Jjj DE HAVENLOODS Sloop van jongerencentrum wekt irritaties in Zuid 1 Y'750 X I c Schiedams Nieuwsblad POT 0£ UUR |:TERMEULEN Al vanaf 8.10 010-4.699.444. Jantje Beton steunt speel-o-theek De Speelbal NIEUW W Wellicht moeten we terug naar aloude actiemodel Pearle V Shakespeare en jazzdansers veroveren Passage Theater KAASSALADE GRATIS EDITIE P, DONDERDAG 25 APRIL 1991, 40e JAARGANG Nr. 17 wegerier huis-aan-huLsblacJeri KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon SCHIEDAM Speel-o- theek De Speelbal ontvangt binnenkort 4500 gulden van het Nationaal Jeugd Fonds, beter bekend onder de naam Jantje Beton. De aanvraag voor een startbij drage was al begin vorig jaar ingediend en nadat de afgelopen maan den een overzicht aan uitga ven bij het Jeugd Fonds was ingeleverd, kreeg De Speel bal deze week zekerheid over het bedrag. „Goed nieuws", zegt André Wouterse, teamleider bij De Speelbal. „We hebben dat geld hard nodig om nieuwe spullen aan te schaffen, want de speel-o-theek loopt als een trein. We zijn begon nen met 31 gezinskaarten, waarop alle kinderen van nul tot zeven jaar binnen een gezin bij ons speelgoed kun nen lenen. Nu zitten we al op 51 kaarten en nog dit jaar hopen we te groeien tot 60. Voorwaarde is natuurlijk dat je nieuwe attributen en spelletjes kunt uitlenen". Overigens is het geld door Jantje Beton formeel ter be schikking gesteld aan speel- o-theek Het Dwarsspoor. „Een misverstand", ver klaart Wouterse. „Toen wij die subsidie bij het Jeugd Fonds aanvroegen, vonden we Het Dwarsspoor een pas sende naam. Later bleek die toch niet echt aan te sluiten bij de belevingswereld van kinderen. Vandaar dat we onze naam gewijzigd hebben in De Speelbal, het Jeugd Fonds is daar blijkbaar nog I Kinderen lenen speelgoed in De Speelbal. zodat we min of meer afhan kelijk zijn van derden. Maar deze bijdrage van Jantje Be ton is een goed begin". Collecte Het Nationaal Jeugd Fonds steunt jaarlijks enkele hon derden soortgelijke projec ten voor jongeren. Van kin derboerderijen, jeugdgebou- wen, speeltuinen en speel- voorzieningen tot speel-o- theken, jeugdcircussen en peuterspeelzalen, het geld hiervoor is afkomstig van de nationale jeugdcollecte, de jaarlijkse actie van Jantje Beton. De laatstgehouden inzameling, half november van het afgelopen jaar, bracht een recordbedrag op van ruim 2,9 miljoen gulden, niet van op de hoogte". „Ja, ook dit jaar gaan wij fondsen benaderen om geld los te krijgen", zegt de team leider. „Van de gemeente ontvangen wij geen subsidie, al hebben we natuurlijk ge luk dat we onderdak hebben gevonden bij Clubhuis Zuid, mercatuscollege NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW M.M.O. INTERNATIONALE HANDEL MET VIERTALEN NEDERLANDS FRANS DUITS ENGELS M.M.O. I met drie talen blijft mogelijk!!! Toelaatbaar met MAVO, HAVO en VWO. Inlichtingen: 010 - 4323166 naar mevrouw K. Hoogstraten of bij haar afwezigheid Jolanda Kanters of bij de eigen schooldekaan. in de regio Rotterdam Sociaal Juridische Dienstverlening* 'Sloop niet te vermijden' f SCHIEDAM „Nee, de stellingname van de bewo- nersvereniging verrast me helemaal niet", reageert wethouder Bart de Leede. „Ik begrijp wel dat men niet helemaal tevreden is, maar er zijn ook andere partijen en argumenten waar het ge- meentebestuur rekening mee ij- moest houden." Volgens De Leede was sloop jij: van De Dijk onvermijdelijk, iji „De laatste tijd werden er iji brandjes gesticht, werd er iji ingebroken. De boel verpau- jij: perde in hoog tempo. Daar- jij: naast was er de dreiging van iji kraken. Dat wilden we voor iji zijn. Toen er ook nog eens ijij werd gesproken over de op- jij: slag van gestolen spul in het jij: jongerencentrum was de jij; maat vol." iji „Ook ik weet dat er zo'n iji twee jaar geleden behoorlijk ijj: wat vertimmerd is aan De jij: Dijk. Dat spreek je inder- jij: daad snel over enige tiendui- jij- zenden guldens, maar wat ijij gebeurde er nu? Elke keer ijij als er ingebroken was of een ijij brandje werd gesticht, moest ijjj de gemeente dat opknappen, jiji Die kosten liepen ook be- jij! hoorlijk op. Vandaar dat we jiji de knoop doorgehakt heb- ig ben." ijij „In de raadscommissie is on- jji; langs besloten dat er een jij: overkoepelend welzij nsor- jij: gaan moet komen. Maar dat jij: draait waarschijnlijk pas jji; aan het eind van dit jaar. ijij Daarom zou ik het ook toe- iji juichen indien er de komen- iji de tijd andere activiteiten op poten worden gezet in jij: Schiedam-Zuid." R'dam-West Tel 47740 99 SCHIEDAM De plotse linge sloop van jongeren centrum De Dijk is bij be wonersvereniging Schie dam-Zuid in het verkeerde keelgat geschoten. De be wonersvereniging heeft dan ook haar toevlucht ge zocht tot een open brief aan het gemeentebestuur. Daarin ontbreken harde woorden als 'grote verbol genheid', 'kapitaalsvernie tiging' en 'het teruggrijpen naar het aloude actiemo- del' niet. „Maar wij voelen ons momenteel ook echt niet serieus genomen door de gemeente", licht be stuurslid Jenny Grebbeis toe. „Een jongerencentrum tegen de grond gooien is niet zo moeilijk, maar wij zitten nu met de overlast. Lawaai en rotzooi op di verse plaatsen in de wijk, daar moet snel een eind aan komen". Jongerencentrum De Dijk werd begin oktober van het afgelopen jaar gesloten na een aanzienlijke wapen vondst in het pand. In de loop van no vember volgde een gesprek ovr het jongerenwerk in de wijk tussen de Federatie (een overkoepelend orgaan van welzijnsinstellingen), de be wonersvereniging SChiedam- Zuid, het clubhuis De Dijk en de gemeente. „Het was de be doeling dat wethouder De Leede daar zou verschijnen, maar die meldde zich ziek", zegt Grebbels. Afspraken In de open brief staat onom wonden: „Wij hebben u (ge meente, red.) in kennis gesteld over onze gedachten inzake het jongerenwerk en hebben u verzocht De Dijk nog niet te slopen. Maar eerst de discus sie over het jongerenwerk af te wachten, waarbij wij aan u hebben gevraagd hierin be trokken te worden. Ondanks afspraken welke u hebt ge maakt bij de vorming van dit college om brieven binnen twee weken te beantwoorden, hebben wij tot op de dag van vandaag nog geen antwoord van u mogen ontvangen". „Nee", zegt Grebbeis, „het is juist omgekeerd. Enige weken geleden zagen we ineens slo pers bezig bij De Dijk. Het ging tegen de vlakte. Een paar dagen later ontvingen we een brief waarin de gemeente ons meedeelde dat De Dijk ge sloopt was vanwege de ver meende opslag van gestolen goederen. Natuurlijk, dat is een ernstige aantijging. Maar waar wij problemen mee heb ben, is het feit dat voor de gemakkelijkste oplosing is ge kozen. Op de eerste plaats werden we niet ingelicht en op de tweede plaats is de boel neerhalen en verder je ogen sluiten wel erg gemakkelijk". A Expositie toont Schiedam als ha venstad Vrouwenorganisa ties onder paraplu Coerke A Eerste Center Fame open op Ko ninginnedag Tegen Inlevering deze bon (geldig t/m 29 j De Dijk in beter tijden. „Want wat gebeurde er toen De Dijk gesloten en gesloopt werd? Jongeren zwierven uit over de buurt. Vooral bij plein Dwarsstraat, waar nu altijd gevoetbald wordt, en de kerk, waar doorlopend lawaai te horen is van radio's en brom mers, loopt het de spuigaten uit. Daarnaast ligt nu op veel plekken in de wijk rotzooi, co lablikjes, patatzakjes...". Duiten „Als een wethouder wil dat er gesloopt wordt is dat prima, maar laat hem de jongeren dan wel mee naar huis nemen of voor andere accommodaties zorgen. Nu is het allemaal zo vlug gegaan en niemand is tij dig op de hoogte gebracht. Verder is De Dijk nog niet zo lang geleden behoorlijk opge knapt. Dat heeft toen echt een paar duiten gekost. Alles voor niets, blijkt nu". In de open brief laat bewo nersvereniging Schiedam- Zuid aan duidelijkheid weinig te wensen over wat de toe komst betreft. Acties worden niet uitgesloten: „Wij wach ten met angst af hoe dit colle ge handen en voeten gaat ge ven aan de sociale vernieu wing en zeker ten opzichte van het wijk- en buurtbeheer. Want wij zijn zolang wij be staan al de eerste gespreks partner in onze wijk en dit zullen wij ook blijven. Als het college daar anders over denkt dan zullen wij weer te rug moeten grijpen naar het aloude actiemodel". De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f100,-. Het montuur var gratis bril komt collectie monturi het rode driehoekje. glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. •Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. - I I Deae bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. j Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse g De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens), SCHIEDAM In juli organi seert wijkcentrum De Erker weer een zomerkamp voor kinderen die op de basisschool zitten. Het kamp wordt ge houden in Hattem, een stadje vlakbij Zwolle. De kinderen verblijven in een groot vakantiehuis met op het terrein een zwembad, een speelveld en een speeltuin. Met de IJsseltrein wordt een tocht door het bos gemaakt. Op het programma staat ver der een bezoek aan het Dolfi narium in Harderwijk. Het zomerkamp is van 20 tot en met 26 juli en kost f 120,- voor één kind, f 200,- voor twee kinderen en f 300,- voor drie kinderen. Informatie en inschrijving bij De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 426.77.67. De ideale tijd om een carrière te beginnen. zie ook onze advertentie AUTOVERHUUR Ontwikkeien en afdrukken op groot formaat glanspapier Voor echt lage prijzen. SCHIEDAM De Schiedam- se theaters bieden dit week einde een uiteenlopend pro gramma. Van jive, dans, Sha kespeare tot kindertheater, kortom voor elk wat wils. In theatercafé De Tender klin ken vanaf 21.30 uur vanavond jive-klanken. De swingende groep Jingle Jive verzorgt dan een gratis optreden. Met saco- foon, contrabas," toetsen en drums zal zangeres Tjula Grönloh het publiek in bewe ging brengen. 'The Jive' kan gezien worden als de voorlo per van de rock 'n roll. Een beetje boogie woogie, vleugje jazz en heel veel swing. Het Stuffed Puppet Theatre brengt vrijdagavond Shakes peare's tragedie Macbeth op de planken. Vanaf 20.15 uur in de grote zaal van het Passa ge Theater, het is een nieuw avondvullend stuk van het ge zelschap onder leiding van Neville Tranter. De produktie, bestemd voor volwassenen, is een combinatie van acteer- kunst en poppenspel hetgeen resulteert in een theatervorm waarin de grens tussen fanta sie en realiteit voortdurend verschuift. De toegang is 17.50 gulden. In theater De Teerstoof speelt Miel Cools vrijdagavond vanaf 20.30 uur zijn muzikale collage van shansons afgewis seld met lichtfilosofische overpeinzingen. De toegang bedraagt 15 gulden. Zaterdagmiddag speelt De Poppelarij het kinderstuk Bertje Netjes. Bertje droomt weg en belangt in groene bos sen met veel bloemen en dan ontmoet hij plots Piet de Smeerpoets. Aanvang 14.00 uur en de toegang is vijf gul den. Jazzdans In de grote zaal van het Passa ge Theater speelt Djazzex Mo dern Jazz Dance Company za terdagavond Jazz Exchange. Hierbij wordt de jazzdans als volwaardige podiumkunst ge presenteerd. De choreografie is in handen van Glenn van der Hoff, Patrick Delcroix en Neel Verdoorn. Een kaartje kost 15 gulden. In De Teerstoof brengen Co de Kloet en Menno Kalman za terdagavond een programma voor saxofoon en piano onder I Lady Macbeth bevindt zich in kleurrijk gezelschap, (foto Erwin Olaf) de titel Compotrenzing. Toe gang 15 gulden. Zondag verzorgt Carol Wil liams een N.O.F.-orgelcon- cert. Voor negen gulden kan men vanaf 11.00 uur terecht. Theatergroep Rosa Sonne- vanck speelt woensdag 1 mei voor de jeugd vanaf 8 jaar het historisch getinte avonturen- stuk De Geus. Aanvang 14.00 uur, toegang vijf gulden. Onze tindien voomidia Bij aankoop van een stuk Hollandse kaas van tenminste 500 ff ram Vlaardingen:Hoogstraat 151 'De Loper' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Koningshoek Delft: Brab. Turfmarkt

De Havenloods | 1991 | | pagina 1