Kopstukken uit de politiek achter Rijnmonds Mediaplan Prijs naar Centrum- Noord 4HÜH mWK («dit h HMM1 k prnmmm Radio Rijnmond Reporter Wat uw meent! Mediaplan Overleg 'De Kampeis' POSTBUS (Van onze politieke redactie) „Om versnippering in het Rotter damse medialandschap te voor komen en te bestrijden is het heel goed om na te denken over be paalde vormen van bundeling en samenwerking." Tot die slotsom kwam onlangs de commissie-Patijn, waarin drie personen van drie verschillende politieke partijen zaten. Op per soonlijke titel vertegenwoordig den zij drie bestuursniveaus: drs. C.J. Klop (CDA) - landelijk; mr. S. Patijn (PvdA) - provinciaal; en burgemeester L.M.L.H.A. Hermans (WD) - stedelijk. De commissie reageerde op het Mediaplan van Nico Haasbroek, dat vorig jaar via de RR-Reporter werd gelanceerd. Het model pleit voor samenwerking (in plaats van concurrentie) tussen de niet- -landelijke media in de regio. In Rotterdam zijn dat vooral Het doen sprake zijn van drie onaf hankelijke redacties. Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwsblad - die in het voorjaar samensmelten tot één dagblad -, Omroep Rotterdam en Radio Rijnmond. Wel moet er om de pluriformiteit geen geweld aan te Geadviseerd wordt om te begin nen met samenwerking tussen de omroepen en de krant er in een later stadium bij te betrekken. Half maart zal er tussen be- stuursdelegaties van de lokale en regionale omroep worden over legd. Anders dan in het Mediaplan voorgesteld, vindt de commissie- Patijn dat eerst de huidige ruimte binnen de wettelijke kaders moet worden benut om de samenwer king gestalte te geven. Daarna kan een experimenteer-aanvraag worden ingediend voor gebieden waarop nu nog niet mag worden samengewerkt. Ook elders in Nederland staat het Mediaplan ter discussie. Van het Rijnmond-model ontstaan va rianten in Den Haag, Amster dam, Utrecht, Groningen en Twente. Vreugdekreten weerklonken af gelopen week in de studio van Radio Rijnmond: het team uit de Rotterdamse deelgemeente Cen trum-Noord was de beste in de finale van de deelgemeenten- quiz! Dat betekent dat de drie teamleden een reis hebben ge wonnen naar de stad Rotterdam in de Amerikaanse staat New York, plus een uitgebreid bezoek aan New York City, 'the Big Ap ple'. De drie gelukkigen uit Cen trum-Noord zijn Cees van der Mark, Harm Bastiaans en me vrouw Aide de Breuk. Samen brengen ze in de Paasvakantie tien dagen door aan de overkant van de 'grote plas'. Ze worden vergezeld door oud-commissaris van politie Jan Blaauw, als verte genwoordiger van de gemeente Rotterdam, en programmamaker Chris Vemer van Radio Rijn mond. De heer Blaauw heeft goe de contacten in het Amerikaanse 'Rotterdam': hij is zelfs ereburger van die stad! Met het oog op de verkiezingen voor de negen deel gemeenteraden op woensdag 6 maart heeft Radio Rijnmond in samenwerking met de gemeente Rotterdam een quiz georgani seerd. Negen teams, uit elke deel gemeente één, bonden in drie voorronden de strijd aan met el kaar. In het middagprogramma van Liesbeth van der Kruit moes ten ze vragen beantwoorden over deelgemeenten en over de actua liteit. De finalisten in de slotron- de waren Hoogvliet, Kralingen en Centrm-Noord. Na een hevig gevecht kwam uiteindelijk het trio van Centrum-Noord als bes te uit de bus. Aan het eind van elke voorronde werd ook een luisteraarsvraag gesteld. Alle luisteraars konden daaraan meedoen door de ant woorden op te sturen naar Radio Rijnmond. Ook de (nu nog onbe kende) winnaar of winnares van de luisteraarsvraag gaat eind deze maand mee met de reis naar de Verenigde Staten. We houden u op de hoogte van de belevenissen van de échte Rotter dammers in 'Rotterdam'. adio Rijnmond Revorter. 8 ia- (Radio Rijnmond Reporter, 8 ja nuari) Onder de kop 'De Kampers' werd op niet mis te verstane wijze 'uit gelegd' hoe crimineel de bewo ners van de diverse woonwagen centra wel niet zijn. Weliswaar is inmiddels een rectificatie ge plaatst, maar de woonwagenbe woners willen er toch nog even op terugkomen. Door gebruik van het woord 'Kampers' en tegelij kertijd een aantal woonwagen centra op te sommen, wordt er een onterechte koppeling ge maakt tussen de (zware) crimina liteit in Nederland en de woon wagenbevolking. Zo'n anoniem artikel gaat gemakkelijk een eigen leven leiden. Het is nu juist zo, dat de woon wagenbewoners veli? goede con tacten hebben opgebouwd met huisbewoners. Die spreken dan ook schande van een dergelijk niet onderbouwd artikel. We zijn juist van Radio Rijnmond anders gewend! Wij doen altijd ons best om voor oordelen weg te nemen. We geven bijvoorbeeld voorlichting over de échte woonwagencultuur. We praten mee in diverse bouwplan teams. We hebben in Rotterdam mm goede contacten met verschillen de bewonersorganisaties en nodi gen zelfs burgers uit om op het woonwagenkamp eens koffie te komen drinken. En nu worden alle woonwagenbewoners even tjes over één kam(p) geschoren met allerlei criminelen. Criminaliteit kom je overal in de samenlevcing tegen. Het gaat niet aan om de woonwagenbewo ners de vreselijkste zaken in de schoenen te schuiven, zoals in het artikel gebeurde. Een van de wijkagenten die al vele jaren in het kamp komt, merkte terecht op dat de politie snel klaar zou zijn als alleen criminelen onder de woonwagenbewoners zouden moeten worden aangepakt. Als woonwagenbewoners kun je nu niet eens meer een eigen zaak voeren, want volgens het ge wraakte artikel betreft het dan een dekmantel voor een of andere criminele activiteit. Belachelijk! Ondergetekende woonwagenbe woner wil dan toch maar even onbescheiden lijken met het vol gende verhaal. Een paar jaar ge leden passeerde hij een bushalte in Rotterdam waar een stel jon gens bezig was een oude man af te tuigen. Als woonwagenbewo ner rijd je dan niet door, maar je stapt uit en deelt een paar rake klappen uit aan die lafbekken. De oude man is door de woonwa genbewoner naar het bejaarden tehuis waar hij woonde terugge bracht. Huisbewoners stonden erbij en keken ernaar, maar de den niets. Wij bedoelen maar! Binnen de woonwagencultuur zorgen de bewoners goed voor de ouderen, die dan ook zelden in een tehuis hoeven te gaan wonen. Woonwagenbewoners hebben so wieso veel gevo el voor kinderen en voor oudere mensen. Dat is heel wat anders dan mensen dood maken! Wij hopen langs deze weg het onterechte negatieve beeld dat in het slechte artikel van ons is ge schetst ongedaan te maken. Chris v.d. Linden (woonwagen bewoner op De Kievit) en Ab Smit (woonwagenwerk) ROTTERDAM De Golfoorlog heeft één ding pijnlijk duidelijk gemaakt: we kun nen niet meer zonder de Amerikaanse nieuwszender CNN. CNN was de eerste die wereldkundig maakte dat de oorlog was begon nen, de eerste die beelden kon laten zien van de geallieerde bombardementen op Bagdad, de eerste die berichtte dat de land strijdkrachten oprukten naar Koeweit Stad. Alle televisiejournaals ter wereld namen de beelden over, soms rechtstreeks met simultaan-vertaling. Maar naarmate de oorlog langer duurde, voelden sommige redacties zich steeds gefrustreer der doordat hun eigen tekortkomingen steeds duidelijker naar voren kwamen, terwijl die Amerikanen vierentwintig uur lang met hun neus overal bovenop zaten en in staat waren om de oorlog zo'n beetje rechtstreeks in de huiskamers te brengen. Beelden van CNN overnemen is nog tot daaraantoe, dachten ze bij het NOS-journaal, maar steeds dat CNN-logo rechtsonderin beeld... Straks denken de kijkers nog dat we helemaal niets meer zelf doen. Dus verzonnen ze bij de NOS een vlek die ze over het logo projecteren in de kleur van de achtergrond. Denkt het NOS-journaal nu echt dat wij gek zijn en dat wij niet weten dat die vlek op het scherm moet verhullen dat we naar gejatte beelden zitten te kijken? Uw Reporter meent dat dit een vorm van kinderachtig boerenbedrog is. Het Dordtse gemeentebestuur heeft tijdens de crisis die aan de werkelijke Golfoorlog voorafging maandenlang geaarzeld of CNN in Dordrecht wel via de kabel moest worden doorgegeven. Terwijl de rest van Nederland via de Amerikaanse zender rechtstreeks op de hoogte werd gesteld van de nieuwste diplomatieke ontwikkelin gen, kon de Dordtse bevolking kiezen uit het royale aanbod van diverse sportnetten en het testbeeld van de Turkse televisie. In een later stadium kwam met op het idee om CNN door te geven op de uren dat TRT, de Turkse zender, niet in de lucht is ruwweg van 's nachts één uur tot 's middags vijf uur. Dat was al een hele verbetering, maar nog lang niet alles. Gelukkig brak de oorlog uit toen TRT niet uitzond. De verantwoordelijke wethouder nam onverwacht snel om CNN vanaf dat moment op het zogenaamde mozaiek-kanaal door te geven. (Op het mozaiek- kanaal zie je alle programma's tegelijk op postzegelgrootte. Nooit iemand gehoord die daar wel eens naar kijkt.) Een toe te juichen besluit, ware het niet dat op dat kanaal ook de lokale televisie omroep van Dordrecht, de TROM, zit. Zo komt het dat op de zaterdagmiddag dat het Amerikaanse ultimatum afliep en de hele wereld in spanning zat te wachten op terugtrekking van Irak uit Koeweit óf het begin van de grondoor log, de Dordtenaren werden vergast op een uitzending over de Dordtse gemeentepolitiek. Dordtse wethouders op het scherm in plaats van Peter Arnett en George Bush. Uw reporter meent dat lokale omroepen alle steun van de wereld verdienen, maar dat er soms dingen gebeuren die nóg belangrijker zijn. Als de gemeente Dordrecht de uitzendingen van de TROM van meer importantie vindt dan het wereldnieuws, moet zij de lokale omroep een eigen net geven. Dan kunnen de kijkers tenminste zélf kiezen. FRANK VAN DIJL Maandag t/m vrijdag: 09.00 10.00 12.00 14.00 16.00 17.00 18.00-19.00 Zaterdag 10.00 10.30 11.00 12.00 14.00 17.00 18.00 19.00-22.00 Zondag 10.00 11.00 12.00 13.00-18.00 Ochtendmagazine door Jan van de Putte. Met: Drie over zeven, Editie half acht, culturele agenda. Nederlandstalige muziek. Hans van Vliet en Pieter Leen. Met: De ruilbeurs, Het waargebeurde verhaal, De grinttegel en De vijf van vroeger. Middagmagazine door Liesbeth van der Kruit. Met: Editie half één, De gast van de week, cultuur. Van 12.00-12.30 op maandag: milieu- en energietips, dins dag: de sociale rubriek met Marie-Louise van den Berk, woensdag: boeken met Maria Heiden, donder dag: film met Mieke van der Linden, vrijdag: goede zaken: nieuws over ondernemen. 13.00-14.00 op vrij dag: 'n Uur Cultuur rechtstreeks vanuit het Correct Studio Café met Frank van Dijl. RR-Expresse. Nonstop muziek. De weg naar Kralingen. Historisch magazine door Suzanne Mulder en Vivian de Koning. Erik Post. Met: TV-tips en Editie half zes. Post aan de telefoon. Telefonische reacties van luiste- Het weekoverzicht door Ineke Moerman. Videonieuws door Mieke van der Linden. Het motorpaleis door Wilfried de Jong. De Rijnmond 30 door Jan de Hoop. RR-sport. Presentatie Peter Ouwerkerk. Deelder draait..., en jullie luisteren! Jazz. Wim Kerkhof. RR-sport. Presentatie Peter Ouwerkerk. Rijnmonds Diep door Chris Vemer. Achtergronden. Rijnmonds Diep Cultuur door Hélène Schilders en Frank van Dijl. Oldtimers. Muziek. RR-sport. Presentatie Victor Deconinck.

De Havenloods | 1991 | | pagina 12