DE HAVENLOODS Meubelboulevard mikt op regionaal koperspubliek I* UUM Schiedams Nieuwsblad "^50 Deuren van DrieMaasStede open voor actieve jongeren FOTOSERVICE Palestijn Al-Baz eist openbaarmaking geheim BVD-rapport CTER MEULEN Al vanaf 8.10 010-4.699.444. Vlaardingse wethouder praat haar mond voorbij Klassiek concert Tussen de rails... Aanklacht in het Filmhuis Pingels Sportfanaten voor de buis h - EDITIE P, DONDERDAG 23 MEI 1991, 40e JAARGANG Nr. 21 RAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: Ibrahim Al-Baz tijdens de persconferentie. diakonie der Hervormde ge meente Vlaardingen, domi nee K.D. van Kampen, het IKV en de stichting Welzijn 90 hebben zich achter Al- Baz gesteld. „Ik weet zeker dat de beschuldigingen niet juist zijn", aldus Han Raay- maekers van de werkgroep Kerk en Samenleving. „Ik ken hem in de Vlaardingse samenleving als opbouwend en genuanceerd persoon die duidelijk voor zijn mening uitkomt". Ook de Rotter damse stichting Diakonaal Centrum Pauluskerk, waar Al-Baz heeft gewerkt en mo menteel nog in het bestuur actief is, heeft in een brief aan Justitie gevraagd de be slissing om Al- Baz tot onge wenst persoon te verklaren te herzien. VLAARDINGEN— De in Vlaardingen wonende Pales tijn Ibrahim Al-Baz zal via de rechter proberen zijn uit zetting te voorkomen. Al- Baz, die momenteel werkt voor de door de gemeente Vlaardingen gesubsidieerde stichting Welzijn 90, dreigt het land te moeten verlaten omdat hij volgens het minis terie van Justitie 'een gevaar voor de nationale veiligheid' is. De fracties van de VVD en de PvdA in de Tweede Ka mer hebben dinsdag ophel dering gevraagd aan minis ter Hirsch Ballin. Al-Baz, die sinds twaalf jaar in Nederland woont en een Iraaks paspoort heeft, is ruim zes weken geleden op de hoogte gebracht van het- besluit dat zijn vestigings vergunning wordt ingetrok ken. Ook werd hem verteld dat zijn al lang lopende ver zoek om het Nederlandschap te krijgen, was afgewezen. Als motief werd gegeven dat Al-Baz een gevaar zou zijn voor de openbare orde en de veiligheid van Nederland. Het ministerie baseert zich hierbij op een (geheim) rap port van de Binnenlandse Veiligheidsdienst. Wat Al- GRATIS KAAS krijgt u niet elke dag. Deze week maken we op deze regel een uitzondering en geven de PAVÉ D'AFFINOIS a 150 gram Een buitengewoon fijn, romig en zacht kaasje GRATIS bij één fles Beaujolais Village van Guy Dufouleur. aardingen: Hoogstraat 151 'De Loper' 65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Koningshoek Delft: Brab. Turfmarkt SCHIEDAM In het Stede lijk Museum geeft op zondag 26 mei het Residentie-kwartet een concert. Dit kwartet bestaat uit de vol gende leden van het Haags Residentie-orkest:Ilya Wa- renberg (eerste viool), Ben Le- gebeke (tweede viool), Dima Polak (altviool) en Roeland Duyne (violoncello). Op het programma staan drie werken voor strijkkwartet, te weten nr. 12 D 708 van Schubert, nr. 5 op. 80 van Dvorék en nr. 9 op. 59 van Van Beethoven. Het concert begint om 14.30 uur. De toegangsprijs voor Vrienden van het Stedelijk Museum (en CJP) bedraagt drie gulden, niet-leden beta len vijf gulden. SCHIEDAM Modelspoor vereniging Schiespoor houdt op zaterdag 25 mei haar laat ste Schiespoordag van 10.00 tot 16.00 uur. Een ieder kan terecht voor kleine reparaties en schoon maakbeurten van locomotie ven. Tevens is er een beurs waar nieuw en tweedehands materiaal wordt aangeboden. Toegang een gulden (gratis lot voor treinenset), plaats van handeling is het clubhuis aan de Westerkade 21. AUTOVERHUUR R'dam-West Tel. 4774099 Baz heeft gedaan is echter niet duidelijk. Justitie stelde al eerder in 1988 vraagte kens bij de rol die Al-Baz speelde bij de opvang van aspirant asielzoekers. Het ministerie zou ook verwijzen naar de veroordeling van de Palestijn in 1979 in Frank rijk. Al-Baz is toen opgepakt in het bezit van explosieven. Na vier maanden hechtenis is hij toen vrijgelaten. De Vlaardinger vindt het vreemd dat Justitie pas in 1988, toen zijn eerste ver zoek om het Nederlander schap was afgewezen, met dit argument kwam en niet op het moment dat hij in 1980 zijn verblijfsvergun ning aanvroeg terwijl hij. open kaart speelde over zijn verzetsverleden. „Ik heb al les verteld in een dertig pa gina's tellende brief. Het mi nisterie van Justitie vond mij toen klaarblijkelijk nog geen gevaar voor de veilig heid van Nederland", stelde Al-Baz dinsdag op een pers conferentie in de Rotter damse Pauluskerk. Al-Baz geeft toe contacten te hebben met de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO. „Ik ben een Palestijn en heb nooit ontkend bij de Pales- SCHIEÜAM Buurge meente Vlaardingen heeft vergevorderde plannen voor de ontwikkeling van een meubelboulevard op bedrijventerrein Het Scheur aan de Deltaweg. Dat blijkt uit vertrouwelij ke stukken van het college van burgemeester en wet houders. Uit een inmiddels door het Instituut Midden- En Kleinbedrijf opgesteld Distributieplanologisch Onderzoek (DPO) blijkt dat een Vlaardingse meu belstraat in een regionale behoefte zal voorzien en dus levensvatbaar is. door Peter Braad Volgens het DPO is de 'econo mische potentie' aanwezig om op het voormalige Shell-ter- rein aan de Deltaweg maxi maal 15.000 vierkante meter als meubelboulevard te ont wikkelen. Daarvan zou maxi maal 2000 vierkante meter in gericht moeten worden ten behoeve van woningtextiel en de resterende 13.000 vierkan te meter voor de meubelbran che. De vestiging van een bouwmarkt moet vooralsnog uitdrukkelijk worden uitge sloten. Voorrang Voorts moet het te voeren as sortiment beperkt blijven, bij voorbeeld door geen Ikea- achtige bedrijven aan te trek ken met huishoudelijke arti kelen. Ook is het zo dat bij het werven van bedrijven reeds in Vlaardingen gevestigde on dernemingen voorrang zou den moeten krijgen. De ge meente zal de bedrijven een grondprijs voorrekenen van 185 gulden per vierkante me ter, zo hebben de wethouders Ranshuijsen van Financiën en Van Ardenne van Economi sche Zaken met elkaar afge sproken. De huidige structuur van de Vlaardingse meubel- en wo ningtextielbranche is weinig optimaal, concludeert het DPO. Daarom is een vestiging van een meubelboulevard op Het Scheur vanuit distributie- planologische optiek toelaat baar. „De in het stadscentrum gevestigde ondernemers in de woninginrichtingsbranche dienen hierop in te spelen door een zekere complemen tariteit (aanvulling - red.) met de boulevard te realiseren. Ook kan de meubelboulevard een positieve uitwerking heb ben op de overige detailhan- tijnse zaak betrokken te zijn geweest. Ik geloof dat het verzet van het Palestijnse volk rechtvaardig is. Vanuit dit geloof heb ik gehandeld en daarom steun ik de PLO en onderhoud ik regelmatig contacten met met de leiden de organisatie binnen de PLO namelijk de Al Fatah." De 41-jarige Palestijn zegt zich echter aan de Neder landse wet te hebben gehou den. „Gedurende mijn twaalfjarig verblijf in Ne derland is er nooit een recht zaak tegen me geweest." De Palestijn vraagt het mi nisterie om openbaarmaking van het BVD-rapport. „Hoe kan ik mezelf verdedigen, op welke manier kan ik tegen bewijzen aanbrengen als ik niet weet waarvan ik be schuldigd wordt", aldus Al- Baz. Een aantal Vlaardingse or ganisaties heeft al enkele weken geleden, voordat de kwestie na anonieme tele foontjes naar kranten uit lekte, protest aangetekend bij het ministerie van Justi tie tegen de dreigende uit wijzing van Al-Baz, zo is dinsdag bekend gemaakt. De del (met name) in het centrum van Vlaardingen." Hoogstad-terrein Ook wordt gesteld dat de lig ging van Het Scheur gunstig is. Uit omliggende gemeenten als Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland zullen ko pers naar Vlaardingen komen waardoor de regionale functie van de gemeente versterkt zal worden. Vanaf Rijksweg 20 is de lokatie aan de Nieuwe Maas goed bereikbaar via de Marathonweg. Deze ringweg rond Vlaardingen kan met een aansluiting op de A4 richting Hoogvliet/IJsselmonde ervoor zorgen dat het marktgebied zich verder uitbreidt tot plaatsen als Hoogvliet, Spij- kenisse, Barendrecht en Oud- Beyerland. Verwijzing met borden moet de bereikbaar heid wel vergroten. Een vestiging van een meubel boulevard op het terrein Hoogstad (het voormalige Moerman-terrein) zou volgens het DPO, gelet op de ligging langs de Rijksweg, „waar schijnlijk succesvoller" zijn. „Gelet op de gepleegde inves teringen, het ontwikkelings tempo van Hoogstad en de ge wenste hoogwaardige invul ling van dit terrein wordt dit echter niet als een reëel alter natief gezien", aldus een ver trouwelijk advies aan het col lege van B W. „Voor wat betreft de ontsluiting van de meubelboulevard door het openbaar vervoer wordt ge concludeerd dat de bestaande voorzieningen (bushalte aan sluitend en station op circa 400 meter), mede gelet op het beperkte gebruik dat bij een bezoek aan dergelijke vesti gingen van het openbaar ver voer wordt gebruikt, niet on gunstig zijn." Wethouder Agnes van Arden ne van Economische Zaken liet zich enige weken geleden tijdens de behandeling van de Voorjaarsnota ontvallen dat Vlaardingen bezig is met de ontwikkeling van een meubel boulevard. Nu zegt ze dat al les nog in een pril stadium verkeert. „Ik heb me toen wat royaal uitgesproken. We zijn slechts bezig met een onder zoek. De meubelboulevard zal geen nadelige effecten hebben voor bedrijven in het centrum, maar alleen maar de centrum functie versterken", zo wil ze de ongetwijfeld van de zijde van de centrumwinkeliers op de plannen volgende kritiek voor zijn. Volgens de vertrouwelijke stukken van het college van burgemeester en wethouders zijn de raadscommissies Eco nomische Zaken, Stadsont wikkeling en Financiën en Be drijven reeds in principe ak koord met het voorstel tot de ontwikkeling van een meubel boulevard. Volgens het DPO SCHIEDAM— Voor het tweede achtereenvolgende jaar biedt DrieMaasStede aan jongeren de mogelijk heid om kennis te maken met 'de wereld van zieke ouderen'. In de zomerva kantie kunnen twee groe pen van maximaal veertien jongeren (vanaf veertien jaar) tien werkdagen volop meedraaien in het Schie- damse verpleeg- en verzor gingstehuis. Door dit vakantieproject leg de DrieMaasStede in 1990 contact met 25 jongeren. „Dat verliep prima", zegt Anneke de Jong, coördinator vrijwilli gerswerk in het verpleeghuis. „Want de meesten zijn hier in de kerst- en paasvakantie te ruggekeerd. En dat is natuur lijk onze bedoeling. Terwijl veel vrienden ver weg in de zon zitten, willen wij dat jon geren die daarin geïnteres seerd zijn de wereld van de gezondheidszorg ontdekken kan indien bestuurlijk 'ja' wordt gezegd zeer snel wor den ingespeeld „omdat deel nemers en beleggers als het ware in de startblokken staan. en dat ze leren omgaan met zieke ouderen." Poffertjes Op het programma staan ver schillende, zeer uiteenlopende activiteiten. Zo kunnen jonge ren wandelen, een praatje ma ken of spelletjes doen met pa tiënten. Ze mogen helpen in de keuken of het restaurant, dus onder andere poffertjes bakken of rondgaan met de ijscokar. Het is mogelijk te as sisteren op de afdelingen fy siotherapie, ergotherapie en expressieve therapie. En kun nen jongeren vanuit de studio het huisradioprogramma pre senteren of dia's, kijkboeken en aangepast spelmateriaal maken. „Maar als de jeugd zelf ideeën heeft, mag men die uiteraard aandragen. Daar valt met ons altijd over te pra ten. Het is de bedoeling dat de jon geren twee weken lang twee drie uur per dag actief zijn. Mensen uit het verpleeghuis geven uitleg en wijzen de weg binnen het gebouw. „Tussen De interesse is er nu en indien hij in Vlaardingen niet beant woord kan worden dan zal dat vanuit een andere lokatie in de regio moeten gebeuren." de middag wordt voor ieder een in het personeelrestaurant een maaltijd geserveerd. Gra tis hoor", zegt De Jong. „En we sluiten het project af met een gezellige bijeenkomst, waarbij iedere deelnemer een certificaat ontvangt." Info Op donderdag 13 juni wordt van 19.00 tot 20.30 uur een SCHIEDAM In het Film huis wordt vrijdagavond 24 mei 'Roger me' van regis seur Michael Moore vertoond. Flint, Michigan is de geboor teplaats van de Amerikaanse autogigant General Motors. Maar ook die van Michael Moore. Niet alleen zijn fami lie, maar bijna de hele stad werkte in de auto-industrie. Michael Moore zelf was een buitenbeentje hij vertrok uit Flint, werd politiek-activist en geëngageerd journalist. In 1988 keert hij terug naar Flint en ziet hoe GM op dat moment 'uitverkoop' houdt. Een zekere Roger Smith maakt de dienst uit en hij heeft bedacht dat de GM-fa- brieken in Mexico meer winst opleveren. Roger stuurt 30.000 Flintenaren de laan uit. Absurd Moore besluit hierover, onder de titel 'Roger me', een do cumentaire te maken. Het blijkt een verrassende hit in de Amerikaanse bioscopen. Dat komt o.a. door de snelle montage en het droogkomi sche commentaar, die Roger me' de vaart en spanning van een speelfilm geven. Een scherpe satire zonder intellec tuele pretenties, maar met ab surde situaties die een bood schap overbrengen. Aanvang 21.30 uur, entree vijf gulden. Het Filmhuis is geves tigd in de Nieuwstraat 12. voorlichtingsavond georgani seerd in DrieMaasStede, Voorberghlaan 35 te Schie dam. De perioden van het va kantieproject lopen van maandag 15 tot en met vrijdag 26 juli en van maandag 19 tot en met vrijdag 30 augustus. Jongeren die belangstelling hebben, kunnen zich aanmel den bij Anneke de Jong, tel. 427 81 99. A Feestweek in Hoy- lt»rlp Vlaardingse Pales- tijnen zeggen last te hebben van Binnen landse Veiligheids dienst Speuren langs Spoor tunnel Jan Bouman doet stapje terug DOMPELING In de Havenkerk (Lange Haven 70) wordt op zon dag 26 mei om 15.00 uur een doopdienst (door onderdompe ling) gehouden door de Johan Maasbach Wereldzending. SCHIEDAM Voor de derde (en waarschijnlijk laatste) keer doet de AVRO met het tv- programma 'Ontdek je plekje' Schiedam aan. Januari 1987 maakten liefst 6000 deelnemers de wande ling door de stad. Maar ook de tweede keer wandelden nog zo'n 5000 belangstellenden door Schiedam. Aanleiding voor de AVRO en de VW om nogmaals op herhaling te gaan, voordat het populaire programma in september waarschijnlijk uit het pro gramma-aanbod van de AVRO verdwijnt. De uitzending over Schiedam vindt plaats op 5 augustus, de wandeling wordt op 11 augus tus gehouden. SCHIEDAM Op het terrein van voetbalvereniging PPSC wordt donderdagavond 23 mei (vanavond het Schie dams kampioenschap penal- tyschieten .voor vrouwen ge houden. De deelnemende clubs zijn Excelsior'20, HBSS en PPSC. Aanvang 18.45 uur. SCHIEDAM— Sportliefheb-, bers in Schiedam kunnen vanaf heden afstemmen op de Nederlandstalige sportzender Sportnet. Sportnet wordt doorgegeven via het 'oude' ka naal van Eurosport en kan in Nederland bekeken worden door bijna 7.5 miljoen men sen. Sportnet zendt dagelijks 18 uur uit en is in het week einde 24 uur in de lucht. Het programma-aanbod van Sportnet is breed en komt uit de hele wereld. In totaal pas seren zo'n 70 verschillende sporten de revue. De eerstko mende hoogtepunten op Sportnet zijn het Dutch World Tennis in Ede met Boris Bec ker (eind mei), het EK hockey vanuit Parijs, diverse golf- toernooien en de marathon van New nylon/suèdine in zwart/grijs/lila en grijs/zilver/blauw. Maten 32 - 46 Normale prijs 39.95 Bristolprijs 30 tot en met zaterdag bi< Bristo1 -vv^yp® m "U 51 filialen in het hele land |lff|ll||||i o.a. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN Rottdrdam Binnenwegplein 20 (boven Zeeman Textlelsuper) tel. 010-4123636 Rotterdam op hot ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel 010-4804162 Vlaardkigun Hoogstraat 219 tel. 010-4353730 koopavond op vrijdag lat 21.90 oor De gemeente Vlaardingen wil een meubelboulevard realiseren op industrieterrein Het Scheur a Deltaweg, het voormalige Shell-terrein. Ontwikkelen en afdrukken op groot formaat en schitterend glanspapier JL ft Re'rol 24 opn. Men voor kleinbeeld. porket en initomotk onorama 3 dogen servke en dubbele prijs Voorecht lage prijzen. Rommelmarkt SCHIEDAM Buurtcen trum Trefpunt-Oost (Celsius- straat 2, Schiedam) organi seert op zaterdag 1 juni vanaf 10.00 uur een rommelmarkt. Daarom vraagt het buurtcen trum aan mensen die overbo dige spullen thuis hebben staan, contact op te nemen met Trefpunt-Oost (tel. 462.10.66). De spullen worden dan opgehaald. De voorkeur gaat uit naar allerlei ge bruiksvoorwerpen (maar geen grote meubelstukken). Tot 31 mei kunnen ook spullen w den langsgebracht.

De Havenloods | 1991 | | pagina 1