mm Onderhoud sportvelden moet bij Gemeentewerken blijven Harde klap voor Excelsior'20 Deltasport kampioen in historisch jaar m WF Schiedam in verlenging naar derde seizoenswinst Ferry Meerhof gaat naar GTB Royement omgezet in een schorsing I .'WT Excelsior start met nederlaag ScMedamsNieuwsMad Toernooi bedrijven Selectie voor Louis Spek Olympus bij GSS Jaco Tettelaar wint ronde van Vlaardingen Familie Klerks weer te sterk DINSDAG 7 MEI 1991 19-496 DE HAVENLOODS Indrukwekkend protest van de sportclubs VLAARDINGEN— Met ruim 13.000 handtekeningen protesteerden de Vlaardingse sport- en cultuur vertegen woordigers tegen de voorgestelde bezuinigingen van bur gemeester en wethouders, genoemd in de voorjaarsnota 1991. In een demonstratieve optocht vanaf het Kolpa-bad naar het Stadhuis, werden de ongenoegens van vooral de sportmensen duidelijk gemaakt aan het college van bur gemeester en wethouders. BL.yVc.iv 13.000 handtekeningen ontvangst uit de sport- en cultuurwe- VOETBAL TOERNOOI 2 juni 1991 TERREIN S.V. DELTASPORT DEELNEMENDE TEAMS De Visbank, d'Artagnan, Hip Hap, De Steeg, La Bastille, d'Oude Stoep. 't Boompje, Café Mes, De Stulp. Panda, De Laan, Café Rotterdam, Café v.d. Valk, Plons, Centraal, De Kroon. Op het bordes van het stad huis ontving wethouder John Ranshuijsen uit handen van actieleider Jan van de Kolk de handtekeningen, terwijl ver tegenwoordigers uit de cul tuur- en sportwereld nog maals hun bezorgdheid uit spraken over de voorgestelde bezuinigingen in hun sector. Wethouder Ranshuijsen wilde niet ingaan op de bezuini- gings-voorstellen en deed de bezorgdheid van de ruim 2000 protesterende Vlaardingers op het stadhuis af met de opmer king 'We hebben kennisgeno men van deze protesten, maar eerst moet er in de gemeente raad over deze plannen ge sproken worden". Door Peter Spek Vooral uit de sportwereld wa ren de protesten afgelopen vrijdag duidelijk zichtbaar. Met spandoeken waren voet ballers, korfballers, atleten, handballers, turnsters, volley- VLAARDINGEN Fortuna- atleet Louis Spek heeft een uitnodiging gekregen om met de nationale veteranen-ploeg uit te komen in een interland tussen België, Frankrijk en Nederland. Deze wedstrijd wordt aanstaande donderdag in België afgewerkt. Louis Spek komt uit op het ver springen en de 4x100 meter estafette. De jeugd van de Vlaardingse vereniging deed het goed op enkele wedstrijden in deze re gio. In Barendrecht behaalde Bastiaan Kester op het kogel stoten een tweede plaats met een afstand van 6,64 meter. Verdere uitslagen: Chantal Kranenburg 40 meter 7,1 sec. en kogelstoten 4,53 meter. Marloes Scheek 40 meter 9,6 sec., kogelstoten 5,33 meter en verspringen 3,52 meter. Jifke Heijster 60 meter 9,6 sec., bal- werpen 25,28 meter en ver springen 3,94 meter. Man ja Scheffers vestigde een nieuw persoonlijk record op het onderdeel discuswerpen met een afstand van 22,52 me ter. Op het hoogspringen be reikte zij een tweede plaats met een sprong van 1,45 me ter. Patricia Wapenaar vestig de een nieuw clubrecord op de 80 meter horden bij de meisjes met een tijd van 12,8 sec. Een nieuw clubrecord vestigde ook Rutger van Minnen op het discuswerpen met een worp van 40,22 meter. Hij verbeter de het stokoude record van Erik Wierda. bailers en zwemmers solidair om tegen de bezuinigingen in opstand te komen. De voor jaarsnota 1991 laat niet zoveel meer over van het vereni gingsleven in Vlaardingen. De sluiting van het Holybad, het bureau sportieve recreatie en Lijnbaanhallen raakt bijna elke Vlaardinger. Door het onderhoud van de sportvelden over te dragen aan de sport clubs zelf bezorgd het de le den ook nog een contributie verhoging van ruim 150 gul den. Vooral die laatste maatregel heeft voor heel wat commotie bij sporters en clubbestuur ders gezorgd. Op aandringen van de Vlaardingse sportraad heeft de directeur van ge meentewerken Ir. Paardekoo- per in een advies al laten we ten niet achter deze bezuini gingsmaatregel te staan 'Wij hebben geen enkel vertrou wen ten aanzien van de in standhouding van de kwali teit van de grassportvelden als SCHIEDAM Na de 17-0 en 11-1 winst in de eerste twee wedstrijden van het honkbal seizoen, had Wilton Fijenoord Schiedam het afgelopen zon dag knap lastig tegen het be zoekende (nog puntloze) Spij- VLAARDINGEN Het roye ment van VFC-selectiespeler Ad de Jong is vorige week om gezet in een schorsing van vijf maanden. Het royement van De Jong vloeide voort uit en kele incidenten, die zich op 7 april op het complex van VFC aan de Sportlaan hebben voorgedaan. „Eén en ander heeft voor de nodige onrust gezorgd binnen onze vereni ging. Nadat er diverse ge- VL AARDINGEN— De 31e Bevrijdingsronde is bij de B- amateurs gewonnen door Coureur-renner Jaco Tette- laar. De Vlaardinger die vorig jaar de nationale titel vero verde, was vooraf al één van de favorieten in deze ronde van Vlaardingen die weer werd gehouden op het par cours Hoflaan/Hofsingel. Al vroeg in de koers ontsnapte Jaco Tettelaar met Gerrit van de Plaat uit het peloton. Zij bleven uiteindelijk uit de greep van de achtervolgers en met een sterke eindsprint deze door de verenigingen zelf wordt uitgevoerd". Naast het totaal overdragen van het onderhoud van de vel den naar de sportclubs geeft Ir. Paardekooper ook enkele suggesties zoals het tegen be taling gebruik laten maken van de diensten van gemeen tewerken. „Of een verhoging in de tarievensfeer te bewerk stelligen en zodoende de vere- kenisse. Pas nadat er een tien de inning aan te pas was geko men, kon de ploeg van coach Johan Korpel opgelucht ademhalen. Met 9-8 was de winst een feit. De start van de marathonpar- sprekken hebben plaatsge vonden, hebben wij in het be lang van VFC de straf van Ad de Jong in heroverweging ge nomen", laat het bestuur de leden weten. Uit die gesprekken is voortge komen dat het royement werd omgezet in een schorsing en de geplande buitengewone le denvergadering kon worden afgezegd. schreef Jaco Tettelaar deze ronde op zijn naam. Ook de strijd bij de A-ama teurs was erg spannend. Al snel ontstond er een kopgroep van zes renners met daarin twee Vlaardingers: Vincent Schippers en Martin Schou ten. Deze kopgroep werkte goed samen en wist één ronde voorsprong te nemen. In de eindsprint was Wim van Vliet uit Den Haag de sterkste en won deze spannende ronde. Op de tweede plaats eindigde Rob Zienders en derde werd Ruud Wennekers. De beste nigingen niet op te zadelen met het beheer van het onder houd". Onderzoek Ook is er een onderzoek ge daan naar de kosten voor het onderhoud van de sportvelden en is er gekeken naar andere gemeenten. Uit het onderzoek blijkt, dat Vlaardingen zeer gunstig afsteekt en met een tij, ruim drieënhalf uur, was goed. „Verdedigend speelden we een gedegen partij", merk te Korpel na afloop op. Aan vallend werden de punten bij elkaar gesprokkeld en in de vierde inning leidden de Schiedammers met 7-2. „Op dat moment stokte onze aanval", aldus Korpel die bij hoofdklasser Neptunus als bullpen-coach actief is. „En een ploeg als Spijkenisse geeft nu eenmaal nooit op". De in haalrace van de gasten bracht de marge in de vijfde inning terug tot drie punten. Korpel haalde routinier Fred Reymer van de heuvel en posteerde Addy Brinkman op de pit cher-positie. „Fred kreeg opeens wat klappen achter de kiezen dus leek het me zinvol om te wisselen, achteraf mis schien iets te laat", analyseer de de coach. Het gewenste resultaat bleef uit want in de negende inning kwam Spijkenisse angstig Coureur-renner werd uitein delijk Vincent Schippers die onderhoudsbedrag van bijna 12 duizend gulden per veld als goedkoopste gemeente uit de bus is gekomen. Enkele gege vens uit andere gemeenten. Rotterdam 32.780,-; Maas sluis 20.000,- en Schiedam 17.700,-. De gemeenteraad zal van avond en morgenavond over de voorstellen genoemd in de voorjaarsnota debatteren. beslag legde op de vierde plaats. VLAARDINGEN Het is zo langzamerhand traditie ge worden dat na afloop van het voetbalseizoen het Vlaardin gen Oost Scheepsreparatie- toernooi wordt gehouden. Op zaterdag 11 mei komen op het complex van voetbalvere niging HVO in Holy de vol gende ploegen in actie: GAK, Vojans, De Kroon, PTT, Croon Electra, Rijnmond, URL, Hy dro Agri Matex en VOS. Het toernooi wordt gespeeld in twee poules en begint om 10.00 uur. De finale staat ge pland voor 16.45 uur. SCHIEDAM Olympus Schiedam neemt volgend sei zoen haar intrek bij GSS. Dat is tijdens de buitengewone al gemene ledenvergadering die beide clubs donderdag 23 april hielden, besloten. Aanvankelijk hadden Olym- pus-voorzitter Wim de Vette en zijn GSS-collega Wim van Deurzen hun zinnen gezet op een fusie, maar dat bleek op korte tetmijn^geeit haalbare kaart. Voorlopig maken beide clubs komend seizoen gebruik van het complex dat nu wordt ge deeld door Demos en GSS. De fusie is trouwens niet van de baan want de speciaal in het leven geroepen samenwer- kingscommissie gaat zich be zighouden met plannen om na de volgende competitie het in elkaar opgaan van beide clubs te realiseren. Daarbij wordt tevens gedacht aan uitbrei ding van het onderkomen. Een stukje nieuwbouw op of naast de kantine is dan niet uitge sloten. Snel toch voorzitter SCHIEDAM Nadat hij eer der te kennen had gegeven niet gecharmeerd te zijn van een eventuele voorzitters functie, is Peter Snel toch be noemd tot Thomson-praeses. De vacature, ontstaan door het vertrek van Luuk Dela- haye, is vorige week ingevuld. Snel, coach van het eerste da mesteam en secretaris van de basketballclub, heeft zijn se cretariaat overgedaan aan Conny Voorbraak, speelster van dames I. Op 8 juni sluit Thomson het seizoen met een traditioneel mix-toernooi. Van 13.00 uur tot 17.00 uur is de deur van Sportzaal Oost geopend. SCHIEDAM Het etentje dat Excelsior'20 zondagavond in de commissiekamer van het sportcomplex op Thurlede ge noot, zal de spelers niet best hebben gesmaakt. De 'jonge honden' van trainer Theo van Deventer en zijn compaan coach Ed van der Roer gingen vol vertrouwen naar gastheer Overmaas (1-0) om degradatie naar de vierde klasse af te wenden. Maar misschien leefde men wel met een te groot geloof in eigen kunnen naar het sleutel duel tegen Overmaas toe, want de klap die de Zwart- Witten kregen te verwerken kwam hard aan. Heel hard. Heel de wedstrijd dicteerden de Schiedammers het spel tot het moment dat Frans West huis, die na afloop van de wedstrijd nog dieper in zijn schulp kroop, een bal ver keerd plaatste. Hij passte het leder achter voorstopper Luuk van Troost die de Over maas-aanvaller niet meer kon achterhalen en ook Marcel van der Meer kon het onheil niet voorkomen. Na de onverwachte tegentref fer begon Excelsior'20 vol overgave aan de pomp te zwengelen maar verder dan SCHIEDAM Het in de hoofdklasse uitkomende Ex celsior heeft op de eerste speeldag van de competitie te gen regerend landskampioen Koninklijke U.D. niet voor een verrassing kunnen zorgen. De Schiedammers moesten met een duidelijke nederlaag de lange tocht naar huis erva ren. Het eerste battende K.U.D. ging niet al te voortvarend van start maar eindigde later toch nog op het aanzienlijke totaal van 182 all out na 59 overs. Excelsior kwam niet verder dan 146 runs. De nieuwe coach van de De- ventenaren Peter Kennedy en captain Tjebbe Ruskamp leg den met het bat de basis voor de overwinning. De Nieuw Zeelander sloeg 60 runs voor dat hij run out ging door een magistrale worp van Excel- sior-coach Tim Zoehrer. Rus kamp bleef met 62 runs not out. De meest opzienbaarlijke bowler aan Schiedamse zijde was de over enkele weken naar het Engelse Somerset vertrekkende Andre van SCHIEDAM— Ferry Meer hof, die wegens een hardnek kige knieblessure nauwelijks als voetballer bij Leonidas in actie kwam, heeft komend sei zoen bij GTB de technische leiding in handen. Meerhof beschikt niet over de gewenste papieren maar daar heeft het GTB-bestuur wat op gevonden. Henk Steenbergen heeft zich bereid verklaart in dienst te treden van de RVB- club en zal tijdens de wed strijden naast Meerhof in de dug-out plaatsnemen. Het ligt SCHIEDAM De tiende edi tie van het Familie-voetbal- toernooi dat op Koninginne dag bij Excelsior'20 werd ge speeld is voor de derde achter eenvolgende keer door de Klerks-clan gewonnen. In de finale van het zeven-tegen-ze- ven-toernooi werd de familie Van der Ven met 4-3 versla gen. De wisselbokaal belandde zo doende definitief in handen van Klerks, de Jan Stolk fair- diverse hachelijke situaties voor het vijandelijke doel kwam het niet. Werd er vorige week na de 3-2 zege over SFC een klein spon taan feestje gevierd na de ne derlaag die onherroepelijk de gradatie naar de vierde klasse betekende, zaten de jongelin gen er verslagen bij. „Natuurlijk is het vreselijk balen", kon Ed van der Roer toch nog lachen, „maar de jongens moeten beseffen dat ze het nog heel ver hebben geschopt." Van der Roer had weer gelijk want onder leiding van John Kloppers leek het afglijden naar de kelders van de KNVB al in een vroeg sta dium beslist. Met nieuwe elan knokte de ploeg zich toch te rug in de race om lijfsbehoud. „De eerste missie is mislukt", sprak Van Deventer klare taal. „Maar de tweede missie moet nog komen. Ik heb nog nooit voor een seizoen gezegd dat er voor de titel wordt ge streden maar zeg altijd zo ver mogelijk van de onderste plaats verwijderd te willen zijn. We hebben een geweldige groep waarmee we volgend seizoen heel ver kunnen ko men. Maar voorlopig is het uithuilen en overnieuw begin nen. Troost. De boomlange fast- bowler nam 4 wickets ten kos ten van slechts 36 runs. Het zonder de voetballers Luuk van Troost, Dennis Gouka en Eric Dulfer spelen de Excelsior kon geen vuist maken tegen het fieldende K.U.D. en de invallers Edwin Eikenbroek en Eric Holier- hoek alsmede de voor him plaats vechtende Aad van Diest en Jean Bierhuizen ble ven anoniem. De twee buitenlanders Tim Zoehrer en Emerson Trotman lieten wel van zich spreken. Zoehrer bleef door een vang van Maarten de Mooy op het bowlen van Steven Lubbers steken op 24 runs, Trotman rammelde 72 runs bij elkaar. Zijn imperium werd afgebro ken door Peter Kennedy die hem in het verre veld uitving. Hermes DVS kwam maar heel even in het veld omdat het slechte weer de umpires reeds om twaalf uur deed besluiten de wedstrijd af te gelasten. De aangetrokken publiekstrek ker Nolan Clarke viel tegen, want de Westindier moest met slechts 11 runs de kleedkamer opzoeken. voor de hand dat Meerhof on der de auspiciën van Steen bergen de trainingen zal gaan verzorgen. Bij het Vlaardingse HVO werd trainer Ton van der Leye vori ge week op straat gezet en nam de onlangs gecontrac teerde B-trainer Teun Kor- naat het heft in handen. De door degradatie bedreigde tweede klasser had duidelijk baat bij de terugkomst van Teun Kordaat wat de Vlaar dingers wonnen met 3-0 van het reeds gedegradeerde SSS. play-cup ging naar het over wegend uit dames bestaande team van de familie Van de Mey. Gerard Wiegman en Hans de Bruin werden in het zonnetje gezet omdat zij voor de tiende maal de fluit hanteerden. Pe ter van Deventer werd gefeli citeerd omdat hij voor de tien de maal als gangmaker fun geerde binnen de organisatie. „Komend jaar zeker weer van de partij", wist hij te vertel len. VLAARDINGEN Het kon eigenlijk niet meer mis gaan. Door een 2-1 over winning op Rhoon behaal de Deltasport afgelopen zaterdag het kampioen schap en promoveert naar de derde klasse tn het za terdagvoetbal. SM Louis Spek mag met de natio nale ploeg uitkomen in een inter land tegen België en Frankrijk. De Vlaardingse ploeg maakt een historisch jaar door. Eerst werd de fusie tussen 'Vlaar dingen' en DSS een feit in het kader van de herstructurering van het Vlaardingse voetbal en kon vorige week een prach- tigeHribune met kleedkamers in gebruik worden genomen. De climax werd bereikt; door het behalen van het kampi oenschap: de kroon op het werk van de vele vrijwilligers in die vereniging. Afgelopen weekeinde vielen nog meer beslissingen in de voetbalcompetitie. Door een 2-1 overwinning op 's-Gra- venzande sleepte Zwaluwen een beslissingswedstrijd uit het vuur tegen SV'35. Beide ploegen eindigden met 30 punten uit 22 wedstrijden op de eerste plaats. Deze beslis singswedstrijd wordt aan staande donderdag (Hemel- Rhoon op het complex Deltasport kampioen. Het feest begon al direct na terugkomst vaartsdag) gespeeld op het veld van RWH in Ridderkerk. Aanvang 17.00 uur. voor promotie. Als periode kampioen mag het meedoen aan de na-competitie. HVO stelde zich veilig voor degradatie door met 3-0 van SSS te winnen. Wel werd trai ner Ton van de Leije voor de wedstrijd door het bestuur testaart is nog niet kansloos naar huis gestuurd en nam DVO liet zich lelijk door Alexandria. De Zuid- buurtploeg verloor met 6-2, maar de ploeg van Piet Kat- de Broekpolder. oud-trainer Teun Kornaat de leiding over. Of Kornaat ook volgend seizoen bij HVO langs de lijn zal zitten is nog niet bekend. VFC stelde zich voor degrada tie veilig door met 1-0 van LMO te winnen. WF Schiedam had de nodige moeite met Spijkenisse. dichtbij. „Bij een 8-7 stand wilden we nog even iemand uittikken hetgeen mislukte en de stand kwam daarmee op 8- 8". Een tiende inning bracht wel de beslissing. „We begon nen lekker met drie nullen en konden de zaak aanvallend goed oppakken", blikt Korpel terug. „Met honk één en drie bezet, viel bij een scrimmage achter de plaat het beslissen de punt". Bart van der Heuvel was degene die met de schoen op de thuisplaat de winst voor Wilton Fijenoord zeker stelde. „Een lekkere start ja", aldus een zelfverzekerde Korpel, „we hoeven voor niemand bang te zijn. De balans in het team is perfect, we hebben routine en talent in het veld en bovendien vier potentiële góe de werpers. Nee laat dat bang-zijn maar aan onze te genstander? over". Komend weekeinde spelen de Schie dammers in Veghel. De werpcijfers: Fred Reymer 3-6-6-1, Addy Brinkman 3-1- 4-1.

De Havenloods | 1991 | | pagina 17