y DE HAVENLOODS 'Dit college kan en moet beter' Schiedams Nieuwsblad 'Fietspad is niet vergeten in tweede BeneluxtunneF Al vanaf 8.10 010-4.699.444. IN PvdA-fractieleider Bakker eist visie, helderziendheid en ambitie Rotterdamse Dansgroep brengt generaties CD-Shop Nelly' 36.95 Filmhuis voor ogen en oren Infogids voor gehandicapten EDITIE P, DONDERDAG 11 APRIL 1991, 40e JAARGANG Nr. 15 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: SCHIEDAM In de plan nen voor de (eventuele) bouw van een tweede Bene- luxtunnel is een fietsverbin- ding niet vergeten. Dat ant woordt het Vlaardingse col lege van burgemeester en wethouders op vragen het raadslid Arnold van Kalken van Groen Links. Van Kalken was verontrust omdat in de uitgewerkte voorstellen van Rijkswater staat wel zou worden voor zien in een metrotunnel als schakel in het tracé Rotter- dam/Marconiplein via Schiedam naar Hoogvliet en Spijkenisse, maar nog steeds niet in een fietspad. B W van Vlaardingen laten nu weten dat in de eerste helft van 1990 onderzoek is ver richt naar het realiseren van een fietsverbinding in die tweede Beneluxtunnel. Dat is gebeurd door een werk groep bestaande uit Rijks waterstaat, de betrokken ge meenten, de provincie en de Eerste Nederlandse Fiet sersbond (ENFB). „Het resultaat van dit on derzoek zal dienen als één van de bouwstenen voor de nog op te stellen 'Integrale Nota Beneluxcorridor'. Ten behoeve van de opstelling van dit rapport is, onder lei ding van Rijkswaterstaat, een ambtelijke werkgroep Bencor ingesteld, waarin ook de gemeente Vlaardin gen participeert. De werk groep streeft ernaar om de integrale nota nog vóór de zomervakantie gereed te hebben voor de bestuurlijke behandeling", bericht het college. In deze 'Integrale Nota Be neluxcorridor worden acht varianten uitgewerkt. Hier van zijn er vier voorzien van een fietsverbinding, terwijl in twee zowel een fiets- als een metroverbinding voor komt. De werkgroep Bencor zal alle varianten beoorde len op hun verkeerskundige, ruimtelijke en financiële consequenties. „Overigens is het ons niet onbekend dat de rijksover heid zich momenteel beraadt over de financiering van tunnels, openbaar vervoer, fietsvoorzieningen en derge lijke maar, voorzover ons bekend, heeft dit niet gere sulteerd in een besluit waar bij een fietsverbinding via de Beneluxcorridor op voor hand financieel onmogelijk is", aldus B W van Vlaar dingen, die tot slot van me ning zijn dat verdere actie niet noodzakelijk is aange zien de fietsverbinding dus niet 'vergeten' is. n tweede Beneluxtunnel is een fietspad niet vergeten, zegt het Vlaardingse college vi Peperklip fancy fair SCHIEDAM Basisschool De Peperklip organiseerd op zaterdag 13 april de jaarljkse fancy fair. Boeken, pannen, potten, electrische apparaten enz. worden te koop aangebo den. En er zijn diverse spelle tjes, zoals kinderbingo, blik- gooien, grabbeltonnen, pony rijden, een schminklokaal en een grote tombola met een hoofdprijs ter waarde van 300 gulden. Exotische hapjes completeren het geheel. De Peperklip bevindt zich aan de Fahrenheitstraat 2 in Schiedam-Oost. Aanvang 10.30 uur en de activiteiten duren tot 13.30 uur. Radio Schiedam SCHIEDAM Vanaf zater dag 13 april zullen de uit zendingen van Radio Schie dam te beluisteren zijn in stereo. Wethouder Wiegman en ONS-directeur Eiken broek zullen de feestelijke handelingen verrichten in Theatercafé De Tender in de Passage. Tijd van handeling: 13.00 uur. A Singelkerk bijna pauselijke basiliek Westland Mara thon steekt Rotterdam niet naar de kroon I HI I I KAZEN VAN ITALIË lieel mild. andere pikant Ekstra aanbod GORGONZOLA met laagjes MASCARPONE 100 gr. van 2.75 nu 1.95 KOM PROEVEN J Vlai Mai \Mai ^Ylaardiugen: Hoogstraat Tsin| VlaardiBgen: 'De Loper'65 Maassluis: Nieuwskaat 14 Koopcentrum Rommelmarkt voor de kerk SCHtEDAM In kerkge bouw De Ark (Hargplein) wordt op vrijdag 12 april van 15.00 tot 22.00 uur en op za terdag 13 april van 10.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. Veel tweedehands spullen worden dan te koop aangebo den, zoals meubelen, boeken en platen, schilderijen, kle ding en schoenen, speelgoed etc. Ook is er een loterij en een rad van avontuur. De op brengst komt ten goede aan verfraaiing van het kerkge bouw. SCHIEDAM Meermalen tijdens het gesprek wijst Hans Bakker in de richting van het Stadskantoor. „In dat witte gebouw moet het gebeuren", zegt hij dan. „Bestuurders dienen hel dere keuzes te maken en samen met ambtenaren het beleid tot leven te wekken. Daar heb ik in het eerste werkjaar van dit college veel te weinig van ge merkt." Verder laat de fractievoorzitter van de PvdA zich uit over stads wachten op de Hoogstraat, de macht van welzijnsin- stellingen, de eventuele sluiting van bibliotheekfi lialen en de MSR-affaire. „Nee, zegt Bakker. „Voorals nog ben ik niet echt enthousi ast over dit college van PvdA, D66 en Groen Links. Na een jaar kun je slechts conclude ren dat men niet werkelijk greep op de problemen heeft. Dat is niet de schuld van één persoon, maar meer een mak ke van het bestuurlijk appa raat in Schiedam. Blijkbaar ontbreekt een aantal basis voorzieningen, waardoor hel dere keuzes vermeden wor den. Je ziet dat op allerlei ter reinen." 1000 bloemen „Kijk naar Wonen en Buurt beheer. Veel plannen, in spraak en ideeën, maar te wei nig resultaat. Zo iets van 'laat 1000 bloemen bloeien'. Maar als er dan 800 verwelken, ben ik daar niet blij mee. Ik wil meer duidelijkheid. Dus maak als college je plannen, timmer dat financieel goed in elkaar, zet een tijdsfasering op en handel. Kom je toch geld te kort, dek dat gat dan onmid- gebeuren Bakker voor het witte gebouw, dellijk en stel je opzet bij. Maar wek bij mensen vooral geen verwachtingen die op drijfzand gebouwd zijn. Wet houders moeten weten waar mee ze bezig zijn. Dus zowel visie hebben, als heldere keu zes maken en ambitie tonen." „Daarnaast moeten burgers meer verantwoording krij gen,. Ik pleit erv oor geld over te hevelen van ambtelijke in stanties en welzijnsorganisa ties naar de mensen. Recht streeks wel te verstaan. Voor beeld? Je zo financiële midde len die nu door de gemeente voor allerlei soorten onder houd worden aangewend, kunnen verschuiven naar wijk- of pleincomités. Mensen krijgen dan zelf het beheer in handen. Dat heeft drie grote voordelen. Op de eerste plaats vergroot je de betrokkenheid van bewoners bij hun beurt. Het voorkomt verloedering. Daarnaast zal het de zelf werkzaamheid bevorderen. Mensen nemen sneller een verfkwast ter hand en beste den het vrijkomende bedrag aan een speelrek of groen voorzieningen. Tenslotte wordt hierdoor de verkoke ring tegengegaan." Brij De strijd tegen de verkokering is een centraal thema in Bak kers verhaal. "Op tal van be leidsterreinen is een brij van belangen ontstaan", meent hij. "Ambtenaren, welzijnsor ganisaties en andere belang hebbenden trachten hun be langen te verdedigen. Het kan zijn dat een poiticus hierdoor het zicht op de werkelijke problematiek verliest en dat hij de mensen waar het om draait uit het oog verliest. Daarom kan het weieens no dig zijn om je als politiek di rect tot burgers te wenden, dus om die instellingen heen te opereren. Dat kan heel ver frissend werken." „Dat mag je sociale vernieu wing noemen. Maar dat omvat eigenlijk veel meer. Centraal staat dat burgers hun lot meer in eigen hand nemen. Nee, be slist niet 'ieder voor zich en God voor allen', maar net zo min 'laat de overheid het maar opknappen'. Mensen die het nodig hebben een zetje in de juiste richting geven, maar het daarna zelf laten doen. De ba nenpools passen prima binnen dat kader. Aan de ene kant veel werklozen en aan de an dere kant tal van maatschap pelijk nuttige functies die niet vervuld worden. Van conduc teur op de tram tot buurtcon- cierge en stadswacht". Hoogstraat „Ja, stadswachten op de Hoogstraat. Waarom niet? Het is daar de laatste tijd nogal onrustig. Toezicht kan dan preventief werken. Daarnaast zouden die stadswachten in formatie kunnen verschaffen. Dat soort zaken komt tot nu toe niet uit de verf. Het college heeft het CDA eindelijk de kans gegeven zich als harde oppositiepartij te profileren. „Zij heeft de vinger op de zere plek van sociale vernieuwing gelegd." „Daarom eist de Partij van de Arbeid dat voor 1 mei duide lijkheid ontstaat over deze materie. In de loop van deze maand moeten die banenpools volop gaan draaien. In totaal willen wij dat er 142 werklo zen aan een baan geholpen worden. Nee, dat is geen drei gement aan het college. Eer der een verregaande vorm van helderheid. Wethouders moe ten weten waar ze net ons aan toe zijn. Dat recht heeft ook de Schiedamse bevolking. Als er dadelijk een prachtige nieuwe bibliotheek op het Stadserf wordt gebouwd, lijkt het mij onhaalbaar dat alle wijkfilialen in de stad open blijven. Geld, ook voor cultu rele doeleinden, is maar één keer te besteden. Dus sluit ik niet uit dat de bibliotheekfili alen in Oost, Zuid en Nieuw- land op termijn gesloten i ten worden. Dat zijn afwegin gen die je dient te maken." Burgemeester "Natuurlijk worden er fouten gemaakt. Ja, de zaak rond de komst van Mineral Services Rotterdam verdient geen schoonheidsprijs. De gemeen teraad heeft de aard van dat bedrijf aanvankelijk verkeerd ingeschat. Wij dachten dat het louter om overslag van be paalde goederen ging. Aan schadelijke mineralen of het opwaaien van stof hebben wij toen niet gedacht. Iedereen, ook de burgemeester als toen malige portefeuillehouder, heeft blijkbaar zitten slapen toen deze kwestie voor de eer ste keer op een commissiever gadering aan de orde kwam." „Dat weten we dan. Nu is het zaak deze MSR-affaire opeen goede manier af te handelen. Dus geen motie in de raad in dienen, zoals Groen Links on langs deed, om je eigen han den schoon te wassen. Dat vond ik typisch een rondje voor het publiek. Nee, als complete raad nu je verant woordelijkheid nemen. Zor gen dat MSR niet op het voor malige Wiltonterrein komt er dat een schadeclaim voorko men wordt." Ti1 Boterdiep 36, Rotterdam Feyenoord n Brienenoordbrug en Feyenoordstadion achter Sligro en Carpetland (010) 479 66 11 NEPAL 240x170 v.a. 1.995 CHINA 250x180 v.a. 1.395 PERS 300x200 v.a. 1.595 Als enige in Nederland veel grote maten Nepal en Perzen in voorraad (400x300) SCHIEDAM Cabaret, dans en muziek. Dat bieden de Schiedamse theaters dit weekeinde. 'Wonderkinderen' handelt over drie jongeren die door hun genialiteit alleen op de wereld staan; zij hebben lou ter elkaar. Ouder geworden hebben zij zich afgezonderd en zijn zij enigszins blijven steken in hun 'wonderkind zijn'. In deze hoedanigheid stellen zij elkaar voortdurend op de proef. Naarmate het programma vordert, lijkt het steeds onwaarschijnlijker dat zij ooit wonderkind geweest zijn. Zij proberen hun een zaamheid te verbergen door overeenkomsten tussen elkaar te zoeken. Overeenkomsten die ze trachten te vinden in de kunst van het buikspreken, hoe onthoud ik mijn pincode, volksdans als ochtendgym nastiek en de ballade van de Maagd van Orleans. Gespeeld door de groep 'Niet uit 't Raam. Vrijdag 12 en zaterdag 13 april in theater De Teer- stoof om 20.30 uur. Toegang f 12.50 (2.50 paskorting) Dans 'Oude en jonge meesters' van de Rotterdamse Dansgroep omvat drie stukken die elk een moderne dansgeneratie verte genwoordigen. 'Inlets' is een choreografie van Merce Cun ningham op muziek van John Cage. 'Sleepless Nights' is een nieuw dansstuk van Ton Si mons, vaste choreograaf bij de Rotterdamse Dansgroep. Zijn werk kenmerkt zich door een rijk gebruik van theatraal sterke beelden, gekoppeld aan een virtuoze bewegingsstijl 'Brief' van Amanda Miller is gezet op een aantal canons De stilste laminaatvloeren vindt u bij: Wcstliavenplaats 2 Vlaardingen 010-4602298 Rowi Parket ontwerpt de stilte. Dat is voordelig of U één CD van 44.95 of 39.95 koopt U betaalt maar Keuze uit 4500 CD's Singel 120. Schiedam (nabij Stadskantoor) 010-4269191 Geopend i/an di. t/m vr. 10.00-18.00 ui zat. 10.00-17.00 uur. Do. koopavond tot 21.00 ui I De Rotterdamse dansgroep. van J.S. Bach. Het levert een organisch en meeslepend be wegingsspel op van pure dans. Zaterdag 13 april in de grote zaal van het Passage Theater om 20.15 uur. Kaarten kosten f 15.- (paskorting f 5.-). Tot slot op zondagmorgen om 11.30 uur een koffieconcert van het Wilton Feijenoord- corps. Grote Zaal van het Pas sage Theater, toegang gratis. SCHIEDAM De Ameri kaanse spionagefilm 'The hunt for Red October' wordt morgepavond in het Filmhuis getoond. Regisseur John McTiernan bouwde een ver haal rond het reilen en zeilen van de Russische kernonder zeeër Red October. In deze oorlogs thriller speelt Sean Connery de rol van kapitein Marko Raimus. Hij vermoordt de aan boort aanwezige KGB- officier en tracht het Westen te bereiken. De Sovjets probe ren dit met enige klem tegen te houden. Voor vijf gulden begint de projector om half tien te snorren. Zaterdag speelt in het Film huis weer eens een live band. The Gophers bijten het spits af met hun bluesrock. Hier en daar zijn zelfs funkinvloeden te ontdekken. De toegang is gratis en om 22.00 uur worden de gitaren ingeplugd. Het Filmhuis is te vinden aan de Nieuwstraat 12. HStö |\CKTHUS SCHIEDAM Om geld bij een te brengen voor nieuwe uniformen en instrumenten houdt showkorps OBK zater dag 13 april een grote fancy fair van 10.00 tot 16.00 uur. Op deze fancy fair wordt on der meer een loterij gehouden, zijn er diverse rommelkramen en worden planten en kado- artikel verkocht. Plaats van handeling is de Lange Kerk straat. WATERWEG-NOORD— De GGD Nieuwe Waterweg Noord heeft in samenwerking met het Regionaal Overleg Gehandicapten Waterweg (ROGW) en het Provinciaal Overleg Gehandicaptenbeleid Zuid-Holland (POG) een in formatiegids samengesteld voor lichamelijk gehandicap ten in deze regio. De gids draagt de titel 'Waar kan ik komen met mijn handi cap'. Niet alleen geeft de gids belangrijke informatie, ook moet zij de gehandicapten aansporen tot activiteiten. De informatie is ook van belang voor mensen die door hun werk of in hun omgeving bij gehandicapten betrokken zijn. De Maassluise wethou der Timmermans zal de eerste exemplaren op 22 april over handigen aan vertegenwoor digers van gehandicaptenor ganisaties in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam.

De Havenloods | 1991 | | pagina 1