'Leren en werken ideale combinatie voor mij' HunterDouglas Deeltijdopleiding verpleegkundigen Banenmarkt bij uitzendbureau Gezonde wereld Leerlingoperator Roland op zijn plek in procesindustrie IVI ETAALB EWER KERS Werk met plezier bij SECURICOR BEVEILIGINGSBEAMBTEN m/v FIJNBANKWERKER (prototypen) MONTEURS ASSEMBLAGEMACHINES LUXAUOIM* DE HAVENLOODS - DONDERDAG 21 MAART 1991 12-369 Op het terrein van het chemisch bedrijf ICI Holland B.V. hangt een zoetige lucht die iets weg heeft van peer drops. Geen onbekende geur voor Roland Bal (18) die nu bijna twee jaar bij ICI werkzaam is als leerlingopèrator. Na het behalen van zijn mavo-diploma was voor Roland de stap naar een bedrijf in het Botlekge- bied niet groot. Roland: „Ik woon in Pernis, zo'n beetje tussen ECT en de Shell in. Ook omdat ver schillende vrienden van me al in het industriege bied werkten, raakte ik vanzelf steeds meer geïnteresseerd in de pro cesindustrie. Na school heb ik een aantal bedrij ven gesolliciteerd en bij de ICI ben ik uiteinde lijk aangenomen." Sollicitanten voor het werk van procesoperator bij de ICI hebben eerst een gesprek met een aantal mensen uit de praktijk, waaronder een per sonal officer, een operator en een wachtchef. Zij proberen er in dat gesprek achter te ko men wat de capaciteiten zijn van de sollicitant en vertellen hoe het er in het bedrijf aan toe gaat. Op die manier krij gen de sollicitant en de mede werkers een wederzijdse in druk. Roland: „Na het gesprek kreeg ik een brief thuis: ik hoefde me alleen nog maar te laten keuren bij de Medische Op de Prinses Margrietschool in Rotterdam is begin maart de eerste Nederlandse part time 'in-service'-opleiding voor A-verpleegkundige be gonnen. Het project is een initiatie van de Samenwerkende Rijnmond Ziekenhuizen, samen met de prinses Margrietschool, het ministerie van WVC en de Na tionale Ziekenhuisraad. Dit project moet soelaas bieden in het nijpende tekort aan ver pleegkundigen. De opleiding is bedoeld voor mannen en vrouwen van 25 tot 40 jaar die al meer dan drie jaar zonder werk zijn. Ze moeten wel een minimale vooropleiding hebben van mavo-4 of mavo-D-niveau. De opleiding duurt drie jaar en tien maanden. De intro- duktie duurt drie maanden, daarna gaat men een dienst verband aan met een zieken huis voor minimaal 20 uur. Daarnaast is er de studie: die vindt ook deels thuis plaats. Gezien de leeftijd van de doel groep wordt in de opleiding een beroep gedaan op de le venservaring. Verwacht wordt dat juist door die levenserva ring de hulpvraag en de sitau- tie van de patiënt sneller en juister getaxeerd kunnen wor den. Voor inlichtingen over de op leiding kan met contact opne men met de Prinses Margriet school, telefoon 010-436 1811. Dienst en kon toen een twee jarig leercontract komen on dertekenen". Het contract valt onder het leerlingstelsel Vakopleiding Procesindustrie (VaPro). „Het is een combinatie van leren en werken. In het eerste jaar ga je twee dagen per week naar school en werk je twee dagen op het bedrijf. In het tweede jaar ga je één dag naar school en werk je drie dagen. Voor de dagen dat je werkt krijg je salaris. Dat is anders dan bij sommige andere bedrijven, waar een zakgeldregeling be staat", aldus Roland. Specifiek Aan de Streekschool Rijn mond Noord in Schiedam worden de theorielessen ge volgd. Leuke vakken zijn vol gens Roland meet- en regel techniek en materiaalkunde, maar ook zijn minder sterke vakken, namelijk wis-, na- tuur- en scheikunde komen aan bod. Roland: „Ook krij gen we op school specifieke voorlichting over de ICI. We krijgen bijvoorbeeld te zien hoe de stroomvoorziening van het bedrijf werkt en hoe we moeten omgaan met bepaalde instrumenten." Hij noemt de theorielessen pittig, maar: „Als je goed oplet en het een Leerlingoperator Roland Bal:„Werken en leren tegelijk is een ideale combinatie", (foto: Robert Vos). REGIOOp zeven plaatsen in de regio vindt zaterdag 23 maart een banenmarkt plaats. In vestigingen van Uitzendbu reau Adia Keser kan men die dag terecht voor verschillende banen in de administratieve en technische sector. Niet alleen de eigen tijdelijke vacatures, maar ook vaste ba nen in het bedrijfsleven zijn te vinden op de banenmarkt. Werkzoekenden kunnen zo de informatie over hun mogelijk heden op één plaats bij elkaar vinden. Tevens is er informatie over beetje bijhoudt, red je het Praktijkervaring doen de leer- wel." lingoperators op in de 'plants' (fabrieken) van ICI zelf. Op dit moment werkt Roland drie dagen per week in de zoge naamde P EP-sectie (Per spex Engineering Plastics). De eerste dag kreeg hij een rondleiding door de fabriek en werd hij voorgesteld aan zijn collega-operators, met wie hij inmiddels goed kan opschie- de mogelijkheden die Adia Keser de werkzoekenden biedt wat betreft opleidingen op het gebied van kantoorau tomatisering en tekstverwer king. De banenmarkt is te vinden in de volgende vestigingen van Adia Keser: in Rotterdam aan de Mijnsherenlaan 223d, het Weena 99 en Rodezand 17, in Spijkenisse aan de Passage 50, in Schiedam aan de Rotter- damsedijk 258d en in Vlaar- dingen aan de Schiedamseweg 4a. In Dordrecht is er ook een banenmarkt: aan de J. de Wittstraat 19. ten. Wisseldiensten Roland: „De werkdag begint voor mij om een uur of acht met een bak koffie. Dan kijk ik op het paneel wat er moet gebeuren. Daarop staat aan gegeven welke produkten er draaien, welke grondstoffen aangevoerd moeten worden en in welk stadium de processen zich bevinden. Om kwart voor vijf zit het werk er voor mij op." Als leerlingoperator draait Roland niet mee in de ploegendienst, hoewel hij dat wel gedaan heeft toen hij als vakantiekracht bij het bedrijf werkte. De wisselende diens ten bevielen hem toen wel. Mentor van Roland is de heer R. Terpstra, die zelf ook bij de ICI op de werkvloer heeft ge staan, onder andere als wachtchef. Het is zijn taak de leerlingoperators te begelei den en in de gaten te houden of ze goed functioneren in het bedrijf. Hij houdt daarbij ook rekening met het oordeel van de overige medewerkers van de ploeg. Ook is het zijn werk de in totaal achttien taken die de leerlingen moeten maken na te kijken. De bedoeling van die taken is dat de aankomend procesoperators leren de theo rie in de praktijk te herken nen. Ze krijgen bijvoorbeeld opdracht uit te zoeken hoe be paalde processen verlopen en welke bewerkingen bepaalde produkten ondergaan. Uitein delijk moeten alle taken goed gekeurd worden door een con sulent van de VaPro. Geïnteresseerd Voor Roland zitten de twee jaar praktijkopleiding er over vijf maanden op. Zijn eindge sprek staat gepland op 10 juli, maar dan moet hij wel ge slaagd zijn voor het onderdeel Theorie VaPro-B, zijn taken- boek moet zijn goedgekeurd en hij moet zes tentamens over de fabriek met succes hebben afgerond. Maar hij ziet zeker niet tegen het eindgesprek op. „Als je geïnteresseerd bent in de p rocesindusirie leer je snel." Eenmaal het VaPro-diploma op zak, hoopt Roland vast werk te vinden als procesope rator, en dan het liefst natuur lijk bij ICI. Toch zal dat niet gemakkelijk zijn, want het gaat mede door de toestand in het Midden-Oosten minder goed met de chemische bedrij ven. Tot slot wil Roland nog kwij- t:„Ik ben zeer tevreden over de combinatie van leren en werken via het leerlingstelsel. Na de mavo had ik echt de balen van leren, maar dit is de ideale oplossing: ik werk en ga één dag in de week naar school en leer zodoende toch bij. Ik raad anderen zeker aan hetzelfde te doen". ROTTERDAM Staatssecre taris Simons van Volksge zondheid krijgt maandag 25 maart een eerste exemplaar in handen krijgen van de infor matiekrant over het werken in de gezondheidszorg, getiteld 'Een gezonde wereld' De krant wordt tegelijkertijd uitgereikt aan de leerlingen van de hoogste klassen van de Wolfert van Borselen Scho lengemeenschap in Rotter dam. 'Een gezonde wereld' is een initiatief van de samen werkende Rijnmond Zieken huizen en Verpleeghuizen, waarin ruim 50 instellingen voor de gezondheidszorg zijn verenigd. De krant moet leerlingen een beter beeld geven van het werken in de gezondheids zorg. Een imago-onderzoek van bureau Lagendijk heeft aangetoond dat jongeren een beperkt beeld hebben van de gezondheidszorg als werkge ver. De krant schetst de vele mogelijkheden die de gezond heidszorg biedt, zonder dat de werkelijkheid geweld aange daan wordt. Het is een maga zine op weekendformaat, die gericht is op een jonge, visueel ingestelde doelgroep. Vooral de sfeer op de werkvloer komt duidelijk naar voren: 'werken met mensen, voor mensen'. ...die een goede toekomst zoeken met perspectief IVI/V Stichting Uitzendpool Deltametaal (SUD) is een gespecialiseerde uitzendorganisatie, die voor de aangesloten bedrijven de instroom naar het vakmanschap in de metaal wil verbeteren. Stichting Uitzendpool Deltametaal Stationsweg 78 2991 CM Barendrecht telefoon 01806 -19677 De SUD zoekt enthousiaste mensen met enige werkervaring in de metaal, eventueel met een (afgebroken) opleiding L.T.S, CVV of SOM, die door ons in diverse metaalfunkties bij de aangesloten bedrijven geplaatst zullen worden. Indien nodig bestaat de mogelijkheid om in samenwerking met deze bedrijven een praktijkgerichte opleiding te volgen. Gedurende deze uitzend- en/of opleidings periode ontvangt u een nader over een te komen salaris. Een vast dienstverband behoort daarna zeker tot de mogelijkheden. Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met de heer A.J. van Andel, telefoon 01806 -19677. Afbetalingsbedrijf De Condor vraagt met spoed een VERKOPER en een VERKOPER/ INCASSEERDER voor de buitendienst. STUUR AAN OP HET CHAUFFEURSVAK. Vervoer is voor Nederland net zo belangrijk alë een motor voor de vrachtwagen. Het één kan niet buiten het ander. Goederen uit alle hoeken van de wereld stromen naar ons toe. Dag in dag uit. Die goederen moeten vervoerd worden. Bij dat vervoer vervult de chauffeur een centrale rol. Als zo'n verantwoordelijke job jouw wel iets lijkt, zorg dan dat je een goede scholing krijgt in het chauffeursvak. Dat is echt nodig. Zeker weten dat transportbedrijven jouw dan graag willen hebben. Want als toonaangevend vervoersland heeft Nederland zowel binnen als buiten de landgrenzen een naam hoog te houden. De Stichting Leerlingstelsel Wegvervoer verzorgt al meer dan vijftien jaar de opleiding van toekomstige chauffeurs. Twee jaar duurt de basisopleiding. Praktijk en theorie gaan hand in hand. Eén dag op school, vier dagen bij één van de honderden leerbedrijven Meteen geld verdienen. Een beloning voor je leergierigheid. Wat wil je nog meer! Als je niet ouder bent dan negentien jaar en je beschikt over een diploma van het LagerBeroepsOnderwijs op B- of C-niveau of over dat van het MAVOdan mag je instappen. Op school krijg je les in vervoerkunde, vervoertechniek, verkeerskennis en Duits, in de praktijk werk je aan één van de onderdelen voertuigonderhoud, goederen behandeling en goederenvervoer. Stap in en geef zelf richting aan jouw toekomst! Vraag de uitgebreide brochure aan: 0 STICHTING LEERLINGSTELSEL WEGVERVOER i Weer aan de slag in de gezond heidszorg? Bent u er als A- verpleegkundige een tijd uft geweest en wilt u nu graag weer aan de slag? Geen nood, Medi-Call uitzendbureau helpt u hier bij. In samenwerking met opleidingsinstituut "De'Driemaster" start Medi-Call uitzendbureau op 23 april I99I een Bij scholingscursus voor A-verpleegkundigen.Speciaal bedoeld voor die verpleegkundigen die graag ëen nieuwe start willen maken, maar best een theoretische en praktische opfrisser kunnen gebruiken. De cursus bestrijkt een periode van 6 weken waarin I stage- week is opgenomen. Voorafgaand aan deze cursus zullen we tevens een voorlichtingsbijeenkomst organiseren, die begin april zal plaatsvinden. U bent hierbij natuurlijk van harte welkom. Interesse? Kom dan snel langs of neem telefo nisch contact op met Ellen Reuvers, telefoon 0I0 - 4I00I44. Medi-Call uitzendbureau Zuidplein (laag) 88, 3083 CW Rotterdam Tel: 0I0 - 4I00I44 De SECURICOR GROUP is een internationaal opererende beveiligingsorganisatie. Vanuit 375 vestigingen in 21 landen worden werkzaamheden van 40.000 medewerkers en 12.000 voertuigen ge coördineerd. Sinds vele jaren is de organisatie marktleider in Europa en is de naam Securicor sy noniem met kwaliteit en flexibiliteit. Securicor Ne derland B. V. heeft wegens toename van haar aktivi- teiten plaatsingsmogelijkheden voor voor oproepdiensten Wij zoeken kandidaten die - van onbesproken gedrag zijn - in de omgeving van Rotterdam wonen - in het bezit zijn van rijbewijs B - 18 jaar of ouder zijn SECURICOR NEDERLAND B.V. zoekt voor haar bedrijf in Rotterdam een die op de afdeling Research Development met de hand en met verspa nende en plaatbewerkingmachines (onderdelen van) prototypen van onze raambekledings- en bouwprodukten vervaardigt en samenstelt tot modellen. Licentiehouders van Hunter Douglas assembleren onze produkten, gebruik makend van de hen toegeleverde basismaterialen en machines. Om deze machines in onze werkplaats in Rotterdam te monteren, af te stellen en te testen zoeken wij tevens twee Voor beide funkties is een LTS en een afgeronde SOM/Bemetel-opleiding (fijn)mechanische techniek vereist. Leeftijd 20-35 jaar. Voor de fijnbankwerker is enige kennis van plaatwerken en PLC's een pre. Wie zijn wij? Hunter Douglas is een internationale groep met hoofdkantoor in Rotterdam met ongeveer - 100 bedrijven - 10.000 medewerkers - Hfl 2 miljard omzet. Hunter Douglas vervaardigt een uitgebreid programma van - Luxaflex® raambekleding- en - Luxalon® bouwprodukten die in meer dan 80 landen afgezet worden. Onze stijl Hunter Douglas werkt als een gedecentraliseerde, internationaal gerichte groep van onafhankelijk opererende ondernemingen. Onze stijl is daarom ondernemend, flexibel, informeel en resultaat gericht. Wij stimuleren initiatief en kreativiteit. Geïnteresseerd? Bel voor meer informatie of schrijf voor sollicitatie: HunterDouglas Europe B.V., afdeling Personeels zaken, Piekstraat 2, Postbus 5072, 3008 AB Rotterdam. Telefoon 010-4869504 of 010-4869468.

De Havenloods | 1991 | | pagina 23