint zonder zonnestralen. De creme vlekt niet en houdt </- 7 dagen. Het wapent de huid bovendien tegen te snelle ver branding en houdt de zongebruinde huid langdurig zomer bruin. De vitamine E in de creme verzorgt de huid uitstekend, houdt haar zacht en soepel en voorkomt uit drogen. Zeer geschikt als dagcreme te gebruiken zelfs voor de meest ge voelige huid. E.line Zelfbruiner is gemaakt op basis van zuiver natuurlijke brui- ningsextrakten met vitamine E. Deze huidvriendelijke stoffen zorgen voor een mooie bruine huid, zonder dat U in de (toch schade lijke) zon hoeft te liggen. Het resultaat is verbluffend. Een zonnetje in een potje voor 95 30 gram.

De Havenloods | 1991 | | pagina 7