814.000 luisteraars stemmen af op 93.4 fm Radio Rijnmond Reporter B 'n Woord vooraf Floor-show op TV? 250 keer blaaaaazen...! Het meest beluisterd! Reporte* Opvallend Abonneeverlies este Radio Rijnmon- ders, Een nieuwe lente en een nieuw for maat. Dat geldt niet al leen voor uw krantje, maar ook voor mijn_ eigen persoon. Een prachtige J aanleiding derhalve om| me tot u tel richten. Uit del pers heb ik| vernomen dat uw lokale om roep het heel goed doet bij de bevolking. Ik wens u daar van harte geluk mee. Rotterdam is een stad van har de werkers én van feestvier ders. Dat is vorig jaar maar weer eens gebleken. 'Labora sed non semper labora,' staat niet voor niets onder ons fiere stadswapen: 'Werk, maar werk niet altijd' en de kermisexploi tanten van de Mullerpier heb ben in ons onvergetelijke jubi leumjaar geweten wat die wijze woorden van mijn illustere voorganger Adam van den Cruidenbooter (1340-1340) wil len zeggen. Ja, je kunt wel zeg gen dat deze nijvere midden standers deze lijfspreuk tot de hunne hebben gemaakt. Ik prijs mij er gelukkig mee de burgervader van een stad te mogen zijn waar arbeidsvreug de en feestvreugde op zo'n hartverwarmende wijze samen vloeien tot pure levensvreugde, en ik zeg geen woord te veel als Vijfde jaargang nr. 1 Maart 1991 Een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen BV Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Tel. 010-4699911 in opdracht van Radio Rijnmond Postbus 1515 3000 BM Rotterdam Tel. 010-4334433 Hoofdredacteur/directeur: Nico Haasbroek Eindredacteur: Frank van Dijl Art-director: Frans du Prée Staffotograaf: Maarten Laupman Aan dit nummer werkten mee: Jerry Lampen Mieke van der Linden Dr. A. Peper Lilian Vinther De Radio Rijnmond Reporter verschijnt maandelijks als bij lage van De Havenloods en Het Zuiden Oplage 406.634 Advertentie-exploitatie: Wegener Huis-aan-huis- Bladen BV Inlichtingen A. van Meteren Tel. 010-4699324 ik tot de slotconclusie kom dat de jongens en meisjes van Ra dio Rijnmond hun uiterste best doen om aan deze levensvreug de, die onze stad tot ver buiten haar grenzen geliefd heeft ge maakt, bij te dragen. In de laat ste maanden heb ik ampel de gelegenheid gehad om naar de vele, vele oorstrelende pro gramma's die Radio Rijnmond dagelijks biedt, te luisteren en ik kan wel onthullen dat vaak mijn vingers jeukten om het overbekende telefoonnummer te draaien en directeur Hase- broeck te feliciteren met zijn zender. Ik ben blij dat de redac tie van deze krant mij in de gelegenheid heeft gesteld om dat alsnog te doen. Van die positieve en alom ge waardeerde bijdrage aan de le vensvreugde onzer burgers is deze geheel vernieuwde Radio Rijnmond Reporter wederom een klinkend staaltje. Wéér, zou ik zeggen, een reden om als Rotterdammers onder elkaar het glas te heffen. 'Ad fundum,' zoals de bekende zeventien- de-eeuwse jeneverstoker en burgemeester van onze stad Bernardus van Brienenoord- brug placht te zeggen. Als de bevolking van onze deel gemeenten de stemlokalen morgen even gemakkelijk weet te vinden als uw omroep dan is er alle reden om de verkiezings uitslag met volle teugen tege moet zien. Ik wens de nieuwe Radio Rijn mond Reporter dan ook veel succes toe. Aan mij zal het niet liggen! Dr. A. Peper DIRECTEUR NICO HAASBROEK: 'IK BEN APETROTS OP ONS' (Van onze mediaredactie) De roze Spaanse champag ne vloeide rijkelijk in het Rotterdamse omroep- kwartier aan de Delftsestraat toen de nieuwste luistercijfers van Radio Rijnmond bekend wa ren geworden. Uit het nieuwste onderzoek was bleek dat het to tale gemiddelde weekbereik van Radio Rijnmond neerkomt op 814.000 luisteraars. Dat betekent dat Radio Rijn mond, zoals Het Vrije Volk het nieuws zo treffend analyseerde, „de absolute koploper" is. Naar Radio Rijnmond luisteren de meeste mensen; Radio Rijnmond is van alle 'regionalen' de sterk ste stijger en er wordt gemiddeld het langst (in minuten per dag) naar Radio Rijnmond geluisterd. Mooier kan het nauwelijks. „Ik ben apetrots op ons," sprak directeur Nico Haasbroek terwijl een champagnekurk zijn neus op een haar na miste. „Deze cijfers zijn de mooiste aansporing om het nóg beter te doen. En heel gunstig als we definitief beslui ten om reclame op onze zender in te voeren. Vorig jaar had ik het gevoel dat we het hoogste punt wel zo'n beetje bereikt hadden, maar deze cijfers overtroffen onze stoutste verwachtingen." In een jaar tijd steeg het dagbe- reik van alle regionale omroepen samen van 1,6 naar 2,2 miljoen luisteraars. De radio krijgt steeds Mensen die zich al lang hebben afgevraagd hoe Erik Post er in het echt uitziet, konden op 23 februari volop aan htm trekken komen. Post was te gast in de maandelijkse Floor-show in het gelijknamig café-restaurant Floor aan het Schouwburgplein, maar óók dook hij op in de eerste Spraakwater-show van de ge flipte acteur-theatermanager Fred 'Grijs' van der Hilst, te zien via Stads-TV. Heel pikant was dat Fred in Floor dezelfde vragen stelde als op televisie en Erik was zo aardig om dezelfde antwoor den te geven. Misschien een goed idee om de Floorshow in het ver volg via Stads-TV uit te zenden? meer te duchten van de populari teit van de (middag-) TV. Uit de jongste cijfers blijkt dat de groei van de regionale omroep ten kos te gaat van het luisteren naar de Hilversumse zenders. Opvallend was de groei in de pro vincie Zuid-Holland, waar nu dagelijks zo'n 700 duizend men sen naar Radio Rijnmond en Ra dio West luisteren. Tegenover 417.000 Radio Rijn- mond-luisteraars (dagbereik) staan 112.000 lezers van Het Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwsblad samen (opgave: Ce- buco). Beide kranten gaan overi gens, vanwege hun aanhoudende abonneeverlies, per 2 april op in het Rotterdams Dagblad. Het totale gemiddelde weekbe reik van Radio Rijnmond komt neer op 814.000 luisteraars. Tel je daar het grote aantal luisteraars buiten het zendgebied bij, dan. trekt Radio Rijnmond ruim één miljoen mensen. (Van onze jazzredactie) Zaterdag 16 maart wordt D.V. een bijzondere dag voor dichter- schrijver-performer-drummer J.A. Deelder, want dan presen teert hij tussen zeventienhonderd en achttienhonderd uur voor de tweehonderdvijftigste keer zijn populaire platenprogramma Deelder draait (en jullie luiste ren!). De Radio Rijnmond-studio aan de Delftschestraat 21 zal op die dag wel bol staan van de rui kers en de fruitmanden van de vele luistervinken die de sympa thieke presentator wekelijks op de voet volgen, hoewel de heer Deelder desgevraagd heeft laten weten 'er niets aan te doen. Ik doe immers gewoon mijn werk.' Deze bescheidenheid siert de mensch Deelder, die elke week een lans breekt voor de muziek der ethnische minderheden, in zonderheid die uit de Verenigde Staten van N.-Amerika, een mu zieksoort die wij door zijn toe doen zijn gaan leren waarderen en die wij in het moderne grotes tadsidioom 'jazz-muziek' zijn gaan noemen. In de week na de jubileum-uit zending is de heer Deelder, die hier ter stede bekendheid geniet als 'de nachtburgemeester van Rotterdam', te gast in het veelbe keken televisieprogramma De keus van Koos van Koos Poste-1 ma. Hierin zal de heer Deelder zich manifesteren als de littera tor die hij óók is en wellicht zal hij fragmenten voorlezen uit zijn jongste bundel Euforismen, mis schien zelfs leest hij de héle bun del voor (De Bezige Bij, 10). De keus van Koos met onze eigen Jules Deelder komt op de buis op 19 maart, omstreeks negen uur des avonds op RTL4. En alsof we nog niet genoeg leuke nieuwtjes hebben verklapt: de heer Deelder komt waarschijn lijk ook naar Rotterdam met zijn succesvolle theatershow Deelder draait door. Er zijn onderhande lingen gaande voor een reeks voorstellingen ergens in mei in Luxor. Maar natuurlijk draait J.A. Deelder élke wéék door bij ons op 93.4 FM. En jullie luiste ren! De top tien van de best beluisterde Radio Rijnmond-programma's ziet er zó uit: 1. Nederlandstalige muziek (weekdagen ST.00-10.00) 125.45 2. Hans van Vliet en Pieter Leen (idem 10.00-12.00) 122.25 3. Weekoverzicht (zaterdag 10.00-10.30) 81.50 4. Lunchmagazine (weekdagen 12.00-14.00) 79.50 5. Ochtendmagazine (weekdagen 7.00-9.00) 77.72 6. De weg naar Kralingen (weekdagen 16.00-17.00) 71.85 7. Post aan de telefoon (weekdagen 18.00-19.00) 67.25 8. RR-Expresse (weekdagen 14.00-16.00) 66.80 9. RR-Sport (zondag 13.00-18.00) 66.45 10. RR-30 (zaterdag 12.00-14.00) 63.00

De Havenloods | 1991 | | pagina 11