LU DE HAVENLOODS .Beschimmelde plafonds zijn voor ons niet aanvaardbaar' Schiedams Nieuwsblad UUR FOTOSERVICE «TRIO TER MEULEN Al vanaf f 8.10 010-4.699.444. Verwijsgids geeft blijk van samenwerking tussen Onderwijs en Jeugdhulpverlening Zijdeveld de boer op Popspektakel op het Hoofd Werkgroep Sem Dresdenplein eist onderhoud van flats Schiedanst en Swingt als theaterslot Koorzang Pearle EDITIE P, DONDERDAG 30 MEI 1991, 40e JAARGANG Nr. 22 Wegener huis-aan-huLSbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: WATERWEG-NOORD In de Burgerzaal van het Stad huis in Vlaardingen is dins dagmiddag de Verwijsgids Nieuwe Waterweg-Noord gepresenteerd. Het is een gids voor de mensen in het onderwijs en de jeugdhulp verlening in de regio, die ook in het jeugd- en jongeren werk nuttige diensten kan bewijzen. In de inhoud van de gids komt de samenwer king tot uitdrukking tussen het (voortgezet) onderwijs en de jeugdhulpverlening. De nieuwe gids (de vorige dateert uit 1988) is sterk uit gebreid, vooral op het gebied van keuze- en studiemoge lijkheden. De vorige verwijsgids werd samengesteld door een be leidsmedewerker van het Regionaal Samenwerkings verband Jeugdhulpverlening Nieuwe Waterweg Noord (RSJ-NWN), Peter Gom- mers, die een inventarisatie had gemaakt van instellin gen, waar jeugdhulp ver le ners terecht kunnen bij pro blemen van jongeren. Lerares Ina Wilschut onder zocht middels een aantal taakuren bij het Onderwijs- voorrangsgebied Vlaardin gen ((OVGV) de mogelijk heid van een verwijsgids. Ze was niet op de hoogte van de bestaande gids van Gom- mers, maar liep als mentor wel tegen problemen aan die niet uitsluitend met het on derwijs zelf te maken had den. De eigenlijke aanzet was het geval van een leerling met dislexi, ofwel woordblind heid, dat de deskundigheid van de school te boven ging. Veel schoolgaande jeugd blijkt bovendien met proble men rond te lopen, waarvan niet duidelijk is naar welke instantie doorverwezen kan worden. Eenmaal in aanraking geko men met de verwijsgids van Peter Gommers, werd het idee geboren een gezamen lijke gids te maken, waar mee de ouders beter gehol pen kunnen worden met ver wijzen naar de juiste instan ties bij problemen met hun kinderen. De tweede verwijsgids is daardoor sterk uitgebreid, vooral op het gebied van keuze- en studiemogelijkhe den. En hoewel Ina Wilschut niet wil pretenderen dat de gids honderd procent volledig is, meent ze: „Als je nu met de handen in het haar zit, heb je een goed adres achter de hand." Wethouder drs K. van der Windt van (onder meer) On derwijs zei bij het in ont vangst nemen van een exem plaar van de verwijsgids het een zeer positief initiatief te vinden. De mogelijkheden om jongeren met problemen te verwijzen naar de juiste instantie als een positieve bijdrage om het voortijdige schoolverlaten te voorko men. „Omdat dat niet of nauwelijks in te halen is", zo meent de wethouder. SCHIEDAM— Wethouder Chris Zijdeveld zal zich de ko mende dagen actief gaan be zighouden met de plannen aangaande de binnenstad. De bestuurder is persoonlijk aan wezig in de informatiewinkel die is gevestigd aan de Hoog straat 34. Gisteren startte Zijdeveld, on der andere verantwoordelijk voor stadsvernieuwing, zijn eerste gespreksronde met de Schiedamse burgerij over de herinrichting van de Schie damse binnenstad. Als belang rijkste pijlers kunnen de vol gende projecten worden be schouwd: het ABC-complex aan de Lange Kerkstraat, een bibliotheek, theater, archief, kantoren en woningen op het Stadserf en Emmaplein, een supermarkt en andere winkels aan de Koemarkt/Buitenha venweg en winkels en wonin gen tussen Passage en Hoog straat. De gespreksronden worden gehouden op de volgende da gen: vrijdag 31 mei van 9.00 tot 11.00 uur, donderdag 6 juni van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag 7 juni van 9.00 tot 11.00 uur en maandag 10 juni van 14.00 tot 16.00 uur. Zuidhollands vis sersdorp op weg naar 'the American way of administration' Russische kinde- n zingen en dansen Fortuna en HVO in eindstrijd lokaal kampioenschap Begrip op GWB SCHIEDAM Directeur g Verdoes van de Dienst Ge- j|: mentelijk Woningbeheer draait er niet omheen. „Nee hoor, ook wij als eigenaar van het zogenaamde 'Com- plex 1092-woningen' in S Groenoord-midden vinden ij! dat daar snel gerenoveerd ij: moet worden. Het Sem Dres- j;i denplein staat niet op zich, jj het gaat om een groot aantal jij pleinen in die ongeving, zo- ij: als het Bart Verhallenplein ij: en het Henriëtte Bosmans- jjj plein. Als je dan per woning jij een bedrag van 20.000 tot jij 25.000 gulden voor renovatie ij: rekent, komt je op een to- ij: taaibedrag van tientallen ij- miljoenen". jij „Wij hebben dan ook vorig jij jaar al een subsidieaanvraag jjj bij het ministerie van VROM ij: ingediend, maar die werd jjj geweigerd. Dus proberen we jij het dit jaar opnieuw. Ik hoop jij in de loop van september jji uitsluitsel te krijgen. Als het ij; antwoord van VROM en ge- jjj meente, positief is zou er jij; wellicht al aan het eind van jjj; 1991 met renoveren begon- jji; nen kunnen worden. Of an- ijij ders aan het begin van 1992. :j:j De plannen voor het com- -jij plete complex, liggen kant jij: en klaar op ons bureau". jij: En over de weigering van de jjjj komende huurverhoging ijij zegt Verdoes:,, Daar heb ik -jij begrip voor. Zo'n zaak be- jij: landt bij de huurcommissie, jjj; dus eigenlijk hebben wij er jjj niet zoveel mee te maken, jji Maar als het onderhoud zo te iji wensen overlaat, kan ik me jij voorstellen dat mensen die jjj 5,5 procent echt te veel vin- den." Ji SCHIEDAMJaren is er niets tot nauwelijks iets ge organiseerd voor Schiedam se popmuziek-fanaten, dit maal staat echter alweer het tweede popfestival voor de deur. Op de locatie Maas boulevard/Hoofd organi seert Café Juijn zaterdag 1 juni een eigen popfestival in navolging van Havenbeat. Voor de tweede maal zal ook de Anton Geesink Band ten tonele verschijnen. De Schiedams/Rotterdamse formatie mag ditmaal het festival afsluiten. Het muzikale programma wordt om 15.30 uur geopend door de Tee Wee Big Band. Daama speelt de Juijn-huis- band gevolgd door The Gop hers. Hotrock geeft vervol gens een optreden weg, waarna Zwit met een portie ska-muziek de benen onge twijfeld los zal krijgen. Om 20.15 uur wordt er een ruige rhythm 'n blues sessie gehouden. Met Peter de Vries op gitaar en zang, Rob op 't Ende op bas, Rien Schaap op gitaar en Marcel Gootjes op drums speelde dit kwartet eerder Podium en Juijn plat. Om 21.00 uur speelt de Lon- dense formatie Third Party waarna Rini van Willigen en zijn Geesink Band het feest voltooid. Toegang tot het festival is gratis. SCHIEDAM Vochtvlek ken, schimmel op de muren en een huiskamertempera tuur die niet hoger komt dan 18° C. Dat beeld schet sen bewoners op het Sem Dresdenplein. „En dan moeten wij zeker wel een huurverhoging van 5,5 procent betalen", zegt H. de Nijs verontwaardigd. Samen met W. van der Touw en N. Oomen heeft hij de werkgroep Sem Dresdenplein in het leven geroepen. Deze groep wil dat de gemeente een groot aantal woningen in Groe- noord grondig renoveert. „Dus nu geen lapmiddel tjes meer", stelt De Nijs. „Nee, zorgen voor een aan vaardbare huiskamertem peratuur en een deugdelij ke ventilatie. Want het aantal mensen met proble men aan de luchtwegen is in onze flats wel opmerke lijk groot." Een voorbeeld van het verval De aandacht richt zich met name op de twee driehoogflats op het Sem Dresdenplein. „Wij kenden natuurlijk onze eigen woonproblemen", zegt Van der Touw. „En we waren benieuwd of andere bewoners op het plein dezelfde ervarin gen hadden. Dus zijn we in die twee flats, in totaal zo'n 70 woningen, met een handteke ningenlijst rondgegaan om de stemming te peilen. Het resul teerde in 67 sympathiebetui gingen", stelt De Nijs voldaan vast. Waarmee de werkgroep Sem Dresdenplein was ge grondvest. Voor hulp heeft men inmiddels aangeklopt bij het IOBS, het Instituut On dersteuning Bewoners in de Stadsvernieuwing. Bezwaar Een nieuwe ronde volgde, waarin de bewoners van het Sem Dresdenplein werd ge vraagd hun klachten in een bezwaarschrift vast te leggen. „Op dit moment, binnen twee weken dus, heb ik al 57 be zwaarschriften binnen. De klachten tonen veel overeen komsten. Het betreft vooral de slechte ventilatie in de wonin gen. Het water druipt regel matig van de ramen. Dwars door het behang slaan de mu ren uit. Er vormt zich in ver schillende woningen schim mel op het plafond of de wan den", aldus Van der Touw. „Kijk, zelf heb ik last van ast ma", vult De Nijs aan. „Dan heb je in deze huizen bijna geen leven. Als ik een tijdje op vakantie ben, knap ik volledig op. Dan kan ik echt alles doen. Thuis slaat daarentegen die vochtige lucht meteen weer op mijn keel en longen. De GGD is hier eens komen kijken en heeft bevestigd dat de woonsi tuatie gewoon slecht is voor mijn gezondheid. Dat heb ik zwart op wit. En je kunt er niets tegen doen, want het schijnt volgens een opzichter van de gemeente vooral te zit ten in de voegen die over de wanden dwars door de wo ning lopen. Die kim je niet even onder handen nemen. Daar is echt een ingrijpende renovatie voor nodig." „En dan doemen meteen de echte problemen op. Want volgens de Dienst Gemeente lijk Woningbeheer, de eige naar van de woningen, is het onmogelijk om in een flat per woning die voegen onder han den te nemen. Dat kan alleen als de hele flat ingrijpend wordt verbouwd. Een indivi duele aanpak is dus uitgeslo ten. Ik stel daar tegenover dat toch ook mijn huur indivi dueel wordt vastgesteld. Maar moet ik dan, louter en alleen omdat ik in een flat terecht gekomen ben, wachten op een behoorlijke woning totdat het complete flatgebouw wordt gerenoveerd? Dat vind ik een zwaktebod." Ademhaling „Omdat ook mijn dochtertje problemen met haar ademha ling heeft gekregen, heb ik ei eren voor mijn geld gekozen en een anedere woning bij de gemeente aangevraagd. Maar dat is eigenlijk geen oplossing. Het woningbedrijf zou op zeer korte termijn de zaken rigou reus moeten aanpakken, dat is de enige oplossing", meent De Nijs. Van der Touw maakt daarna duidelijk, dat een aanvraag via het GWB reeds in maart 1990 werd ingediend. „Daar bij ging het om de renovatie van 1092 woningen in Groe noord-midden. Maar dat ver zoek is door het ministerie van VROM geweigerd. Naar het schijnt is men bij de gemeente bezig om een nieuw plan op te zetten en in te dienen bij SCHIEDAM— Het theater seizoen is zo goed als beëin digd. De gordijnen zullen in de grote zaal van het Passage Theater nog eenmaal open schuiven. Aanstaande zater dag zal de Schiedamse musi cal Schiedanst en Swingt worden opgevoerd. Het geheel staat onder artistieke leiding van Barbara Fleischmann. Op 14 september gaat het nieuwe seizoen van start met een één- akter-festival. Daaraan zullen vijf Schiedamse toneelgroe pen meedoen, te weten Utile Dulci, Alberdingk, Thijm, In- Apollo en Othello. De musical die voor zaterdag staat geprogrammeerd gaat over Schiedam, en wordt ge speeld door Schiedammers voor Schiedammers. De pro- duktie kwam tot stand door samenwerking van dansgroep Barbara Fleischmann en de Big Band Nieuwe Waterweg Noord onder leiding van Cees Matla. Vooral door de mede werking van acteur Theo van de Hek is deze produktie uit gegroeid tot een combinatie van dans, muziek, cabaret en theater. Een Nederlandse TV-tycoon belandt op zijn speurtocht naar jong talent bij toeval in het Schiedamse Passage Theater. Over Schiedam weet hij nagenoeg nog niets. Hij kent aleen de jenever, Wilton Fijenoord en natuurlijk SW. De consternatie is groot, wan neer blijkt dat hij midden in een voorstelling van een Schiedamse dansgroep is te recht gekomen. Na veel ver warring en hilariteit sleept de groep hem mee in de extase van de jazzdans. Hij is daar van zo onder de indruk dat hij het heft in eigen handen neemt en besluit de avond verder onder zijn 'charismati sche' leiding te laten verlopen. Voor volwassenen is de toe gang tien gulden, kinderen tot twaalf jaar kunnen voor de helft naar binnen. Bespreken kan bij de kassa van het Pas sage Theater, telefoon 4262987, of bij Barbara Fleischmann zelf, telefoon 4711436. groep Sem Dresdenplein niet alleen om vochtplekken, schimmel en een te lage huis kamertemperatuur. „Nee, ook de kelders en het trappenhuis zijn te lang smerig en raamko zijnen worden niet goed on derhouden, daar slaat de damp rotte plekken in. En kijk dan eens naar de buiten boel. De verf, zowel op beton als houtwerk bladdert. Ik ge loof dat in de afgelopen 25 jaar, dus zolang deze flats hier staan, de zaak eéri keer met wat verf opgekalefaterd is. Maar dat soort zaken valt met wat goede wil, en hoewel het absoluut niet zo hoort, zelf aan te pakken. Dat geldt niet voor dat voortdurende vocht in huis, dat is van een andere orde", zegt Van der Touw. Huurverhoging „Daarom weiger ik ook de ko- VROM. Maar dat duurt ons allemaal te lang." Overigens gaat het de werk- mende huurverhoging", meldt De Nijs gedecideerd. „Net zo als het afgelopen jaar overi gens. Ik heb mijn automati sche huurafschrijving inge trokken en het bedrag op de maandelijkse acceptgirokaart gecorrigeerd. Die zaak loopt nu bij de huurcommissie. Dus wacht ik rustig af. Het is toch te gek, niets aan onderhoud doen en toch mooi elk jaar de huurverhoging innen. Die dit jaar even 5,5 procent be draagt. Dat vind ik te gek." Van der Touw knikt instem mend. Ontwikkelen en afdrukken op groot formaat glanspapier A ft per rol 24 opn. Voor echt lage prijzen. SCHIEDAMHet gemengd koor Senectute geeft op woensdag 5 juni een uitvoe ring in de aula van het Stede lijk Museum. Senectute verwierf niet alleen bekendheid in Schiedam, maar ook daarbuiten door op tredens in ziekenhuizen, ker ken en verzorgingstehuizen. Maart 1990 werd het 25-jarig jubileum gevierd. Het concert wordt georgani seerd door de 'Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum'. Onder leiding van Bep Mekes-Rosman, met be geleiding van Hetty Mataheru (piano) en Kees Passchier (or gel), worden werken ten geho re gebracht van onder meer Dedekind, Mendelssohn, Wagner en Sibelius. De uit voering begint om 12.30 uur. Toegang en koffie gratis. De ideale tijd om een carrière te beginnen. zie ook onze advertentie AUTOVERHUUR R'dam-West Tel. 4774099 KAAS met SMAAK Onze jong belegen boeren Streefkerker een kaas met een mild en vriendelijk karakter. En een zuivere volle smaak. Een week lang A 95 slechts 500 gram KOM PROEVEN!!! Vlaaröngen: Hoogstraat 151 'De Loper'65 Maassluis: Nieuwstraat 14 Koningshoek Delft: Brat». Turfmarkt I Tege inlevering van deze bon (geldig t/m 29 j De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f100,-. .Het m van de gratis bril komt uit de collectie monturen met het rode driehoekje. sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een Geen andere kortingen te zelfdertijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. I Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. Rotterdam •Vlaardingen» Schiedam •Spijkenisse c g De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). wethouder K. van der Windt vangt een exemplaar van de Fotobureau Roel Dijkstra). van de Verwijsgids uit handen van van de samenstellers. (Foto:

De Havenloods | 1991 | | pagina 1