MM Mark Huizinga wil via NVC-toernooi naar de top HYDROCARE 5 Vooruitblik op 11e NVC-judotoernooi SchiedamsNieuwsblad Vlaardinger aast op hoge klassering Internationaal tintje elfde NVC- judotoernooi aankomend hoofdmonteur leidingwerk (senior) service engineer Japanse termen op een rijtje Medewerkers gezocht Sportnieuws naar redactie RKWIK moet winnen Speeltijd Schoolvoetbal bij HSC Deelnemende sportscholen Gerritsen voorzitter VZC DE HAVENLOODS DINSDAG 19 MAART 1991 12-176 VLAARDINGEN Tien jaar geleden maakte Mark Huizinga via het NVC- toernooi kennis met de ju- dosport. De zeventienjari ge Vlaardingse judoka is inmiddels opgeklommen naar de nationale top. „Ik heb heel goede herinnerin gen aan dit toernooi en ik heb geen, enkel toernooi overgeslagen", zegt Mark Huizinga aan de voora vond van de elfde editie van het NVC-judotoernooi. „Ook dit jaar ben ik weer pre sent", gaat de talentvolle ju doka verder." Het NVC-toer- nooi is vergelijkbaar met een Nederlands kampioenschap, de sterkste judoka's uit het gehele land komen naar Vlaardingen." Mark Huizinga kijkt daarom al met spanning uit naar het toernooi. „Het is een goede voorbereiding op het Neder lands kampioenschap judo, dat binnenkort weer wordt gehouden", zegt de pupil van trainer Chris de Korte uit Hoogvliet. De Vlaardinger wil zich via het nationaal kampioenschap plaatsen voor de Europese kampioenschappen voor judo ka's onder de 21 jaar. „Dat is op dit moment het belangrijk- •ste doel". Mark Huizinga moet om dit te bereiken veel trainings-arbeid verrichten. „Ik ben bijna dagelijks met judo bezig. Is het niet met trainen, dan lees ik er wel iets over". De prestaties van de Vlaar dinger zijn niet onopgemerkt gebleven. Dat bewijst zijn uit verkiezing voor de nationale selectie, die regelmatig traint. Het afgelopen seizoen behaal de Mark Huizinga al een zil veren medaille tijdens de Ne derlandse kampioenschappen voor mannen onder de 21 jaar. De Vlaardinger was reeds kampioen in de categorie on der de 18 jaar in de gewichts klasse tot 78 kilogram. Met zijn befaamde tiende heupworp beslist Mark Hui zinga veel partijen. „Ik merk wel steeds meer, dat de tegen standers zich hierop gaan in stellen zodat het voor mij I Mark Huizinga, kanshebber voor een hoge klassering op het NVC-judotoernooi. moeilijk wordt de techniek uit te voeren; desondanks weet ik hiermee meestal toch een par tij te beslissen." De judoka van het Hoogvliet- se Sportinstituut werd vorig jaar derde op het NVC-judo toernooi. „Het jaar daarvoor haalde ik de eerste plaats. Een voorspelling doen voor het ko mende weekeinde is moeilijk. De tegenstand zal groot zijn, veel zal afhangen van de vorm van de dag", besluit Mark Huizinga. n achter het NVC-toernooi. VLAARDINGEN Het elfde NVC-judotoernooi krijgt dit jaar een internationaal tintje door de deelname van een groep judoka's uit de buurt van Parijs. „Het is altijd al een wens ge weest om aan dit toernooi nog iets toe te voegen. Door de deelname van deze Franse groep judoka's proberen we dit te bereiken", zegt Jasper Engel namens de organisatie van het NVC-toernooi. „Eer der dit jaar zijn wij op bezoek geweest bij deze judoka's en het leek ons wel een leuk idee om deze mensen voor dit toer nooi in Vlaardingen uit te no digen. Dertig judoka's hebben gehoor gegeven aan de uitno diging. De Fransen worden bij leden van de sportschool van Tino Hoogendijk onderge bracht." Jasper Engel is deze week nog druk bezig met de laatste za ken rond dit toernooi. „Het is natuurlijk altijd weer span nend. Het toernooi mag dan wel een vorm hebben waarin alles goed lijkt te passen, toch moet er steeds worden bijge schaafd en ook moeten we in spelen op onverwachte situa ties", zegt Engel. „Waar en op wie het ene jaar nog gerekend kon worden, kan een volgend jaar onverwacht uit de boot vallen. Dit vereist improvisa tie maar het houdt het ook spannend". Een toernooi zonder mede werking van vrijwilligers is niet denkbaar. Ook de organi satie van dit NVC-toernooi doet jaarlijks een beroep op tientallen medewerkers." Na ieder toernooi is er het fijne gevoel dat we het toch weer met elkaar geklaard hebben. Dat zal wel één van de rede nen zijn waarom, (en niet al leen bij het NVC-toernooi),' zoveel mensen zich steeds weer opnieuw enthousiast en belangeloos inzetten voor een dergelijk evenement", meent werkmaatschappij binnen de Hydraudyne Groep rr Internationale klantenkring. Hydrocare heeft dienstverlening als „produkt" en staat continu voor afnemers ter beschikking voor installeren en blijvende Instandhouding van hydraulische aandrijfsystemen. De Hydraudyne Groep maak deel uit van Mannesmann Rexroth, een der grootste concerns op het De Hydraudyne Groep heeft een toonaangevende plaats in de nationale en internationale markt van aandrijf- en besturings- technologie. De Groep omvat zes werkmaat schappijen die gezamenlijk het totale gebied van de aandrijf- en besturingstechnologie bestrijken. Dit omvat: hydraulische-, pneumatische- en mechanische aandrijfsystemen met de daarbij behorende elektronische besturingssystemen. De verschillende werkmaatschap pijen zijn gevestigd in Boxtel en Rotterdam. De Hydraudyne Groep heeft ruim 500 medewerkers. De Hydraudyne groep is onder deel van het Mannesmann Uitdaging voor servicegerichte vaklieden met ambitie Dit jaar opende Hydrocare in Rotterdam-Zuid een nieuwe vestiging in het Rijnmondgebied. Door deze vestiging aan de Klinkerstraat (bedrijven park Maaszicht) bereiken we een optimale dienst verlening op het gebied van installatie, inbedrijf- stelling en instandhouding van hydraulische aandrijf- en leidingwerksystemen. Voor deze nieuwe vestiging zijn wij op zoek naar: (MTS-er met ervaring in installatietechniek) Samen met een klein team verzorgt u de installatie van geprefabriceerde hogedrukleidingssystemen. De werkzaamheden vinden voornamelijk plaats in het Rijnmondgebied, maar u bent ook elders inzet baar voor jobs in binnen- en buitenland. Wij zoeken een MTS-er (WTB, of Installatietechniek) of vergelijkbare opleiding, met enkele jaren buiten dienstervaring, bij voorkeur in de installatietechniek (bijv. pijpfitter). Interesse in hydrauliek is natuurlijk een pré. (SWTK B/C met ruime ervaring) U verzorgt de inbedrijfstelling van hydraulische systemen, voornamelijk in het Rijnmondgebied. Daarnaast draagt u zorg voor onderhoud, reparatie en service aan installaties. Incidenteel wordt u ingezet voor projekten in binnen- en buitenland. Wij zoeken een Scheepswerktuigbouwkundige B/C (of gelijkwaardig) met een grote mate van zelfstan digheid, improvisatietalent en doorzettingsvermogen. Ervaring op hydrauliek-gebied heeft de voorkeur. Doorgroei naar een coördinerende funktie in de service/installatiegroep behoort tot de mogelijk heden. Aan onze dienstverlening worden hoge eisen gesteld zowel voor wat betreft kwaliteit als beschik baarheid. Wij bieden interessante en afwisselende funkties aan vaklieden. Goede arbeidsvoorwaarden worden gekoppeld aan een prima werksfeer en uitstekende mogelijkheden tot verdere ontplooiing en opleiding. Bent u geïnteresseerd? Voor informatie en het opvragen van een sollicitatie formulier kunt u bellen met de heer F. Leermakers, tel. 04116-51392. U kunt schriftelijk solliciteren bij Hydraudyne Beheer B.V., Postbus 32, 5280 AA Boxtel (N.-Br.). De sollicitatiegesprekken vinden plaats in Rotterdam. r sterk vertegenwoordigd zijn op het NVC- VLAARDINGEN Aan een goede formule moet je niet te veel sleutelen. Dat is het cre do van de organisatoren van het elfde NVC-judotoernooi, dat aanstaande zaterdag en zondag in de sporthal West- wijk wordt gehouden. Ruim 1.300 judoka's, die gaan uitkomen in 80 ge- wichts- en leeftijdsklassen, zullen twee sportieve dagen beleven in Vlaardingen. In middels is dit NVC-judo toernooi na het Nederlands kampioenschap, uitgegroeid tot het belangrijkste toer nooi van Nederland. De organisatie-commissie met aan het hoofd Jasper Engel, wil niets aan het toe val overlaten. De goede naam opgebpuwd in de afge lopen jaren moet behouden blijven. Bijna een jaar is de Stichting Vlaardingse Judo-vrienden bezig met de organisatie. De inzet van vele vrijwilligers maakt dit toernooi mogelijk. Onze sportmedewerker Pe ter Spek blikt op deze sport pagina alvast vooruit op dit judotoernooi en laat organi satoren en deelnemers aan het woord. VLAARDINGEN De uitslag van een judopartij wordt aangegeven in Japanse termen zoals Ippon, Waza-ari, Yuko en Koka. Deze resultaten worden door de scheidsrechter aangegeven door handgebaren en op het scorebord weergegeven. Afhankelijk van de categorie worden de waarderingen bij houdgrepen gegeven naar aanleiding van de tijdsduur. Bij een partij van vier minuten wordt een Koka gegeven als de houdgreep 10 tot 19 seconden wordt vastgehouden. Een Yuko bij20 tot 24 seconden, een Waza-ari 25 tot 29 seconden en een Ippon bij een houdgreep van 30 seconden. VLAARDINGEN— Het bu reau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen is op zoek naar medewerkers voor het zomerprogramma. Voor diverse recreatieve eve nementen zoals de triathlon zoekt het bureau vrijwilligers die onder andere routebe schrijvingen willen uitdelen en deelnemerskaarten willen stempelen. Belangstellenden kunnen tijdens kantooruren contact opnemen met het bu reau sportieve recreatie, tel. 4455573. VLAARDINGEN Berich ten, clubbladen en weekbrie ven bestemd voor deze sport pagina kunnen worden door gegeven aan de sportredactie van de Nieuwe Vlaardingse Courant, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of wor den doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 4352615. U kunt ons ook per fax bereiken nr. 4600205. VLAARDINGEN— RKWIK moet morgenavond van Mar- tinit winnen om beslag te kunnen legen op de eerste pe- riodetitel. Vorige week dinsdag liet RKWIK een 3-1 voorsprong glippen tegen de andere perio detitelkandidaat RKSVM (3- 3). De Schiedammers hebben na hun eerdere overwinning op RLSVM al voldoende aan een gelijkspel om de titel binnen te halen. De wedstrijd wordt morgenavond gespeeld op het veld van DOTO en begint om 20.00 uur. VLAARDINGEN— Voor jongens geboren in 1977 en 1978, heren in 1975 en 1976, dames junioren en dames be draagt de zuivere spoeeltijd drie minuten. Voor heren ge boren vanaf 1974 geldt 4 mi nuten zuivere speeltijd per partij. Voor meisjes geboren in 1988 of later en jongens geboren in 1979 en later bedraagt de zuivere speeltijd twee minu ten. Armklemmen, verwurgin gen, offerworpen op twee knieën en schouderworpen op twee knieën zijn niet toe gestaan op het NVC-judo- tournooi. VLAARDINGEN— Voetbal vereniging HSC gaat morgen middag, 20 maart, door met de nederlaagserie voor basis schoolteams. Door de slechte gesteldheid van de terreinen zijn er in het najaar slechts twee wedstrijden gespeeld. Het jeugdelftal van HSC speelde gelijk tegen de Beu kenhof (5-5) en won met 13-0 van de Meidoornschool. Het verdere programma ziet er als volgt uit: 20 maart HSC-'t Ambacht, 10 april HSC-Erasmus, 17 april HSC- Open Venster, 24 april HSC- Jan Ligthart, 1 mei HSC-De Doorloper en de reeks wordt op 15 mei afgesloten met HSC-St. Willibrord. De wedstrijden beginnen steeds om 14.00 uur op het complex van HSC in het Nieu- welantpark. VLAARDINGEN Ruim honderd sportscholen heb ben ingeschreven voor het elfde NVC-judotoernooi, dat op 23 en 24 maart in de sporthal Westwijk wordt ge houden. De judoka's komen uit alle delen van het land en voor het eerst in de geschiedenis van het NVC-toernooi is er ook een buitenlandse af vaardiging: de sportschool Osny-Judo uit Frankrijk zal op het toernooi uitkomen. Een overzicht van de deelne mende sportscholen: Noord Holland: Lange de Jaap Judo insti.; Kollum Judo club; Leeuw de Amy- kus-Winschoten; Matten kloppers de G.S.B.V.; Zem- po; Waasdorp Delfzijl. Oost Nederland: Ten Tije Theo; Dijk van; Hartman S.i.; Bijsterbosch Sportsch.; Wijnholds Sportcentrum. Zuid Nederland: Middel burg judo ver.; Sankaku St.sp.; Made Judo Club; Breskens Judover.; Pol v/d S.S.; Groene Ster S.v.; Geel hoed W. Sportschool; Klun- dert Judoclub; Mens-Sana Hank; Wouters Arie Sportsch.; Rooij de J. Sport school; Nintai J.V.; Helmond Judoclub; Gemert J.J.C.G.; Halsteren Budo sp.; Avanti J.C.; Tori Rucphen. Zuid Holland: Hoogvliet Sportinstituut; Goederaad sportinst.; Schiedam sport- inst.Hashi-Rotterdam Edel den; Unen v. Sport school; Lagerwaard P.; Odi- not; Barends/Ndw. hout Ju- docom.; Ravens van Roel/R- 'dam; Hardinxveld/Capel budosp.; Hagendoorn S.V.RZ; T.O.G.B.; Edel den M.; Kian Schi Den Haag; Mahorokan; Sportarcade de; Shi-Han; To-Uchi Judoclub; Kodokan W.S.C.; Yotosama Budoschool; Keereweer; Westlandia S.V.; Bijl de Ri chard; Voorburg; Velo Judo; Hoogendijk Tino Sportsch.; Arashi Judoschool; Rhoon W.C.R. Judo; Zuidland Ju doclub; Denkers; Deltas- port; Mulder-Sport Den Haag; Guan Lin; Werve te; Ichikan Voorne; Middelhar- nis J.C.; Hoorn v.d. Rob; Westland Budo sport; Mari- ahoeve Judo. Noord Holland: Nieuwendam budo ver.; Randers; Lodder Jan Sport school; Nauwelaerts de Age Sp. Ac.; Julianadorp Budo- centrum; Almere Maru; Vries de Martin; Meester Hans Sportsch.; Pauel Sportschool; Kenamju; Bad hoevedorp Sp/Judoclub; Olimpique; Uitkomst; Dob belsteen Sportschool; Haji- me; Gouweleeuw. Midden Nederland: Groot Houten judover.; Ve- nendaal Sportsch. Ede; Snoek Jan Sportschool; Boersma Sportschool; Lely stad Judoclub; Nat. Militair Team; Rossen Sportschool; Iedema Sportschool; Ryu Judo Nijmegen; Losser J.C. Limburg: Blerick Judokan; Greven- bicht E.J.C.; Zenden Maas tricht. Frankrijk: Osny Judo. VLAARDINGEN Jan Ger ritsen volgt Edelijn op als voorzitter bij VZC. Op de al gemene jaarvergadering, die vanavond wordt gehouden, neemt Edelijn na zijn tweede periode van vier jaar afscheid als voorzitter. „Ik verdwijn natuurlijk niet helemaal van het toneel", zegt de VZC-voorzitter. „Op de achtergrond blijf ik voor de club actief". Het afgelopen jaar heeft Jan Gerritsen, voor de Vlaardingse vereniging geen onbekende, al kennis ge maakt met de functie van voorzitter. Hij is bij veel za ken betrokken geweest en dat kan hem een goede start be zorgen", aldus Edelijn, die hoopt dat over niet al te lang tijd de knoop wordt doorge hakt in de discussie over de toekomst van het Vlaardingse Kolpa-bad. „In steden als Schiedam en Maassluis worden ook al plannen gemaakt voor een nieuw zwembad. Wat wij op dit moment weten van de Vlaardingse plannen is dat er wordt gekeken naar een com binatie van het zwembad en sporthal op de lokatie Hoog stad. Als zwemvereniging zijn wij helaas niet bij de plannen betrokken geweest. Tekenin gen hebben wij nog niet ge zien", moet Jan Edelijn tot zijn teleurstelling constate ren. „Mijn voorkeur gaat uit naar een nieuw bad op de hui dige lokatie; dat lijkt mij ge zien de kosten de beste oplos sing". Net als Jan Gerritsen zal Dia na van de Berg-Westerdijk ook toetreden tot het bestuur. De vergadering van VZC wordt gehouden in het club huis en begint om 20.00 uur.

De Havenloods | 1991 | | pagina 7