SPARTA SVV Valke:'Met Sparta kan het alleen maar beter gaan' SVV op Kasteel voor het laatst betaald voetbal? Gunco ""Burl- 00K MET ONZE PLOK KAN WORDEN GESCOORD. kreisel l| HANS ■TEXTIEL Seizoen 90-91 wellicht van cruciaal belang Bijzondere voorwedstrijd bij Sparta-SVV Rob Jacobs nieuwe kasteelheer Nieuwe contracten op Kasteel Frank Kooiman CROON MET EEN HART VOOR SPARTA DE HAVENLOODS - DINSDAG 11 JUNI 1991 24-162 Zondagmiddag 16 juni 1991aanvang 14.30 uur. TOEGANGSPRIJZEN: 8.50 12.50 15.00 20.00 (DEZE PAGINA ELKE THUISWEDSTRIJD)V*/ W termijn de consequenties zijl. van het seizoen 1990-'91 laat zich op dit moment nog niejt helemaal inschatten. Maar niemand zal kunnen ontken nen dat Sparta in de achter ons liggende voetbaljaargang behoorlijk in beroering is ge weest. Zowel in sportief als organisatorisch opzicht ge beurde er in het afgelopen jaar ongelooflijk veel en het eind van die ontwikkeling lijkt vooralsnog niet in zicht. In feite begon dit seizoen al toen het vorige nog niet was afgelopen. Zelden zal de transfer van een speler (Prince Polley) zo veel voeten in de aarde hebben gehad als het afgelopen jaar met als recht streeks gevolg dat Sparta lan ge tijd in sponsorloze shirts opereerde. Kort voor de start van de com petitie presenteerde Sparta een nieuw beleidsplan dat er op was gericht om de club in een termijn van vier jaar weer terug te brengen naar de sub top. In sportief opzicht bleek al snel dat de prestaties op het veld geen gelijke tred hielden met de ambitieuze beleids plannen. De nederlagen tegen PSV en Willem 2 spraken in dat opzicht voor zich. Deson danks hield Sparta lange ijd het gemiddelde van een punt per wedstrijd vast. Met de komst van shirtspon sor GUNCO leek het ergste leed geleden, maar dat bleek slechts schijn, want kort daar na raakte Michel Valke voor lange tijd geblesseerd. Het nieuwe jaar begon voor Sparta niet slecht. Ondanks het feit dat Rob Matthaei uit eindelijk niet kwam, leverde Sparta een uitstekende pres tatie door Ajax op eigen, gere noveerd Kasteel op 0-0 te houden. Een prestatie waar van liefst 15.000 toeschouwers getuige waren. Versterking Kort daarna ondernam Sparta een geslaagde poging om de selectie uit te breiden met de van SW gehuurde Warry van Wattum De naam SW zou daaitna lange tijd de gemoede ren bezig houden. Er bleken al enige tijd fusiebesprekingen gaartde te zijn tussen de be sturen van Sparta en SVV. Lange tijd zag het er naar uit dat lie fusie inderdaad gestal te zou krijgen, maar uiteinde lijk gooide Sparta zelf de deur voor de Schiedammers in het slot. Voor sommigen beteken de dat een teleurstelling ter- wijlTanderen de hemel prezen dat het Sparta-bestuur dit, in hun ogen, onzalige plan heel diep in de kast wegstopte. Spo -tief gezien bleken de fu sieperikelen niet zonder con sequenties. De vijf wedstrij den die werden afgewerkt ir_ deze onzekere periode leverde zegge en schrijve een schamel pun ;je op, waardoor Hans van Doorneveld en zijn mannen recht in de onbetrouwbare ogen van het degradatiespook kekèn. Zo ver kwam het gelukkig nietl De cruciale wedstrijd te gen NEC werd met 3-1 ge wonnen en vanaf dat moment speelde Sparta zich sneller dan aanvankelijk werd ver wacht uit de gevarenzöne. In de wedstrijd tegen Vitesse, maar vooral tegen PSV werd een succes geboekt, waardoor de rest van het seizoen met voldoende vertrouwen t moet kon worden gezien. Dat dat alleen niet voldoende was, bleek op de buitengewo ne algemene ledenvegadering die door een aantal verontrus te Spartanen werd aangegre pen om duidelijk te maken dat er in hun ogen, het een en ander moest veranderen bin nen de muren van het Kasteel. Dat leidde tot de installatie van een commissie, waarvan de rapportage een dezer dagen wordt verwacht. In hoeverre dat rapport bij draagt tot structurele verbete ringen, is een vraag die op dit moment nog niet te beant woorden is. Feit is wel dat in sportief opzicht een aantal onzekere factoren zijn uitge wist. Het aanblijven van Mit- chel van der Gaag, Edwin Vu rens, Glenn Helder en last but not least Michel Valke, zijn daarvan de tastbare bewijzen. Michel Valke blijft nog min stens drie seizoenen bij Spar ta. In alle voetbaltumult van de afgelopen weken is die ge sloten overeenkomst wellicht enigszins ondergesneeuwd, maar het belang is er niet minder om. Voor beide partij en! Want heeft de balvaardige middenvelder met de langdu rige contractverlenging zijn lot stevig vastgekoppeld aan de Kasteelclub, andersom weet de Spangense eredivisio- nist zich met deze voortzet ting verzekerd van een flinke brok kwaliteit. Juist aan dat laatste ingre diënt heeft het dit seizoen nogal eens ontbroken bij 's lands oudste club in het be taalde voetbal. De trouwe supporters weten er alles van, het bestuur en de sponsors zijn er evenzeer van door drongen en Michel Valke zelf niet minder. Daarom dat zijn besluit om bij Sparta te blij ven toch ook kan worden uit gelegd als een behoorlijk moe dige stap. Gegeven zijn recen te prestaties had de thans 30- jarige ex-international im mers best elders een lucratieve(re) handtekening kunnen zetten, ondanks het feit dat hij nog niet transfer vrij was, zoals hij lange tijd zelf meende. „Ik heb het echter bij Sparta goed maar m'n zin en ik heb er ook alle vertrouwen in dat het straks op alle fronten beter met de club zal gaan, bekent de sinds zijn terugkeer uit Frankrijk weer in Eindhoven woonachtige Valke. „In feite kan het alleen maar beter gaan, omdat we dit seizoen door een zeer diep dal zijn gegaan en ons daar toch weer uitgeknokt hebben. Toen we na de winterstop ineens haast geen punten meer pakten heb ik er even een hard hoofd in gehad. Net op tijd hebben we met z'n allen toch de schou- ders er onder kunnen zetten, waardoor we weer gemiddeld een punt per wedstrijd hebben gepakt. Ik moet toegeven van voetballen is daarbij nog maar weinig terecht gekomen, enkel het resultaat telde nog. Waar we ons de komende maanden op moeten gaan instellen is dat we komen tot een produkt, waarmee we de buitenwacht aan ons kunnen binden". Volwassener Zijn hoop is gevestigd op het feit dat vrijwel alle vaste eer ste elftalspelers zullen blijven, een voor Sparta nagenoeg on gekende situatie. „Met de er varing in de benen van het afgelopen jaar staat er dan toch een geheel, dat iets vol wassener is. Dat stukje groei zal zich ongetwijfeld terug1 vertalen in betere resultaten. Heus, ik denk niet dat we ko mend seizoen degradatiezor- gen zullen kennen. Aan de an dere kant ben ik ook wel zo realistisch om in te zien dat deze selectie nog tekort zal komen om zich tot de sub-top op te werken. Daarvoor zitten er teveel jonge jongens in". Voor persoonlijke 'slijtage' is Michel Valke niet bang, hij voelt zich nog even fit en gre tig als pakweg veertien sei zoenen geleden toen hij in Sparta's hoofdmacht mocht debuteren als het Grote Ta lent uit Zwijndrecht. Dat zijn prestaties in het lopende voet baljaar ver boven de middel maat uitstaken wordt geac centueerd door zijn topnote- ringen in de spelersklasse menten van zowel Radio Rijn mond als Prp Sparta, het programmablad van de Kas teelclub. „Dat neemt niet weg dat ik van mezelf vind dat ik nog beter kan", neemt de van nature bescheiden 'Mich' on gevraagd iets terug van de hem toegekende lof. „Door mijn blessure van vorig sei zoen en door de uitschakeling halverwege deze competitie ben ik veel te weinig in mijn ritme geweest. Daarom dat ik er best van uit durf te gaan dat er nog een paar vettere jaren voor mij in het verschiet zitten". Nooit meer op hoogte avonturen maar bij Gunco huren...! Gunco, verkoop, verhuur en leasing van hoogwerkmaterieel en vorkheftrucks van Maasdijkweg 55, 3088 ED Rotterdam Telefoon 010-4.299.377 Geen onvoorspelbaarder be drijfstak dan het betaald voetbal. Want waar vandaag de zon straalt, daar kan men zich morgen 'in de drup' wa nen. Het meest recente en te gelijkertijd zeer trieste voor beeld van die geweldige wis pelturigheid heet voor wat Rijnmond betrëft natuurlijk SW. Nog geen jaar geleden leek de Schiedamse club hard op weg naar een bloeiend be staan, in de hoogste divisie nog wel. Thans moet worden aangenomen dat de rood groene Harga-bewoners hun langste tijd als betaald voet bal organisatie achter de rug hebben. De oorzaken van dat snelle verval zijn vooral de geringe publieke steun plus - in min dere mate - de matige presta ties van het keurkorps van Dick Advocaat. Dat het Schiedamse voetbalvolk de 'plaatselijke trots' in de steek heeft gelaten is voor ee nbe- langrijk deel te wijten geweest aan de verhuizing naar de Kuip. Want het vorig seizoen trok vrijwel dezelfde ploeg op Harga wel keer op keer die broodnodige duizenden be zoekers. De pech voor SW is geweest dat het als eredivisio- nist verplicht werd om uit te wijken naar een andere ac commodatie, die wel voldeed aan alle door de KNVB gestel de eisen. De aansluitende fout die voorzitter (en eigenaar) John van Dijk heeft gemaakt is te kiezen voor het Feye- noordstadion, waar Schie dammers noch neutrale toe schouwers SW wilden zien. Het lot van de in 1904 opge richte club had een andere wending kunnen nemen als de almachtige autohandelaar had willen 'inwonen' bij Spar ta. Misschien dat ook de later ontstane fusieplannen dan wel echte levensvatbaarheid hadden kunnen krijgen. Zoals bekend is het samefngaan van de beidp bvo's om meerdere redenen afgeketst e|n daar zijn in elk geval de meeste Sparta- suppporters niet echt rouwig om. SW zal naar het zich laat aanzien opgaan in Feyenoord, John van Dijks oude liefde. Tegen deze achtergrond be looft Sparta-SW van komen de zondag niet alleen een be laden, maar evenzeer een his torische derby te worden. Bedankt en wellicht tot ziens Nog negentig minuten actieve sport en ook het seizoen 1990- '91 verdwijnt in de geschiede nisboeken. Het zal echter ide- reen duidelijk zijn dat dat niet zo maar gebeurd. Daarvoor is het afgelopen seizoen toch te roerig geweest. Ik kijk dan ook met min of meer gemeng de gevoelens terug op de afge lopen voetbaljaargang. Uiteindelijk moeten we vast stellen dat we het toch niet zo beroerd van hebben afge bracht. Met deze selectiegroep hebben we, zeker onder de gegeven omstandigheden een behoor lijk rendement behaald. Die omstandigheden waren im mers zeker niet altijd bevor derlijk voor het leveren van goede prestaties. Daarop heb ben met name de langdurige blessures van Michel Valke en Mitchell van der Gaag en niet in de laatste plaats de fusie perikelen met SW een (te) grote invloed gehad. Als je dat in je achterhoofd meeneemt, mag je over het bijna afgelopen seizoen niet ontvreden zijn. Natuurlijk re aliseer ik me ook dat wij de afgelopen weken niet vaak in aanmerking kwamen voor de schoonheidsprijs, maar de stand op de ranglijst bood ons geen andere alternatieven. Als trainer, maar ook als club word je uiteindelijk toch be oordeeld op de stand van de ranglijst en die leert dat Spar ta ook in het nieuwe seizoen in de eredivisie zal uitkomen. Veel meer was er in mijn ogen ook niet mogelijk. Wat dat aangaat moet ik de groep tqch een compliment maken, want ook van hen is in dit roerige seizoen veel gevergd. Feitelijk konden we tegen Feyenoord voor het eerst ont spannen naar een wedstijd toewerken. Helaas leverde dat niet het stuntje op waar we op uit waren, hoewel we er dit keer weer heel dichtbij waren. Misschien dat dat zondag te gen SW beter gaat, want ook dat is een derby en dat blijven toch wedstrijden met iets ex tra's. Wat mij persoonlijk be treft, bedank ik u allen voor de plezierige samenwerking in het afgelopen jaar en wens u en mijn opvolger Rob Jacobs veel succes in het nieuwe sei zoen. Hans van Doorneveld Hofstede Sloopwerken Asbestverwerkirg 01869-2022 Nieuw Beyerland Wenst Sparta veel succes Voor zowel een nieuwe Renault als een Top Occasion. BERGWEG/HOEK G0RDEIWEG 40 TEL 010-46544' WIE RENAULT KIEST, KIEST KREISEL. wormerhoekk tel oio-.sk Sparta heeft vanochtend overeenstemming bereikt met Rob Jacobs. De kasteelclub moest daartoe overgaan, om dat de huidige trainer Hans van Doorneveld de wens te kennen had gegeven naar Haarlem te vertrekken. Rob Jacobs, eerder onder andere actief bij Excelsior en FC Groningen, tekende bij de Rotterdammers een contract voor twee jaar als trainer- coach. Ze Rodrigues en Wim Bubber- man hebben het hen aangebo den contract aanvaard. Beide jeugdige spelers verbonden zich voor een jaar aan de Kas teelclub. Ook Ony Louhena- pessy blijft bij Sparta. De voorstopper verlengde zijn contract eveneens met een jaar. Frank Kooiman heeft het hem aangeboden een-jarig con tract geaccepteerd. Met Elden de Getrouwe zijn de onder handelingen nagenoeg afge rond. Hij zal een dezer dagen een twee-jarige verbintenis aangaan. Met deze twee muta ties heeft Sparta alle spelers van de huidige selectie voor langere tijd aan zich verbon den. De competitiewedstrijd tegen SW wordt voorafgegaan door een bijzondere voorwedstrijd. Het bedrijfsteam van Sparta- sponsor Johan Nooijens zal het opnemen tegen een team van chirurgen van het Dijk- zigt ziekenhuis, waarin ook een plaats is ingeruimd voor Sparta's clubarts Casper van Eijkck (aanvang 12.45 uur). Aannemersbedrijf Johan Nooijens BV, dat bij deze wedstrijd wordt gesteund door twee bussen met suppor ters, zorgt ook voor de muzi kale ondersteuning van de laatste wedstrijd van het sei zoen. De inbreng van het boe- renblaasorkest 'de Hutse Klutsers' zal ongetwijfeld ga rant staan voor een waardige afsluiting van deze voetbal jaargang. SPECIALITEITEN RESTAURANT fat Kasteel vah c ZALEN VOOR DINERS. RECEPTIES EN VERGADERINGEN 1 Iioom" b.i'. Dorpsdijk 63, 3161 KD Rhoon Tel. (01890) 18896-18884 Het witte exterieur van 'Het Kasteel van Rhoon', waar historiciteit en romantiek gecombineerd wordt met culinaire lekkernijen van hoog niveau. S 01803-19209-15920 BLOEMENHANDEL ra Speciaal adres in bloemslukkt Schiedamseweg 129 3026 AH Rotterdam Tel. 010-476928Q STEMPELKAART LET OP! Ik ben geld waard Bij besteding van minimaal 110 - krijgt u 1 stempel. ■Is de kaart vol krijgt u f |10.- korting. ALLEEN geldig bij inlevering van een volle kaart, isl 20 stempels. VIDEOWORLD Altijd de laatste nieuwe films op voorraad aanwezig. Mathenesserweg 143-145 3027 NH ROTTERDAM Tel. 010-4154956 Openingstijden: iedere dag van 13.00-22.00 uur. NOOIJENS B.V. Grond-, weg- en waterbouw Ambachtsweg 1B, 3161 GL Rhoon, Postbus 947, 3160 AC Rhoon S 01890-13555, Fax: 01890-13488 kantoor Shell Pernis: B 010-4387375 elektrotechniek HET COMPLETE ELEKTROTECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Als eerste in Nederland voldoet aan kw Zenostraat 222, 3076 AZ Rotterdam Telefoon 010 - 4199079 Ook voor uw projekt-inrichting! wytransMiueu Een wereld aan know-how voor een schoon Nederland Verhuur van afval-, pers- en opslagcontainers. Fokkerstraat 490, 3125 BE Schiedam Telefai 010-4623800 Telefoon 010-4379022

De Havenloods | 1991 | | pagina 10