OP ZOEK NAAR VAKANTIEWERK? ZO VIND JE DE LEUKSTE BAAN! solliciteren Zenuwen Liegen Oefenen DINSDAG 7 MEI 1991 PAGINA 11 werkervaring hebt, hoe veel uur per week je aan de slag wilt. En natuurlijk informeert ze naar het soort werk dat je wilt gaan doen, want het is belangrijk, dat je gemoti veerd aan de slag gaat. Geld Wie op eigen houtje een baan wil vinden kan het beste in de krant kijken. Zeker zieken- en ver pleeghuizen vragen in de komende maanden veel vakantie- en oproep krachten. Terwijl het vas te personeel op vakantie gaat, moet de zorg voor de patiënten natuurlijk doorgaan. Vakantiewer kers moeten doorgaans zestien jaar of ouder zijn. Vaak worden vakantie werkers in zieken- en verpleeghuizen ingezet bij het werk in de keuken, in de huishouding of bij ondersteunende dien sten op de verpleegafde- lingen. In dit geval gaat het om oproepkrachten. De honorering van va kantiewerk is overigens lang niet slecht. Achttien jarigen verdienen bij het verpleegtehuis Boerhaa- ve rond de vijf gulden netto per uur. En natuur lijk is vakantiewerk ook een uitstekende gele genheid om kennis te maken met een bepaald beroep. Vaste baan Steeds meer mensen vinden via vakantiewerk uiteindelijk de baan waarin ze zich helemaal thuisvoelen. Heb je je va- kantiebaan uit de krant dan regel je zelf met de werkgever alle formalitei ten wanneer je in vaste dienst wilt treden. Wan neer je na een tijdje via het uitzendbureau ge werkt heb en je tijdelijke werkgever vraagt je of je in vaste dienst wil treden dan kan dat ook. Maarv 0overdenk alles eerst rustig. Zeker wanneer het om een aanstelling voor onbepaalde tijd gaat. Werk je via een uit zendbureau en krijg je die vaste baan aangebo den, dan blijft het uit zendbureau buiten de onderhandelingen. Maar je kunt ook kiezen om vooralsnog via het uit zendbureau te blijven werken. Dat mag zo lang je wilt, maar niet langer dan zes maanden voor een en dezelfde werkge ver. In de praktijk levert dit echter bijna nooit pro blemen op, want uitzend bureau^ zijn er nu een maal in de eerste plaats voor de tijdelijke banen. Overigens blijkt uit on derzoek dat in bijna 20%, van de gevallen de tijde lijke kracht daadwerkelijk door zijn/haar tijdelijke werkgever een vaste baan krijgt aangebo den...! Je bent net geslaagd, of je hebt gewoon lekker zomervakantie. Om wat geld te verdienen, zoek je een leuke vakantiebaan. Vroeger moest je je voor zo'n baantje melden aan de fabriekspoort. Tegen woordig kom je op een makkelijker manier aan de slag. Veel bedrijven schakelen een uitzendbureau in voor het werven van va kantiekrachten om alleen den, zitten uitzendbu reaus nu te springen om gemotiveerde vakantiek rachten. Werk genoeg dus voor scholieren en studenten die de handen uit de mouwen willen steken. Voor het zover is, moet je je eerst laten inschrijven bij een uitzendbureau. al van de administratieve rompslomp af te zijn. Voor jou betekent deze manier van werken ook een stuk gemak, er is na melijk altijd wel een uit zendbureau bij je in de buurt. Door het grote aanbod van werk in de komende vakantiemaan- Dat is een handeling die weinig tijd vergt. Het is ook geen sollicitatie naar een vaste baan. Gewoon bij een uitzendbureau binnenstappen en vertel len dat je een vakantie- baan zoekt. De interce dente) achter de balie helpt je verder. Zij vraagt bijvoorbeeld in welke pe riode je wil werken, of je van het Toen Ingrid de kamer binnenstapte werd ze door een moordende zenuwachtigheid overvallen: ze werd met zes heren gecon fronteerd die haar allemaal oplettend op namen. Ze zou gedurende een half uur ondervraagd worden in het kader van een sollicitatie voor een functie op topniveau. Hoewel ingrid wist dat ze die Daan aan kon, had ze bij binnenkomst veel zin om rechtsomkeert te maken. Om te beginnen: die koffie zou ze niet op drinken. ledereen zou haar trillende handen zien. Het gevolg was dat haar betogen een beetje warrig waren, maar ze besloot daar niet veel van aan te trekken toen ze daat bij zichzelf merkte. Wat erger was en waar ze het nog war mer door kreeg, waren de opmerkingen die ze maakte en die de he ren onmiskenbaar ver rasten. Ze wilde maar dat ze haar mond hield en dat wilde ze al hele maal toen ze ook no- geens in een verhitte discussie trad met een van de mannen. Ik heb het verbruid, dacht ze drie kwartier later en besloot onmiddellijk de teleurstelling te ver werken. Ingrid viel dan ook on geveer om van verba zing toen ze hoorde dat men haar dolgraag wilde hebben. Ze vraagt zich nog steeds af: hoe kun je nu we ten hoe je overkomt? Tot de dag van van daag weet ze daar geen antwoord op. Het is natuurlijk ook verschrikkelijk moeilijk om in te calculeren wat andere mensen van ons vinden. Voor al tijdens sollicitatiege sprekken zijn we in de ban van die kwestie. Als we het zouden we ten dan zouden we er op in kunnen spelen. Maar het enige dat we kunnen doen is ver zorgd er uit zien en met twee woorden spreken. Het is dan ook het beste om zo veel mogelijk uzelf te zijn tijdens een derge lijk belangwekkend gesprek. Probeer u niet anders voor te doen dan u bent, want dan komt u misschien verwrongen en gefor ceerd over. Zelfs uw zenuwen moet u trachten te accepte ren. Het is normaal om nerveus te zijn, u hoeft niet in alle mogelijke bochten te draaien om dat te verbergen. En wat te doen als u iets gevraagd wordt dat u niet weet? Som mige mensen gaan dan bluffen en sommi gen zijn daar uitste kend in. De meesten echter niet en die kun nen dan ook maar be ter ronduit toegeven dat ze het niet weten. Vraag dan ook naar het antwoord en be dank ervoor. Trou wens: zelf vragen stel len maakt altijd een goede, want geinte- resseerde, indruk. Be denk er een aantal vooraf. Een ander verlegen- makende kwestie die zich tijdens een sollici tatie gesprek kan voordoen, is dat men u informeert naar een karaktereigenschap die u niet bezit. Ook dan is eerlijkheid ge boden. Iets anders wordt het wanneer men u vraagt naar een bepaald soort erva ring. Als u verwacht dat u daaraan kunt gaan voldoen, kunt u rustig de waarheid een beetje verdraaien. Wanneer u erg onze ker van uzelf bent, vraag vrienden dan om een sollicitatiege sprek met u te oefe nen. Bereid u voor op vragen die u eventueel gesteld kunnen wor den. En voor de rest? Zegen de greep. Bij een solliciatie is iedereeen nerveus..

De Havenloods | 1991 | | pagina 11