Secretaressedag: duizendpoot van bedrijün het middelpunt H R O geb tempo-team Hoger Technisch Onderwijs Dordrecht Voorlichtingsavond Wil jij goed verdienen én 'n prima vak leren! uitzendbureau VOOR TIJDELIJK WERK IN DE GEZONDHEIDSZORG BELT NU ASB OF MEDI-CALL. Drie jaar geleden kwam het verschijnsel overwaai en naar Nederland. Ook in ons land zou voortaan In ternationale Secretaresse dag worden gevierd. In landen als Amerika en Bel gië was het al een groot succes; vooral in de Vere nigde Staten is de secreta ressedag niet meer weg te denken uit het rijtje van feestelijke dagen. Dat moest in Nederland ook kunnen lukken, meenden de initiatiefnemers en ze kregen gelijk. Direct het eerste jaar al, in 1989, ble ken duizenden bedrijven bereid de secretaresse in het zonnetje te zetten. In de meeste gevallen ging het om een fraaie bos bloemen, maar sommige bazen gin gen nog verder, ze zorgden voor een feestelijke lunch of organiseerden zelfs een hele dag. Natuurlijk lieten ook degenen waar het allemaal om begon nen was, zich niet onbetuigd. De Nederlandse secretaressen vonden het een uitstekend idee dat aan hun beroep wat meer aandacht zou worden besteed. Dus vroegen ze mas saal buttons, folders en pos ters aan. Die werden goed zichtbaar gedragen of opge hangen, zodat zelfs de meest eigenwijze baas wel moest zien dat er iets aan de hand was. Dat bleek dan ook wel: ongeveer tweederde van alle secretaressen in Nederland kreeg van de baas een aardige attentie. Ook dit jaar is de Stichting Secretary's Day al weer door de voorraad mate riaal heen. De dag lijkt dan ook een grootse happening te worden: in het bedrijfsleven, maar ook bij de overheid zal op donderdag 18 april de se cretaresse in het middelpunt van de belangstelling staan. Dit jaar is opnieuw gekozen voor het thema 'Stijgende waardering voor een apart vak'. Een vak apart Die waardering mag best nog wat toenemen, vindt de or ganisatie van Secretary's Day. Niet voor niets kwam het ini tiatief voor het houden van een dag als deze vanuit de se cretaresse-wereld zelf. Nog maar al te vaak wordt deze beroepsgroep gezien als 'hulp jes' van de mensen die het 'echte' werk doen. Een beetje typen, koffie rondbrengen, wat kopiëren en natuurlijk: mooi en het liefst nog sexy zijn. Dat is zo ongeveer het beeld dat 'het publiek' heeft van de secretaresse. Allerlei cartoons versterken dat beeld nog eens en de roddelpers vindt ook altijd weer nieuw materiaal in de relatie direc teur-secretaresse. Al die hon derdvijftigduizend secreta ressen in Nederland werken dagelijks hard om aan te tonen dat dit onjuist is. Ze worden dan ook in veel geval len voor die inspanning be loond: het is tegenwoordig niets bijzonders meer als een goede secretaresse (met de na druk op 'goede') in de directie wordt opgenomen. Het bekendste voorbeeld van zo'n succes is wel Sylvia Tóth die enkele jaren geleden tot zakenvrouw van het jaar werd gekozen. De Contentgroep, waarvan zij directie-voorzit ter is, nam onlangs de Schoe- vers-opleiding over, het grote instituut waar jaarlijks 3.500 secretaressen hun opleiding met succes afsluiten. Me vrouw Tóth wilde vroeger se cretaresse worden, maar kon de Schoevers-opleiding toen niet betalen... Nu zegt ze in het 'Secretaresse Magazine': „Er is al jaren een enorm te kort aan goede secretaressen. De vraag naar die rechter hand is misschien wel groter dan ooit. De managers van nu zijn druk bezette mensen die allerlei taken moeten kunnen delegeren. Bovendien is de op leiding tot secretaresse en pri ma springplank naar andere functies. Het gaat erom dat je je inzet, hard werkt, maar bo venal dat je jezelf blijft en in jezelf gelooft". De dagelijkse praktijk onder streept haar woorden: wan neer een directiesecretaresse eens ziek is, weet de directeur zich geen raad. Immers, zij re gelt zijn afspraken en zorgt ervoor dat hotel, restaurant of vergaderruimte is gereser veerd. Zij heeft zicht op de organisatie als geheel en kent de prettige en minder prettige kanten van de meeste mensen die er werken. Veel secreta ressen krijgen dan ook in de organisatie waarin ze werken, de public relations toebe deeld. Weinig mensen zijn zo goed op de hoogte van de in terne verhoudingen als zij. En het brengen van een kopje koffie? Dat hoort er in veel gevallen gewoon bij. Geen se cretaresse die daar moeilijk over doet. De Hogeschool Rotterdam Omstreken telt 4 faculteiten: de, Faculteit Educatieve Opleidingen; de Faculteit der Kunsten en Architectuur; de Polytechnische Faculteit; de Faculteit Welzijn, Arbeidsverhoudingen en Gezondheidszorg. Polytechnische Faculteit 23 april 19.00 - 21.00 uur HTO-Dordrecht voor technische studies, maatschappij georiënteerde studies en bedrijfskundig georiënteerde studies. In verband met verlenging van de inschrijvingstermijn krijgen wij nog steeds aanvragen. Daarom organiseren wij een extra voorlichtingsavond ten bphoeve van de studierichtingen: Werktuigbouwkunde - Installatietechniek Algemene Werktuigbouwkunde Energiekunde Chemische Technologie - Chemische Technologie Milieutechniek Technische Natuurkunde - Technische Natuurkunde Besturingstechnologie Civiele Techniek - Constructie Waterbouwkunde Milieutechniek Stedebouwkunde Economische Bedrijfstechniek - Economische Bedrijfstechniek Industrial Sales Logistiek Management Nieuwe studierichtingen!! hr&o baant een weg naar de toekomst Handelsonderneming Ben van Haarlem B.V. vraagt op korte termijn een ervaren bunkerbootschipper De werkzaamheden omvatten, het bedienen van onze klanten in het Rotterdamse Havengebied. Het bezit van een vaarbewijs is een vereiste. Radarervaring strekt tot aanbeveling. Indien u voor de functie in aanmerking wenst te komen, schrijf of bel dan naar: BEN VAN HAARLEM B.V. NIEUWE OPLEIDING IN ROTTERDAM ICHTHUS Sociaal Juridische Dienstverlening Een opleiding waarin je leert om opgedane kennis over wet- en regelgeving te interpreteren en toe te passen in de praktijk. Wil je meer weten? Kom dan naar de voorlichtingsdag op zaterdag 20 april van 10.30 uur tot 12.00 uur. FACULTEIT HSAO Pinasplein 4 3028 XW Rotterdam of bel: 010-4370522 ICHTHUS HOGESCHOOL: een hogeschool met karakter Wil je na je opleiding graag gaan werken maar toch ook nog leren? Dan heeft het Gemeente Energie bedrijf (GEB) Rotterdam een boodschap die je zal aanspreken: Wij hebben plaats voor LTS-ers en MAVO-ers die werken en leren wil len combineren. Je krijgt twee jaar lang een gedegen vakopleiding en verdient geld. Zelfs de opleidings- kosten zijn voor onze rekening. Bovendien kunnen we je, als je je opleiding succesvol hebt afge rond, misschien een vaste baan bij het GEB aanbieden. Twee opleidingen We hebben twee verschillende opleidin gen. De opleiding SOI (Stichting Opleiding Installatietechniek) voor Gastechniek en de opleiding V.E.V. (Elektrotechnisch Vak onderwijs) voor Elektrotechniek. Na de op leiding kun je misschien definitief bij ons in het Technisch Bedrijf of in een van de zes Regiobedrijven gaan werken. Diploma LTS-B of C-niveau of MAVO-C/D met wiskunde. LTS-ers vragen wij het di ploma in de volgende vakrichtingen: Elek tra-, Mechanische- of Installatietechniek. Theorie en praktijk Deze opleidingen houden niet in dat je de hele dag met je neus in de boeken moet zit ten. Het beste is natuurlijk om te zorgen dat je zowel de nodige theoretische als prakti sche kennis vergaart. Wij hebben daarom gekozen voor de volgende opzet. In het eerste jaar ga je twee dagen in de week naar een streekschool, een dag naar de bedrijfsschool en werk je twee dagen in de week mee op één of meerdere techni sche afdelingen. Het eerste jaar noemen we een oriënterend jaar. Het leren staat voorop. In het tweede jaar ga je nog maar één dag in de week naar de streekschool en werk je al drie dagen in de week. Dan verwachten we ook wat meer prestaties van je in het werk, maar ook het leren blijft natuurlijk belangrijk. Eigen GEB-bedrijfsschool Het GEB heeft een eigen bedrijfsschool waar je echt een hele goede praktijkoplei ding krijgt. Onze beste vakmensen leren je daar de fijne kneepjes van het vak. Afhankelijk van de opleiding die je volgt, ga je twee of drie dagen werken bij het Technisch- of Regiobedrijf in de afdelingen 'gas en warmte' (SOI) of 'elektriciteit en openbare verlichting' (V.E.V.). Ook op de afdeling(en) waar je terecht komt, wordt je begeleid door ervaren vak mensen. Afspraken Als je daadwerkelijk bij het GEB komt le ren en werken dan sluiten we een leer overeenkomst. In deze leerovereenkomst maken we afspraken met jou en/of jouw qjJdprs en een landelijk opleidingsorgaan zoals de SOI of de V.E.V. Dezé.afspraken gaan over begeleiding, praktijk en theorie opleiding en schoolbezoek. Ook krijg je een tijdelijke aanstelling voor drie dagen in de week. De tijdelijke aanstelling loopt na twee jaar af (want zolang duurt de oplei ding). Bij ongeschiktheid in de praktijk, of als blijkt dat je de theorie-opleiding niet volgt, beëindigen we de aanstelling uiter aard ook. Als je na twee jaar de opleiding SOI of V.E.V. goed doorlopen hebt, krijg je het diploma monteur. Als er plaats is, kun je misschien definitief bij ons komen wer ken. Ook dan krijg je de mogelijkheid om verder te leren. Tot slot Als je interesse hebt of meer wilt weten, bel dan 010-4575295 of schrijf naar: Gemeente Energiebedrijf Rotterdam afdeling Personeelsontwikkeling t.a.v. Nelly van Kampen Postbus 1313 3000 DE Rotterdam. In de maand april houden wij voorlichtings bijeenkomsten waarvoor je (na je telefoon tje of brief) een uitnodiging krijgt. De oplei dingen starten in de eerste week van sep tember. KANTOOR Secretaresse m/v voor de internationale afdeling van een advocaten kantoor in Rotterdam Centrum. Een goede kennis van de Engelse taal en ruime ervaring met tekstverwerkende apparatuur zijn noodzakelijk. Het betreft een baan voor langere tijd met goede toekomstperspectieven. Voor informatie: 010 - 413 94 70, Louise Vlasblom Rotterdam, Lijnbaan 102a Afdelings-secretaresse m/v ten behoeve van 2 bedrijven in Rotterdam Centrum. Naast werkzaamheden, zoals agendabeheer en het verzorgen van de correspondentie bestaat een deel van het takenpakket uit het onderhouden van contacten met diverse externe opdrachtgevers. Deze vacatures zijn zowel full-time als part-time in te vullen. Voor informatie: 010 - 413 94 70, Astrid Gouwens Rotterdam, Lijnbaan 102a GEZONDHEIDSZORG Verpleegkundigen m/v voor verschillende mogelijkheden. Verpleegkundigen met een A-, B- of Z-diploma kunnen wij regelmatig plaatsen in gespecialiseerde en algemene instellingen. Er zijn diverse functies en verschillende mogelijkheden wat betreft de werktijden. HBO V-ers zijn uiteraard ook van harte welkom! Voor informatie: 010 - 412 01 88, Karen Gouyn Stook Rotterdam, Lijnbaan 102a Ziekenverzorgenden m/v voor diverse instellingen in Rotterdam en Schiedam. Wij hebben zowel part-time als full-time werk. Naast dag- en avonddiensten zoeken wij tevens gediplomeerden voor nachtdiensten. Voor informatie: 010 - 412 01 88, Monique van Herpen Rotterdam, Lijnbaan 102a Bescherm uw natuur! Het Zuidhollands Land schap heeft zorg voor de natuur Ook in uw om geving. Wij hebben al 60 gebieden met een op pervlakte van 2.500 ha veilig gesteld Maar er moet nog véél werk wor den verzet. Wordt be gunstiger en help ons. U krijgt er rust en groene ruimte voor terug STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER. Bel 010-4135045. De stichting Haven Beveiligingsdienst is de bedrijfsbeveiligings- dienst voor de leden van de Scheepvaartvereni- gingZuid (SVZ).Een moderne organisatie met een aantal dienstverle nende taken, die 7 dagen per week, 24 uur per dag in het Rijnmondgebied worden uitgevoerd. Om optimaal te kunnen functioneren, beschikt de HBD over ultra moderne faciliteiten, waaronder een streng beveiligde meldkamer/ alarmcentrale en een eigen kennel met gecerti ficeerde politiehonden. Haven Beveiligingsdienst De HBD voert de volgende werkzaamheden uit: - meldkamer/alarmcentrale-diensten - portiers/receptiediensten - mobiele surveillance/uitruk- en sleutelservice - scheepsbeveiliging - verzorgen van "in-house" EHBO-cursussen - data-opslag en -transport - drugspreventie - tal van bijzondere beveiligingsopdrachten De HBD beschikt over een personeelsbestand van goed opgeleide en ervaren beveiligingsbeambten, die de kwaliteit van de dienst verlening hoog houden. Gezien de inhoud van de werkzaamheden en het salarisniveau bij de HBD. hebben wij geen problemen bij het aantrekken van goed CAO-personeel. Daar zijn wij dan ook niet naar op zoek. Wel willen wij aan de grote werkloosheidsproblematiek in Rotterdam een daadwerkelijke bijdrage leveren, teneinde die problematiek te verminderen. Daarom zijn wij op zoek naar LEERLING BEVEILIGINGSBEAMBTEN MA Dr de functie van Wij zoeken kandidaten die: minimaal 3 jaar werkloos zijn beschikken over rijbewijs en eigen vervoer een vooropleiding op LBO/MAVO-niveau hebben genoten tussen de 21 en 45 jaar oud zijn geen strafblad hebben 40 uur per week op onregelmatige tijden beschikbaar zijn direct aan de slag kunnen een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid hebben in de Nederlandse taal Wij bieden: een werkervaringsplaats voor 1 jaar scholing (voor het EHBO- en het Beveiligingsdiploma) met behoud van salaris en begeleiding onder werktijd uitzicht op een vaste aanstelling goede salariëring Heeft u interesse of wilt u meer informatie? Neem dan snel contact op met mevrouw M.M. Luijendijk van de afdeling Personeelszaken, telefoon (010) 4 72 95 07. SCHOON In de gezondheidszorg gaat het natuurlijk niet alleen om schone bedden, maar net zo goed om schone borden. Op dit moment is daar dringend extra hulp bij nodig. Daarom coördineren ASB en Medi-Call al sinds 1982 het tijdelijke werk voor 80 Rijnmondse instellingen in deze sector. Dat betekent dat u als professional bij elke ASB en Medi-Call vestiging steeds het volledige aanbod aan uitzendfuncties vindt. Niet alleen de verple gende en verzorgende functies, maar ook in de administratie, in de keuken of bij de schoonmaakdienst enz. Een telefoontje naar het centrale nummer 010-4111222 en u weet waar u aan de slag kunt. Natuurlijk kunt u ook binnen lopen bij of bellen met onze vestiging in Dordrecht (078-141377), Rotterdam (010-4114852/4100144), Schie dam (010-426 07 71), Spijkenisse (01880 23000) of Vlaardingen (010-4359444).

De Havenloods | 1991 | | pagina 25