'Crocodile Dundee' Kerklaan wil snel weer aan de slag r ujh A Dordtse debutant speler van de week Gespreksdag over homoseksualiteit Informatie Ouderen openen de aanval met paraplu DE HAVENLOODS BOUMAIM Rommelmarkt Verbetering van geheugen OPEL O AUTOTRON 'Niet wat je kunt maar wie je kent' Schiedammers stellen Dr. Dingeman teleur The Rita Young "Jubileum" Show Expositie over zeevisserij Hoe verzorg je dieren? DONDERDAG 4 APRIL 1991 14-580 BOUMAIM Rotterdam-KrolingseHeer SUPERSERVICE OP ZATERDAG Neem de Boumon - bus bij metro station Copeke Brug. VLAARDINGEN— Kleding, boeken en snuisterijen wor den zaterdag 6 april te koop aangeboden in Ontmoetings centrum West, Floris de Vijf delaan 2. Tussen 10.00 en 15.00 uur wordt hier een rom melmarkt gehouden. Spullen voor deze markt kunnen vrij dagavond worden langs ge bracht. Grote hoeveelheden worden opgehaald na een te lefoontje via nummer 4600166. VLAARDINGEN Stichting Coerke start op woensdag 10 april met een korte introduc tiecursus geheugentraining voor vrouwen in het Vrouwen Ontmoetingscentrum aan de P.K. Drossaertstraat 65 in Vlaardingen. De cursus is bedoeld voor de genen die zich zorgen maken over het geheugen dat minder goed functioneert dan men zich zou wensen. De lessen worden gegeven op 17 en 24 april en op 1 mei. De aan vangstijd is telkens 09.30 uur. Deelname kost 15 gulden. Voor meer informatie en aan melding kan men bellen met Coerke, telefoon 4351280. Eldos nu ook in Schiedam-noord SCHIEDAM Na 23 jaar in Nieuwland te hebben gezeten, gaat jeugdvereniging Eldos haar activiteiten nu ook in Schiedam-Noord opzetten. De clubavonden worden ge vuld met knutselen, spelletjes en diverse andere bezigheden. Eldos organiseert naast de wekelijkse clubavonden tal van andere activiteiten zoals Duinenmars, Kampeerweek- enden, het Zomerkamp, kin derfeesten en carnaval. In eerste instantie start Eldos met twee groepen, te weten: op vrijdagavond de smurfen (jongens en meisjes van 5 tot en met 8 jaar), van 19.00 tot 20.00 uur en op woensdag avond de scorpions (jongeren van 8 tot en met 12 jaar) van 19.00 tot 20.00 uur. Belangstellenden kunnen vrij blijvend een of twee avonden deelnemen om daarna even tueel lid te worden. De cluba vonden vinden plaats in de Blauw Brug. Bij de balie zijn voor geïnteresseerden infor matieboekjes te krijgen. uiegener huLs-aantiuLsblaclen HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010 - 4.699.362. Telefax advert.afd.: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen. Telefoon: 010-4.352.911. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Mevr. C. Wijnen - van der Bas, (tel. privé 01899-18521), DISTRICTVERKOOPLEIDER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860 -19587) ACCOUNTMANAGER: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082) REDACTIE: Susan de Ligt en Robert Bas. Correspondent SCHIEDAM: Eric Steenbergen. SPORT: Gerard Verver (tel. privé 01899-17787) DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V Doom. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010-4.699.201/4.352.911 P SCHIEDAM— Zijn le vensverhaal lijkt een span nend jongensboek. Wim Kerklaan is alweer een tijdje terug van zijn we- reldomzwervingen. Zijn mooie herinneringen neemt niemand hem meer af. Een kast vol kranten knipsels en fotoboeken toont de jonge 'Billy Kirk- land' in zijn Hermes-perio- de, op Tahiti, op de Neder landse Antillen en in 'Down Under' Australië. In 1965 vertrok de nu 49-jari- ge Schiedammer vol voet- baldromen en idealen naar het land van de kangoe roes. In 1987 kwam hij te rug en mist zijn verworven positie in het voetbal. „Ik wil hier aan de bak, maar men accepteert de Engelse trainers-papieren niet", oppert Kerklaan strijd vaardig. Het doet zeer dat bij PSV ene Bobby Robson met identieke papieren de scepter mag zwaaien. „Ik ga door tot het bittere eind, zal mijn gram halen..." Wim Kerklaan lijkt nog steeds op de snelle linker-vleugel- spits van vroeger. Op de oude vergeelde Hermes DVS-foto's blijft zijn lach onmiskenbaar, alleen in gewicht is de remi grant iets veranderd. „Ik heb een gouden tijd gehad in Au stralië", mijmert Kerklaan. „Ook sportief kon het niet stuk", waarna hij trots een tweetal medailles toont. 1. Michel Valke Sparta 6.75 2. Ries Fok Dordrecht '90 6.58 3. Michel Vonk S.V.V. 6.53 4. John Metgod Feyenoord 6.44 5. Marcel v.d. Net S.V.V 6.42 Romeo Wouden Dordrecht '90 6.42 7. Michel Langerak Dordrecht '90 6.40 loan Sabau Feyenoord 6.40 9. Ed Ridderhof S.V.V. 6.33 10. Jan Mulder S.V.V. 6.32 11. Gerrie Slagboom Dordrecht '90 6.26 12. Jan Olde Riekerink Dordrecht '90 6.19 Gaston Taument Feyenoord 6.19 14. Mike Snoei Sparta 6.14 15. Steef Buijs Excelsior 6.13 Willy Boessen S.V.V. 6.13 17. Henk Fraser Feyenoord 6.11 18. Arnold Scholten Feyenoord 6.10 19. Mitchell v.d. Gaag Sparta 6.09 20. Brian Wilsterman Dordrecht '90 6.07 Tweemaal speelde 'Billy' Kerklaan een Austraüsche Cupfinal. „Dat kan niemand in Nederland me navertellen". Wim Kerklaan speelde begin zestiger jaren vijf jaar lang betaald voetbal bij de huidige tweedeklasser Hermes DVS. Vlak vóór zijn vertrek uit Ne derland toonde ADO belang stelling voor de aanvaller. „Die Hagenaars waren niet zo eerlijk tijdens de contractbe sprekingen dus dat ging niet door". 'Voetbalprofessor' in genieur Van Emmenes zag in Kerklaan de „toekomstige linksbuiten van het Neder lands elftal". „De opvolger van Moulijn", vult Kerklaan met enige trots aan. Zover kwam het niet. Het avontuur lijke vrijgezellenbloed kroop waar het gaan kon en als 23- jarige besloot hij samen met voetbal-kornuiten René van Trigt en Harry Smit het avon tuur in Australië te zoeken. Paradijs Zes weken aan boord van een schip. Kerklaan krijgt nog en prethoofd als hij aan die reis terugdenkt. „Dat was para dijs", illustreert hij met kiek jes uit het album. „Onderweg stopten we in Tahiti waar we werden gevraagd om met de crew een potje te voetballen tegen de Tahiti waar we wer den gevraagd om met de crew een potje te voetballen tegen het Tahitiaans elftal: een tra ditie. Nog nooit hadden ze een puntje gepakt, met ons werd het gewoon 2-2". In Australië ging Kerklaan bij SPELER VAN DE WEEK: Reinier Robbemond Dordrecht '90 Keepers klassement: 1Ed de Goey Feyenoord 6.76 2. Joop Hiele SVV. 6.71 3. Edward Metgod Sparta 6.65 4. Carlo L'Ami Dordrecht '90 6.39 5. Walter Londema Excelsior 6.06 Topscorer: Michel Langerak Dordrecht '90 13 doelpunten Wilhelmina voetballen. Het was een club uit Melbourne met Nederlandse achtergrond, zoals iedere vereniging in Au stralië een nationale traditie heeft. „Je hebt de Italianen, de Grieken, de Polien etc". Avonturier Kerklaan speelde verder bij Lions, George Cross en het Italiaans geschoolde Apia. „Met Apia behaalden we in het seizoen 66/67 groot se triomfen", vervolgt Kerk laan. „We speelden tegen het Manchester United van Geor ge Best, wonnen de Australian Cup en hadden in de Argen tijn Campana een wereldster in huis", aldus 'Flying Dutch man Kirkland'. Wim Kerklaan behaalde na zijn actieve carrière als top voetbalier zijn coaching-pa- pieren en trainde een waslijst van Australische clubs, van hoog tot laag. „Ik bouwde langzaam een enorme staat van dienst op als speler, trai ner en manager". De wilde haren vielen uit en 'Billy' trouwde zijn Australi sche liefde. „Mijn vrouw wil de een aantal jaren geleden eigenlijk wel eens een tijdje in Nederland wonen, hetgeen we in 1987 deden", memoreert Kerklaan. Het voetbal was zijn leven geworden en ook Hermes lonkte nog steeds. „Ik ben toen assistent-trainer bij de Harga-club geworden on der Meijer en Simon van Vliet". Zijn balkunsten toon de Kerklaan in het Hermes- veteranen elftal. „Wij waren bepaald geen slecht team en promoveerde steeds, totdat de clubleiding zei van 'Nou is het afgelopen met die promotie'. Ondertussen werd het Kerk laan duidelijk dat men hier in 'dat grote Nederland' nogal precies was in het verlenen van trainerspapieren. „Hoofdtrainer kon ik belache lijk genoeg niet eens bij een amateurclub worden". In mei vorig jaar kreeg de Schiedam mer toch de leiding over fusie club Batavia uit Lelystad. „Samen met Alex Kamstra (ex-PEC Zwolle, red.) stond ik aan het roer, het ging prima totdat er voor de winterstop onrust binnen de club ont stond". Er werd vanuit aller lei hoeken, en niet in het minst door de naar achter en ge schoven oud-trainer, aan Ker- klaan's stoelpoten gezaagd. „Toen heb ik de eer aan me zelf gehouden en ben opge stapt", verklaart Kerklaan te leurgesteld, „Ze worden daar entegen wél kampioen volgen de week". Vol ervaring maar toch ook met de nodige sportieve wrok loopt Kerklaan nu weer in zijn vertrouwde Schiedam rond. „Ik wil nu in de buurt aan de slag, maar mijn Engelse diplo ma wordt niet door de KNVB geaccepteerd". Het doet de Schiedammer pijn om te zien dat een aantal Australische voetballers wel een werkver gunning krijgt in Nederland, en dan heeft hij het nog niet over de buitelandse coaches. In 1987 heeft Kerklaan zelfs gesolliciteerd op de functie 'Commercieel directeur Feye noord'. Dat werd Martin Snoeck en Kerklaan werd schriftelijk bedankt voor zijn sollicitatie naar wat nu blijkt een weinig benijdenswaardige job. „Ze kiezen tegenwoordig al snel voor een econoom in plaats van een voetbalman in hart en nieren". Principe-zaak „Als je het hedendaagse voet bal ziet met al die figuren die erin rondlopen kom je al gauw tot de conclusie dat het niet belangrijk is wat je kunt maar wie je kent". Kerklaan heeft nu een jurist bij de arm geno men om zijn recht te halen. „Ik ga er nu een principe-zaak van maken om mijn papieren officieel erkend te krijgen". Enige weken geleden tovam de zoveelste streep door de re kening. In een officieel schrij ven van de KNVB werd we derom een officiële licentie door de WON geweigerd. „De heren beschermen hun eigen zaken maar wat graag", meent Kerklaan. VLAARDINGEN In de ex positieruimte van het Zonne huis is tot en met 4 mei de tentoonstelling De Neder landse Zeevisserij te zien. Adri de Korte exposeert hier aquarellen en olieverfschilde rijen. De kunstenaar heeft zich la ten inspireren door de zeevis serij in actie. De werken ver tonen mannen in actie met netten en vis. Centraal staat allereerst het schip, maar de Met 1992 in het vooruitzicht is Kerklaan zelfs bereid tot aan het Europese Hof te procede ren. „Mocht ook dat op niets uitdraaien dan ga ik mijn heil wel weer in Australië zoe ken". Kerklaan, niet het type om met zichzelf te gaan leu ren, kijkt met lede ogen naar de open gevallen positie bin nen de technische staf van SW. „Een assistent-trainers schap bij Sparta of SW lijkt me wel wat, ik moet in ieder geval het gevoel hebben het te hebben geprobeerd". golven, het water en de wol ken vervolmaken het doek. De Korte heeft zelf gevaren waardoor hij kan putten uit herinnering. Het Zonnehuis, Dillenburg singel 5, is dinsdag t/m vrij dag toegankelijk van 10 tot 20 uur, van zaterdag t/m maan dag kunnen geïnteresseerden de expositie tussen 14 en 20 uur gaan zien. Toegang is gra- SCHIEDAM Na de paasva kantie wordt er voor veel leer lingen van de groepen zeven en acht van het basisonder wijs een cursus dieren verzor ging georganiseerd. Deze vindt plaats op vier woens dagmiddagen (10, 17, 24 april en 8 mei) van 13.30 tot 15.30 uur. Iedereen die belangstel ling heeft voor deze cursus kan zich voor 8 april aanmel den bij Piet van Mil op de kinderboerderij of tussen 12.00 en 13.00 uur opgeven op tel. 4707844. Er kunnen maximaal tien kin deren meedoen per cursus, dus haast is geboden. Bij grote belangstelling zal de cursus in juni herhaald worden. Daar voor zal dan een wachtlijst ge maakt worden. Deelnemers aan de cursus ontvangen, als zij het vak onder de knie krij gen, het diploma 'assistent dierverzorger'. REGIO Debutant Rei nier Robbemond was uit blinker in de achterliggen de competitieronde. De Dordtenaar was aangever van het eerste en maker van het tweede doelpunt in de wedstrijd tegen FC Zwolle. Clubgenoot Ries Fok kreeg eerder een acht voor de ge wonnen wedstrijd, vorige week woensdag, tegen het in degradatiegevaar verkerend Excelsior. Tweede Paasdag scoorde Fok een zeven, waar mee hij steeg naar de tweede plaats in het Rijnmond-klas sement. Verder nauwelijks grote ver schuivingen. Michel Valke staat nog altijd afgetekend op de eerste plaats; nieuwkomers op de lijst zijn Willy Boessen (SVV), Mitchel van der Gaag (Sparta) en Brian Wilsterman (Dordrecht'90). VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De werkgroep Ouders van Homoseksuele Kinderen Zuid-Holland be legt op zaterdag 20 april een gespreksdag voor ouders en homoseksuele jongeren. Men doet dat in Buurthuis De Ha ven aan het Weeshuisplein 18 in Vlaardingen. De bijeenkomst draagt als thema 'Wat ik je nog vragen wil...'. Volgens de werkgroep blijft vaak een vraag van ouders aan hun homoseksuele kind onuitgesproken en omge keerd ook een vraag van een jongere aan zijn of haar ouders. „Hoeveel onduidelijk heid blijft daardoor onnodig bestaan?", zo vraagt men zich ad. Meer begrip en waarde ring zouden juist door ge sprekken ontstaan. Vandaar deze gespreksdag. In de och tenduren wordt in kleine groepjes gepraat, 's Middags wordt het gesprek voortgezet in een grote groep. Belangstellenden dienen zich vóór 17 april aan te melden bij Chrisje van Hezik, telefoon 070-3862832 of bij Corrie van Dongen, telefoon 010- 4353671. ROSMALEN EEN HELE DAG UI Nieuw in 1991 Iedere dag een daverend programma! Clowns K indervoorstellingen Demonstraties op antieke fietsen Autoparade Onder leiding van tante Potteknal auto's kijken in het museum Nieuwe inrit Huis van de Toekomt musement uto's ttracties Autotron Rosmalen iedere dag geopend tot en met 20 oktober 1991 Graafsebaan 133, Rosmalen A 50 Den Bosch - Nijmegen 04192-19050 In samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods Week nr. 13 - SPELER VAN DE WEEK: REINIER ROBBEMOND Wim Kerklaan popelt om aan de slag te gaan. SCHIEDAMWat groots feest had moeten wor den, liep afgelopen maandag uit op een anti-climax. Of wel, de uitreiking van het eredoctoraat aan de Schie dammer Dr. Frederik Dinge man op de universiteit van Leuven heeft duidelijk niet gebracht wat verwacht werd. Zoals vorige week in deze krant aangekondigd, konden Schiedammers op tweede paasdag gratis met de bits meereizen naar het Belgi sche Leuven om bij de over handiging van het eredocto raat aan Dr. Dingeman aan wezig te zijn. Het vertrek vanaf het par keerterrein naast het Stads kantoor stond gepland om tien uur 's morgens. Reeds tien minuten voor dat tijd stip drentelde Dingeman Geen eredoctoraat. standers?", riep Dr. Dinge man vertwijfeld uit. Na eni ge overpeizingen hield hij de zichtbaar nerveus op en neer reis naar België voor gezien tussen het Proveniershuys en het Stadskantoor. Een patrouillerende politiewa gen hield de zaak in het oog, terwijl enkele personenau to's passeerden waarbij de inzittenden nieuwsgierig over het parkeerterrein tuurden. Snor „Waar blijven mijn mede- trok sjokkend huis waarts. Daar gooide hij te leurgesteld zijn pijp in een hoek van de kamer, trok met een ruk zijn robuuste snor van z'n gezicht en dook het bed in. Het gerucht gaat, dat Dr. Dingeman op 1 april niet meer tussen de lakens van daan gekomen is! Zondagmiddag 14 april 1991 Aanvang 13.30 uur. Zaal open: 13.00 uur Zaal Middelhuyse - Koninginnelaan 403 Vlaardingen Holy - Tel.: 010 - 4.747.400 1961 Rita 30 jaar op de Bühne 1991 Show met o.a. Dansorkest MUSTANG. Kaarten a f 7.50 aan de zaal Voorverkoopadressen Vlaardingen Tabakswinkel, Fl. de Vijfdelaan 154 'De Fromage", v.Hogendorplaan 119 Astrid v.Nielen, Sluishoeve 9 "Eurotabak 92", Schiedamseweg 73 Schiedam 't Koetsiertje, Hoogstraat 192 Rotterdam o.v.s. Justus v.Effenstraat 42 Alarm ALARMNUMMER: 06-11 voor elke seconde die telt. Medische dienst ARTSEN: Telefonische boodschap pendienst, tel. 420.66.11. KRUISWERK NIEUWE WATER WEG-NOORD: Kantoor: Vén Swin- densingel 40, tel. nr. 4739900. Be reikbaar ma. t/m vr. van 09.00-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn Van Swindensingel 40, ma. t/m vr. van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 568, tel. nr. 4706177, ma. t/m vr. van 09.00-13.00 uur. Vër- pleegkundig telefonisch spreekuur van ma. t/m vr. van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. nr. 4706177. Schiedam-Oost, Centrum en Nieuwland: tel. nr. 4739900. Schiedam-Zuid: tel. nr. 4263129. Schiedam-West: tel. nr. 4261915. Weekenddienst informatie: tel. nr. 4602611. TANDARTSEN: Per 1 jan. tandarts spoedgeval spreekuren voor in het weekend van vrij. 17 uur tot ma.morg. 8.00 uur en in de avonduren bereik baar via telefoonnummer 010- 4748959. E.H.B.O. Elk weekenddienst Schie- land Ziekenhuis, gebouw Stadhou- derslaan 98, tel.: 4733733. STICHTING KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: 2e en 4e woensdag v.d. maand van 2-3 uur Van Swindensingel 40. Groenoord en Kethel: elke 1e en 3e donderdag v.d. maand van 2-3 uur wijkgebouw Bach plein. IN VERWACHTING? Kraamcentrum Maassteden, Schie damseweg 99, 3134 BE Vlaardingen, tel. 010-4342867, voor directe hulp dag en nacht. Voor het bespreken van kraamhulp of informatie kunt u terecht op een van onze spreekuren, waarbij u recht streeks van een kraamzorgverpleeg- kundige adviezen en informatie kunt krijgen. Alle tijden zijn van 14.00- 4e woensdag v.d. r Vlaardingen: Schiedamseweg 99: elke maandag. Wilt u of kunt u van deze spreekuren geen gebruik maken, dan kunt u tel. aanmelden elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 atielijn v HUISARTSENGROEP DE GORZEN- /NIEUWLAND: Voor spoedgevallen, tel. 426.78.31 DIERENARTS: Dhr. De Kaper, Jan Steenstr. 39, tel. 426.82.34, Dhr. Vi- see, Schiedamseweg 41d, tel. 470.40.22, Dhr. v. Eerd, Schoolstraat 7/Warande 99, tel. 473.46.19. Dhr. J Veltenaar, tel. 010-471.07.15. SCHIEDAM— Sinds enkele weken bestaat voor ouderen in Schiedam de mogelijkheid een cursus zelfverdediging te volgen. Na een warming-up van drie kwartier start iedere woensdagochtend om 10.15 uur deze training die wordt gehouden in het kader van de wekelijkse sport-instuif in sporthal Margriet. Het initiatief voor deze cursus kwam van de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente. „Als onderdeel van de crimi naliteitspreventie", meldt een voorlichter. Zeven lessen heb ben inmiddels plaatsgehad, woensdagochtend volgt deel acht. Het wordt dus oppassen geblazen voor potentiële tas jesrovers en andere onverla ten. Doel is het aanleren van vaar digheden die in bedreigende situaties erger kunnen voor komen. Ook inbraakpreventie staat op de agenda. Het is de eerste maal dat een dergelijke cursus in Schiedam wordt gehouden. Cursus-lei der Albert Beckers neemt iedere week zo'n twintig ouderen onder handen. Tij dens de cursus worden allerlei bedreigende situaties geoe fend waarbij het er steeds om gaat uit zo'n situatie te komen met een minimum aan geweld. 'Wapens' „Het verschil met een cursus zelfverdediging voor vrouwen en meisjes", meldt een ge meente-voorlichter. „Ligt hem in het feit dat er bij deze doelgroep meer aandacht ligt op het gebruik van 'wapens' (paraplu, handtas, stukje buis) en dat er niet wordt ge werkt met het aanleren van valtechnieken"(! Albert Beckers legt uit dat in de praktijk wordt geoefend met korte en lange stokken. „Daarmee kim je met relatief weinig kracht iemand flink raken". De cursus is vrij toegankelijk voor deelnemers aan de 55+ sport-instuif die iedere woensdagmorgen tussen 9.30 en 11.30 uur wordt gehouden.

De Havenloods | 1991 | | pagina 3