LU DE HAVENLOODS 'Sociale vernieuwing bij dit college een fiasco' Schiedams Nieuwsblad Kalfsrollade in voorprogramma van The Deep River Quartet Twee brillen ha' één bef I BRISTOL Zomerse klanken in Café Podium Al vanaf 8.10 010-4.699.444. Het is een karekiet...of niet? Feestgeschal Harpe Davids ECV- feestweek CDA opent frontale aanval HÉÉi Gisteren Lynch-weekend in Filmhuis ZmdaQochteni&oncerten Wie jarig is trakteert Plant eens een boompje. EDITIE P, DONDERDAG 4 APRIL 1991, 40e JAARGANG Nr. 14 Wegener huLS-aarvhursbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: SCHIEDAM— Nadat zo'n drie jaar geleden een cursus 'Vogels herkennen' door de grote toeloop van belang stellenden bijna aan succes ten onder ging, heeft de Vo gelwerkgroep van de KNNV Waterweg-Noord besloten opnieuw een poging te wa gen. De cursus bestaat uit drie theorieavonden en drie och tendexcursies. Voorzitter Wout van der Schalie ver wacht weer veel belangstel ling. „De cursus is vooral ge schikt voor beginners, die moeite hebben met het on derscheiden van de vele vo gelsoorten", zegt hij. „Tij dens de cursusavonden be handelen we alle facetten waaraan vogels maken. Kortom de avonden worden gebruikt om te weten te ko men waarop gelet moet wor den als je een vogel waar neemt en de naam wilt we ten". Tijdens de excursies trekt men de natuur in. „We den ken hierbij aan de Broekpol der in Vlaardingen, de Oran jepiassen bij Maassluis en het Beatrixpark in Schie dam. Het gaat er dan om hoe de theoretische kennis in praktisch handelen omgezet kan worden", legt Van der Schalie uit. „Terloops geven wij dan aan waarop mensen moeten letten bij de aan- De cursus 'Vogels herken nen' begint op vrijdag 12 april met een theorieavond en loopt door tot half mei. „De prijs hebben we bewust laag gehouden", zegt Wout van der Schalie. „De totale cursus kost slechts f 9,50, voor een boekwerk, en voor f 4,50 kan men een cassette bandje met vogelgeluiden kopen". De theorieavonden worden gehouden in natuurcentrum De Boshoek in Schiedam. Inlichtingen, tel. 47151415 of 4376858. ft Deze vogels zijn minder moeilijk te herkennen. SCHIEDAM— Een 70-jarig bestaan moet groots gevierd worden, dat vindt ook de christelijke muziekvereniging Harpe Davids. Vandaar dat op zaterdag 20 april een grote ju bileummanifestatie plaats vindt in sporthal Margriet. Vele verenigingen verlenen aan deze dag hun medewer king. Het middagprogramma staat in het teken van de drumfanfares en wordt opge luisterd door de majo- en mi- niretten van Harpe Davids, de drumfanfare Harpe Davids, Excelsior Delft, Rijnmond band Schiedam, het Wapen van Maassluis, Wilhelmina uit Maasdam en Blau Weiss uit partnerstad Esslingen (Duits land). Het avondprogramma begint met een optreden van het B- orkest met medewerking van kinderkoor De Regenboog uit Rotterdam, dat enkele beken de liedjes ten gehore brengt. Daama komt het grote har monieorkest van Harpe Da vids aan de beurt. In samen werking met het Rotterdams Operakoor zal een spectacu lair optreden worden ver zorgd. Kaarten voor deze jubileum manifestatie zijn verkrijgbaar bij Harpe Davids, Faassen- plein 203 of telefonisch te be stellen op 4705393. De kaar ten kosten: middagprogram ma f 7.50, avondprogramma f 10.- en een passepartout (mid dag en avond) f 12.50. WIJN KIEZEN Je kiest de wijn die bij je past. Jouw smaak. Daarom proef je bewust. Bij Verkade Jacques heb je keus uit een groots assortiment. Het is dus fijn kiezen. Morgen koop je de CATALAN ROUGE Een wijn met lekker veel fijn fruit. Je proeft er echt de zon in van het zuidelijkste stukje Frankrijk. En voor 2 royale literflessen betaal je maar ÉÉN TIENTJE Vlaardingen: Hoogstraat 151 Vlaardingeni'De Ia»per' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Maassluis: Koopcentrum Koningshoek y SCHIEDAM Het Educatief Centrum voor Volwassenen bestaat deze maand vijf jaar. Dat wordt in de week van 22 tot en met 26 april gevierd met een vol programma. De eerste activiteit is een con frontatie tussen 'bollebozen' van het ECV tegen de 'denk tank' van het gemeentebe stuur. Beide partijen bestrij den elkaér aan de Triviantta- fel, waar behalve de gebruike lijke categoriën, vragen over educatie en politiek zullen worden gesteld. De teams treffen elkaar op maandag avond om zeven uur. Andere activiteiten die in de jubileumweek plaatsvinden: de uitreiking van een bundel door cursisten geschreven verhalen, een bijeenkomst speciaal voor islamitische vrouwen, een tentoonstelling, een schoolfotograaf en een feest voor alle (oud-) cursis ten, bestuursleden, personeel SCHIEDAM— Het CDA heeft gekozen voor de openlijke aanval op het college van B en W. De christen-democraten heb ben de sociale vernieuwing aangegrepen om hun kri tiek te spuien. „Maat schappelijke groeperingen worden door dit college ge negeerd", zegt vice-voor zitter van het CDA Ton Seis. „Ideeën, die Schie dammers hebben inge stuurd in het kader van een prijsvraag komen ergens op een lijst en er wordt al leen maar gepraat, zo lijkt het wel. Kijk eens naar buurtbeheer en veiligheid, ook daar veel woorden en weinig daden. Eigenlijk een fiasco..." Het al dan niet slagen van so ciale vernieuwing is, volgens het CDA, vooral afhankelijk van de mate waarin de poli tiek het proces 'tot leven weet te wekken'. „Hierbij spelen drie factoren een rol", zegt Seis. „Namelijk de manier waarop het politieke circuit zich betrokken voelt bij het onderwerp, de wijze waarop de mensen in Schiedam, zowel individueel als maatschappe lijk, mee kunnen doen en de mate waarin de ambtelijke ca paciteit wordt gemobili seerd' Pijnlijk „Geconstateerd moet dan worden dat het college van PvdA, D66 en Groen Links er tot nu toe niet in is geslaagd het werkprogram, waarin de beleidslijn voor sociale ver nieuwing omschreven stond, op heldere wijze te vertalen naar de praktijk. Eigenlijk heeft wethouder Van Kleef, die sociale vernieuwing coör- dineert, het veel pijnlijker ge formuleerd. Op 26 maart jl. zei hij tijdens een commissie vergadering dat het college wat dit onderwerp betreft 'te rug is bij af'. Dat kan en mag toch niet", aldus Seis. Daarnaast blijkt het CDA ver bolgen over het feit, dat zij 'min of meer genegeerd wordt'. „Ook hierin spreekt en handelt het college tegenstrij dig", zegt Seis. „In het recente verleden meldde Van Kleef, dat sociale vernieuwing niet een zaak is voor één of een aantal wethouders, maar een verantwoordelijkheid voor het hele college, sterker nog voor alle gemeenteraadsleden. Dat klinkt heel nobel. Maar wat merkten wij op de laatste commissievergadering? Dat over te nemen maatregelen op dit gebied slechts overleg is flillP1 Schiedam zegt Seis (inzet) 9 „Het college negeert de inwoners gevoerd met 'collegeverbon den partijen'. Dat strookt geenszins met eerdere uit spraken van Van Kleef". Toekomst Wat moet er volgens het CDA nu gebeuren? „Op de eerste plaats moet dit college de in woners van Schiedam serieus nemen", meent Seis. „De werkgelegenheid binnen het kader van de sociale vernieu wing dient onmiddelijk ter hand genomen te worden. Niet passief toezien, maar ac tief opereren. Banenpools cre ëren, dat soort zaken. Ja, en verder willen wij gewoon meer informatie. Het wordt de hoogste tijd dat het college ook het CDA bij de zaak be trekt". „De noodzakelijke betrokken heid van de raad moet niet alleen met de mond beleden worden, maar in daden wor den ongezet. Het is de hoogste tijd dat sociale vernieuwing niet beperkt wordt tot een clubje van een paar fractie voorzitters". De Rotterdammers en hun frisse lucht SCHIEDAM Komend weekeinde staat het Filmhuis in het teken van de regisseur David Lynch. Vrijdagavond wordt wijn trekt met hem verder. Haar moeder heëft daar moeite mee en stuurt een privé-detective en een drugshandelaar achter het verliefde duo aan. De twee laatste film 'Wild at heart' ge- achtervolgers Wijken^ echter draaid. Een produkt dat veel 1~~1 L"11" XT~ stof deed opwaaien en ferme voor- en tegenstanders heeft. De voor velen onverwachte bekroning op het filmfestival in Cannes ging dan ook met boe-geroep gepaard. In Cape Fear verlaat Sailor Ripley na twee jaar de gevan genis. Zijn straf voor de moord op Bob Ray Lemmon zit erop. Buiten wacht de 20- jarige Lula haar vriend op en eigen belangen te hebben. Na 'Blue velvet' is 'Wild at heart' een reis door de onderwereld geworden. Zaterdagavond het Lynch-de- buut 'Eraserhead', een meng sel van horror, surrealisme en expressionisme. Beide films beginnen om 21.30 uur, toegang vijf gulden. Het Filmhuis zit in de Nieuw straat 12. i Luegener huls-aan-hulsbladen Tribute to Glenn Miller Opénvanal 10 IS uur Aanvang 11 00 our toiGOSiavii PHOF.NIX ORANJEBOOM SCHIEDAM Het kwin tet Nos Kos bijt vanavond het spits af van het Schie- damse culturele weekein de. Harmonie Ambrosius verzorgt zondag de slotac- coorden. De Rotterdams/Antilliaanse gitarist Cedric Dandaré is de leider van Nos Kos. Met een viertal kornuiten brengt hij een mengsel van jazz en funk overgoten met een Antilliaan se marinade. Met name de 'steelpan', bespeeld door Felix Walroud, geeft het geheel een toegevoegde waarde. Bassist Eric Calmes ontving in 1986 de Podiumprijs van de Stich ting voor Jazz en Geïmprovi seerde muziek. Om 21.30 uur begint Nos Kos in theatercafé De Tender. In Theater De Teerstoof is donderdagavond Ien van Duijnhoven te zien. 'De Hel din' vertelt over de zoektocht naar de grenzen van het be staan. Met haar eerste solo programma getiteld 'En we noemen haar...' won zij in 1988 het Camarettenfestival. De try-out van 'De Heldin' be gint om 20.30 uur en de toe gang is 12,50 gulden. In de Grote Zaal van het Pas sagetheater kan de gehele fa milie zaterdagavond genieten van Frank Groothof. Zijn in terpretatie van Mozart's opera 'Idomeneo' is geschikt voor mensen vanaf acht jaar. Het verhaal gaat over koning Idomeneo die na terugkeer van het slagveld geteisterd wordt door schipbreuk. In een belofte aan zeegod Poseidon belooft hij dat degene die hij als eerste tegenkomt op het thuisfront geofferd zal wor den. Zijn zoon Idamante valt die eer te beurt. De koning breekt met belofte en dat komt hem duur te staan. Aan vang 19.30 uur, toegang 7,50 gulden. In de Teerstoof spelen Rob van Houten en Feike Boschma 'On the Road'. Deze alledaag se fantasie is samengesteld uit een combinatie van mime en marionettenspel. Toegang 15 gulden, aanvang 20.30 uur. In de Grote Zaal van het Pas sagetheater speelt zaterdag avond het Deep River Quartet. Geïnspireerd door de Ameri kaanse vocal-groups laat dit viertal oude tijden herleven. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang bedraagt 22 gulden. Voorafgaande aan de muzikale trektocht kunnen de lekkerbekjes onder het thea terpubliek weer aanschuiven. In de klassiek ingerichte Roosenzaal staat een viergan gendiner op het programma. De hoofdrol wordt gespeeld door een kalfsrollade klaarge maakt op Normandische wij ze, een gevulde avocado ver zorgt het voorprogramma, ge volgd door een intermezzo van een bouillon trois filets. Het geheel wordt afgesloten door een flitsend optreden van een heuse chocolade-mousse. Voor 45 gulden gaan de gor dijnen om 18.00 uur open. Kleine Schiedammertjes ko men zaterdagmiddag aan hun trekken. Theater 'De Spotvo gel' speelt dan vanaf 14.00 uur het poppenspel 'Aangespoeld'. Voor theaterminners van 7 tot 12 jaar. Toegang vijf gulden. Zondagochtend begint Har monie Ambrosius om 11.30 uur de opvoering van een kof fieconcert. De toegang tot de foyer van het Passagetheater is vrij. Frank Groothof als 'Idomeneo' (foto: André Beekman) Sportschoen in wit/royal blue en wit/zilver. Maten 24 - 46. Normaal 24.95 Bristolprijs 17.50 O'Horo nu 51 filialen in het hele land o.a. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN n 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 Rotterdam op hot ZUiDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 Vlaardingen Hoogstraat 219 tel. 010-4353730 koopavond op vrl|dig tot 21.00 u A 'Dutch Tennis in Margriethal Tegen inlevering van deze bon (geldig t/m 29 juni 1991) De gratis bril is bestemd voor «In de gratis bril gaan normale, dezelfde persoon die ook de eerste blanke glazen in dezelfde sterkte (betaalde) bril gaat dragen als in de eerste (betaalde) bril. Het montuur van de bril die u wel Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, betaalt mag niet goed- mm anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een koper zijn dan f 100,- tf M ffi F toeslag Het montuur van de m «Geen andere kor- gratis bril komt uit de immwÊ IU tingen te zelfder tijd. collectie monturen met OPTICIENS °P beide brillen 1 iaar het rode driehoekje wi t t I I Jl w i ui BI garantie. j Deze bon is geldig bij alle Pearie en Peatle Express winkels in heel Nederiand. Rotterdam •Vlaardingen Schiedam Spijkenisse w|' IS De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). SCHIEDAMDe maande lijkse excursie in de heemtuin in het Beatrixpark staat op zondag 7 april in het teken van de 'boomfeestdag'. Op 20 maart j.l. werd al weer voor de 35e keer de nationale boomfeestdag gevierd. Was het vroeger voornamelijk een 'boomplantdag' waarop kin deren samen met de plantsoe nendiensten in het land een bootn in de grond zetten, te genwoordig is deze dag uitge groeid tot een echt 'boom- feest'. Voor het basisonderwijs heeft de nationale boomfeestdag commissie speciaal lesmateri aal ontwikkeld. Hiermee kan in alle seizoenen aandacht worden besteed aan het 'boomfeest'. Ook in Schiedam werd deze dag gevierd. Circa 60 kinderen van groep 6/7 van de basisscholen Het Startblok en de Albertus Magnus plant ten onlangs sier kersen, pere- Buurt Het thema van de 'boomfeest dag' was dit jaar 'Bomen in je buurt'. Aanleiding voor de vrijwilligers van de heemtui- nexcursiegroep om nu eens stil te staan bij het belang van bomen in de leefomgeving. Tijdens de heemtuinwande- ling zal ingegaan worden op de techniek van het boom- planten en zullen de gidsen de grote variatie aan bomen in de heemtuin en omgeving tonen. De wandeling begint zondag middag om 14.00 uur bij de ingang van de heemtuin en iedereen kan gratis deelne men. De heemtuin is te vinden op het eiland ten noorden van de kinderboerderij in het Bea trixpark. Met het openbaar vervoer (buslijn 53) halte Koe koekslaan, nabij het Duiven- pad. Love at First Sight SCHIEDAM Vanavond kan er in café Podium weer mu ziek worden gemaakt door een ieder die een instrument mee neemt. De vrije sessie begint om 22.30 uur. Zaterdagavond speelt Love at First Sight. Dit zevental Schiedamse muzikanten speelt afwisselende rhythm's blues met scheurende gitaar- en sax-solp's. Love at First Sight bestaat uit Johan Frieso drums, Peet van de Stelt gi taar, René in 'tVeld toetsen, Albert Valk zang, Frank van 't Veer bas, René ban Hertum tenor-sax en Aram Kersber gen alt-sax. Zondag kan er geswingd wor den op Braziliaanse klanken van Bonecos de Carne. Aan vang 22.00 uur. Alle optredens zijn vrij toegankelijk aan de Lange Haven 28.

De Havenloods | 1991 | | pagina 1