UJ Fietser krijgt voorrang van Schiedams bestuur PRIJSVERLAGING!! rnnnnmi t 39» DE HAVENLOODS I HANS TEXTIEL Al vanaf 8.10 010-4.699.444. Kaz Lux C.P. Boekesteijn neemt afscheid Eerste prijs voor zeekadetten Heusdens weer damkampioen EDITIE 9, DINSDAG 4 JUNI 1991, 40e JAARGANG, Nr. 23 Schiedams Nieuwsblad ANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant, vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: Marine als publiekstrekker SCHIEDAM Het laatste grote feest van de manifesta tie Schiedam Vaart Wel zit er op. Na alle festiviteiten in de Wilhelminahaven en de binnenhavens stonden zater dag j.l. de Voorhaven en de Maasboulevard centraal. Vooral het popfestival en de demonstratie van de Ko ninklijke Marine met een Lynx-helicopter van de Op- sporings- en Reddingsdienst trokken veel bekijrks. Het wilde in de ochtend niet vlotten met het 'Gorzen- feest'. Door de kou bleven velen weg hetgeen jammer was voor de deelnemers aan de activiteiten die gewoon doorgingen. Het Zeekadet- korps stond weer borg voor de roeiwedstrijden en de Gorzen werkgroep VAGE had een voetbaltoernooi ge organiseerd. Nadat later op de dag de zon ging schijnen, werd het drukker rondom de haven. Veel jongeren kwa men naar het popfestival op de Maasboulevard waar de Anton Geesink Band het fes tijn Schiedam Vaart Wel muzikaal afsloot. SCHIEDAM— De Schie- damse vereniging 'Back to Music' houdt zaterdag 15 juni weer een concert, die keer met zanger Kaz Lux. In het verleden organiseer de Back tot Music hl con certen met onder andere The Shoes, Armand, Rene and the Alligators en The Scarlets. Kaz Lux heeft zijn grootste bekendheid verkregen met zijn groep Brainbox, een van de meest legendarische en ta lentvolle groepen uit de ge schiedenis van de Nederpop. Na een zeer succesvolle perio de verliet Lux in 1971 de groep om een solocarrière te beginnen. Hij maakte een aantal platen, waaronder 'I'm the worst partner I know', 'Monk' en het succesvolle 'Eli' samen met Jan Akkerman. Zij treden tevens samen op onde de naam Jan Akkerman-Kaz lux Band. In 1982 werd Brain box heropgericht, maar in 1984 hield de band er weer mee op. En ditmaal voorgoed. Kaz lux komt vrijdag 15 juni naar wijkgebouw 't Schooltje aan de Prenlaan 5 in Schie- dam-Tuindorp. De toegang is gratis voor leden van Back to Music; niet-leden betalen tien gulden. Voorverkoopadressen zijn Cafe Royal aan de Vlaardin- gerstraat 5 en Willem Giessel- bach, Emmastraat 2. Plannen voor uitbreiding van fietsvoorzieningen SCHIEDAM De fiets wordt steed smeer ingezet in de strijd tegen het auto verkeer. Al enige jaren probeert het Schiedamse stadsbestuur een fiets- vriendelijk verkeersbeleid te voeren. Dat heeft geleid tot de aanleg van vele kilo meters fietspad, die vaak tegelijk met onderhouds werken of bij de nieuw bouw van woonwijken tot stand zijn gekomen. De Dienst Gemeentewerken heeft nu een notitie opge steld, waarin voorstellen zijn opgenomen voor uit breiding en verbetering van de bestaande infra structuur voor de fietser. f MEER DAN 1000 AI/70'S^ autoverhuur Achter G.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 20 22 De automobiliteit moet wor den teruggedrongen in het be lang van de verkeersveilig heid, een schoon milieu en een nuttig gebruik van de ruimte in de stad. Daarom voert het Schiedamse bestuur een be leid dat erop is gericht het autoverkeer terug te dringen, ten gupste van het openbaar vervoèr en de fiets. Veel men sen gebruiken de auto name lijk voor korte afstanden van 5 tot 10 kilometer, terwijl de fiets hiervoor een goed alter natief is. Voor de grotere af standen kan de fiets in combi natie met bijvoorbeeld de trein worden gebruikt. Bij het ontwerp van nieuwe en aanpassing van bestaande in frastructuur voor de fietser, hanteert de Dienst Gemeente werken een aantal uitgangs punten voor een zo veilig en comfortabel mogelijk fiets- verkeer. Verbetering van de verkeersveiligheid van de (brom)fietser kan blijkens de notitie bereikt worden door de stad in te delen in verkeersa ders en verblijfgebieden. Om dat veel ongevallen van (brom) fietsers plaatsvinden op verkeersaders, moeten de fietsers gescheiden worden van het snelverkeer. Is die scheiding niet mogelijk, bij voorbeeld in woongebieden en de binnenstad, dan moet het snelheidsverschil tussen auto en fiets verkleind worden door een goede (herinrich ting. Het comfort van de fietser kan verhoogd worden door het verminderen van de restijd en lichamelijke inspanning van de fietser. Daarom moeten er directe fietsroutes bestaan tussen enerzijds de woonge bieden en anderzijds het cen trum, scholen, winkelcentra en werk- en recreatiegebie den. Ook moet er voor gezorgd worden dat er minimale wachttijden zijn bij kruisin gen, bij voorbeeld door vrije rechtsafpaden. Het langzame verkeer kan daarnaast gestimuleerd wor den door verbetering van het onderhoud van de fietspaden, uitbreiding van bewaakte rij wielstallingen in de binnen stad en aandacht voor stal lingsvoorzieningen bij nieuwe bedrijfsgebouwen. Ook denkt de dienst daarbij aan het te rugdringen van doorgaand autoverkeer (onder andere in de binnenstad, woonwijken en op de Harreweg), gemeen schappelijke rijwielstallingen in de oude wijken en het ver beteren van de bereikbaar heid van het N.S. station Schiedam/Rotterdam-West). Concreet zien de plannen er als volgt uit: nieuwe fietspa den komen er in Spalana, langs de in Schiedam-Noord nog aan te leggen hoofdwegen (verlengde 's-Gravenlandse- weg, de verbindingsweg met de Slimme Watering en Zwa luwlaan) en tussen de Harre- weg en de Groeneweg. Een voorstel voor een fietstunnel tussen de Parkweg/Prinses Beatrixpark en de Fokker straat, wordt bestudeerd in overleg met de N.S. Een voet- /Fietsbrug wordt aangelegd tussen de 's-Gravelandseweg en de Noordvest/Groenweeg- je. En een langzaam verkeers- brug is gewenst tussen de Delflandseweg en de Over- schieseweg. Beneluxtunnel Voor wat betreft uitbreiding van de Beneluxtunnel wil de Dienst de fietsers ook van de tunnel gebruik laten maken. Zo lang dat niet mogelijk is, moeten (brom)fietsers gebruik kunnen maken van een bus die door de tunnel rijdt. Hier over vindt overleg plaats met het betrokken openbaar ver voersbedrijf. SCHIEDAM De heer C.P. Boekesteijn neemt vrijdag 7 juni afscheid van de gemeente Schiedam. Hij maakt, na 34 dienstjaren, gebruik van de VUT-rege- ling. Boekesteijn is stafme dewerker Planologisch Ju ridische Zaken bij de hoofdafdeling Stadsont wikkeling van de Dienst Gemeentewerken. De af scheidsreceptie is van 16.00 tot 17.00 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Op zijn vijftiende jaar startte Boekesteijn als leerling-teke naar bij een stedebouwkundig bureau. Sedert eind 1957 werkt hij bij de Dienst Ge meentewerken van Schiedam. Sindsdien heeft hij zich steeds meer gespecialiseerd in plano logisch juridische richting. Weinigen beschikken dan ook over zo'n encyclopedische kennis van de 35 bestem mingsplannen die op Schie dam rusten als hij. De tot standkoming van tal van be- stemminmgsplannen is door hem begeleid, zoals die voor Kethel-Dorp, Bijdorp, 's-Gra- veland-Noord, Woudhoek- Noord en Schienoko. Naast zijn normale werk zaamheden is de heer Boekes teijn jarenlang lid geweest van de adviescommissie voor het geven van straatnamen. Hij was 25 jaar coach van het Schiedams ambtenarenvoet- balelftal. In 1989 leverde hij een belangrijke bijdrage aan het boek over de stadsontwik keling van Schiedam van 1949 tot 1989, 'Een omgeving blij en licht van kleur', dat in op dracht van de Dienst Gemeen tewerken werd uitgegeven. Zestien teams uit het hele land namen deel aan de roeiwedstrijden die het jubilerende Schiedamse Zeekadetkorps 'Jacob van Heemskerck' zaterdag organiseerde in het kader van Schiedam Vaart Wel. De gasten konden echter niet tippen aan de thuisclub: de Schiedamse zeekadetten gingen met de eerste prijs naar huis. Wethouder Wiegman (foto) reikte de prijzen aan de winnaars uit. Openluchtlessen uit protest SCHIEDAM Het Edu catief Centrum voor Vol wassenen (ECV) begint dinsdag 18 juni de lessen niet zoals gebruikelijk in het schoolgebouw, maar buiten het M.C.M. de Groothuis aan de Stad houderslaan 30. Uit pro test tegen een schrijnend ruimteprobleem worden de lessen op de binnen plaats gegeven en wordt er vergaderd in een vouw wagen. Het EVC heeft grote moeite met het inroosteren van de kursussen voor het komend seizoen. Steeds meer mensen willen de kursussen volgen waardoor de behoefte aan ruimte toeneemt, terwijl de mogelijkheden juist kleiner worden. De twintig lesge vers hebben volgens het ECV ook geen ruimte om hun les sen voor te bereiden. Coördinator H. Tiggelhoven: „Oorspronkelijk was ons voorgehouden dat we naar de school aan de Willem Pastoorstraat konden ver huizen, samen met de dag- /avondschool Mercurius. Maar door vertragingen in de fusies wordt dat op de lange baan geschoven. En de vraag is nog maar of de ge meente dat gebouw daad werkelijk voor ons wil ko pen". Via de openlucht demon stratie roept het ECV de ge meentelijke politiek op met kracht te bevorderen dat het ruimteprobleem wordt op gelost. Coaches niet op Rijnmond-feest Winst Schiedamse criketers A Tweede kans voor schoolverlaters via Feest op Groe- noordschool 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300,000 per week FIETSEN Fietsclub 'de Molen- krikkers' gaat weer op pad: dins dag 4 juni fietsen zij naar 'De Porceleyne Fles' in Delft met aan sluitend een excursie. Vertrek: klokslag half twee vanaf de Spie- ringshoekflat. Langs bestaande wegen wor den op korte termijn ook fiets paden aangelegd, bij voor beeld aan weerszijden van de Prinses Beatrixlaan, langs de f PERS. BEDRIJFSAUTO'S] autoverhuur Achter C.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 20 22 Overschieseweg, aan beide zijden van de gehele West- frankelandsedijk en langs het gedeelte tussen de Burge meester van Haarenlaan en het spoorwegviaduct. Rechtsafslaande (brom)fiet- sers kunnen in de toekomst buiten de verkeerslichtenre geling worden omgeleid bij de kruising Burg. van Haaren- laan/P.J. Troelstralaan/Van der Brugghenlaan en de krui sing Broersvest/Overschiese- straat. De notitie meldt tot slot dat ei een informatie-avond komt over de fietsvoorzieningen in de stad. Hier kan een ieder wensen of klachten naar vo ren brengen met betrekking tot de bestaande of toekomsti ge fietsvoorzieningen. Moch ten hier nuttige tips naar vo ren komen, dan worden die in het pakket van uit te voeren maatregelen opgenomen. SCHIEDAMHet damkam pioenschap van Schiedam kreeg pas na de laatste partij en een ontknoping. Ron Heus dens won zijn laatste partij van degradant Jan Out. Wim Vrijland, tot dat moment in punten gelijk met Heusdens, verloor verrassend van Aad van der Linden en verspeelde zo een mogelijke titel. Piet Bastiaanse versloeg Matthieu Smit en klom over Vrijland naar de tweede plaats. In de eerste klasse was de hoofdprijs voor Jan Lansber gen. Tweede werd Tom Til- mtin, Leo Mous werd derde. In de tweede klasse belandde de Schiedamse titel bij Canne- gieter. Tweede werd Autar, voor Breman. Het drietal pro moveert naar de eerste klasse. Verkade Jacques v KAAS EN WIJN 1 4 MOLENS Dienstencentrum 'de 4 Molens' is ook op de zonda gen 9 en 23 juni geopend voor oudere wijkbewoners. Zij kunnen van half twee tot vier uur mee doen aan diverse aktiviteiten met gezellige muziek op de achter grond. f 't LAAGST IN PRIJS J autoverhuur AchterC.S.: 465 64 00 Zuidplein: 423 20 22 Radio Rijnmond Reporter komt De nieuwe Radio Rijnmond Reporter staat op stapel. Vol gende week in deze krant weer een bijlage met radio nieuws uit de regio. Over de inhoud van de Repor ter licht Radio Rijnmond al vast een tipje van de sluier op: er zijn berichten te verwach ten over popmuziek, voetbal en schilderkunst. Vangelis komt spelen in Rotterdam, de Radio Rijnmond Reporter schrijft over de Rijnmond voetballer van het jaar en Ri- nus Blomsteel, het schilders beest uit het Oude Noorden, krijgt volop aandacht. Verder veel informatie over de programmering. 1 Damespakjes 2-Delige damespakjes in 2 kleurenkombinaties Top met kapmouwtjes en gevoerde rok. Normale prijs J5fF§5' Nil blijvend 2 Damespakjes 2-Delige chique pakjes met goudkleurige knopen. In 65% polyester/35% katoen. In diverse kleuren. Normale prijs JjJMKT Nil blijvend blijvend 00K BIJ U IN DE BUURT! Voorverkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1991 | | pagina 1