Qezondheid Drink uw ijzertekort weg! Huidvriendelijke deodorant houdt de hele dag fris - Vernieuwde Malsovit brengt ideale lijn in de voeding Homeopathie effectief bij nervositeit en spanning Vertrouwde pijnstillers in het nieuw Dak- en thuislozen Tijdig begrip kan veel ellende voorkomen Gevoelige handen vragen speciale verzorging Menstruatieklachten bij de oorzaak aanpakken FEMINAPLANT' Voor het plakboek? DE HAVENLOODS - DONDERDAG 28 MAART 1991 13-375 Om lekker schoon en Iris te blijven wassen we ons lichaam elke dag. Hiermee houden we onszelf ge zond en zorgen we ervoor dat onaantrekkelijke lichaamsgeurtjes verdwijnen. Het lichaam scheidt op een gewone dag via de zweetklieren ongeveer een halve liter vocht af. Tegelijkertijd komt voort durend talg uit de talgklierèn. Transpiratievocht en talg mengen zich op de huidop pervlak met de daarop le vende bacteriën en zo ont staat lichaamsgeur. De beste en eenvoudigste manier om lichaamsgeur tegen te gaan, is wassen, goed afdrogen en dan talkpoeder te gebrui ken. Transpiratiegeur vipdt iedereen onaangenaam. Daarom gebruiken we dage lijks verzorgingsmiddelen die dit tegengaan. Een deo dorant of anti-transpirant vormen hierbij een onmis baar onderdeel van de li chaamsverzorging. Het ver schil tussen deze twee pro- dukten is dat een deodorant de transpiratiegeur be strijdt, terwijl een an ti-transpirant bovendien ook de zweetafscheiding afremt. Huidvriendeiijk Er is nu een speciale deodo rantcrème, Cerique die effec tief en langdurig transpira tiegeur tegengaat. Deze deo dorantcrème is gemaakt uit huidvriendelijke stoffen en bevat geen alcohol. Doordat de crème pH-neutraal is, wordt het door de meest ge voelige huid verdragen. Het bijzondere van deze crème is dat het niet uitsluitend op de oksel toepasbaar is, maar ook op de voeten! Een van de belangrijkste be standdelen van Cerique is farnesol, een natuur identie ke deostof Farnesol wordt verkregen uit de etherische oliën van onder andere roos, jasmijn, oranjebloesem en lindebloesem. Uitgebreid on derzoek heeft uitgewezen dat deze stof de ontwikke ling van lichaamsgeuren remt. Cerique deodorant helpt overmatige transpira tie tegen te gaan, zonder dat het de natuurlijke vocht huishouding van de huid be schadigt. Deze nieuwe deo dorant is langer actief dan andere. De werkzaamheid ligt tussen de 8 en 16 uur. De crème is niet vettig, dringt meteen in de huid en laat geen plekken op kleding achter. Een prettige bijkom stigheid is het zuinige ge bruik; een klein beetje is vol doende voor optimale effecti viteit. De zachte geur har monieert perfect met alle an dere geuren waarmee we ons dagelijks omhullen. Ce rique huidvriendelijke deo dorants zijn ïn crème, pompverstuiver of roller, verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lekker makkelijk slank met Malsovit brood van de warme Nu de lente met rasse schre den nadert, kijkt menigeen met meer belangstelling naar wat de weegschaal ons vertelt. In de winter kunnen we een klein beetje de hand lichten met ons figuur, dat toch schuil gaat onder dikke winterkleding. Maar zodra de temperaturen stijgen en we ons wat meer blootgeven, is het tijd om te lijnen. Verantwoord Wie zichzelf te dik vindt en daar verandering in wil brengen, straft zich meestal met een rigoureuze rantsoe nering van het dagelijks eten. Dat is niet gezond van wege het grote risico dat het lichaam te weinig voedings stoffen krijgt, en nauwelijks vol te houden. Het bekende Malsovit brood is een op maat gesneden hulp om ver antwoord en zonder honger gevoel op gewicht te komen en te blijven. Het bevat een uitgebalanceerde samenstel ling van koolhydraten, vol waardige eiwitten, vitami nes en mineralen, zodat het lichaam niets te kort komt. De unieke voedingsvezel Fi- brex en het hoge vezelgehal te zorgen ervoor dat het hongergevoel geen kans «krijgt. Vezels activeren na melijk het spijsverte ringskanaal en werken als 'de grote schoonmakers' van darmen en bloedvaten Mal sovit is daarom zeer ge- Tips Wie kiest voor afslanken met Malsovit brood hoeft zich lang niet alles te ont zeggen 's Ochtends eet u drie sneetjes Malsovit dun belegd met boter en broodbe leg. 's Middags twee sneetjes met fris beleg als tomaat, sla en komkommer. 's Avonds gaan de twee sneetjes prima vergezeld met warm beleg en. een kop je bouillon Tussendoor mag u thee, koffie, fruit en kar nemelk nuttigen. Het brood is ook ideaal om op gewicht te blijven, zonder dat u een streng dieet volgt. Naast brood zijn 'er ook van Malsovit crackers, koekjes en slankspread. Allemaal verkrijgbaar bij de warme bakker. Wie meer informatie wil kan bellen met de specia le Malsovitlijn: 03410-13458. oQ, Nervositeit, stress? Iedereen heeft wel eens last van spanning en nervositeit. Dat kan worden veroorzaakt door problemen thuis of op het werk. Maar ook het drukke verkeer vergt dage lijks van ons dat wij al onze zintuigen op scherp zetten. De één is beter bestand te gen spanningen dan de an dere. Mensen die hun pro blemen goed verwerken en ook in moeilijke situaties him rust bewaren, noemen heel veel mensen hebben die eigenschap niet. Dat blijkt wel uit de grote hoeveelheid kalmeringsmiddelen die in Nederland worden voorge schreven om spanning, de pressiviteit en slapeloosheid te verminderen. Homeopathischekalmerings- ringsmiddelen vergroten on ze geestelijke veerkracht, zodat wij moeilijke situaties en stressvolle periodes beter aankunnen. Snelle werking Het komt echter wel voor dat dit soort middelen pas na enige tijd effect hebben Vroeger werden homeopa thische geneesmiddelen na melijk uit één bestanddeel bereid. De door Pflüger ont wikkelde complexgenees middelen bevatten meerdere (5 tot 20) natuurlijke be standdelen van planten en mineralen. Door combinatie met sterk werkzame be standdelen hebben de Pflü ger complexen na een brede werking ook meestal een snelle werking. Ontspanning Bij en s shet Een van de bekendste en meest vertrouwde pijnstil lers, Witte Kruis, is er sinds kort in een nieuwe verpakking en een nieuwe samenstelling. Pijn Zodra het lichaam voelt dat er iets niet in orde is, zendt het een signaal uit dat wij "pijn" noemen. Die pijn kan verschillende oorzaken heb ben Hoofdpijn bijvoorbeeld kan het gevolg zijn van spanning, te veel alcohol of te weinig slaap. Maar het kan ook samen gaan met griep of verkoudheid. Wie pijn heeft wil er zo snel mo gelijk van af Soms is er heel goed met pijn te leven, maar als het ondraaglijk wordt, kan een pijnstiller worden genomen. Pijnstil lers nemen het pijngevoel niet weg, maar verminderen deze. Zodra de weerstand in het lichaam toeneemt, ver dwijnt meestal de pijn. De meeste mensen slikken pijnstillers bij hoofdpijn, griep of verkoudheid. In de apotheek of drogisterij zijn vele soorten zonder recept verkrijgbaar. De meeste be vatten paracetamol, een stof die erom bekend staat géén darm- of maagklachten te veroorzaken. Paracetamol wordt vaak gecombineerd met coffeine, waardoor het effect wordt vergroot. Vernieuwde Witte Kruis Uit het brede aanbod is Witte Kruis een van oudsher vertrouwde pijnstiller. Ge heel in de lijn van deze tijd heeft Witte Kruis, dat al vele jaren bestaat, zowel de menstelling als de verpak king vernieuwd. De poeders en tabletten bestaan nu uit paracetamol en coffeine. Door de coffeine werkt Witte Kruis sneller, door de para cetamol is het nu nog veili ger vooral voor de maag. De poeders zitten in hygiënisch afgesloten sachets, telkens twee aan elkaar. Op deze manier zijn ze handiger om mee te nemen en makkelij ker om in te nemen. De ta bletten zijn nu verpakt in een geperforeerde doordruk- strip die ondoorzichtig kinderveilig is. Witte Kruis is verkrijgbaar bij apotheek en drogist. Handen zijn net zulke grote blikvangers als het gezicht. Onze handen gebruiken we om bijna alles te doen, soms praten we er zelfs mee. Mooie handen zijn over het algemeen goed verzorgde handen, maar die verzor ging vraagt meer aandacht dan elk ander lichaamsdeel. Dat komt omdat onze han- dagelijks veel te verdu ren hebben. We stellen ze bloot aan water en schoon maakmiddelen waardoor ze rood en droog worden. En als we zonder bescherming het tuinieren slaan of klusjes opknappen in huis, wordt het alleen maar erger. Natuurlijk kunnen we van alles doen om onze handen goed te beschermen. Plastic handschoenen gebruiken tij dens de afwas en warme wanten tegen de kou helpen al heel goed. Huidvriendeiijk Wie lief wil zijn voor handen maakt er een gewoonte van ze met huidvriendelijke pro- dukten te wassen. Over het algemeen gebruikt men nog altijd zeep om vuil en vlek ken van de handen te was sen. Maar zeep is vaak alka lihoudend waardoor de be schermingsmantel van de huid wordt aangetast. De vuiloplossende bestanddelen verstoren het natuurlijk evenwicht van de huid. Steeds meer mensen zijn zich ervan bewust dat hun huid niet bestand is tegen agressieve prod uk ten. Ze kiezen liever voor een zacht middel dat de huid be schermt en tóch effectief werkt. Geheel in deze lijn werd door Johnson Wax voor de gevoelige huid Zacht en Schoon Crèmesoap ont wikkeld. Deze crème bevat huidverzorgende bestandde len als glycerine en amande lolie. De pH-neutrale waarde zorgt ervoor dat zelfs de ge voeligste handen probleem loos kunnen worden gerei nigd. De lichte parfumering zorgt voor een aangename geur. De crèmesoap zit verpakt in een economisch en hygië nisch pompje, waardoor vie ze of slijmerige zeepstukken voorgoed tot het verleden behoren. Het doseersysteem is zuinig: één druk is voldoende om handen of gezicht te reini gen. Het produkt is ver krijgbaar in een 300 ml fla con met pomp en een navul- flacon. Zacht en Schoon Crèmesoap vindt u in de su permarkt. Voor meer informatie. John son Wax Nederland BV, 02970-83800. homeopathisch geneesmid del Neuraston bijzonder ge schikt. Het bevat niet min der dan achttien bestandde len waaronder de rustgeven de planten Lupulus, Damia- na, Passiflora en Avena sati- va, die zorgen voor lichame lijke en geestelijke ontspan ning. Daarnaast zijn behalve ijzer, de mineralen sele nium, zink en mangaan op genomen, die het zenuwstel sel versterken. Neuraston helpt ook bij klachten voortkomen uit spanning zoals hoofdpijn, rugpijn en maagpijn. Het geeft een misbaar zetje in de goeie richting. Het ongemakkelij ke gevoel van spanning ver dwijnt na korte tijd en men voelt zich sterk en tegen al les opgewassen. Neuraston is niet versuffend en werkt niet verslavend. Wie üever een tablet of dragee heeft, kan Pflüger Nervoregin dra gees nemen. Deze hebben dezelfde werking als Neu raston. Beide middelen zijn zonder recept verkrijgbaar bij drogist, apotheek en re formhuis. X, M mmiomt mmmm msmrms postbus 157-1243 ik 's emum Feminaplant op plantaardige basis Maandelijks heeft één op de twee vrouwen last van men struatiepijn, zoals krampen buikpijn. Sommige vrou wen ondervinden er elke maand zoveel hinder van, dat hun normale werk niet door kan gaan. De kram- pende buikpijn is het gevolg het samentrekken van baarmoederspieren. De samentrekking wordt ver oorzaakt door de aanmaak van grote hoeveelheden 'prostaglandine", een hor moon dat vrijkomt bij het n van de menstruatie. Sinds kort brengt dr. Will- mar Schwabe Nederland een produkt op de markt dat de krampende buikpijn tegen- Het middel heet Femi naplant en is 100 procent plantaardig. Het wordt ge maakt van de zaden van de paardekastanje. U kimt Fe minaplant kopen bij apo theek en drogisterij. Pijnstillend De werkzame stoffen van Feminaplant regelen de doorbloeding van de kleine bloedvaten in de baarmoe derwand, gaan vochtopho ping tegen en heffen de krampen op. Feminaplant werkt daardoor pijnstillend en geeft verbetering van de klachten die vlak voor en tijdens de menstruatie op treden. Een doosje bevat twee doordrukstrips met 10 speciale dragees, die ervoor zorgen dat de werkzame stoffen van het geneesmid del gelijkmatig aan het li chaam worden afgegeven. Onderzoek In Oostenrijk werd met dit middel onderzoek gedaan bij HO vrouwen in de leeftijd tussen 16 en 51 jaar. Zij kregen vanaf de eerste dag van de menstruatie het ex tract uit Feminaplant. Bij 68 vrouwen was er sprake van een onmiddellijk effect. Bij 31 vrouwen trad er een ver betering op na 1 tot 6 uur na de inname. Op grond van deze succesvolle resultaten besloot dr. Willmar Schwabe het middel in Nederland op de markt te brengen. Feminaplant maakt onder deel uit van een hele nieuwe serie plantaardige middelen, die vanaf nu bij apotheek, drogisterij en reformzaak verkrijgbaar zijn onder de naam Fytoplant. Zo is er Laxiplant bij verstopping en Memoplant bij vergeetachtig heid. Het middel Vaso- plant vermindert de pijn bij Voor meer informatie kunt u tijdens werkuren bellen met: 072-661199 014 MKN8TRttATimiK De paarlemoervlinder wordt bedreigd. Evenals vele '/"V/n honderden andere plante- en '-/ 11 diersoorten. Het Zuidhollands Landschap beschermt hun bestaan. Zodat u de paarlemoervlinder straks niet alleen van een plaatje kent. Dat kunnen wij niet zonder uw financiële hulp. NATUURLIJK DOEN. Knip de bon uit en stuur hem ongefrankeerd naar: Het Zuidhollands Landschap Antwoordnummer 646, 3000 WB Rotterdam. Voor info of aanmelding bel 010-4135045. I JA, ik steun het Zuidhollands Landschap. I (min. contributie f 25,- p.j.; ik wacht uw acceptgiro af). Ik 1 I ontvang een GRATIS welkomstpakket plus 4x per jaar I j het fraaie tijdschrift "Zuidhollands Landschap". Naam Straat Postcode Telefoon Voorkom verminderde weerstand en humeurigheid: IJzer is een mineraal waar ons lichaam niet buiten kan Het is nodig om rode bloedlichaampjes aan te maken en is betrokken bij de opbouw van lichaams cellen en het vrijmaken van energie uit voedings stoffen. Een tekort aan ijzer heeft meestal bloedar moede tot gevolg. Mensen die zich vaak lusteloos en humeurig voelen of last hebben van verminderde weerstand, kouwelijkheid en concentratieproblemen zouden hieraan kunnen lijden. zertekort te kampen hebben. Risicogroepen Er zijn verschillende groe pen mensen die, meer dan anderen, een ijzertekort kunnen oplopen. Dat zijn bijvoorbeeld pubers "in de groeispurt", hun ijzerbe hoefte neemt ruim 20 maal toe. Als kipderen in deze periode slecht en eenzijdig eten, neemt het risico op ij zertekort toé. Dat geldt ook voor zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven evenals voor meisjes en vrouwen in hun men- struatie-periode. Hun ijzer- voorraad kan te klein zijn en dan is aanvulling nood zakelijk. Ook intensieve sporters kunnen met een ij- Door sport neemt immers de spiermassa toe. Dat vereist extra ijzer, ook omdat het verloren gaat in zweet en micro-bloedinkjes Laag-calorisch In de meeste gezinnen wordt tegenwoordig de warme maaltijd zeer bewust bereid. Men houdt rekening met ca lorieën en kiest daarom va ker voor een vleesarm dieet, terwijl rood vlees de beste bron is van hoogwaardig ij zer. Om in de behoefte te voorzien, neemt men liever zijn toevlucht tot laag-calo- rische granen, linzen of groene groentes als spina zie. Maar het ijzer dat hier in zit wordt minder makke lijk door het lichaam opge nomen. Daarbij komt dat thee, koffie, melk, zemelen, maagmiddelen en antibiotica ook nog eens de ijzeropna me belemmeren. Een eventu eel ijzertekort is te voorko men met Ferosa. Dit middel bevat uitstekend opneem baar ferro-ijzer dat door het toegevoegde vitamine C de opname verhoogt. Het is een poeder dat zonder te roeren, bruisend oplost in een glas water en daardoor zeer mak kelijk is in te nemen. De aan bevolen dosering is één sa chet per dag een half uur vóór de maaltijd (tenzij an ders voorgeschreven door de huisarts). Op deze manier is Ferosa een fris smakende, makkelijk in te nemen, calo rie-arme bruisdrank, uniek in Nederland. Voor meer informatie: Crookes Healthcare BV. 035-853851. v3

De Havenloods | 1991 | | pagina 15