jaeze krant ERDA6-TIPS! Gemeente treft blaam schade Plein Eendragt DE HAVENLOODS if HMS TEXTIEL 19.»5 14.95 Al vanaf 8.10 010-4.699.444. - SÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊÊËÊÊÈÊÊÊË MARIJKE, Spectaculair takelwerk IN Boottochtje voor ouderen NORDSEEO* EDITIE 9, DINSDAG 11 JUNI 1991, 40e JAARGANG, Nr. 24 uiegener huLS-aan-hutsbladen Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: Hans Schiesser 4 Herenrunnerset Herensets Eenzame strijd van gedupeerde Schiedammer Ik hou van jou Peter SCHIEDAM Over de Schie, lokatie Overschieseweg- /Nieuwpoortweg, is een nieu we hefbrug in aanbouw. Op maandag 12 juni rond de klok van half acht 's morgens zal een beweegbaar bruggedeelte worden opgehangen. Het veertien meter lange en acht en halve meter brede on derdeel ligt in een ponton in de Schie en zal met behulp van twee grote hijskranen aan de vier stalen heftorens van de brug worden bevestigd. Het brugdeel is vervaardigd in eCht (Limburg) en zal in zijn geheel in Schiedarrf arriveren. De werkzaamheden zullen een interessant kijkspel opleve ren. Vorig jaar oktober is ge start met de bouw en deze duurt waarschijnlijk tot sep tember van dit jaar. Verkade Jacques KAAS EN WIJN 1 HOOGSTRAAT 149/151 DE LOPER 65 A GGD-onderzoek pleit voor regio naal gezondheidsbe leid Russen breken geen potten bij Rijn mond Cricketderby ver regend Pupillendag pro motie korfbalsport Grafschennis WATERWEG-NOORD In heel Nederland wordt deze week de 'Actie Gele Kaart' gehouden die gericht is te gen obstakels die gehandi capten de doorgang onmoge lijk maken. In Vlaardingen trokken leden van het Vlaar- dings Overleg Revalidatie (VOR) samen met burge meester Van Lier afgelopen zaterdagmiddag door het centrum om gele kaarten uit te delen aan winkeliers die hun waren belemmerend op de stoep hadden uitgestald en aan automobilisten die hun voertuig illegaal hadden geparkeerd. Volgens Corstiaan van der Staay is de actie geslaagd. „We hebben een stuk of 75 gele kaarten uitgedeeld aan winkeliers en automobilis ten met het vriendelijke ver zoek voortaan aandacht voor gehandicapten te heb ben, om hen een normale doorgang te verlenen. Op de parkeerplaatsen voor invali den vonden we geen overtre dingen aan. Het gaat om een vriendelijke actie waaraan de parkeerwachten ook hun medewerking zullen verle nen deze week. Gele kaart voor foutparkeerders zich maar wat aan heeft laten praten door de gemeente. „Het is toch duidelijk dat de gemeente de boel verdraait? De rechter had er beter aan gedaan een onafhankelijke deskundige in te schakelen. Nu is de gemeente er in ge slaagd om mij als een zeurde rig, eigenwijs ventje wat zijn zin wil doordrijven af te schil deren". Schiesser laat het hier echter niet bij zitten. „Die papieren- rommel maakt je moedeloos en het kost een hoop ellende om in je eentje te vechten te gen zo'n groot gemeentelijk apparaat. Maar mij krijgen ze niet klein. Ik wil mijn gelijk, hoe dan ook. Mijn advocaat ondersteunt mijn acties, sa men strijden we verder. Ze zijn voorlopig nog niet van me af, daar op het Stadserf. bij Beukenhof SCHIEDAM— Rond de dertig grafstenen van de Schiedamse begraafplaats de Beukenhof zijn in de nacht van zaterdag op zon dag vernield. Met name de hoek bij de kindergraven heeft het moeten ontgel den. Op grond van het eer ste onderzoek vermoedt de Schiedamse politie dat de vernielingen waarschijn lijk uit pure baldadigheid zijn verricht door kinderen van rond de 15 jaar. Van een politieke actie is vol gens hulpofficier Stroetin- ga geen sprake. Via de vooruitgang zijn de vandalen een pad gevolgd naar de achterkant van de be graafplaats, waar ze een hek over zijn geklommen en ver volgens zijn vertrokken. Een spoor van vernielingen ach terlatend. De politie tast nog in het duister over het motief en de identiteit van de daders. Maandag heeft de Schiedamse politie een definitieve inven tarisatie van de vernielingen gemaakt, waarna alle belang hebbende geïnformeerd zijn. Hulp-officier Stroetinga spreekt van een treurig geval. „Gelukkig zijn er geen graf zerken vernield, het gaat meer om omvergetrapte attributen als vazen en porceleinen duif jes. Het blijkt desondanks een treurige zaak als zulke vernie lingen worden aangericht. De vandalen staan er niet bij stil wat dit betekent voor de na bestaanden". OOK BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177 Sportieve setjes bestaande uit singlet en shirt. In diverse kleurenkombinaties. Maten S t/m XL dragt, kon door waterschade zijn bankstel bij het grof vuil zetten, zijn vloeren waren ernstig aangetast en ook de wanden vertoonden flinke vochtplekken. Bij de tweede zware plensbui op 19 september 1987 was het opnieuw raak. Alle smurrie uit het riool liep uit de w.c.- pot de souterrains in. In de woonkamer, waarvan de vloer een halve meter lager ligt dan de bestrating van Plein Een dragt, stond 15 centimeter water. Schade: ruim 13.000 gulden. Toen zijn verzekeringsmaat schappij weigerde uit te beta len diende Schiesser een claim bij de gemeente in. Van Cen traal Beheer, de assuradeur van de gemeente, kreeg hij nul op rekest. Volgens de verzeke raars had Schiesser zelf een terugslagklep moeten aan brengen op de huisaanslui ting, zodat het water niet had kunnen terugstromen. Onbegrijpelijk, meent Schies ser. „In 1986 werden wij ver plicht op het gemeenteriool aangesloten. Onder het toe ziend oog van gemeente-op zichters hebben wij toen met behulp van een aannemer onze aansluitingen zelf aange legd. „Alles prima in orde", werd er gezegd. Maar met geen woord werd gerept over kleppen. Hoe hadden wij dat dan moeten weten?" Schiesser startte vervolgens een gerechtelijke procedure tegen de gemeente. Verwijten werden over en weer gemaakt. De gemeente vindt dat de te rugslagklep, gezien het niveau van de souterrainwoningen en het niveau van de straat, aan gebracht had moeten worden. De afvoerpunten liggen te laag voor een rechtstreekse afvoer, waardoor terugstro ming ontstaat De aannemers Koelman en Breeman, die de bewoners van het Plein Eendragt hebben ge holpen bij de aanleg van het riool, schrijven echter dat de terugslagklep niet voldoende veiligheid biedt. Schiesser: „De kleppen kunnen gaan vastzitten doordat er allerlei rommel tussenkomt en ze kunnen ook de enorme water druk niet aan". Dan schrijft directeur Ge meentewerken De Block de bewoners dat het aanbrengen van terugslagkleppen inder daad niet afdoende garan deert dat verdere waterover last wordt voorkomen. Vol gens De.Block is een gecombi neerde pompput een betere beveiliging. De dienst is be reid die pompput alsnog aan te brengen. De bewoners moe ten dan wel op basis van fifty- fifty bijdragen in de kosten van de installatie. De bewo ners gaan niet op het aanbod in. Schiesser: „Wij hoeven toch niet te betalen voor de nalatigheid van de gemeen te?" De papierenrommel vorderde gestaag. De eenzame strijder laat brieven zien, waarin vol gens hem de gemeente de boel flink heeft lopen verdraaien. „Ze beweren hier bijvoor beeld dat de overstromingen zich niet hebben voorgedaan bij de souterrainwoningen 11a, 13a en 15a. Nee, logisch niet: dat zijn namelijk hele maal geen souterrainwonin gen", zegt de bewoner veront waardigd. „Ook beweren ze dat ik mijn lozingspunten zelf heb aangebracht. Die toilet zit hier notabene al vanaf 1909". De rechter verklaart uiteinde lijk op 24 mei 1991 in het eindoordeel dat de bewoners zelf verantwoordelijk zijn voor inpandige voorzieningen. Het rapport vermeldt: „De be woners hebben er voor geko zen om de huisaansluiting zelf aan te leggen. Ook al heeft de gemeente de aanleg goedge keurd dan is dat nog geen ga rantie voor mogelijke terug loop van het rioolwater door welke oorzaak dan ook. De lozingspunten zitten te laag en daar komt bij dat de over stromingen zich niet bij alle souterrainwoningen hebben voorgedaan. Alle overwegin gen leiden ertoe dat de ge meente niet tekortgeschoten is". De rechtbank wijst ver volgens de vordering van Schiesser af. De ouderen gaan aan boord SCHIEDAM— „We zijn de manifestatie 'Schiedam vaart wel' begonnen met de jonkies via de lesbrief voor het basis onderwijs. We sluiten het feest af met de ouderen." Met deze woorden gaf wethouder Aad Wiegman het startschot voor de vaartocht voor ouderen. Meer dan zestig ouderen maakten zaterdag een dagtocht naar Rotterdam en Delft op de pleziervaartui gen van watersportvereniging De Schie. 's Ochtends om negen uur werden de ouderen ontvangen met een kop koffie bij Archi tectenbureau Terwisga aan de Buitenhavenweg. Een uur la ter gaf wethouder Wiegman het startsein voor vertrek. On der de vrolijke klanken van muziekvereniging O.B.K., die het gezelschap op een ponton vooraf ging, werd de tocht in gang gezet. En genoten hebben ze, stuk voor stuk. Via de Lange Ha ven en de Schie werd er koers gezet naar Overschie naar Overschie en Rotterdam- Delfshaven. Bij de Parkslui zen keerden de vaartuigen om koers te zetten richting Delft en weer terug. In het clublo kaal De Meertros van WSV De Schie, werden de ouderen na afloop nog een paar uur fees telijk onthaald met accorde- onmuziek. Met lichtverbrande gezichten dansten en dronken de passagiers op de geweldige tocht. En nu is echt het aller beste feestje van Schiedam Vaart wel een feit. Materi 128 t/m 176 t/m 176 2-Delige herensets bestaande uit T-shirt en short. In diverse kleuren. Kwaliteit polyester/katoen. Maten S t/m XL. SCHIEDAM Het lijkt op het gevecht van een muis tegen een olifant. Al jaren voert Hans Schiesser een eenmansactie tegen het Schiedamse gemeentebe stuur. Volgens de Schie dammer is de gemeente schuldig aan de ontstane waterschade in zijn huis na twee wolkbreuken in 1987. Via een gerechtelijke pro cedure probeerde hij zijn gelijk te halen. Tevergeefs: eind mei wees de rechter de schadeclaim van de actie voerder af. Schiesser laat het er echter niet bij zitten. Hij knokt verder, tot het bittere eind. „Al duurt het 35 jaar: ik zal mijn recht halen". Het begon allemaal met de wolkbreuk op 17 juli 1987. Hans Schiesser, bewoner van één van de vier souterrainwo ningen aan het Plein Een- Dat kan met de visschotel Maritime. Knapperig gefrituurde garna- len, inktvisringetjes, vlsnuggets en Franse frietjes plus c 1 glas wijn of een ander drankje naar keuze, i I 2x dit menu van 29,80 voor I Lever deze bon in bij de kassa. En smul sat p z'n Frans voor 'n Hollands prijsje. Geopend an 9.30 tot 19.00 uur. Koopavond tot 21. ur. Zaterdag tot 18.00 uur. Zondag van 12. «19.00 uur. ■eldig 1/111 13 juli 1991 in ons restaurant aan de Lijnbaan 81 Rotterdam 4 De uitspraak zit de bewoner helemaal niet lekker. „Het is schandalig dat de gemeente zich absoluut niet interesseert voor de ellende van haar be woners. Ik heb de heren De Block en De Munninck van de Dienst Gemeentewerken ge beld om nog eens samen te praten, maar ze willen mij niet meer te woord staan. Voor hen is de discussie nu gesloten". Schiesser vindt dat de rechter ZIE DE RADIO RIJNMOND REPORTER bij deze krant!

De Havenloods | 1991 | | pagina 1