'Aanleg van tolpleinen is versluierd beleid' VOOR NOG GEEN ■ITIiNTJES!! %S$08>l Verzorging ouderen vereist meer geld ILIAS TEXTIEL DE HAVENLOODS Bijeenkomst beginnende ondernemers Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Monumentenzorg onder druk SCHIEDAM De restaura tie van monumenten in Schiedam dreigt te stagne ren. DaGblijkt uit het in ja nuari verschenen meerjaren plan Stadsvernieuwing. Hoewel het budget onlangs met en kwart miljoen is ver hoogd, overtreffen de be hoeften ruimschoots de in komsten. Per jaar bedraagt het tekort ongeveer 5 ton. Volgens Jules Peppelaar, medewerker van de afdeling Ruimtelijke Ordening en Stadsbeheer onderzoekt de gemeente momenteel hoe het tekort aangevuld kan wor den. „De eigenaren van mo numenten doen te veel een beroep op het stadsvernieu wingsfonds. Om die druk te verlichten, zijn we op zoek naar andere financiële bron nen. Je kan bijvoorbeeld de restauratie van monumenten op dezelfde wijze bekostigen als de particuliere woning verbetering", aldus Peppe laar. Binnenkort versbhijnt er een notitie over de Schie- damse Autokraken SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde is in een groot aan tal auto's ingebroken. Vrijdag klommen onbekenden over het hek van een bedrijf aan de Van Heeckstraat, waarna zij verschillende auto's door zochten. De buit bestond uit een fotocamera, een flitser en een fototas. Uit een auto aan de Buitenhavenweg werd op dezelfde dag een radio-casset terecorder gestolen. Zaterdag vernielden onbekenden de portierruiten van vijf auto's aan de Lange Nieuwstraat. Een CD-speler en 20 CD's vormden de 'opbrengst' van een inbraak in een auto aan de Havendijk. Zondag werd uit een auto aan de St. Liduina- straat een gereedschapskist meegenomen. Brand in café SCHIEDAM In een café aan de Snelliussingel is maan dagochtend omstreeks half drie brand uitgebroken. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, doordat het café aan enkele dichtgetim merde slooppanden grensde. Het vuur werd door de brand weer geblust. De politie on derzoekt de oorzaak van de brand. HET VLAARDINGS MINI PLAY-BACK EN SONGFESTIVAL Zaterdag 2 maart a.s. in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen aanvang 20.00 uur MARCO BORSATO Schone» Kaarten a 15.- te verkrijgen bij: Stadsgehoorzaal Schiedamseweg Vlaardingen Tel. 010-434.03.99 Wethouder Zijdeveld is tegen voorstel minister May-Weggen SCHIEDAM— Het voor nemen van minister May- Weggen om een groot aan tal tolpleinen aan te leg gen, kan in de ogen van wethouder Chris Zijdeveld (PvdA) geen genade vin den. „Het is een versluierd beleid. Het wordt tijd dat het rijk ophoudt met deze vorm van automobilistje pesten. Ik begrijp niet waarom het zo ingewik keld moet. Als de minister vindt dat de automobilist meer moet betalen dan moet ze het openlijk zeg gen en gewoon de accijns op de brandstoffen verho gen", stelt Zijdeveld. Als het plan van de minister doorgaat, komt er rond Schie dam een aantal tolpleinen te liggen waar de automobilist een bedrag moet betalen om te kunnen passeren. In het plan van May-Weggen is onder an dere een tolplein tussen Vlaardingen en Maassluis op genomen. Ook staat er een tol plein gepland ten noorden van SCHIEDAM— Het CDA- Vrouwenberaad Schiedam houdt op woensdag 27 februa ri eèn bijeenkomst in de ge bouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Westvest 92. Gastspreker is ir. F.A. Korff, directeur van de Directie Financiën Publiek rechtelijke Lichamen van het Directoraat-Generaal van de Rijksbegroting. De bij_ eenkomst begint om 09.30 uür. Schiedam bij de nog aan te leggen rijksweg 19. De ge dachte achter het plan is dal als automoblisten meer moe ten gaan betalen de mobiliteit zal afnemen. Vooral het foren senverkeer zal door de maat regel worden getroffen. Chaotisch Vorige week hebben de be stuurders van de bij het plan betrokken gemeenten uitleg gekregen over het voornemen van de minister. Volgens Zij develd verliep deze bijeen komst chaotisch. „De presen tatie was erg slordig". Maar ook op inhoudelijk ge bied waren er nogal wat op merkingen op het tolpleinen- idee. Volgens Zijdeveld was er niet over elke lokatie even goed nagedacht. Er zijn in ieder geval in een aantal ge vallen goede mogelijkheden om van sluipwegen gebruik te maken, zo concludeert de be stuurder. Onduidelijk „Ook is het merkwaardig dat op het traject Dordrecht-Rot terdam wel tol wordt geheven en op het traject Haarlem- Amsterdam niet", zegt Zijde veld. „Tevens werd er geen duidelijk beeld geschetst van hoe zo'n tolplein ingericht gaat worden. Er werd een beetje gemompeld dat het de omvang van een benzinesta- 'Groot Niet Te Vermijden' zorgt voor spektakel SCHIEDAM Gastoptredens van een glibberige Italiaanse zanger, een opera-zangeres 'op leeftijd', Amerikaanse saxofonist met blote bierbuik en een alcoholist die niet onverdienstelijk blijkt te kunnen zingen Dat kan alleen bij het Groot Niet Te Vermijden Dans en Showorkest. Het orkest speelde vrijdagavond voor een vrijwel uitverkochte zaal van het Passage Theater. Het publiek was enthousiast, de muziek was goed en de artiesten waren geweldig. Kortom, de ingrediënten waren er voor een uitstekend avondje uit. Het Passage Theater stond dan ook flink ook op zijn kop. Het aanleggen van tolpleinen is een nieuwe pesten, vindt wethouder Chris Zijdeveld. tion zou krijgen maar op de vraag hoe lang zo'n strook wordt, was het antwoord: een kilometer. Met andere woor den: de technische uitwerking is niet duidelijk". De inrichting van het tolplein dat ten noorden van Schiedam moet komen, is volgens Zijde veld tekenend voor de gang van zaken. „Het is in strijd met de inrichtingseisen die gesteld zijn in de Midden Delfland-discussie. n van automobilistje Koppelingen Zijdeveld voelt niets voor het voorstel van zijn Vlaardingse collega Agnes van Ardenne om mee te werken aan de aan leg van de tolpleinen als de opbrengst van de heffing maar ten goede komt aan de verbetering van het openbaar vervoer in de regio. „Dat is net zoiets als het verhogen van de accijns op de drank om de in richting van klinieken voor alcoholisten beter in te rich ten. Ik hou niet van dit soort koppelingen. Dat is een ver sluierd beleid. De overheid heeft jarenlang de mensen de auto ingejaagd door woonge bieden ver van werkgebieden aan te leggen. Het rijk moet stoppen met het maken van nog meer faciliteiten voor au tomobilisten, zoals het aan leggen van nog meer wegen, maar juist en alternatief bie den in de vorm van goed open baar vervoer", stelt de wet houder. Volgens de PvdA-bestuurder is van een ander beleid op het ministerie van Verkeer en Wa terstaat echter nog geen spra ke. „Dit plan heeft niets te maken met een nieuwe door braak of nieuw denken. Het is weer het bekende automobi listje pesten zonder een alter natief te bieden en dat werkt niet." SCHIEDAM De Kamer van Koophandel ep Fabrieken voor Rotterdam en de bene den-Maas organissert donder dag 28 februari 1991 een bij eenkomst voor startende on dernemers: een zogenaamde 'Startersoriëntatiebijeen- konst'. Iedereen die een bedrijf wil beginnen zal op een bepaald moment bij de Kamer van Koophandel terechtkomen voor onder andere vergunnin gen, inschrijving in Handels register. In de praktijk is gebleken dat veel 'starters' behoefte hebben aan voorlichting en advies over tal van zaken, zoals fina- niering, vergunningen en on dernemingsvorm. Teneinde beginnende onder nemers in de gelegenheid te stellen zich goed te oriënteren en een aanzet te geven voor het schrijven van een onder nemingsplan, organiseert de Kamer in samenwerking met andere instellingen een reeks voorlichtingsbijeenkomsten Inlichtingen en inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar bij mevrouw F. van de Wal, tele foon 4057790. Dë kosten voor een bijeenkomst bedragen f 17.50. SCHIEDAM Ondanks de vorst in de afgelopen weken zijn in de Schiedamse heem- tuin de eerste sporen van de lente al zichtbaar. Onder be geleiding van Pedro Bakker kunnen natuurliefhebbers op zondag 3 maart deze sporen zelf ontdekken. De excursie is gratis en begint om 14.00 uur. De heemtuin bevindt zich op het eiland ten noorden van de kinderboerderij in het Bea- trixpark. A Rijnmond-heren nu echt in degra datieproblemen Bowlingmarathon 'daverend succes' Klein chemisch af val hoort niet in de vuilniszak SCHIEDAM Voor de kort durende opname (KDO) van ouderen is meer geld nodig. Dit schrijft de Stuurgroep Flankerend Ouderenbeleid in een brief aan het college van B en W. De stuurgroep verzoekt het college bij de provincie aan te dringen op een extra financiële bijdrage. Krachtend de Wet op de Be jaardenoorden worden de kosten van tijdelijke opvang vergoed door de provincie. Volgens de stuurgroep is het budget echter ontoereikend om aan de vraag naar KDO te voldoen. Doordat de bevol king sterk vergrijst en de Schiedamse verzorgingste huizen 267 bedden moeten in leveren, zal de behoefte aan KDO-plaatsen sterk toene men. In 1991 zijn naar ver wachting 1.000 KDO-dagen nodig, terwijl er slechts voor 372 geld is. De stuurgroep vindt dat de provincie het financiële tekort moet dekken. Per slot van re kening, zo schrijft zij, houdt de provincie door de reductie van het aantal bedden geld over. „De Stuurgroep Flanke rend Beleid voor Ouderen zal de provincie voorstellen de kosten van KDO, voor zover deze het theoretische budget overschrijden, te financieren uit de onderbezettingsgelden. Het kan namelijk niet de be doeling zijn dat een dergelijke voorziening, die in een groei ende behoefte voorziet, in de loop van 1991 gestaakt zal moeten worden wegens ge brek aan financiële midde len", aldus voorzitter T.S. Halma. De stuurgroep heeft voor de subsidie-aanvraag een posi tief advies van B en W nodig. Zij vraagt het college dan ook in overleg te treden met de provincie. Computer geeft stemadvies SCHIEDAM Wie er zeker van wil zijn dat hij bij de ko mende statenverkiezingen op de 'beste' partij stemt, moet een bezoek brengen aan de openbare bibliotheek aan de Lange Haven. Op de studie zaal kan men via de computer gebruikmaken van de 'Stem wijzer Zuid-Holland'. Aan de hand van dit programma, een vraag- en antwoordspel, kun nen de bezoekers bepalen in hoeverre hun opvattingen overeenkomen met die van de politieke partijen. De 'Stem wijzer' bevat ook veel feiten, cijfers en gegevens over de provincies. Een medewerker van de studiezaal legt uit hoe het programma werkt. De computer is zodanig opge steld, dat de privacy van de gebruiker is gewaarborgd. De studiezaal bevindt zich op-de eerste etage en is vrij toegan kelijk tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Golfoorlog SCHIEDAM Het Comité tegen het ongenuanceerde oorlogsdenken houdt op don derdag 28 februari een bijeen komst in de filmzaal van De Teerstoof. Doel van deze bij eenkomst is een 'plan de cam pagne' op te stellen. De leden van het comité willen tegen wicht bieden aan wat zij 'de eenzijdige berichtgeving over de Golfoorlog' noemen. Vol gens het comité besteden de media te weinig aandacht aan de door de oorlog veroorzaak te slachtoffers en milieuve rontreiniging. Ook wil het co mité voorkomen dat migran ten in Schiedam als gevolg van de oorlog onheus beje gend worden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De Teer stoof is te vinden aan de Nieuwstraat 12. Jongenssweatshirts Sportieve 100% katoenen jongenssweatshirts in zwart met print en kontrastboorden. Maten 116 t/m 176 Voor nog géén 2 tientjes Stoere black-denim jongens spijkerbroeken met bandplooien en steekzakken. Maten 104 t/m 164 Voor nog géén 2 tientjes Rotterdam: Schiedamseweg 179, Noordmolenstraat 76, Oudedijk (koopcentrum Den Toom),Teldersweg 191 ,Burg. Baumannlaanl 15, Winkelcen trum "Oosterhof", Zeven kamp, Ambachtsplein 22, Rotterdam-Zuid: IJsselmon- de winkelcentrum "Keizers- waard",Katendrechtse La gendijk 359, Groene Hilledijk 235, Rhoon: Strawinskiplein 26,Zalmplaat:winkelcentrum "In de Fuik' ,Schiedam:Koe- markt 1, winkelcentrum "Hof van SpalandVlaardingen: Dr. Wiardi Beckmannsingel 67, Spijkenisse: Nieuwstraat 176, Barendrecht: Dorps straat 49, Ridderkerk: Raad huisplein 10, Krimpen a/d IJssel: winkelcentrum "Crimpenhof", Capelle a/d IJssel: winkelcentrum Koperwiek'.winkelcentrum De Scholver Nieuwerkerk a/d IJssel: winkelcentrum "Reigershof", Aanbiedingen die de voor pagina halen! Die móeten wel spektakulair zijn. Voortaan komt u ze elke week tegen in deze krant. EDITIE 9, DINSDAG 26 FEBRUARI 1991, 40e JAARGANG, Nr. 9 ui Schiedams Nieuwsblad KANTOOR. HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, f

De Havenloods | 1991 | | pagina 1