Havenbeat krijgt groen licht 29*» I9.95 DE HAVENLOODS Hongerstaking in Schiedam PERUZZr SWEATSHIRTS VOOR G100T EN KLEIN! HANS TEXTIEL Al vanaf 8.10 010-4.699.444. "TT 'Aleida-feesten liggen beter bij sponsors' EDITIE 9, DINSDAG 16 APRIL 1991, 40e JAARGANG, Nr. 16 Wegener huLS-aan-hutsbladen Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: A Excelsior '20 blijft in degradatienood A „Mandala is het oersymbool voor middelpunt f 't LAAGST IN PRIJS autoverhuur Achter C.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 20 22 Tentoonstelling Vrije Academie VLAARDINGEN— Aqua rellen, olieverf-schilderijen, edelsmeedwerk, textielob- jecten, zeefdrukken, al deze kunstvormen vielen er zater dagmorgen te bewonderen op de open dag van de Vrije Academie, waarvan de ope ning werd. verricht door de wethouder van culturele za ken, drs. K. van der Windt. Ter afsluiting van het cur susseizoen waren er presen taties en demonstraties in de diverse werkruimten. De be zoekers konden meedoen aan een kunstquiz via een formulier waarop vragen over beeldende kunst wer den gesteld. Aan de leestafel kon men kennis nemen van de vele publikaties die er op kunstgebied verschijnen. De Vrije Academie mag zich, volgens directeur Horsten, verheugen in een groeiende belangstelling. Meer dan 700 cursisten uit de regio namen het afgelopen seizoen deel aan de diverse programma's. Van ongeveer 250 deelne mers (meer ruimte is er niet beschikbaar) zijn de werk stukken tentoongesteld. Wie de open dag gemist heeft kan nog tot 27 april de tijd om de expositie te bezoeken. f PERS. BEDRIJFSAUTO'S] Achter C.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 20 22 Schiedammers in het Westland SCHIEDAM— Tijdens de zaterdag verlopen Westland- marathon vielen de tijden door de warmte tegen. Toch finishten 556 deelnemers binnen de limiet van vier uur. 131 atleten liepen snel ler dan drie uur. Een vijftal Schiedammers verscheen aan de start. Snel ste was Karei Leewangh. Hij liep zijn vijftigste marathon en finishte in de veteranen Il-klasse op een verdienste lijke tweede plaats in 2.51' 56". Nico de Vries noteerde een persoonlijk record met een tijd van 3.09'05". Het was pas zijn tweede volledige marathon. Hans de Jong liep 3.18' 50", Ed Schlarmann 3.29'00" en Jan Timmer 3.36'36". KAAS KIEZEN Jc kiesl dc kaas die bij je pasi. Jouw smaak. Daarom proel je bewusi. Bij Verkade Jacques heb je keus uit een groots assortiment. Het is dus fijn kiezen. Morgen koop je de OUDE GOUDSE Een kaas voor een lente boterham. Puur of met een plak je komkommer, een tomaatje, onze Farmer-salade Een kaas om eindeloos moe te variëren. Deze week: h kilo 7.95 Vlaardingen:H«ogstraat 151 Vlaardingen:'De Loper' 65 Maassluis: Nieuwst raat 14 Maassluis: Koopcentrum Koningshoek Expositie in De Erker SCHIEDAM Cursisten van de teken- en aquarelleercur sus van wijkcentrum De Erker houden een expositie van hun werkstukken. De heer Hol laar, van galerie Schieland opent de tentoonstelling op maandag 2 april 19.30 uur of ficieel. 's Avonds zal een des kundige jury het werk beoor delen. De aquarellen en tekeningen zijn tot 22 mei te bezichtigen. Beurs SCHIEDAM Het wijkcen trum De Erker houdt op 19 april een gecombineerde tweedehands beurs voor kle ding, speelgoed en boeken. De ingebrachte goederen moeten schoon en goed onderhouden zijn en het speelgoed com pleet. Belangstellenden die een en ander te koop willen aanbie den gunnen zich melden bij De Erker. Men ontvangt dan een inschrijfnummer waar mee de spullen genummerd en geprijsd kunnen worden. De verkoop start 's morgens om 11.00 uur. Inbrengen van de spullen tussen 8.30 en 10.30 uur, telefoon De Erker 426 77 67. MEER DAN 1000 AUTO'S) autoverhuur I Achter C.S.: 465 64 00 I Zuidplein: 423 20 22J SCHIEDAM Poppromo tor Ron Jaspers kon afgelo pen week eindelijk daad werkelijk aan de slag om op 11 mei een Schiedams popfestival neer te zetten. De gemeente stelt zich ge deeltelijk financieeel ga rant en de bands kunnen worden vastgelegd. „Als een speer aan de slag om alle opties definitief vast te leggen", meldde Ron Jas pers namens Musical Events Foundation. Door de tegenvallende be langstelling van sponsors is het spektakel iets kleiner van opzet geworden. Een drijvend podium bleek met de beperkte financiële middelen niet mo gelijk. De bands zullen nu gaan spelen op een podium naast Zwembad Zuid. In plaats van zeven bands zullen nu zes groepen acte de présen- ce geven, daarbij valt ook geen beloofde buitenlandse band te bekennen. Toch ziet het programma er goed uit en heeft de organisatie een ge waagde keus gemaakt. Onderhoudswerk Stadskantoor gaat 800.000 gulden meer kosten SCHIEDAM— Voor on derhoudswerk in het Schiedamse stadskantoor is ruim acht ton meer nodig dan was geraamd. In 1988 stelde de gemeenteraad 522.000 gulden beschik baar voor vervanging van de koelinstallatie van het stadskantoor, maar on langs is becijferd dat er 1,3 miljoen gulden nodig is. De dienst gemeentewerken vindt dat het stadskantoor be ter af is met een andere instal latie dan de in 1988 beoogde apparatuur. Er is een nieuw systeem op de markt, dat het klimaat zorgvuldiger regelt. Dit systeem gaat echter wel meer geld kosten. In het verleden heeft de huidi ge installatie verschillende malen voor problemen ge zorgd. Zo kwam het voor dat ambtenaren naar huis werden gestuurd omdat de hoge tem peratuur tot onwerkbare situ aties leidde. Onderzoek heeft uitgewezen dat ook op het dak van het stadskantoor repara ties noodzakelijk zijn. Ge meentewerken wijst op een toenemend gevaar voor lekka ges. Een goede koeling en ver nieuwing van de dakbedek king is dus noodzakelijk, meent de gemeentelijke dienst. Zodra het college akkoord gaat met het verhoogde bud get kunnen de werkzaamhe den in het najaar van 1991 van start gaan. En nu maar met de ambtenaren hopen dat het geen lange hete zomer wordt... Jeugdkoor zoekt nieuwe leden SCHIEDAM Het Toon kunstjeugdkoor is op zoek naar jongens en meisjes vanaf 10 jaar, die plezier hebben in zingen en acte ren en die het koor willen versterken. Kinderen die belangstelling hebben, kunnen elke dinsdag avond van 18.30 tot 19.30 uur komen kijken in de zaal 'On derling Belang' aan de Lange Haven 73 of voor inlichtingen bellen met mevrouw Van Stigt-Thans, telefonisch be reikbaar via 4265517. Vanaf 11.00 uur zal rond de locatie een uitgebreide werk- gelegenheidsmarkt worden opgezet. „Verdeeld over zo'n veertig kramen zullen bedrij ven, het arbeidsbureau, de So ciale Dienst en instellingen voor vrijwilligerswerk him voorlichting geven". Er zal ook een 'popmarkt' te bezoe ken zijn waar de bekende fes tival-attributen te koop zijn: t-shirts, posters etcetera. Het geheel valt binnen de organi satie van de manifestatie 'Schiedam Vaart Wel'. Programma Van 13.00 tot 13.30 uur zal het Schiedamse meidenkwartet Jamrax optreden. Het optre den belooft op voorhand al verrassend te zijn en het pu bliek zal worden getracteerd op een portie onvervalste 'pre- trock'. Om 14.00 uur zal de fakkel worden overgenomen doof het gezelschap Gotcha. Binnen kort verschijnt van deze band een eerste CD die vol zal staan met hun dampende mix van funk, soul, jazz en rock. Vorig jaar eindigde de band tijdens de Giote Prijs yan Nederland als derde. „Een echte jonge honden band", weet Ron Jas pers. Om 15.30 uur zal het Neder landse The Pilgrims een uur spelen. Deze nieuwe band be staat uit oud-gedienden van Sweet d'Buster, Powerplay en Funky Stuff. Onlangs is hun eerste album met lovende kri tieken ontvangen. Longstoryshort neemt om 17.30 uur het podium in bezit. Deze winnaars van De Grote Prijs van Nederland 1986 brengen swingende muziek afgewisseld met muzikale ex perimentjes. Herrie kwartet Dan volgt weer wat Schie dams bloed. De Anton Gee- sink Band, met absolute frontman Rini van Willigen en saxofonist Hans Zierikzee, spelen van 19.00 tot 20.00 uur een collage van grove rhythm blues. Absolute topper is Claw Boys Claw. Het Amster damse herrie-kwartet zal de eerste editie van Havenbeat afsluiten met een optreden van 20.30 tot 21.30 uur. Met de charismatische zaneger Pe ter te Bos belooft dit optreden een wervelende chaos-show te worden. Toch heeft de komst van de Amsterdammers nog heel wat voeten in de aarde gehad. Zij wilden persé over een speciale geluidsinstallatie spelen en dat slokte een te groot gedeelte van het budget °P- Tussen de acts en rondom het terrein zullen di verse straattheater-acts te zien zijn. Ook aan het zeer jeugdige publiek is gedacht. De financiële problemen waar de organisatie mee te kampen had zijn dus op het laatste moment grotendeels opgelost. Bij monde van wethouder Wiegman, belast met finan ciën, werden de laatste plooi en glad gestreken. Organisa tor Ron Jaspers heeft echter nog goede hoop op het bin nenhalen van een grote spon sor. „Misschien Coca Cola of een brouwerij". De presentatie is in handen van het Rotterdamse duo Bob en Bert. SCHIEDAM— De 28-jarige Marion Breedveld ontrolde vrijdag naast de ingang van het stadskantoor een span doek waarop zij te kennen gaf in hongerstaking te zijn. Van 15.00 tot 18.00 uur probeerde zij op deze manier aandacht te vragen voor haar financiële problemen. Marion Breedveld woont sinds anderhalf jaar in Schie dam en woonde voor die tijd in West-Berlijn. Zij kwam hier met haar Duitse echtge noot heem om als sociaal werkster aan de slag te gaan. Beiden volgen nog steeds een cursus Nederlands om de kans op arbeid te vergroten. „Sinds 11 maart krijgen wij echter geen geld meer van de sociale dienst", meldt de vrouw in goed Nederlands met onvervalst Duits accent. Over de daadwerkelijke reden tast Breedveld in het duister. „Het lijkt er echter op dat je in Duitsland als buitenlander beter wordt behandeld dan in Nederland". De jonge Schie damse zegde toe haar actie tij dens kantooruren te zullen uitvoeren. „Dan komen hier de meeste mensen". Directeur Smits van de Ge meentelijke Sociale Dienst is niet bereid diep op de zaak in te gaan. „Uit privacy-overwe- gingen", meldt hij terecht. „Feit is wel dat een ieder die zich onheus behandeld voelt door de sociale dienst de mo gelijkheid wordt geboden daartegen in beroep te gaan via een bezwaarschrift", legt Smits uit. „Er bestaat bij Gedeputeerde Staten ook een spoedvoorzie ning zodat de zaak extra snel opgelost kan worden". Peruzzi sweatshirts Uni sweatshirts met "Peruzzi" borduur. In diverse kleuren.O.a.limej donker paarseozeegroen! Kwaliteit 55% katoen/ 45% polyester. Dames/Heren maten St/mXL Kindermaten 104 t/m 164 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1991 | | pagina 1