Buren en college laten verstek gaan bij Popoverleg DE HAVENLOODS graskaas HANS TIÏXTI1Ï 010-4.699.444. Bloemen voor wandelaars Schiedammer mishandeld Paranormale waarnemingen Sociale dienst benadeeld Plan voor groenvoorziening op voormalig slachthuis Gedoogbeleid geen vrijbrief om alles te lozen VerKade&Jaccjues Predikster in Havenkerk EDITIE 9, DINSDAG 18 JUNI 1991, 40e JAARGANG, Nr. 25 iij Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. RUBRIEKSADVERTENTIES VOOR PARTICULIEREN Zie de voordeelbon in deze krant vul hem in en stuur op. U kunt ook bellen duo-telefoon: VLAARDINGEN/SCHIE DAM De jaarlijkse avond wandelvierdaagse gaat van daag in Schiedam van start. De organisatie verwacht en kele duizenden lopers aan het startpunt bij de korfbal vereniging Harga. Na vier avonden wandelen zullen de deelnemers vrijdag met bloe men en muziek worden inge haald. In Vlaardingen ge beurde dit afgelopen donder dag (foto). De deelnemers kwamen soms handen te kort om de bossen te dragen. Deze hulde hadden zij wel verdiend: regen en wind be geleidden deze vierdaagse. Bijna 3300 mensen hadden zich voor de Vlaar- dingse avondvierdaagse op gegeven. Onder de deelne mers bevonden zich opval lend veel kinderen uit de on derbouw van basisscholen. Tijdens het défilé langs het bordes beoordeelden onder andere burgemeester Van Lier en sportwethouder me vrouw Van Ardenne de stoet op orde en netheid. De jaar lijkse prijs voor de school die hierin uitblonk, ging ditmaal naar 't Ambacht. VLAARDINGEN— Een 12- jarige jongen uit Schiedam werd vrijdag omstreeks 20.30 uur op het Van Schravendijk- plein mishandeld door een groepje jongeren. Hij liep daarbij een gekneusd rechter dijbeen en letsel aan zijn neus op. De Vlaardingse politie heeft een nader onderzoek de daders ingesteld. SCHIEDAM Spirituele Vereniging 'Harmonia' heeft helderziende Ronald Dobbe laar uit Den Haag uitgenodigd om een avond in Schiedam te verzorgen. Het publiek dat donderdag avond 20 juni aanwezig is zal getuige zijn van psychometri sche en helderziende waarne mingen. Plaats van handeling wijkcen trum Nieuwland, Wibautplein 165, aanvang 20.00 uur. Een toegangskaartje bedraagt f7,50. A Voorsprong Excel- sior '20 groeit SW:Wat nu? A Hargahoeve in zo mer volgeboekt VLAARDINGEN— Een 12- jarige jongen uit Schiedam werd vrijdag omstreeks 20.30 uur op het Van Schravendijk- plein mishandeld door een groepje jongeren. Hij liep daarbij een gekneusd rechter dijbeen en letsel aan zijn neus op. De Vlaardingse politie heeft een nader onderzoek naar de daders ingesteld. SCHIEDAM Na tien moeizame jaren van zoe ken naar een geschikte oe fenruimte voor popgroepen heeft ex-wethouder Her man Posthoorn zaterdag 15 juni al drummende het voormalige kleuterschool tje aan de Eduard van Bei- numlaan officieel in ge bruik genomen. Vereniging Popoverleg Schiedam kan haar geluk niet op. Einde lijk is dan bereikt waar ja ren van onderhandelen en zelfs het kraken van pan den aan vooraf ging. „Dta het zo lang geduurd heeft voor dat onze plannen gerealiseerd werden heeft een aantal oorzaken", zegt Gijs van Rij, woordvoerder van het Popoverleg. „Een van de eer ste ideeën om de zolder van het toen nog bestaande ge bouw Joris Doelen om te bou wen tot oefenruimte voor al lerlei bands. Het eigenaardige was echter dat die verbou wing inderdaad plaatsvond maar dat daarna pas aan de mensen die het gebouw in ge bruik hadden werd gevraagd: Gaan jullie er mee akkoord als Popoverleg hier ook haar in trek neemt. „Nou,", zegt Van Rij begrijpend, „die hadden daar duidelijk geen zin in". Lachertje Ook is nog een suggestie ge weest om de Schiedamse bands onder te brengen in een bunker bij hrt ziekenhuis, maar dat voorstel werd als een lechertje afgedaan. Volgens Gijs van Rij is het aan de toen malige wethouder Posthoorn te danken dat de kelder van het Passage Theater voorlopig Muzikanten die belangstel ling hebben voor een oefen ruimte kunnen contact op nemen met Vereniging Pop overleg Schiedam, telefoon 426 4607, Eduard van Bei- numlaan 65. als oefenruimte kan worden gebruikt. „Maar dat betekende niet dat wij uit de problemen waren, want het muzikaal potentieel van Schiedam is groot en wij streefden naar een goed geou tilleerde ruimte. Uiteindelijk resultaat is, dat wij nu de be schikking hebben over het door ons ingerichte gebouw aan de Van Beinumlaan". Van Rij: „Mede door het door de overheid gesubsidieerde project 'Jongeren bouwen voor jongeren' kon met de ver bouwing, zoals het geluid- dicht maken, worden begon nen". de leden van de Vereniging Popoverleg maakten verder de klus in eigen beheer af. „De gemeente leverde bijvoor beeld wel verf, maar wij han teerden de verfkwasten", legt Gijs uit. Hij vertelt dat er met de gemeente eindeloos gedis cussieerd is over de beheers vorm van het gebouw en dat daar nu definitieve afspraken over zijn. Geluidshinder In het gebouw zijn twee ge- luiddichte grote ruimten (10 bij 6 meter) en het ligt in het voornemen om daar binnen kort twee aan toe te voegen. De omwonenden hoeven niet te vrezen voor geluidsoverlast omdat juist daaraan veel aan dacht is besteed. „Dat wij niet voor niets zo druk bezig zijn geweest blijkt Het Popoverleg nam zaterdag h nu al uit de groepen die zich aanmelden voor een ruimte en op de wachtlijst belanden", verklaart Van Rij. „Het is jammer dat geen enkel lid van het college (hoewel uitgenodigd) niets van zich heeft laten horen tijdens de feestelijke opening", consta teert hij. Eén van de bands die een de monstratie 's middags gaven, was de groep Nice 'n Nasty. Volgens Gijs is die groep grandioos. Vooral van het op treden van zangeres Letty Poldervaart is hij onder de in druk. De belangstelling van de om wonenden viel tegen. „Wij ho pen toch nog dat die eens e onderkomen op gepaste wijze in gebruik. langs komen waar hopelijk uit voortvloeit dat de geconsta teerde aversie tegen ons ver andert in een leuk contact. „Voor ons is de officiële ope ning een start van nog meer muzikale activiteiten, want dat er in Schiedam voldoende muzikaal talent rondloopt, staat voor mij vast". VLAARDINGEN Tegen tien Vlaardingers werd on langs proces-verbaal opge maakt vanwege steunfraude. Hierdoor werd de sociale dienst voor ruim ƒ142.000 gulden benadeeld. Zo werden een 44-jarige in woner en zijn ex-vrouw door de politie bekeurd. Beiden ontvingen namelijk een uitke ring omdat zij het deden voor komen dat zij gescheiden leef den. De sociale dienst zal van hen een bedrag van ruim ƒ23.000 gulden terugvorde- Daarnaast verzuimden acht andere Vlaardingers inkom sten uit arbeid op te geven. Eén verbleef gedurende lan gere tijd in het buitenland zonder de sociale dienst in kennis daarvan te stellen. SCHIEDAM Als de fractie van D66 het voor het zeggen zou hebben dan is binnen de kortste keren het voormalige terrein van het gemeentelijk slachthuis veranderd in een groene oase. Jarenlang veroorzaakte het bedrijf stank en vooral op de vroege maandagmorgen een gekrijs van jewelste als var kens werden aangevoerd. Dat alles is verleden tijd. Het slachthuis werd gesloten, het Uitbreiding van 'groene Schiedamse long'. complex gesloopt en verder gebeurde er niets. In een brief aan burgemeester en wethou ders doet de fractie van D66 het voorstel het braakliggende terrein opnieuw in te richten. Enige maanden geleden be zocht de raadscommissie WWV (Wonen, Wijk- en buurtbeheer en Voorlichting) de wijk West. „Tijdens onze wandeling werden wij in de Slachthuisbuurt geconfron teerd met een smerig braak liggend terrein achter de Prin ses Wilhelminaflat waar vroe ger het slachthuis was", ver telt fractievoorzitter Marcel Houtkamp. „Wij zijn met Be wonersvereniging Schiedam West van mening dat dit ter rein moet worden omgevormd tot een plantsoen". Groene long Volgens Houtkamp is er met de komst van het bedrijven terrein Vijfsluizen geen betere bestemming denkbaar. „Schiedam West is niet over vloedig bedeeld met wijk- groen. Een plantsoen kan op deze lokatie een verbinding vormen met de 'groene long' door de stad van Vlaardinger- dijk tot en met Kethel". Overigens verklaart de frac tievoorzitter zich niet ver diept te hebben in de financië le consequenties die de uit voering van het plan met zich meebrengt. „Het is bedrijfs terrein geweest, dus het is niet ondenkbaar dat de grond sterk is vervuild, zodat een grondonderzoek vooraf wel op zijn plaats is". Met het lanceren van het plan hoopt de fractie van D66 te voorkomen dat het gebied nog jaren in dezelfde staat zal ver keren. „Want niet geschoten, is altijd mis", besluit Marcel Houtkamp. yy VLAARDINGEN— „Het is zaak zo snel mogelijk een vergunning op te stellen die past", zegt een woordvoer ster van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Na de actie die Greenpeace ver leden week voerde om te protesteren tegen de lozin gen van Hydro Agri en Ke- mira in de Nieuwe Water weg, kwam het ministerie met een verklaring. Strekking van deze reactie is dat het tegen de principes van behoorlijk bestuur is de bedrijven aan te pakken om dat ze zonder geldige ver gunning lozen. „Het zou on redelijk zijn om bijvoorbeeld de produktie van Hydro Agri stil te leggen, terwijl dank zij de inspanningen van het bedrijf de cadmiumlozingen inmiddels al voor circa tach tig procent zijn beëindigd", redeneert verantwoordelijk, minister Maij-Weggen. Dat Kemira en Hydro Agri niet op alle vlakken met el kaar zijn te vergelijken, wordt op het ministerie on derkend. „Bij Kemira ligt het wat anders dan bij Hy dro Agri. In tegenstelling tot de Vlaardingse kunstmestfa- brikant heeft Kemira nog niet echt een teruggang in de cadmiumlozingen bereikt. Maar hoewel de procedure bij Kemira dus anders is, heeft ook dit bedrijf er in principe alles aan gedaan om de benodigde toestem ming te krijgen. Daarom is het zaak zo snel mogelijk een vergunning op te stellen die past. Het gedoogbeleid dat nu wordt gevoerd geeft abso luut geen vrijbrief om maar te lozen". De Raad van State vernietig de een paar weken geleden de lozingsvergunning van Hydro Aqri. De Raad van State buigt zich waarschijnlijk na de zomervakantie over de lo- zingsvergunnning van Ke mira. De koeien zijn van stal en hebben na de koude winter het hooi geruild voor heerlijk jong lente gras. De melk die daar uit voortkomt is de basis van de eerste graskaas op onze planken. Kom 'm snel keuren want het is een I PRIMEUR! Tot en met 22 juni krijgt u bij aankoop van een pond graskaas een kuipje boeren-grasboter G RATI S! HOOGSTRAAT 149/151 DE LOPER 65 Sportieve gedessineerde tennis polo's in diverse kwaliteiten In herenmaten S t/m XL 19.95 In kindermaten 104 t/m 16414.95 HEROPEND C.D. SHOP 'NELLY' zie adv. elders in deze krant. SCHIEDAM Zendelinge Els de la Crois uit Semarang (Indonesië) zal vrijdag 21 juni om 19.30 uur in de Havenkerk haar geloof verkondigen. Els de la Croix is directrice van een kindertehuis in Sema rang en zal met enkele van de 120 kinderen van het tehuis in Schiedam getuigenis af leg gen. Toegang tot de Haven kerk, Lange Haven 70, is gra- Katoenen tennissokken met diverse dessins. Kindermaten 19 t/m 38 Per paar 2.95 4 paar voor 10.- Herenmaten 35 t/m 46 Per paar 3.95 3 paar voor 10.- 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1991 | | pagina 1