Surplus aan inzet brengt Martinit zege op Aeolus Hermes heeft nog geen wedstrijd kunnen winnen DERK Spirit kan Oranje Nassau nog een kampioensfeest bezorgen Tot aan slotavond alleen weekcijfers Schiedams Nieuwsblad 'Ditsoort wedstrijden zijn nooit de beste' CION- reünie Ditmaal nipte nederlaag tegen Quick Haag Joanne Kaptein sterk op kogel Regio-tennistoernooi voor de jeugd een groot succes Internationaal jeugdtoernooi Sovjets naar Rijnmond Succes voor schutters Nieuw record bij Fortuna DE HAVENLOODS DINSDAG 14 MEI 1991 20-494 SCHIEDAM De 3-0 zege op het Rotterdamse Aeolus brengt Martinit met meer dan één been in de derde klasse. De ploeg van coach Joop Schop speelde afgelo pen zondag de eerste wed strijd van de nacompetitie en hoefde niet eens voluit te gaan. Met 5-1 en 3-0 hadden de Schiedammers in het reguliere seizoen al aangetoond wie de betere ploeg had, ook de laatste ontmoeting liet daarover weinig twijfel bestaan. Joop Schop was niet zo te spreken over het niveau dat de wedstrijd zondag haalde. „We kunnen absoluut beter maar dan valt er een goal en dan zie je ze een stappie terug doen", sprak Schop na afloop. „Al leen het eerste half uur was van onze kant sterk". Beide ploegen opende fel. Na vier minuten liep de Rotterdam mer Jos de Leeuw al tegen de eerste boeking aan toen hij Dick Sparreboom grof attak- keerde. Sparreboom, aan de bal altijd een kwelling voor iedere verdediger, slalomde door de verdediging en werd neergehaald. In de tweede helft wisselde Schop zijn aan valler. „Dick was de hele week al ziek en hij had zijn werk gedaan". Ook Aeolus kreeg in de eerste fase van de strijd wat kansjes. In de achtste minuut moest Martinit-doelman John Bos zich tot in de vingertoppen strekken om een schot te pare ren. Het bleken slechts plaats stootjes want Martinit speelde met meer inzet en meer over tuiging. Na een half uur haal de Sparreboom met rechts uit, de bal ketste via de paal voor de voeten van Martin Kool die zich de kans niet liet ontne men: 1-0. De wedstrijd leek daarna ge speeld. Martinit, zonder de geblesseerde Siem Poort, wachtte rustig af wat Aeolus nog te bieden had. Trainer Aad de Leeuw zocht na afloop niet naar goedkope smoesjes. „Martinit heeft gewoon de be tere ploeg, ik sla ze zelfs hoger aan dan kampioen RKSVM". Branding 4 AMANDELBROODJES VOOR 6.- (geldig tot en met 25 mei) banketbakkerij VINCENT V.D. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 - Tel. 4268883 Wo. middag na 12.30 uur gesloten. WATERWEG-NOORD De verkiezing 'Voetballer van het jaar' nadert z'n ontknoping. Maandag 17 juni is de prijsuitreiking en net als in voorgaande jaren worden in de weken voor afgaand alleen beoorde- lingscijfers per wedstrijd (dus niet meer de gemid delden) gepubliceerd. Leuk van deze opzet is niet alleen dat de spanning wordt opgevoerd, maar ook dat men per wedstrijd door de ver schillende tabellen een goed beeld krijgt van de prestaties van de Rijnmond-clubs. Zo scoorde Feyenoord, zondag tegen Volendam, goed. Ion Sa- bau was - met een negen - absolute uitblinker en daar mee speler van de week. Beduidend minder was de ju rywaardering voor het optre den van SVV op Hemelvaarts dag: 6-0 bij Willem II. De po sitie van de Schiedamse be taald-voetbalclub lijkt schier hopeloos, waar Feyenoord wonderbaarlijk herstelt en ook Dordrecht'90 in de na- competitie volop aan de weg timmert. Een opmerking terzijde bij de weekcijfers: Spartaap Michel; Valke scoorde afgelopen weekend niet alleen een be langrijk doelpunt, maar ook een acht voor de Rijnmond Top Twintig. Waarmee hij de belangrijkste kandidaat blijft voor de hoofdprijs. VLAARDINGEN— Voetbal vereniging CION bestaat dit jaar precies 40 jaar. Ter gele genheid van dit jubileum houdt de club op zaterdag 1 juni een reünie. Er zijn al veel oud-leden aan geschreven maar van een aan tal ontbreken nog de adressen. Oud-leden die nog geen aan schrijving hebben ontvangen kunnen contact opnemen met CION, tel. 4357182 of 4600651. De tweede helft was een kwel ling voor de neutrale toe schouwer. Aeolus was mach teloos tegen het bij vlagen fy sieke spel van de Schiedam mers. Vooral de hardwerken de Martin Kool bikkelde er lustig op los, Nico van Puffe- len manifesteerde zich als een angstaanjagende rots in de branding en Hans Schop speelde gewoon een puike partij op het middenveld. Vijf minuten voor tijd besliste Martin Kool de wedstrijd de finitief. Na een misverstand in de Rotterdamse defensie bleef hij koel op de been om de 2-0 langs keeper Bastemeyer te schuiven. Joop Schop gaf na afloop dui delijk aan waar het verschil tussen Aeolus en Martinit ligt. „Onze aanval is veel sneller, gevaarlijker en aggressiever". Het buitenspelluchtje dat aan de derde goal kleefde deed weinig af aan de overwinning. In de blessuretijd vertrok Bar ry Zuidgeest vanuit buiten spelpositie om vervolgens met een leep schuivertje de doel man te verschalken: 3-0. De protesten van Rotterdamse zijde ten spijt. Arbiter Ma- nintveld moest nog tot het ui terste gaan om de wedstrijd niet te laten ontsporen maar floot toch maar af. De gevaar lijke Kool had even daarvoor I Verbeten duel om de bal in een matige pot voetbal nog een één-tegen-één situatie onbenut gelaten. In totaal no teerde de man in het zwart zes spelers. Van Martinit verdwe nen Sparreboom, Zuidgeest en Viergever in het boekje. Een sobere maar nuttige winst, dat vond ook trainer Schop. „In zo'n nacompetitie speel je nooit je beste wed strijden, op een gegeven mo ment is de buit binnen en dan ga je zelfs persoonlijke duels verliezen", opperde hij. „Maar het resultaat telt". dammers een punt pakken i: Martinit al verzekerd van pro motie naar de derde klasse. Mocht dat niet het geval zijn dan krijgen de Schiedammers Promotie op Tweede Pinksterdag zelf de kans om de promotie in een rechtstreeks duel tegen Delft veilig te stellen. SCHIEDAM Het dit jaar in de hoofdklasse terugge keerde Hermes heeft nog geen wedsrijd kunnen win nen. Tegen het Haagse Quick leken de Schiedamse cricketers de winst op Har- ga te houden maar toch moesten ze zich met twee runs verschil gewonnen ge ven. Quick Haag 187 all out, Hermes 185 voor 9 in 60 overs. Het eerste battende Quick bakte er aanvankelijk maar weinig van want met de lunchstand van 68 voor 5 kon men op Harga aan de broodjes beginnen. Dick Vierling (14), Ab van Lomwei (12), speler- cóach Grant Flower (8), Rei- nier van Es (5) en Jan Jaap Vierling (12) waren toen al vertrokken. Waar Hermes dacht een vroe gertje te kunnen hebben gooi den Marco van Es (29) en vooral Robert Burger roet in het Schiedamse eten. Burger op 10 runs 'gedropt' door Jos Zuidgeest die sinds de komst van Clarke genoegen moet ne men met een plaatsje in de staart, gaf geen kans meer weg en produceerde 77 runs voordat hij door John Verwey werd gevangen. Rob ter Braak (3 voor 30 in 10), John Verwey (3 voor 23 in 10) en Rodger Bradley (1 voor 15 in 15) wa ren de beste bowlers terwijl spinner Dick Klokgieters in drie overs alle kanten werd opgeslagen (0 voor 28 in 3). Basis Openingsbatman Nolan Clar ke legde met zijn bijdrage van 54 runs een gedegen basis waarop alleen Verwey (16), Henk Kornet (16) en Jos Zuid geest (17) enigszins op voort bouwden. Doordat Ter Braak (5), Bradley (3) en 'good old' Paul de Roos (9) het volledig af lieten weten, moest de lan ge Robin ter Plegt trachten zijn ploeg te redden. In de laatste overs batte hij niet stijlvol maar wel productief waardoor het slotvan het cricketduel uiterst boeiend werd. Ter Plegt leek Hermes naar de zege te slaan maar kwam in de laatste over twee runs tekort om zijn ploegmak- kers te laten juichen. Gedesil lusioneerd bleef hij met 24 runs nog out. Excelsior deed het in Rotter dam tegen VOC een stuk be ter. Het eens zo trotse VOC stond voor het nietige totaal- R°tllr,LB<,raak u°S legf" Q"ick Haag m€t de bal aardig °P dreef' Hier maak' h'J het een Hagenaar lastig terwijl cricketkeeper Henk Kornet geconcentreerd toekijkt. goede vorm te beschikken maar werd toch nog ingere kend door Rob Vos. Carl Schewe (21 not out) en Erik tje van 92 runs al aan de kant en even na drieën werd het duel door Carl Schewe en Erik 'Knutje' Gouka beslist. voor de dag. Ruud Bakker die zich ten koste van nieuwko mer Aad van Diest in het eer ste team had gewerkt nam Wederom imponeerde Andre drie vangen voor zijn rekening Gouka (14 not out) maakten ook T[m°7oehrer n 9fi T Zal Pkk VOOrloplg niet Seen misstap en namen op wel ook Tim ZocrirGr (3 voor 26 in mppr afctoan oon ni0^4 u1i_i1 6) en Erik Dulfer (2 voor 11 in o 9) kwamen met de bal goed Gouka °(45) toonde overseen voor'ï meer afstaan aan Van Diest. heel makkelijke wijze de pun- Opemngsbatman Dennis ten mee naar Thurlede (94 25 overs). VLAARDINGEN Met een 12-8 overwinning op stadge noot Spirit promoveerde de korfbalvereniging Oranje Nassau naar de districts-klasse. Op het sfeervolle com plex van Oranje Nassau werd het afgelopen zaterdag een spannende wedstrijd, met voor beide partijen grote be langen op het spel. Oranje Nassau kon alleen door een overwinning nog in de race blijven voor het kam pioenschap. Mede-titelkandi daat Jodan Boys staat nog slechts één punt achter op de Vlaardingse ploeg, maar heeft nog één wedstrijd te goed. Deze wedstrijd staat gepland voor zaterdag 25 mei tegen Spirit. Mocht Jodan Boys punten verspelen tegen de Vlaarding se ploeg, kan Oranje Nassau alsnog een feestje gaan vieren. De promotie werd echter af gelopen zaterdag een feit, dat kan de ploeg niet meer wor den afgenomen. Voor Spirit is de competitie afgelopen en zonder prijzen. Met een vierde plaats op de rangschikking blijft slechts de afdelings klasse gehandhaafd. De wedstrijd tussen Oranje Nassau en Spirit ging zeker in het eerste gedeelte gelijk op. sprong. Oranje Nassau her stelde zich goed. Na een 5-4 ruststand ging ook de tweede helft gelijk op. Pas in het laat ste gedeelte van de wedstrijd werd er krachtsverschil zicht baar. Oranje Nassau plaatste een tussensprint en Spirit moest buigen. Met een 12-8 eindstand kon Oranje Nassau alvast feest gaan vieren. De promotie was een feit. Of kampioensfeest nog gevierd kan worden ligt in handen van Spirit. VLAARDINGEN Op de gisteravond gehouden alge mene ledenvergadering van voetbalvereniging Fortuna werd een aantal leden gehul digd. Nico Tits en Mar Visser ont vingen een herinnering voor het feit, dat zij 25 jaar lid waren van de club. Arie Kalk man werd benoemd tot lid van verdienste. VLAARDINGEN - Vlaardingse atlete Joanne Kaptein, lid van de Rotter damse atletiekvereniging AVR, behaalde bij wedstrij den in Leiden op het onder deel kogelstoten een goede prestatie. Met een stoot van 12,49 meter vestigde de ta lentvolle ex-Fortuna-atlete een nieuw club record ,voor de Rotterdamse vereniging. Met deze prestatie nestelde Joanne Kaptein zich bij de beste vijf Nederlandse kogelstootsters. De veteranenploeg van Fortu na lijkt ook dit seizoen weer op weg naar de Nederlandse titel. De Vlaardingse ploeg, al twee keer winnaar van de na tionale competitie, kwam in Tilburg uit op ruim 8000 pun ten. Enkele opvallende pres taties. Verspringen Louis Spek 6,17 meter, 100 meter Jan Booster 12,3 seconden, 400 meter Peter van der Hoek 55,1 seconden en hoogsprin gen 1,60 meter. 800 meter Pe ter Heijster 2 min. 06,0 secon den. Discuswerpen Teo Maat 35, 30 meter en speerwerpen Jan van Bodegom 45,46 met^r. VLAARDINGEN Met succes is het regio-tennis toernooi voor de jeugd afge lopen week op de tennispar- VLAARDINGEN— Voetbal vereniging VFC organiseert op zaterdag 18 en zondag 19 mei alweer voor de 13e keer het internationale jeugdtoer nooi. Dit jaar doen ploegen mee van SV Heibos, Southampson, Rheinfranken, De Musschen, HVO, GDA wn VFC. De clubs zullen zich via een parade langs het stadhuis pre senteren aan het Vlaardingse publiek. Burgemeester Van Lier zal het internationale ge zelschap ook toespreken vanaf het bordes. De parade wordt zaterdag ge houden om 10.00 uur en vanaf het stadhuis gaat men richting VFC-sportpark waarom 11.30 uur de officiële opening van het toernooi zal plaatsvinden. Op zondag 19 mei begint het toernooi om 10.00 uur. De prijsuitreiking, voorafgegaan door een optreden van Liber- te, staat gepland voor 16.25 uur. Naast het sportieve gedeelte is er door de organisatie ook ge dacht aan ontspanning voor spelers en publiek. Tijdens het toernooi is er een gezellig ter ras ingericht en zullen er en kele bekende Vlaardingse ar tiesten optreden. ken van Holy en VLTC ver werkt. In totaal hadden zich voor dit toernooi 104 deelne mers geplaatst, die goed wa ren voor 95 partijen. „Het toernooi is ook organisato- - risch uitstekend verlopen", laat Peter de Winter, één van de organisatoren weten. „Het weer werkte natuurlijk ook uitstekend mee en dat gaf een goede sfeer aan het geheel". Voor de jeugd stond er naast de titel ook plaatsing voor het districtkampioenschap op het spel 'De winnaars plaatsen zich voor dit kam pioenschap, dat aanstaande weekeinde op het tennispark Halfweg in Spijkenisse wordt gehouden", aldus Pe ter de Winter. De uitslagen: Meisjes: Tot en met 10 jaar: Elsemie- ke Petri; tot en met 12 jaar Ellis Kromme; tot en met 14 jaar Nicole Krommenhoek; tot en met 16 jaar Liane van Hassel en tot en met 18 jaar Jacqueline Esseveld. Jongens: tot en met 10 jaar Jaap de Bruijn; tot en met 12 jaar Steven Eijkstra; tot en met 14 jaar Jordi Berken- peis; tot en met 16 jaar Mi- chiel Kort en tot en met 18 jaar Joao Vorela. In 1992 zal het regio-toer nooi worden gehouden in Maassluis/Maasland. SCHIEDAM Het Sovjet volleybalteam van de militai re academie in Novorossijsk komt binnenkort naar ons land voor een korte tournee. Op 7 juni staat een treffen met het Schiedamse Rijnmond I op het programma. Het Schiedamse Prins Supply had afgelopen jaar het team al uitgenodigd maar dat liep toen vanwege visum-proble men in het honderd. Het team, uitkomend in de Russische eerste divisie, speelt op vrij dag 7 juni om 20.30 uur tegen de Schiedamse herenploeg in sportzaal Oost. Café's en winkels woensdag dicht ROTTERDAM Uit angst voor ongeregeldheden door Engelse voetbalsupporters zijn de meeste café's in het centrum, aan de Nieuwe Bin nenweg en aan de Oude Haven op woensdag 15 mei gesloten. Ook in de omgeving van het stadion zijn de meeste café's dicht. Sommige zijn mogelijk dinsdagavond al gesloten. Ook veel slijterijen zullen ge sloten zijn. Tal van super markten staken zonodig de verkoop van alcoholische dranken. Mogelijk sluiten zij hun zaken helemaal. Pinksterfiets SCHIEDAM Toerclub Rijnmond organiseert op maandag 20 mei, Tweede Pinksterdag, een fietstocht onder de noemer 'Rondje Hel legatsplein'. Het betreft een tocht van 150 kilometer. De route loopt onder meer via Klaaswaal, Steenbergen, Oude Tonge, Oud-Beijerland, Maassluis en terug naar het startpunt; wielerbaan Schie dam. Tussen 7.00 en 7.50 uur kan bij de startplaats worden ingeschreven. Prima weekeinde Spaland Ruiters SCHIEDAM De Schiedam se ruitervereniging Spaland Ruiters verscheen afgelopen zaterdag aan de start voor4 streekwedstrijden in Over- schie. Op manege de Schierui- ters noteerde het gezelschap een prima resultaat met vier winstpunten. Bij de paarden viel de presta tie van Hélène Sigmond op. Op Hemelvaartsdag was zij in Oudendijk gepromoveerd naar de Zl-klasse. Zaterdag debuteerde zij in die klasse met een score van 174 punten. Sijgje Klop behaalde met Ras- ka tijdens haar tweede dres- suurproef een score van 123 punten. Een tweede prijs en een winstpunt waren haar deel. Bert Avezaat behaalde met Ducaat 116 punten en Mirjam Tilman noteerde in de zwaarste Z2-klasse 170 pun ten. Bij de pony's was er promotie voor Laurens Koster. Met Stephanie behaalde hij 123 punten. Het enige winstpunt dat hij behaalde was genoeg voor overgang naar de L-klas- se. Chgiara Karpes presteerde goed door 122 punten te sco- goed voor de derde plaats een winstpunt. Daniëlle van der Ark voltooide het kwartet winstpunten door in de M2-klasse 122 punten te noteren. Ook zij debuteerde in haar klasse na een promotie in Oudendijk. Sportnieuws naar redactie VL AARDIN GEN/SCHIE - DAMBerichten, clubbla den en weekbrieven bestemd de sportpagina van het Schiedams Nieuwsblad kun nen worden gezonden naar Postbus 306, AH Vlaardingen, tel. 4352911. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen worden gezonden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of worden door gegeven aan onze sportmede- werker Peter Spek, tel. 4352615. U kunt ons ook per fax bereiken nr. 4600205. VLAARDINGEN Schut ters van de schietvereniging Wilhelmina kwamen op enke le wedstrijden vorige week goed voor de dag. Schutter A. van Es van de Vlaardingse vereniging behaalde een derde plaats bij het sterk bezette toernooi om de Van de Caay- bokaal. Bij wedstrijden tussen schut ters uit het Westland en "Mid den Zuid-Holland kwam M. Osephius tot een derde plaats. Bij schietwedstrijden in de ac commodatie van Wilhelmina werd bij de senioren winnaar Vreeswijk. Tweede werd Den Hoed en derde Roest. Bij de jeugd zegevierde E. Pien- broek, tweede werd hier B. de Quant en derde M. Tuitel. VLAARDINGEN— De suc cessen blijven niet uit voor de jeugdige atleten van de atle tiekvereniging Fortuna. Jas per van Meeuwen vestigde af gelopen weekeinde een nieuw clubrecord op het onderdeel speerwerpen. De Fortuna-at- leet kwam tot een afstand van 38,56 meter en verbeterde het bestaande clubrecord van Rick van Tiel met bijna drie meter. Op het verspringen kwam de jeugdige Vlaardin- ger tot een afstand van 4,92 meter en dat bezorgde hem een nieuw persoonlijk record ook een derde plaats. Digna Dirks deed het op de 1000 meter niet slecht met een tijd van 1 min. 46,2 sec. De Fortuna-atlete veroverde hiermee een tweede plaats.

De Havenloods | 1991 | | pagina 3