Vangelis als Griekse god 7 Shjteri[ Wijnhandel J ik //i Z/jêêëêêëêë 1950 3995 5395 Voor het plakboek? BIJ GAKO SLAAG JE ZO! NU HEEL VEEL MODE PER 2 STUKS STUKKEN GOEDKOPER DE HAVENLOODS - DONDERDAG 6 JUNI 1991 Het Eureka Event of Excellence, een muziekspektakel dat dinsdag 18 juni om 23.00 uur op de Nieuwe Maas tussen de Boomp jes en het Noordereiland zal plaatsvinden, heeft alle ingrediënten in zich om voor Nederland en vooral voor Rotterdam een onvergetelijke ge beurtenis te worden. Het spektakel wordt georga niseerd ter gelegenheid van het vijf-jarig be staan van het technolo gische samenwerkings verband Eureka en het einde van het Neder landse voorzitterschap van deze organisatie. In de moderne metropool Rot terdam zweeft boven het Maaswater een oude Griekse tempel op een zestig meter breed podium dat is opgehan gen tussen twee reusachtige drijvende kranen. Binnen in de tempel verzorgt synthesi zer-artiest Vangelis met de modernste apparatuur een spectaculaire muziek- en lichtshow. Met zijn futuristi sche show wil hij bereiken dat de toeschouwers zich wanen in een verre toekomst waar technologie een belangrijke rol speelt. De show moet ein digen met een soort 'big boom', waarbij de toeschou wers zich afvragen of ze nog wel staan waar ze stonden. De sky-line tussen de Wil- lemswerf en de Euromast dient als levensgroot scherm. In het voorprogramma dat vanaf half negen plaatsvindt, treedt de muziekkapel van het Korps Mariniers op en geven schepen van het Buitenmu seum acte de présence. Een publiek van in totaal 85.000 man kan vanaf het Noordereiland en de Boomp jes met eigen ogen naar deze gebeurtenis gaan kijken. De rest van Nederland kan het spektakel volgen via de recht streekse uitzending die Vero nica die avond vanaf 22.30 uur aan het evenement wijdt. Eureka is een in 1985 opge richt samenwerkingsverband waarin negentien Europese landen samen op technolo gisch gebied de concurrentie aangaan met de Verenigde Staten en Japan. De samen werking bevat negen velden, zoals laser-technologie, ont wikkeling van nieuwe materi alen en communicatie-tech nologie. Een voorbeeld van een Eureka-project is de ont wikkeling van een nieuw soort televisie, de High Definition Television. Binnen Eureka bekleden de aangesloten landen om beur ten voor een periode van een jaar het voorzitterschap. Tot juli 1991 is dat Nederland. Het einde van het voorzitter schap van Nederland in juli valt samen met het vijfjarig bestaan van Eureka. Deze ge beurtenis vormde voor het mi nisterie van economische za ken aanleiding met een groots evenement ter beschikking. evenement de aandacht te vestigen op Eureka. Maar de belangrijkste gebeur- die dag en de kroon Door deze hulp zijn de kosten voor het Event of Excellence beperkt gebleven tot twee miljoen gulden. Volgens de or- op vijf jaar Eureka moet het ganisatie wegen de kosten van synthesizer-spektakel op de het spektakel ruimschoots op Nieuwe Maas worden. Zo'n tegen de promotie die ervan slordige 1100 lampen en la- uitgaat voor Rotterdam, sers, ondersteund door 20 Een beperkt aantal genodig- computers voor de sturing van den kan de show zien vanaf laser en licht, brengen de mo- schepen. Voor andere mensen gelijkheden en betekenis van zal het onmogelijk zijn met Eureka tot leven. Vangelis die schepen in de buurt te komen, van zichzelf zegt melodiën en doordat op de avond van het ritmes te creëren uit de chaos evenement de rivier vanaf half van geluid, omlijst in zijn een- negen wordt afgesloten voor alle scheepvaartverkeer tus sen de kop van het Noorderei land en de Nieuwe Willems brug. Het heeft dus geen zin om kaartjes te kopen voor een boottocht naar het evenement met Vangelis. De beste locatie voor het publiek is het Noor dereiland, want daar zijn de meeste staanplaatsen met bo vendien het beste zicht op de licht-effecten. Maar ook op de kade bij de Boompjes is de show goed te volgen. tje het evenement met muziek. Speciaal voor deze avond heeft hij een volledig nieuw repertoire gecomponeerd. Ook het ontwerp van het podium en de lasershow zijn van zijn hand. Het zal zijn eerste op treden zijn in Nederland. De negen velden die Eureka beslaat worden elk met be hulp van lasers en lichteffec ten zichtbaar gemaakt. Daar bij was niets de organisatie te gek. Om bijvoorbeeld de ont wikkeling van de transport technologie, een van de negen velden, zichtbaar te maken, wordt begonnen met een stoomlocomotief die over de spoorbrug van de Nieuwe Maas rijdt. Vervolgens pas seert de geschiedenis van transporteren in vogelvlucht de revue, van stoomschepen tot helikopter en hoovefrcraft Daarbij komen steeds echte schepen en helikopters langs- varen en overvliegen. Door het geluidsysteem dat een vermogen heeft van in to taal 500.000 Watt en een piek- vermogen van 700.000 Watt en dat geplaatst is op drie pontons die op het water drij ven, moet het publiek geluid te horen krijgen van een per fecte kwaliteit. De gemeente Rotterdam steunt het evenement met een financiële bijdrage van drie ton en verleent verder uitvoe rige medewerking bij de or ganisatie. Het ministerie van economische zaken heeft een bedrag van ten minste zes ton in het spektakel gestoken. Verder stellen een aantal be drijven gratis mensen en ma terieel voor het slagen van het In verband met de verwachte grote toeloop van toeschou wers wordt veel aandacht be steed aan de publieksbeveili- ging. De kades worden dan ook aan weerszijden van de rivier afgezet met een dubbele rij dranghekken waarvan de totale lengte 3,5 kilometer is. Tussen waterkant en drang hekken zorgen honderd mede werkers ervoor dat niemand over de hekken klimt of op een andere manier te dicht bij het water komt. Mocht ondanks deze veiligheidsmaatregelen toch nog iemand ih het water vallen, dan wordt hij daaruit gevist door de Dordtse Red dingsbrigade die geassisteerd wordt door het Korps Mari- In het centrum van Rotterdam is slechts weinig parkeergele genheid. Daarom wordt het publiek geadviseerd gebruik te maken van het openbaar vervoer. Daarbij moet men re kening houden met de beperk te mogelijkheden van het openbaar vervoer na afloop van het concert. De NS heeft toegezegd extra treinen in te zetten. gemeentepolitie schiedam Bij de afdeling Parkeercontrole, ressorterend onder het gemeentelijk politiekorps is een vacature ontstaan voor de functie van: 1// parkeercontroleur (v/m) lil (voor 19 uur per week) Functie-informatie Controle op de naleving van de parkeervoorschriften in het algemeen, waaronder: opsporen van overtredingen; opmaken van processen-verbaal bij geconstateerde overtredingen; (telefonisch) horen van overtreders; controleren van de juiste werking van parkeermeters en parkeerautomaat; melden van storingen aan deze apparatuur. Functie-eisen goede algemene ontwikkeling; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; overwicht, tact en incasseringsvermogen; leeftijd tussen ca. 25 en 45 jaar; bereidheid tot het verrichten van wisseldiensten op maandag t/m zaterdag en op koopavonden; teneinde de vereiste opsporingsbevoegdheid te verkrijgen dient een cursus in diensttijd te worden gevolgd. Arbeidsvoorwaarden Het salaris voor deze functie bedraagt bij aanstelling, afhankelijk van leeftijd en ervaring maximaal 2.747,- bruto per maand. Bij goed functioneren is doorgroei naar maximaal 3.008,- bruto per maand mogelijk. Genoemde bedragen zijn gebaseerd op een 38-urige werkweek en zijn exclusief onregelmatigheidstoeslag. Inlichtingen en sollicitaties Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer K.L. Lankester, chef afdeling Bestuurlijke Zaken van het gemeentelijk politiekorps, tel. 010-4494458. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan de Korpschef van de gemeente politie Schiedam, Postbus 1502,3100 EB Schiedam, onder vermelding van: vacature pc. De politie wil meer vrouwen, leden van etnische groepen en gehandicapten in dienst nemen. Zij worden daarom nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. Aanbiedingen geldig van 5 juni tot en met 18 juni 1991. QLEJd TALLOCR MUSCADET MONT BLAZON AC 1989 ROC DE FELIX CORBIERESAC 1988 Zwart Janstraat 25b 010-4667364 Sinds 1985 heeft dit wijngebied een eigen Apellation Contrölee waardoor deze wijnen strenge kwaliteits controle ondergaan. Het is een volle fruitige wijn met een robijnrode kleur en een delikaat aromaZeer geschikt bij de vleesfondue of barbecue Kleiweg 32, 010-4611922 Schiedamse- weg 167a, 010- 4159489 Droge frisse witte wijn uit het Loire-gebied. Muscadet wijnen worden in ons land steeds meer gedronken. Dit is niet verwonderlijk als prijs en kwaliteit vergeleken worden met andere wijnen. Bi] visschotels is deze Muscadet AC een prima begeleider. De paarlemoervlinder wordt bedreigd. Evenals vele honderden andere plante- en diersoorten. Het Zuidhollands Landschap beschermt hun bestaan. Zodat u de paarlemoervlinder straks niet alleen van een plaatje kent. Dat kunnen wij niet zonder ■K uw financiële hulp NATUURLIJK DOEN. Knip de bon uit en stuur hem ongefrankeerd naar: Het Zuidhollands Landschap, Antwoordnummer 646, 3000 WB Rotterdam. Voor info of aanmelding bel 010-4135045. JA, ik steun het Zuidhollands Landschap (min. contributie f 25,- p.j.; ik wacht uw acceptgiro af). Ik ontvang een GRATIS welkomstpakket plus 4x per jaar het fraaie tijdschrift "Zuidhollands Landschap". Naam Straat Postcode tjl Plaats f db Telefoon Als u deze maand bij GAKO 2 kledingstuk ken koopt, bent u stukken goedkoper uit. Voor het tweede artikel betaalt u namelijk nog maar de helft van de normale prijs: 1 1 is dus lV2. Nog nooit was mode kiezen en kom- bineren zo voordelig. U herkent uw voordeel aan alle kledingstuk ken met het speciale kaartje 1+I=l72. Heren, mogen we even uw aandacht voor deze modieuze kombinatie? Bij aankoop van een kolbert, krijgt u de pantalon voor de helft van De kombikorting: 129? 24?5 I53?5 En mevrouw, wat dacht u van de afgebeelde rok met bijpassende blouse? Ook hier geldt: veel halen, veel minder betalen. Bij aankoop van rok of pantalon ontvangt u de blouse voor de helft van de prijs. In dit geval geldt de volgende - - kombikorting: 49?° I4?5 64?* Mooi weer, korte mouwen. Normaal betaalt u li voor deze 2 T-shirts 15.- en 7.50. I 07C Deze maand I5r 37s= loi* EB ROTTERDAM Marconiplein 1-5, telefoon 010-4376455; Zuidplein 96, telefoon 010-4808964

De Havenloods | 1991 | | pagina 19