yj DE HAVENLOODS Peuterspeelzalen vragen politiek om helderheid Schiedams Nieuwsblad Twee brillen halen, één betalen. t BRISTOL „Mogelijk aftakking metrolijn vanaf Vijfsluizen naar centrum Vlaardingen" Al vanaf 8.10 010-4.699.444. 'Klein Egyptegroeit gestaag CD-Shop Nelly' adIDagvan Gisteren! Cursussen te kust en keur PAVAROTTI in CONCERT Zondagochtendconcerten EDITIE P, DONDERDAG 14 MAART 1991, 40e JAARGANG Nr. 11 Wegener huLS-aan-huLsbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: SCHIEDAM Groenoord, flats, de Blauwe Brug, Ke- thel, de Dorpskerk, boerde rijen en eengezinswoningen, de Harreweg, piramides...?! Op de lokatie Faassenplein- /Galjoot doemen ze achter wat struiken en een enkele boom plotseling op. Een op merkelijk tafereel. Een nagebouwd surrealis tisch kunstwerk van Dali, buitenaardse wezens die hun toevlucht in Schiedam heb ben gezocht of een concep telpee van the Alan Parsons Project in vaste vorm omge zet? "Niets van dat al", zegt J. Pothof, voorzitter van de stichting Piramidewoningen Schiedam. "Met een kleine groep mensen zijn wij al een jaar of zeven bezig om dit project tot een succes te ma ken. Uitgangspunt vormt de filosofie van de Kleine Aar de, waarin milieu- en na tuurvriendelijk leven cen traal staat. Na die lange pe riode van voorbereiding hebben wij aan het eind van het afgelopen jaar de op dracht gegeven aan een bouwbedrijf om 16 pirami decasco's neer te zetten. Daarvan zijn de eerste resul taten nu zichtbaar." "Die piramidevorm heeft niets te maken met Egypte en farao's, maar is een idee van architect Schouten. Hij stelt dat wonen in zo'n drie hoek de minste energie ver bruikt en wij zijn door die denkbeelden overtuigd. Dat betekent dus op de begane vloer een grote woonkamer, daar blijkt behoefte aan. Slapen doe je echter het prettigst op en etage en je hebt er allerminst veel ruim te voor nodig. Dat kan dus mooi in de kamer met sterk toelopende muren." Bij de bouw maakt de stich ting dankbaar gebruik van een reeds voltooid bouwpro ject in het Noordhollandse Huizen. "De ervaringen van de bewoners aldaar hebben wij uiteraard meegenomen. En het loopt nu prima. Als het piramidecasco er staat, kunnen de bewoners verder alles zelf indelen, ze regelen de complete bouw. Daartoe worden opdrachten ver leend, ze doen het met eigen handen of we helpen elkaar zo af en toe", aldus Pothof. Er komen dus 16 verschil lende piramides, toegespitst op de persoonlijke voorkeur van iedere bewoner. Dus energiezuinig, natuurvrien delijk wonen, geheel volgens eigen wensen. Dat is de kern van ons verhaal. De nieuwe bewoners zijn voor drie kwart Schiedammers, de rest komt van buiten de stad. En met onze toekomstige De piramides krijgen vorm buren hebben we nu al pri ma contacten. De problemen die aanvankelijk leken te ontstaan, zijn de wereld uit." Het is de bedoeling dat de eerste bewoners him pirami des in juli of augustus van dit jaar betrekken. Comité heft zichzelf op SCHIEDAM— Het Schie- damse 'Comité tegen het on genuanceerd oorlogsdenken' bestaat niet meer. "Naar aanleiding van het (tijdelijk) staakt-het-vuren, dat president Bush op 28 fe bruari j.l. afkondigde, heeft het Schiedamse 'Comité te gen het ongenuanceerd oor logsdenken' besloten haar activiteiten op te schorten. Mocht hiertoe aanleiding zijn, dan zal het comité op nieuw bijeenkomen", aldus een verklaring van het comi té. Albert Verkade aan de slag SCHIEDAM De Schiedam se kunstenaar Albert Verkade heeft van de gemeente de op dracht gekregen een kunst werk te realiseren op het Fa- briplein. Met deze opdracht een bedrag gemoeid va 10.000 gulden. Omwonenden er geren zich aan die renleed op dijkli- chaam ^k Onderkomen Spa- land Ruiters staat op instorten A Be Quick beretrots op gerenoveerd tennispark A Vlaardingse scheidsrechters plaatsen zichzelf bui tenspel UITVERKOOP Korting tot 30% Top 100 CD's van 39.95 NU 32.50 Grease John Travolta Olivia Newton John 32.50 Nightlife 32.50 Greatest Hits 1991 van 42.95 NU 35.- Singel 120, Schiedam (nabij Stadskantoor) 010-4269191 Geopend van di. t/m vr. 10.00-18.00 uur. zat. 10.00-17.00 uur. Do. koopavond tot 21.00 uur BOUMAIM NEEM ZATERDAG DE BOUMAN-BUS! Bouman heeft een nieuwe service voor u! (Alleen op zaterdag) Een tienminuten-busdienst vanaf metrostation Capelse Brug (metrolijn Rotterdam-Zevenkamp) De bus brengt u gratis en snel naar de schitterende meubelshowrooms van Bouman. Na uw bezoek brengt de bus u uiteraard weer terug. Goed voor het milieu en makkelijk voor u. Dus tot zoterdag! BOUMAN m IJsselmondseloon 175, Rotterdam-Krolingseveer, 010-45 08 033. Openingstijden: mo.13 -17.30 uur; di. t/m do. 9.30 - 17.30 uur; vrijdag 9.30 - 21 uur; zoterdog 9.30-17 uur. "Na een halfjaar willen we graag antwoord op onze nota" SCHIEDAM— Twaalf Schiedamse peuterspeelza len hebben hun krachten gebundeld. Gezamenlijk vragen zij aandacht voor het relatief geringe aantal beroepskrachten en het grote aantal vrijwilligers dat binnen het peuterwerk werkzaam is. "Momenteel maken ruim 550 peuters in Schiedam gebruik van de speelzalen", zegt Helma van der Staaij, één van de initiatiefnemers van de ac tie. "Het aantal betaalde krachten daarop is slechts tien, terwijl een kleine 60 vrijwilligers meewerken. Daardoor komt de conti nuïteit in gevaar. Wij vra gen van de gemeente dan ook een helder beleidsplan over de peuterspeelzalen met een financiële onder bouwing. Daartoe hebben wij al zo'n half jaar geleden een nota ingediend. Op het antwoord wachten we nog steeds!" Het belang van peuterspeelza len wordt hier en daar onder schat, aldus Van der Staaij. "Kinderen van twee-en-half tot vier jaar hebben in veel gevallen behoefte aan die eer ste contacten met vriendjes en vriendinnetjes. De hele ont wikkelingspsychologie wijst daarop. Terwijl juist nu de ge zinnen kleiner worden en men, door diverse oorzaken, minder buiten speelt. De peu terspeelzalen vormen dan een prima alternatief." Voor de krachtenbundeling blijken twee redenen te be staan. "Op de eerste plaats gaat er in de periode 1990- 1993 in het kader van de Oort- operatie een grote hoeveelheid geld naar de gemeenten. Die Wie jarig istraktwrt 30 EDITIES in Zuid-Holland I met een totale oplage van 1.300.000 per week Sportschoen met 2-kl. zool wit/paars/fuchsia en wit/blauw/groen. Maten 28 - 45. Normaal 34.95 Bristolprijs 25.- Tot en met zaterdag nu 51 filialen in het hele land o.a. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN c._.n 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 Rotterdam op het ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 Vlaardingen Hoogstraat 219 tel. 010-4353730 koopavond op vrl(dog tot 21.00 uur R De Rotterdammers en hun dagelijks leven "Peuterspeelzaal geen speelbal" kunnen met het oog op wer kende moeders zo de kinder opvang fors uitbreiden. Een mooi streven, maar de peuter speelzalen hebben er niets aan. Omdat peuters gemid deld maar twee keer in de week een uurtje of twee, drie in de speelzaal komen. Dat vindt men te kort, dus geen geld, extra geld, van Oort. Eerder vrezen wij een achter uitgang, want wellicht moeten gemeenten toch geld bijpassen om in de kinderopvang extra plaatsen te creëren. Dan zou er dus juist minder geld be schikbaar komen voor het peuterwerk", legt Van der Staaij uit. "Daarnaast klopt volgens ons de cijfermatige verhouding tussen betaalde krachten en vrijwilligers in de peuter speelzalen niet. Die is nu on geveer één op zes. Toch wordt de druk steeds groter. Meer kinderen, grotere groepen, al lochtone peuters die de taal niet machtig zijn, hogere eisen enzovoort. Ouders verwach ten, terecht, kwaliteit en con tinuïteit. Maar het verloop on der vrijwilligers is toch vrij groot. En de meeste professio nele krachten zijn verbonden aan het club- en buurthuis werk, ook al geen vetpot. Kijk, van de ouderlijke bijdrage van circa 30 gulden per maand kunnen we geen extra mensen aannemen." "Natuurlijk komen deze za ken nu niet meer zomaar uit de lucht vallen. Al ruim een half jaar geleden hebben wij een aantal kwesties netjes op papier gezet en in de vorm van een nota naar de gemeente op gestuurd. Antwoord hebben we tot dusver niet ontvangen. Maar misschien dat de twee wethouders, Van Kleef en De Leede, tijdens de forumdis cussie öp onze manifestatie helderheid kunnen verschaf fen", besluit Helma van der Staaij die tevens voorzitter is van peuterspeelzaal 't Pippe- loentje. Actiedag SCHIEDAM— De Schie damse peuterspeelzalen or ganiseren op dinsdag 26 maart een manifestatie in het Passage Theater. Het thema luidt dan 'De peuter speelzaal geen speelbal'. Het programma valt in twee delen uiteen, de ochtend voor de ouders en de peuters, terwijl de middag in de eer ste plaats bestemd is voor de plaatselijke politiek, leid sters, vrijwilligers en bestu ren. Van 9.00 tot 11.30 uur speelt peutertheater Potdoosie voor de kinderen drie maal de voorstelling 'Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje'. Verder zijn diverse infos- tands en een videopresenta tie over het peuterwerk. Van 13.30 tot 15.30 uur staat er een forumdiscussie op het programma, waaraan onder meer de wethouders De Lee de en Van Kleef deelnemen en kinderboekenschrijfster (en griffelwinnares) Nanny Kuyper. Belangstellenden zijn hierbij welkom. SCHIEDAM In gebouw De Teerstoof gaan de komende weken weer diverse cursussen van start, die alle worden af gesloten met een certificaat. Delfts blauw In deze cursus leren de deel nemers de aloude techniek van het porselein schilderen in Delfts blauw en polych room. De cursus wordt gege ven op donderdagochtend of donderdagavond en bestaat uit 12 lessen. De organisatie is in handen van de Stichting Vrienden van Delfts Aarde werk. Kosten op aanvraag. Wordperfect saan r cursu Als het om tekstverwerking gaat, komt men snel bij Word perfect terecht. De cursisten leren omgaan met alle basis functies van Wordperfect ver sie 5.0 en 5.1. De lessen wor den verzorgd door ervaren do centen en elke deelnemer staat gedurende de gehele 1 september 1991, AHOY Rotterdam Kaartverkoop uitsluitend: 010- 45 95 860 Kaarten beschikbaar van f 450.- en f 650.- overige helaas uitverkocht. cursus een PC ter beschik king. Het is ook mogelijk bui ten de lessen om te oefenen op de computer. De cursus be staat uit acht wekelijkse les sen en wordt zowel op maan dagavond (vanaf 18 maart), woensdagavond (vanaf 10 april) als donderdagavond (vanaf 4 april) gegeven. De kosten bedragen 298 gulden 'all-in'. Het is ook mogelijk een spoedcursus te volgen van drie halve dagen. Deze begint op 18 maart en kost 398 gul den. PC-gebruik Zowel ter introductie als voor diegenen die om willen leren met MS-dos wordt deze cursus opgezet. Er komen acht wekelijkse lessen, die worden gegeven in groepjes van onge veer vijf personen met één PC per deelnemer. Op de woen- dagavond (start 20 maart) en woendagmorgen (start 13 maart) zijn nog plaatsen vrij. Ook hier bedragen de kosten 298 gulden 'all-in'. Voor meer informatie kan dagelijks terecht op tel. 4270956 (van elf tpt vier uur). De Teerstoof is te vinden in de Nieuwstraat 12. legen inlevering van deze bon 30 maait 1991). De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goed koper zijn dan f 100,-. In de gratis btil gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, - mm anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een UCAp/f gratis bril komt uit de SmJrWIMmt tingen te zelfder tijd. collectie monturen met OPTICIENS *0p beide brillen 1 jaar Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse 3 De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). Buurthuis zoekt vrijwilligers SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland is naarstig op zoek naar vrouwelijke en mannelij ke vrijwilligers. Het buurthuis organiseert tal van activiteiten bestemd voor peuters, kleuters, kinderen, tieners, volwassenen, emi granten etc. Bij al deze activi teiten is er plaats voor vrijwil ligers. Zo ook bij het kinderwerk. Wie het leuk vindt om met kinderen in de leeftijd van 4 tot 11 jaar te werken, kan in formatie krijgen op tel. 4738671 (van maandag tot en met donderdag van 12.30 to 17.30 uur) of even langsko men. Buurthuis Nieuwland is gevestigd aan de Albarda- straat 65. VLAARDINGEN— De ge plande metrolijn van Rotter- dam-Marconiplein via Schie dam naar Hoogvliet en Spij kenisse krijgt misschien een vertakking vanaf de Vijfslui zen bij de Beneluxtunnel naar het centrum van Vlaardingen. In het overleg tussen Rijkswa terstaat en de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam over de Tweede Beneluxtunnel is deze optie volgens de Vlaardingse wet houder Agnes van Ardenne (CDA) ter sprake gekomen. P Wegener huLs-aan-hulsbladen a.s. zondag Het door Vlaardingen gelan ceerde idee om een nog aan te leggen tramverbinding van Schiedam-Noord via Holy naar het centrum door te trek ken via een uitbreiding van de Beneluxtunnel naar Hoogvliet is voorlopig op het tweede plan komen te staan. In het overleg tussen de gemeenten en Rijkswaterstaat wordt al leen gesproken over het com bineren van de uitbreiding van de Beneluxtunnel met een fietspad en/of metrobuis. „Maar lukt de metrotunnel niet dan wordt onze variant weer aantrekkelijk. Er schij nen inderdaad wat technische moeilijkheden overwonnen moeten worden", stelt Van Ardenne. Maar in het geval dat gecon cludeerd wordt dat de aanleg van een metrobuis te combi neren is met de verbreding van de Beneluxtunnel, valt Vlaardingen toch niet buiten de boot, verwacht de wethou der. Een vertakking van de Vanaf hier zou de aftakking de metyrolijn Rotterdam-Schiedam- Vlaardingen moeten gaan lopen. metrolijn Rotterdam-Spijke- nisse naar de binnenstad van Vlaardingen zal moeten voor komen dat de stad de aanslui ting mist op de openbaar ver- voersverbinding. Volgens de CDA-politica zal de aftakking waarschijnlijk bovengronds komen te liggen. „Maar ook een ondergrondse verbinding wil ik niet op voorhand uitsluiten." KAZEN uit SOMERSET Hel Engelse graafschap- m de groene weide en de helderste heken, in onze winkeltjes een prachtige sortering Boen Cheddar. Stilton. Humtsman en Derby Sagi >k de wereldberoenu De i Extra aanbieding BOEREN CHEDDAR 250 gram slechts 5%95 UNIEKE PORTS van Quinto de Ramaneira. Vlaardingen: Hoogstraat 151 Vlaardingen: 'De Loper' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Maassluis: Koopcentrum Koningshoek J

De Havenloods | 1991 | | pagina 1