Schiedams Nieuwsblad Fipenaren piramidewon in^cn kunnen bijna huis betrekken krant DE HAVENLOODS I HANS TEXTIEL VOOR ME PRUS ZOU JE ZE IBUMA flHEBEINEMEN.il Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Koningin goedlachs MILDE SNEEKER Spreekbeurt Frans Weisglas Nieuw nummer Stadskantoor amen bouwen is een feesi' PvdA IN Schiedammers verblijd met koninklijke onderscheiding Bloemen in pasteltinten Expositie in bibliotheek EDITIE 9. DINSDAG 30 APRIL 1991, 40e JAARGANG, Nr. 18 Wegener huLS-aan-huLsbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. S8P3\ 1 VLAARDINGEN/SCHIE DAM Vandaag is het Ko ninginnedag. Koningin Beatrix viert haar verjaar dag, maar is zoals bekend op 31 januari officieel jarig. Overal in den lande wordt Koninginnedag weer uitbun dig gevierd met talloze acti viteiten en festiviteiten. Ook in Vlaardingen en Schiedam zullen vele duizenden men sen de straat op gaan om zich in het feestgedruis te begeven, hopelijk in een heerlijk lentezonnetje. Vandaag is het ook de dag van de lintjesregen. Bekende en minder bekende mensen die zich op allerlei terreinen verdienstelijk hebben ge maakt zullen op de beide stadhuizen of elders door de burgemeesters gedecoreerd worden. Maar ook op de televisie is vanalles te beleven. Bijvoor beeld het bezoek van konin gin Beatrix en prins Claus aan Buren en Culemborg in de provincie Gelderland. foto Robert Vos flVIEER DAN 1000 /H/TÜ'S^ SCHIEDAM De Schiedam- se Partij van de Arbeid-fractie is van plan om meer bezoeken in de wijk af te leggen. De commissieleden zullen daar- niet meer met drie leden vertegenwoordigd zijn bij iedere commissievergadering. Voortaan zullen nog maar éért of twee woordvoerders de ver gaderingen bijwonen. De PvdA-commissieleden hopen op die manier meer tijd over te houden om contacten in de wijk te leggen. Deze week onze Een kaas met een heerlijke volle smaak en een zacht, haast romige zuivel. 500 gram 5.95 DIE MOET U PROEVEN!! V laard ingenHoogstraat 151 'De Loper' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Koningshoek .Delft: Brab. Turfmarkt f PERS. BEDRIJFSAUTO'S] autoverhuur Achter C.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 2022 NUMMEROLOGIE Spirituele Vereniging 'Harmonia' houdt donderdag 2 mei een avond met psychometrie door middel van nummerologie. De heer Jaap van der Bolt uit Den Haag zal de avond leiden. Aanvang 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland aan het Wiboutplein 165. De toe gangsprijs bedraagt zeven gulden SCHIEDAM— Frans Weis glas, lid van de Tweede Ka merfractie van de WD, spreekt donderdag 2 mei voor de ondercentrale Waterweg Noord. Het onderwerp van die avond is de internationale po litiek. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel Rijnmond aan het Nieuwlandplein 12. Geïnteresseerden zijn vanaf 20.30 uur van harte welkom om naar de heer Weisglas te komen luisteren en met hem van gedachten te wisselen. SCHIEDAM Het stadskan toor in Schiedam is vanaf maandag 3 juni bereikbaar onder een nieuw telefoon nummer. Op die datum wordt de nieuwe telefooncentrale in gebruik genomen, die de ver sleten installatie uit 1973 moet vervangen. Het nieuwe abonneenummer van het Stadskantoor wordt 427 55 55. SCHIEDAM „Samen bouwen is een feest", zegt Conny Groeneweegen-De Koning, als ze over het ter rein loopt van de 16 pira midewoningen in de Woudhoek. Een vrolijke boel is het zeker. Buren lo pen in en uit bij elkaar, adviseren, helpen en lenen andermans spullen en ma terialen. Maar het meest opvallend is dat iedereen zingt en grappen maakt, de regen en kou trotserend. De vrolijkheid is niet voor niets. Afgelopen vrijdag vier den de piramidewoning-eige naren het feit dat de laatste dakpannen zijn geïnstalleerd. De laatste 8 casco's worden half mei opgeleverd. De eerste bewoners betrekken hun huis je vervolgens al rond juli. Na ruim zeven jaar lijkt er dus eindelijk een eind te komen aan het bouwproces. De Schiedamse piramidewo ningen: een uniek bouwpro ject in Nederland. De vierzij dige spits toelopende huizen zijn niet alleen qua vorm bij zonder. Vooral de manier waarop het project tot stand is gekomen en de wijze van bou wen maakt het tot een uitzon derlijk initiatief. De bewoners hebben een grote stem in het bouwproces ge had. Architect Schouten liet hen geheel vrij in de indeling van de woonruimte. Ook heb ben de eigenaren continu met elkaar, de gemeente en aanne mer Geelen overlegd welke bouwmaterialen ze aanschaf fen en hoe en waar dat komt. Het begon allemaal zo'n zeven jaar geleden met een artikel in een krant, waarin wethouder Zijdeveld aangaf dat hij het leuk zou vinden als in Schie dam de bijzondere woningen zouden komen. Hij had name lijk een proef-piramidewo- ning gezien in Boxtel. Conny en Ad Groeneweegen lazen het artiklel en zagen wel wat in het plan van de wethouder. En zij niet alleen: op een ad vertentie in de krant kwmen 120 reacties van mede-geïnte resseerden. Het project kon van start. Eerst moest er een lokatie worden bepaald en daarmee kwamen de problemen. Het parkje bij het Faassenplein werd door de gemeente Schie dam aangewezen als bouwlo- katie. Dit tot ontevredenheid van de buurtbewoners, die hun mooie parkje zagen ver dwijnen. Zij startten een klachtenprocedure maar kre gen hun gelijk niet. Conny Groeneweegen: „Ooit was dit een kale plek waar wat groenvoorzieningen zijn aangebracht. De plek was echter oorspronkelijk be stemd voor de metrobocht. De metrobocht ging uiteindelijk niet door, maar de plek was nog steeds bestemd als bouw- lokatie. Vandaar dat wij er met onze plannen terecht kon den". „Nu lijkt het erop dat de woningen door de buurtbewo ners volkomen geaccepteerd zijn. Op een mooie dag lijkt het hier zelfs net een boule- De piramidewoningen bij het Faassenplein Achter C.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 20 22 Vergadertechniek moet vrouwen mondiger maken SCHIEDAM— In het kader van de algemene decoratie verlening ter gelegenheid van de viering van haar verjaar dag heeft Hare Majesteit de Koningin aan een aantal Schiedammers een Koninklij ke onderscheiding toegekend. Burgemeester Scheeres reikte de medailles gisteren uit, tij dens een speciale bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum. De ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, ging naar de heer A. de Kruijff in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubi- leum als monteur-bankwer ker bij de Dok- en Werfmaat- schappij Wilton-Fijenoord. De heer J.H. Oosthof kreeg in verband met zijn 40-jarig be- drijfsjubileum als voorman- lasser bij A. van Hattum Zn. B.V. Machinefabriek de ere medaille in zilver. Ook de heer Gravenhage. Tevens is be noemd de heer H.W. Metaal, tot 1 oktober jongstleden re gionaal consulent voor het leerlingwezen bij de Stichting Regionaal Orgaan voor het leerlingwezen in Zuid-Hol land. Officier in de Orde van Oranje Nassau werd de heer A. van der Klaauw, ttot april 1990 Nederlands Hervormd Predi kant in het Academisch Zie kenhuis Dijkzigt. Voorts zijn er nog vier Schie dammers begiftigd met een Koninklijke onderscheiding, die niet door de burgemeester is uitgereikt, maar door of na mens respectievelijk de Minis ter van Justitie en de Minister van Verkeer en Waterstaat. De ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau, inhoud ging naar de heer CJ. Haïeplioglu, vertaler/advi- seur bij de Centrale Recherche Informatiedienst te 's-Gra- D. de Wit, penningmeester/se- venhage. Ds. J. de Waard, pro- creatris van het College van 1 4 Kerkvoogden van de Her vormde Gemeente te Schie dam, kreeg de zilveren pen ning, evenals de heer G. Wie- keraad, in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum bij Maltha Sport en lederwaren. De enige vrouw in het gezel schap is mevrouw W.H. Mien- tjes-Waale. Zij kreeg de zilve ren medaille omdat zij vieren veertig jaar zeer actief is ge weest voor Scouting Neder land op plaatselijk-, district-, en landelijk niveau. Van 1969 tot 27 oktober 1990 was zij verbonden aan de Tono-groep als groepsvoorzitter. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau is de heer A.D. Fierlier, tot 1 janua ri jongstleden directeur van de Christelijke Scholenge meenschap voor Havo/Mavo J.R. Snoeck Henekemans te 's- testant geestelijk verzorger van het Huis van Bewaring 'Noordsingel' te Rotterdam werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Twee ere-medailles in zilver gingen naar de heer F.M. Ro mein, medewerker postver keer bij de Koninklijke P.T.T. en naar de heer D.H. Jansen, oud-hoofdbesteller kwali teitszorg afdeling Expeditie Binnenland bij de Koninklijke P.T.T. ACHILLES autoverhuur Achter C.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 20 22 I Arthur van Steen schildert vooral bloemen en dieren. SCHIEDAM— De Rotter damse kunstenaar Arthur van Steen exposeert van 6 mei tot en met 1 juni in Gale- rie/Konditorei 'Het Spec trum' aan de Sint Liduina- straat 75 a. Arthur C.J.M. van Steen ge bruikt voor het vervaardigen van zijn kunstwerken aqua relverf en kiest vooral na tuurlijke objecten, zoals bloemen en dieren, als on derwerp. De elementen teke nen zich af tegen pastelkleu- rige achtergronden en doen exotisch en surrealistisch vard. Zoveel mensen komen er op af", zegt de initiatiefneem ster. In eerste instantie dacht het ondernemende stel dat hun plan zo'n twee tot drie jaar zou gaan duren. Het werden er zeven. „Van te voren weet je niet waar je aan begint en dat is misschien maar goed ook", verzucht Groenewee gen. „Soms dacht ik wel eens: kan het niet wat sneller? Maar er zijn zoveel procedures waar je je aan dient te houden en je moet van alles 6 bouwteke ningen overleggen. Ik raad het echt iedereen af om iets soort gelijks te beginnen". Toch lacht ze als ze er aan toevoegt: „Door dat lange wachten is het project wel goed voorbereid en hebben we flink kunnen sparen". Dat sparen was wel nodig ook. De goedkoopste woning kost zo'n 150.000 gulden en ze worden gebouwd zonder subsidies. „Ik vind dat als je iets wilt, je er ook zelf voor op moet draaien. Dat betekent wel dat dit niet voor iedereen is weg gelegd". Niet alleen qua financiën is het project niet voor iedereen weggelegd. Zo noemt Groene weegen geduld, eigenzinnig heid, enthousiasme en 'gou den handjes' als voorwaarden voor het doen slagen van het project. „Zonder geduld red je het niet. Doordat het zo lang ging duren zijn er heel wat eigenaren afgevallen die hun andere huis al hadden ver kocht of die het gewoon te lang ging duren. Uiteindelijk is er wel een hele enthousiaste groep van doorzetters overge bleven". „De moeilijke klussen, zoals gas en riolering hebben we uitbesteed. De rest doen we zelf: alleen de buitenkant wordt voor je gebouwd. De binnenkant is ons pakkie aan. Gelukkig hebben we veel steun van elkaar. Als groep zijn we goed op elkaar inge speeld, dat heeft ons door die zware jaren heen gesleept". SCHIEDAM De Schiedam se bibliotheek sluit met twee tentoonstellingen aan bij de manifestatie 'Schiedam vaart wel'. De exposities kunnen bezocht worden tijdens de normale openingsuren. In filiaal Noord wordt aan dacht besteed aan oude sche pen en visserij. Zo zijn er mo dellen te zien van Hoogaars, Tjalk en Botter en diverse prenten en foto's. Verder is een tiental aquarellen van de heer Fenijn te zien, met ha vengezichten en beelden van de Nieuwe Waterweg. In de Centrale Bibliotheek wordt aandacht gegeven aar de rol van Schiedam in de lite-' ratuur. Op 12 panelen wordl een aantal schrijvers belichl voor wie Schiedam een inspi ratiebron is geweest. De gege vens zijn ontleend aan hel boekje 'Pepnevruchten op brandewijn, een literaire stadswandeling', onder redac tie van Jan van Bergen en He negouwen sr. Het boekje is ge durende de tentoonstelling ook in de bibliotheek te koop voor 22,90. Damesjurkjes Vlotte polyester/ katoenen jurkjes in uni en gedessineerd. In 2 modellen. Maten St/mL 29.95 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1991 | | pagina 1