Compact en Laserdisc Theater 2.50 'Okay, dan moet het allemaal maar' M Nieuw artistiek leider voor Scapino Ballet 24.95 4.50 34.95 34.95 34.95 42.95 52.95 Happy Music Hour SSsüssss CD van de week DE HAVENLOODS Bram Vermeulen over zijn vader en andere manifestaties Vaderdag tip Vaderdag tip NORMALE PRIJS 39.90 GLENN MILLER ORCHESTRA Tn a digital mood rnrrortnriic Swingende digitale opname van dit uu'c"lH' »/d orkestophet GRP-labelmet nummers als 'In the mood', A string of pearls', 'Tuxedo Junction'. DIVERSE UITVOERENDEN Sound Catalogue Zeventien digitaal opgenomen populaire-klassiekestukkenvano.a. Mozart, Beethoven, Brahms, Liszt enanderenuitgevoerddoortopmusici. NORMALE PRIJS 9.95 Correctprijs A OLETTA ADAMS Circle of one' Prima debuut-CDvandezezangeres, inmiddels bekroond meteen Edison. Met o a. 'Rhythm of life' en 'Get here'. NORMALE PRIJS 39.95 THE SCORPIONS 'Grazy world' Nieuwste CD van deze rockband met de nummer 1 hitWinds of change' NORMALE PRIJS 39.95 Correctprijs Vaderdag tip Vaderdag tip OIRE STRAITS 'Money for nothing' Binnenkortvooreendrietalconcerten in Rotterdam. Nu alvast hun aller beste nummers op één CD met o.a - 'Private Investigation', e.a. NORMALE PRIJS 42.95 VANGELIS Greatest hits A.s. dinsdag live aan de Maas boulevard. Veertien van zijn bekende nummers op twee CD's met o.a. 'To the unknown man','Pulstar'en'Spiral' NORMALE PRIJS 54.95 Correct informatie en aanbiedingen, 010-4.618.600 Les Miserablcs CD VIDEO ELTON JOHN 'The very best Prima dubbel-CD met werkelijk al zijn hits w.o. 'Daniël', 'Nikita', Sacrifice', 'Your song' e.v.a. NORMALE PRIJS 59.95 Correctprijs DIVERSE UITVOERENDEN 'Les Miserables' Twee CD's met de muziek uit deze populaire musical die nog steeds volle zalen trekt. NORMALE PRIJS 64.50 Correctprijs DIRTY DANCING Populaire muziek/dansfilm uit 1988 met Patrick Swayze. Geheel Nederlands ondertiteld. Iedere dinsdag/woensdag/donderdag van 17.00-19.00 uur in Correct Studio Café Restaurant CD van de week huur-formule Plus 2 drankjes voor de prijs van een Bestelt u één drankje, dan krijgt u er twee, bovendien kunt u de CD- van de week huren. hrenaen 6n u botaalt f2.50 huur. - Onder dezelfde voorwaarden huurt u de nieuwe van de week met recht van retour. THE OOORS 'O.S.T. Muziek uit de film met o.a. Light my fire', Riders on the storm en nog 4 niet eerder uitgebrachte nummers. BORGSOM 25, HappyMusii (Huur)prijs Vraag naar het Correct Lease Pakket DONDERDAG 13 JUNI 1991 24-581 Om te verbergen dat ik eigenlijk niets durfde, heb ik altijd in een roes ge leefd; ben ik altijd opge wonden geweest. Bloed verlegen maar er tóch steeds weer 'overheen' moeten, hè! Ik heb die stem niet voor niets. Toen tijdens het maken van Vriend en Vijand plotseling die man van toen -mijn vader- ikzelf èn het jongetje dat ik toen was samensmolten was dat een enorme doorbraak. Totale be vrijding. Opeens kon ik hem een zak vinden. En mezelf ook. Dat gaf on gekende mogelijkhe den!" Bram Vermeulen thuis. Voor we echt aan het gesprek be ginnen rent hij een paar keer zingend de trap op en af. 'Jar- din d'amour, jardin d'amour. Wat een ouwehoer'. Echt op gewonden lijkt hij niet (meer), wel vol energie. We praten over zijn programma Vriend en Vijand waarmee hij op de openingsavond van Teatro Fantastico staat. „Eigenlijk was ik met een heel ander programma bezig toen plotseling mijn vader op doemde. Ik was bijzonder ver baasd. Daar had ik helemaal niet om gevraagd; ik miste hem niet eens. Uieindelijk was hij al veertien jaar dood en had ik daar 'ten tijde van' een mooi lied over gecshreven. Dan is het klaar, toch?" Ver meulen lacht en vervolgt: „Hij bleef zich maar overal tussen dringen en ineens realiseerde ik me hoe onaf onze relatie eigenlijk was. Ik besloot: 'Okay, dan moet het maar al lemaal!' en vond een theater vorm waarin ik dit gegeven naar publiek over kon bren gen. In het lied van het kleine jongetje, De Wedstrijdom schrijf ik de relatie met mijn vader als een wedstrijd die niet te winnen is, als door de mand vallen. Onzin natuur lijk. Het is helemaal geen wedstrijd en er is niet eens een mand. Toen ik mezelf en hem een zak kon vinden was dat moeilijk, maar dat soort moei lijke momenten zijn toch de mooiste in het leven". Wanhopig zoeken Relaties die niet 'af' zijn kent iedereen, weet Vermeulen. Dat zou dan ook voldoende reden moeten zijn om jezelf in zijn (liedjes)programma te kunnen vinden. „Althans, dat hoop ik. Het sterkst emotio neel ligt dit onderwerp vol gens mij bij vrouwen die hun moeder zijn kwijt geraakt, al denk ik eigenlijk niet dat de verschillen met andere rela ties erg groot zijn. Tenzij je er de onzin van Freud bijsleept. Het allerergste wat je kunt hebben is een niet af te maken relatie met iemand die nog leeft. Ik heb gemerkt dat pro gramma's die dóór over gaan altijd in de ergste vorm gego ten worden die maar mogelijk Bram Vermeulen prijst zich gelukkig dat hij de relatie tot zijn vader op het podium heeft kunnen uitwerken en niet bij de psychiater. „Natuurlijk kan het daar ook maar dat kóst wat. Dit kreeg ik cadeau wat het niet therapeutisch en heel prettig maakte". Op de vraag waarom dit onderwerp zich pas op zijn 44-ste mani festeerde haalt hij zijn schou ders op: "IK heb het niet ge daan. Ik realiseerde me pas echt wat er gebeurde toen ik het kreeg en ontdekte. Het was net zoiets als je porte monnee vinden terwijl je niet eens wist dat je hem verloren was. Geen wanhopige zoek tocht dus en wat daarnaast ook nog eens minstens zo inte ressant bleek was dat iedere vader zelf ook zoon geweest is". Schuld is waanzin heel wat meer tussen hemel en aarde... Gelukkig maar. Ik zou de wereld niet moeten als*er niet meer was dan je op het eerste gezicht ziet. Het hele leven is oefenen, de wereld een plaats waar ik aan het leren ben. Het gevoel dat dat mag geeft ongekende moge lijkheden. Het leven kent la gen, er komt steeds weer een volgende waarnaar je dóór kunt. En ook steeds opnieuw gaat daar dan weer de rem op, zit je aan je plafond, volgt er weer een enorme strijd die met een knal eindigt. Het pro ces is een beetje vergelijkbaar met het verhaal van die man die vreemd gaat, dat niet durft te zeggen, daardoor volledig geblokeerd raakt en daarmee alle liefde even weg doet. Vol ledig geblokkeerd zijn laat geen liefde toe. Als hij het uit eindelijk toch omdat hij dronken is, durft te vertellen voelt dat als een enorme be vrijding. De idioot! Dat had hij ook meteen kunnen doen. Je schuldig voelen is waanzin. Het enige dat je kunt doen is je afvragen of er iets fout zou kunnen zijn. Het is mogelijk iemand verdriet te doen maar, is dat dan fout?" Nóg een jongetje Goed en kwaad brengt het ge sprek als vanzelf op religie. Vermeulen: „De meeste religies kennen dat patroon. Wat dat betreft is het christendom nog het Bram Vermeulen: „Is dat dan fout?" (foto: Peter de Kievith domst. God is niet goed. Ge- te zeggen zonder te oordelen. was op mijn 35-ste nóg een lui! Hij is goed en kwaad tege- Ook tegen jezelf. Na de dood jongetje. Dat is ook de pest lijk. Ik heb geluk gehad een van mijn vader is bij mij het van bekend zijn: je wordt tijd met het Werktheater te besef gegroeid dat ik aardig voortdurend serieus genomen kunnen meedraaien. Daar heb ondergesneeuwd was door een terwijl je niets te melden ik gezien en geleerd dat het constante roes van opwinding hebt". mogelijk is tegen iemand iets en misplaatste jeugdigheid. Ik Els Neijts Amsterdam. Zelf ben ik ook weg van Rotterdam. Als je en je ziet die fonkelende skyli ne, dan voel ik me in de Sta tes. Het Scapino Ballet popelt om naar Rotterdam te verhui zen". Dit zijn de woorden van choreograaf Nils Christe die per september de nieuwe ar tistiek leider is van Het Scapi no Ballet Rotterdam. Het Scapino Ballet Rotterdam besluit met drie voorstellin gen op Teatro Fantastico het lopende seizoen. Deze ballet ten vormen ook een nieuw be gin. Het Scapino staat per september na 21 jaar niet meer onder leiding van cho reograaf Armando Navarro. De nieuwe artistieke voorman is de internationale danser en choreograaf Nils Christe. In de nieuwe lijn moet het Scapi no haar imago van dansgezel schap met internationale allu re. Dat het Scapino de koers wijziging ernstig opneemt, blijkt uit de terugloop van het aantal schoolvoorstellingen. Christe: „Waren dat er in 1985 nog honderd, dit jaar werd er geen enkele schoolvoorstel ling meer gegeven". Die wijzi ging ontstond nadat de leiding in 1986 merkte dat het minis terie van WVC als subsidiege ver vond dat het oude Scapi- no-imago had afgedaan. De leiding meende haar hoofd te redden door zich aan te bie den als stadsgezelschap voor Rotterdam. Een verzoek dat eind 1989 door de raad werd goedgekeurd om een eigen cultureel aanbod te ontwikke len. Talentvlucht Het educatieve karakter van Scapino komt in het gedrang. In 'Changeren', de beleidsnota voor de komende vijf jaar, noemt Navarro dit een verlies voor het Nederlandse balle- tHonderduizenden kinde ren, het publiek van morgen, zijn via Scapino in aanraking gekomen met theater en bal let. Ik vrees, dat het wegvallen van deze doelstelling conse quenties zal hebben voor het ballet in Nederland". Christe begrijpt die angst, maar: „Een nieuwe koers is van levensbe lang voor Scapino", relati veert hij. „In de praktijk kwa men jonge dansers ervaring opdoen om na twee jaar weer te vertrekken naar andere ge zelschappen. Met zo'n talent- vlucht kun je geen internatio naal repertoire opbouwen". In het Scapino-nieuwe stijl wil Christe dansers de kans geven zich via eigen produkties en workshops te manifesteren en zich te ontwikkelen. „Dansers en choreografen zijn twijfe laars. Daarom hebben zij be geleiding nodig", aldus Chris te in Changeren. „Die twijfels horen bij choreografieën ma ken", zegt hij. „Je vraagt je constant af of passages en dansvormen juist zijn. Uit die twijfels ontstaat uiteindelijk kwaliteit". Ruud Elmendorp Acht Heerlijkheden Teatro Fantastico vindt dit jaar voor de vijfde maal plaats en duurt van vrijdag 14 juni tot en met zondag de 23e. De locatie is opnieuw het Park De Oude Plantage aan de Nieuwe Maas. De Rotterdamse taxi centrale laat ook na midder nacht speciale taxibusjes rij den. Een rit hiermee komt op vijf gulden. Opstapplaatsen zijn het Centraal Station en het Eendrachtsplein. Wie een uitgebreid en compleet over zicht wil hebben kan de spe ciale programmakrant ter hand nemen. Een korte selec tie van het aanbod staat hier onder vermeld. Voor reserve ringen en info kan gebeld wor den met 06- 821.24.95. Voor het eerst is bij het festival de Rotterdampas geldig. Houders van deze pas kunnen tegen ge reduceerd tarief voorstellin gen bijwonen in de Luxe, de Boks en de Piste. Het pro gramma biedt vier verschillen de soorten voorstellingen: pre mières, bijzondere unieke pro jecten, buitenoptredens en bij zondere voorstellingen die het afgelopen seizoen in de thea ters te zien zijn geweest. Het eten en drinken is zoals gewoonlijk weer goed op peil op Fantastico. Het culinaire avontuur kan worden aange gaan in De Eigenaardige Acht, een wereldrestaurant waar on der andere Japanse, Suri naamse, Filippijnse, Italiaanse en Thaise hapjes te nuttigen zijn. Ook Rob Baris, chefkok van Le Muniche, is weer aan wezig in De Markies, tien da gen per jaar een toprestaurant li de Maas. Het muziekgedeelte van het festival speelt zich af in De Danssalon, De Boks en De Orangerie. Op zaterdag 22 juni bijvoorbeeld wordt er in de Danssalon tijdens de Smoelen- schuiversavond geblazen en gezogen dat het een aard heeft. De Izzies, de Chromata's, Fata Morgana en Blue Sharp bespe len die avond mondharmoni ca's in alle soorten De David van Michelangelo verdwijnt van 19 juni tot en met 23 juni tijdens de hysteri sche thriller De Beeldenstorm in een Hollandse valkuil en De Zwarte Hand organiseert voor de kinderen op zondag 16 juni in De Luxe een enorme ravage. Gedanst wordt er in De Pis te en De Luxe, bijvoorbeeld op 15 en 16 juni, wanneer Piet Rogie in de voorstelling Em bargo een jongen op een stro baal laat wegdromen.

De Havenloods | 1991 | | pagina 4