DE HAVENLOODS Wilton eist alsnog miljoenen van staat na duikbootdebacle Schiedams Nieuwsblad SO FOTOSERVICE Landelijke Fietsdag vanuit Vlaardingen en Schiedam c ^TERMEULEN Wilde kalkoenen en bergmannen Al vanaf 8.10 010-4.699.444. Cry Baby in Filmhuis Gitaarband in Podium Advocate Scheiffers: Bl gemaakt met dode Barkrachten gezocht Afscheid met lach en traan Scheepvaart in bibliotheken EDITIE P, VRIJDAG 10 MEI 1991, 40e JAARGANG Nr. 19 Wegener huts-aan-huLSbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon. WATERWEG-NOORD De ANWB organiseert in sa menwerking met de TROS en de WV's voor de acht tiende maal de Landelijke Fietsdag, die zaterdag 11 mei gehouden wordt, tege lijk met de Nationale Molen dag. Veel molens, herken baar aan een wapperende vlag, zetten deze dag hun deuren wijd open voor het al dan niet fietsende publiek. Als startpunt voor de fiet sers in Vlaardingen fungeert de molen Aeolus aan de Kor- tedijk, waar men voor drie gulden een boekje met de route o tvangt. De molen is open vanaf 9.00 uur. Mole naar Niek Boekestein bakt zelf de 'Aeolus-pannekoe- ken' en de Vlaardingse bak kers Herweijer en Hazen berg zorgen voor een brood presentatie. Voor de fietstocht vanuit Vlaardingen kan tot 13.00 uur gestart worden. Deelne mers die zich vóór 17.00 uur weer afmelden ontvangen een medaille en/of jaarhan ger. Bij de start ontvangt iedereen van de VW een fleurig herinneringsvaantje. De route die de ANWB heeft uitgezet vanuit Schiedam gaat onder meer richting de Zweth en terug via de Ac- kerdijkse plassen. Zaterdag 11 mei gaan bij de ANWB aan de 's Gravelandseweg 565 om 9.00 uur de deuren open. Tot 13.00 uur kunnen fietsers hier een routebe schrijving voor drie gulden kopen. Deelnemers die vóór 15.30 uur weer terug zijn ontvan gen een jaarhanger 1991, een zeer gewild object voor de vaste Fietsdagdeelnemer. 'Debutanten' krijgen een fraaie medaille. Wie later het startpunt weer bereikt kan in de loop van de week vanaf 13 mei op het kantoor van de ANWB op vertoon van de gekochte routebe schrijving toch een jaarhan ger en medaille krijgen. Een deel van de opbrengst van de Landelijke Fietsdag gaat dit jaar naar het Naj- jar-fonds. Dit fonds wil het onderzoek naar en de behan deling van de ziekte Crigler Najjar, -een zeldzame lever ziekte, die bij zeer jonge kin deren voorkomt, en hersen beschadiging tot gevolg kan hebben-, bevorderen. Meer informatie over de rou te van Vlaardingen en Maas sluis is te verkrijgen bij de WV Vlaardingen, telefoon 4346666. Voor informatie J De Landelijke Fietsdag valt ook dit jaar samen met de Nationale Molendag. over de route vanuit Schie- 4734333. Inlichtingen over bij de afdeling Centrale In dam kan men terecht bij het alle 170 Landelijke Fietsda- formatie van de ANWB, te- ANWB kantoor, telefoon groutes kan men verkrijgen lefoon 070-3141460. SCHIEDAM Filmhuis Schiedam stemt haar pro gramma beter af op het aan bod van de TV dan in het afge lopen weekeinde. Toen draai de in de Nieuwstraat 'Take the Money and Run' met en van Woody Allen, een film die dezelfde avond door de BBC de huiskamers werd ingeslin- gerd. Vrijdag 10 mei staat de Ame rikaanse film 'Cry Baby' op de rol. Regisseur is John Waters ('Hairspray'). De film begint om half tien en een kaartje kost vijf gulden. Het verhaal speelt zich af in Baltimore. Het is 1954 en de rock 'n roll moet nog worden uitgevonden. De plaatselijke jeugd is verdeeld. De saaie 'squares' staan lijnrecht te genover de snelle 'drapes'. In een klassiek boy-meets-girl verhaal blijkt de scheiding een verliefdheid niet in de weg te staan. Een romance ontaard echter wel in een regelrechte 'stammen-oorlog'. Volgens de liefhebbers een 'cult-film'. Havenboek Schie dam lovend ont vangen Sanne 't Hart heeft nog veel te leren Van der Laan boos over beschuldigingen AUTOVERHUUR R'dam-West Tel. 477 4099 SCHIEDAM In café Podi um treedt zaterdagavond om 22.30 uur The Humble Bea vers op. The Humble Beaver's is een gitaarband voortkomen uit The Scamps (die in het voorjaar van 1989 uitgebreid rondtoerde in Nederland). Naamsbekendheid verwierf zij onder meer door een vijfde plaats in VPRO's Neil Young- coverwedstrijd. Tevens was .zij te zien in het tv-program- ma Onrust. Onder de naam The Scamps werd het afgelo pen jaar de debuutsingle op het Kelt-label uitgebracht. Na een persoonswisseling op drums werd besloten de naam te veranderen in The Humble Beavers. Voorbereidingen voor een cd zijn in volle gang. De release zal worden onder steund door een uitgebreide toernee. The Humble Beavers bestaan uit Frank Bogaerts (zang, gitaar), Stefan de Prie .(bas) en Max Andreae (drums). Toegang tot café Po dium is gratis. BENOEMING Met ingang van 1 mei 1991 is L.A. van Eijk benoemd tot algemeen directeur en M.J.C. Stoffels tot directeur patiëntenzorg van het Schieland Ziekenhuis te Schiedam. SCHIEDAM Als het aan Wilton-Fijenoord ligt komt er dit jaar eindelijk een einde aan de nasleep van de duikboot-affaire. In 1983 weigerde de Neder landse staat de Schiedamse scheepswerf een export vergunning voor de leve ring van vier onderzeebo ten aan Taiwan. De leve ring zou de verhoudingen met de volksrepubliek Chi na verstoren, zo oordeelde de toenmalige regering. De Tweede Kamer nam in de cember van dat jaar een aantal moties aan waarin Wilton-Fijenoord vervan gend werk in het vooruit zicht werd gesteld. Tot op de dag van vandaag is daar echter niets van terecht ge komen. Advocate J. Scheif fers, belast met de zaak, oordeelt dat Wilton des tijds is blijgemaakt met een dode mus. „De handel wijze van de staat is vol gens ons in strijd met de algemene beginselen van behoorlijk bestuur". Ontwikkelen en afdrukken op groot formaat Als het scenario naar wens van de Schiedamse werf ver loopt kan de staat een claim van 'tientallen miljoenen' ver wachten, zo meldt Mr. Scheif fers. Afgelopen vrijdag kwam het dossier Wilton-Fijenoord op de burelen van het College van Beroep voor het Bedrijfs leven. Het is de tweede maal dat dit Haagse administratie ve rechterlijke college, be staande uit juristen en rech ters, een uitspraak zal doen over de rechtmatigheid van de handelwijze van de staat. Eer der wees het College het WF- beroep tegen de export-wei- gering af. „Nu kunnen we echter het wegblijven van ver vangende orders in de zaak meenemen", zegt de WF-ju riste, die op de uitspr. <ik van het college niet vooruit wil lo pen. In 1987 had de werf twee duikboten voltooid. Na onder handelingen tussen China en de Nederlandse regering kon het tweetal schepen gewoon naar Taiwan afreizen. De an dere twee werden nooit ge bouwd. Wilton liep zodoende miljoenen guldens mis, maar de staat bood compensatie aan in de vorm van vervan gende marine-orders. „De staat gaf de opdrachtert even wel gewoon aan concurrend RDM, terwijl er een monde linge toezegging aan WF was gedaan". Reorganisatie ,De schade die Wilton-Fije noord door het mislopen van de complete Taiwan-order heeft geleden is moeilijk in te schatten. Natuurlijk gewoon de winstmarge op de boten, maar ook de kosten van de reorganisatie die uit de affaire voortvloeide", meent Scheif fers. Een exact bedrag noemt zij echter niet. „Dat hebben I Tegen j inlevering van deze bon. ^v (geldig Vm 29 juni 1991) De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) Dril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f100,-. m Het montuur van de Ij gratis bril komt uit collectie monturen het rode driehoekje. In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als In de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse 3 De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). Slepende duikboot-affaire nog niet t n einde. Voor echt lage prijzen. NIEUW NIEUW NIEUW NIEUWNIEUW M.M.O. INTERNATIONALE HANDEL MET VIER TALEN NEDERLANDS FRANS DUITS ENGELS M.M.O. I met drie talen blijft mogelijk!!! Toelaatbaar met MAVO, HAVO en VWO. Inlichtingen: 010 - 4323166 naar mevrouw K. Hoogstraten of bij haar afwezigheid Jolanda Kanters of bij de eigen schooldekaan. we bewust even laten rusten, niet op de zaken vooruit lo pen. Eerst willen we het prin cipiële gelijk aan onze zijde krijgen. Het grootste verschil met de eerste keer dat WF bij het CBB aanklopte om de wei gering van de exportvergun ning aan te vechten ligt in het feit dat de staat aantoonbaar te kort is geschoten. De rede nering en handelwijze van de regering is ronduit krom", op pert advocate Scheiffers. Inconsequent „In de periode '87-'88 kreeg Wilton wel opeens een export vergunning voor de twee vol tooide schepen op basis van een toezegging daterend uit 1981. Een absoluut inconse quente handelwijze, in strijd met het voeren van behoorlijk bestuur. De regering kon de volkrepubliek China toen in eens wel overtuigen van de toezegging die zij aan WF had gedaan en de consequenties. Door bepaalde toezeggingen te doen aan China holde de regering de Nederlandse wet geving uit". Op 28 juni zal het College van Beroep voor het Bedrijfsleven een uitspraak doen. Mocht die positief uitvallen voor WF, dan moet de hoogte van de schadeclaim door de burger rechter worden bepaald. „Daar gaat het college niet over", legt Scheiffers uit. „Maar de praktijk leert dat het best iets later dan eind juni zou kunnen worden. Voor het CBB is de zaak vrij uniek. De bestuurscompensatie-za- ken die meestal worden be handeld zijn wettelijk gere geld, dat is bij deze zaak niet het geval", meldt Scheiffers. SCHIEDAM Clubhuis Oost is op zoek naar een tweetal vrijwilligers voor de maan dagavond. Belangstellenden moeten van 19.00 tot 13.00 uur een bardienst draaien. Op maandagavond staat clubhuis Oost in het teken van klussen de kinderen, aniateurschil- ders, volksdansers en cursis ten Spaans. Ook de klaverjas sers willen graag een kopje koffie of pilsje nuttigen. Het telefoonnummer waar men zich aan kan melden is 4735435. SCHIEDAMOpnieuw een beperkt, doch afwisselend programma in de Schiedamse theaters. Alle voorstellingen vinden op zaterdag 10 mei plaats. Prinses 's Middags om 14.00 uur een optreden van het poppenthea ter Propop voor kinderen van 8 tot 12 jaar. In 'Rara' draait het allemaal om prinses Suzy. Piep Konijn wil voor haar een bloementaart bakken, maar wie had gerekend op de komst van van een zooitje uitgehon gerde bergmannen. Voor vijf gulden smulvoer voor 'thea- terkids'. Lokatie, De Teer- stoof. Cynisme Het trio Heren op Zicht maakt om 20.30 uur zijn opwachting in De Teerstoof. Onder de noemer 'Zicht op Heren 2' confronteren zij de toeschou wer met een ongekende portie humor, cynisme en bittere SCHIEDAM In de zomer vakantie gaat basisschool De Kring tegen de vlakte. De school aan het Frans Hals plein, voorheen Jan Ligh- thartschool genaamd, zal dan plaats moeten maken voor een nieuw te bouwen schoolcom plex. Voordat de onverbidde lijke sloophamer zijn ver woestende werk zal doen, wordt door de school op vrij dag 21 juni een groots af scheidsfeest georganiseerd. Op het programma staat een echte 'uithuildag' en een reü nie. Het is de bedoeling om over dag een ochtend les te geven in Ot en Sien-stijl. Hiervoor komen kinderen verkleed op school en worden lessen uit die tijd gegeven. Daarna zal er voor de kleintjes een spellet jesmiddag worden gehouden, 's Avonds is het de bedoeling om een reünie te houden voor alle oud-leerlingen van de Jan Lighthartschool annex De Kring. Mensen die al voor de oorlog de school bezochten hebben toegezegd te zullen verschijnen. Er zal een spe ciaal herinneringsboek wor den uitgegeven. Oproepen Om het evenement een dave rend succes te laten worden doet de school een tweetal op roepen. Mensen die in hun kennissenkring oud-leerlin gen hebben worden verzocht de datum door te geven. Op de betreffende vrijdagavond kan voor de laatste maal de school van binnen bekeken worden. Tevens zoekt de schooldirectie oud-leerlingen die leuke voor werpen, boekjes en schriften van vroeger hebben. Er zal een tentoonstelling worden ingericht waar de spulletjes te zien zullen zijn. Na afloop krijgt men voorwerpen na tuurlijk terug. Voor meer informatie: De Kring, Frans J Halsplein 37, telefoon 4266196. R Het doek is gevallen v ernst. Verpakt in drie maat kostuums rond een piano. Ge handhaafd is ook de fraaie 'close harmony'. „Het eindre sultaat heeft de verrasende frisheid van wilde kalkoe nen", meldt de impressario. Toegang 12.50. Kabouters In de Grote Zaal van het Pas sage Theater speelt Bert Vis- scher zijn nieuwe programma 'Don Chaöt en de foute archi tect'. Het is de vierde show van de Groninger, die op het Camerettenfestival van 1981 de persoonlijkheidsprijs in de wacht sleepte. Op het podium passeren ditmaal Indianen, het Franse verzet, cowboys, kabouters, een zen-leermees ter en de 'secret-service' de revue. Voor 17.50 kan een ieder het meebeleven, aan vang 20.15 uur. SCHIEDAM De Schiedam se openbare bibliotheek sluit met een tweetal tentoonstel lingen aan bij de manifestatie 'Schiedam Vaart Wel'. In filiaal Noord wordt aan dacht besteed aan oude sche pen en visserij. Zo zijn model len te zien van Hogaars, Tjlak en Botter en diverse prenten en foto's. Verder is er een tien tal aquarellen van de heer Fe- nijn te zien (havengezichten en beelden van de Nieuwe Waterweg). In de centrale bibliotheek wordt aandacht besteed aan de rol van Schiedam in de lite ratuur. Op twaalf panelen wordt een aantal schrijvers belicht voor wie Schiedam als inspiratiebron heeft gediend. De gegevens zijn ontleend aan het boekje 'Pennevruchten op Brandewijn, een literaire stadswandeling'. Voor 22.90 gulden is het boekje te koop in de 'bieb'. De tentoonstellingen zijn toe gankelijk tijdens de normale openingstijden van de biblio theek.

De Havenloods | 1991 | | pagina 1