mmt WIK-handballers kampioen van Nederland fSL Excelsior kruipt door het oog van de naald Finish van triathlon in centrum van Vlaardingen Sofbalsters op herhaling na fouten-explosie Eerste inning ramp voor WF/Schiedam NweYlaanüngse Courant Schiedams Nieuwsblad SW: WatWaaromWanneer, Wie, en Hoe nu verder? Medailles voor VZC Speler!coach Tim Zoehrer wijst zijn ploeg de weg Drechtsteden fietstocht Opnieuw succes voor Jasper van Meeuwen Stripes faalt in Helmond DINSDAG 18 JUNI 1991 Unieke prestatie van Vlaardings team VLAARDINGEN— De mannenploeg van hand balvereniging WIK leverde afgelopen zondag in Volen- dam een unieke prestatie. Na het behalen van het kampioenschap in de zaal en vorige week op het veld, veroverde de ploeg van trainer Jan Helsloot ook nog het kampioenschap van Nederland. Nog niet eerder was de Vlaardingse ploeg zo succesvol als dit seizoen. Nadat WIK en Wings vorige week dinsdag in Wateringen in een beslissingswedstrijd hadden uitgemaakt wie zich kampioen mocht noemen en de Vlaardingse ploeg als win naar uit de bus kwam, stond de ploeg van Jan Helsloot in Volendam tegen de handbal- top van Nederland. Samen met Groene Ster, Achilles en Aalsmeer werd uiteindelijk om de titel gespeeld. door Peter Spek „Ik had dit succes zeker niet verwacht, wel gehoopt", zegt een gelukkige trainer Jan Helsloot zondagavond na de triomf in Volendam. „We heb ben een zwaar en lang seizoen achter de rug. Ik durfde niet te garanderen dat de ploeg zich opnieuw zou kunnen motive ren voor dit toernooi. Het team toonde echter karakter om onder zeker geen ideale weersomstandigheden door te dringen tot de top van Neder land bij het veldhandbal". respect af. „Vooral de laatste en beslissende wedstrijd tegen Aalsmeer was van een goed gehalte", blikt de WIK-trai- ner tevreden terug. Nadat Groene Ster en Achilles met 12-9 en 13-11 waren ver slagen, moest in de laatste wedstrijd tegen Aalsmeer, die tot dat moment ook nog onge slagen was, de beslissing val len om de nationale titel. De ploeg speelde toen volgens Helsloot heel geconcentreerd en nam een 7-2 voorsprong. „De wedstrijd was toen eigen lijk al gespeeld: wij konden de titel niet meer ontlopen. Na de rust bouwden wij de voor sprong uit tot 12-5. Aalsmeer kwam nog terug tot 13-10, maar veel indruk maakte dit niet." Afscheid Met het behalen van deze titel, neemt WIK ook afscheid van het veldhandbal. Door de pro motie in de zaal naar de eerste divisie mag de ploeg niet meer uitkomen op het veld. „Het O WIK-Trainer Jan Helsloot: „De veldhandbal periode hebbenw eop het hoogste niveau afgeslo ten". Archieffoto credo was om deze periode op het hoogste niveau af te slui ten en daar zijn we in ge slaagd. Een compliment voor de ploeg", besluit de succes volle trainer. SCHIEDAM Wat gaat er met de betaald voet- baltak van SW gebeu ren? Niemand schijnt het te weten. Speelt de ploeg komend seizoen in de ere divisie, in de eerste divi sie, of is het sprookjesver- haal van de mannen van John van Dijk definitief ten einde. De sportredac tie van het Schiedams Nieuwsblad roept Schie dammers op hun reactie omtrent SW op papier te zetten en op te sturen naar postbus 306, 3130 AH in Vlaardingen. Docr het verlies tegen Spar ta afgelopen zondag bezet ten de Schiedammers defini tief de zestiende plaats. Deze positie houdt in dat SW promotie/degradatie wed strijden moet spelen tegen NAC, de verliezend finalist van de nacompetitie in de eerste divisie. Morgen, woensdag, en komend week einde moet de beslissing val len. De geruchten die de laatste maanden de ronde doen over SW worden van officiële zijde bevestigd noch ont kend. SW-voorzitter en hoofdsponsor John van Dijk hult zich in haast diploma tiek stilzwijgen. Ook de spe lers weten niet waar ze aan toe zijn al lijkt niemand meer een cent te geven voor de toekomst van SW. John van Dijk heeft met Feye- noord een intentie-verkla ring opgesteld waarin SW op zal gaan in de Rotterdam se club. Het kapitaal dat Van Dijk in spelers bezit, zo'n vijf miljoen gulden, zal hij meenemen naar de stadion- club. Diverse spelers lijken al in de belangstellng te staan bij andere clubs. Voor doelman Joop Hiele zou zelfs Turkse interesse bestaan. Ironisch Oot Dick Advocaat wordt radeloos van alle onzekerheid. Als motief voor het opgeven van John van Dijk moet het wegblijven van co-sponsors worden gezien. Bij zijn aan treden als voorzitter stelde hij zich een periode van drie jaar voor. Die tijd heeft de autodealer er nu opzitten en hij wil de kar niet meer al leen trekken. Ook de mede werking van de gemeente Schiedam viel hem bar te gen, zo liet hij regelmatig doorschemeren. Hoe iro nisch moet in Van Dijk's ogen de ontvangst op het Stadhuis door burgemeester Scheeres een jaar geleden worden beschouwd. Een burgemeester die vervolgens eredivisie voetbal in Schie dam verbood. In het Sparta- kasteel kon Van Dijk zijn re- clamebrden niet kwijt dus En nog is het bizarre sei zoen, met de tweekamp te gen NAC voor de boeg, niet ten einde, al lijkt de fase waarin enige duidelijkheid geschapen zal worden aan gebroken. Ook het Schie- damse publiek wil weten waar het aan toe is. Zwemvierdaagse in Kolpabad VLAARDINGEN In het buitenbad van het Kolpabad start op maandag 24 juni de nationale zwemvierdaagse. De organisatie verwacht zo'n 1.500 tot 2.000 deelnemers. Dit jaar wordt deze zwem vierdaagse georganiseerd door het personeel van het Kolpabad, dat veel vrije uren in dit evenement heeft ge stopt. In de afgelopen jaren zorgde de Vlaardingse zwem- club VZC voor de organisatie, maar door gebrek aan finan ciële middelen heeft de vere niging ervan af moeten zien. Het evenement is bedoeld voor kinderen en volwasse nen. Vier avonden zwemmen de kinderen tot en met 12 jaar 250 meter. Volwassenen moe- tep per avond een afstand af leggen van 500 meter. Het personeel van het Kolpa bad is er in geslaagd om van de nationale zwemvierdaagse een feestelijk evenement te maken met 16 kramen en at tracties. Op het buitenterrein van het Kolpabad staan opge steld een mini-kermis en bra derie, ballentent, springma- tras, rad van avontuur en en kele sportclubs zullen demon straties geven. De prijzen zijn niet verhoogd. Deelname kost 7 gulden en voor groepen vanaf 10 perso nen 6 gulden per persoon, mits de kaarten in de voorverkoop aan de kassa's van het Holy- en Kolpabad worden gekocht. Op 24 juni kost een deelne merskaart 8 gulden. Het eve nement begint elke dag om 17.00 uur. 9 Martijn van den Maagdenburg veroverde drie titels bij de Kring kampioenschappen VLAARDINGEN Zwem vereniging VZC sloot de Kringkampioenschappen af met niet minder dan 93 me dailles. Op de laatste dag van deze regionale kampioen schappen werden niet minder dan 16 gouden medailles be haald. Voor deze medaille-oogst zorgden Renée Snoek, Marjon Stam, Martijn van den Maag- /'denberg, Thamar Hennekes, f Ferdinand Blüm, Rosa Lonne, Jaap Buitelaar, Karin Stein en Leda Bitanc. Bij deze gouden medailles bleef het niet voor VZC, ook enkele club- en kringrecords werden gebroken. Stefan Aartsen verbeterde twee club records. Allereerst op de 50 meter vrije slag met een tijd van 25,5 sec. wat ook een nieuw kringrecord betekende en een nieuw record op de 200 meter vrije slag in de tijd van 1 min. 59 sec. Dit record stond al sinds 1969 op naam van de legendarische VZC-zwemmer Roger van Hamburg. SCHIEDAM Excelsior heeft tegen het bezoekende VCC de koppositie in de hoofdklasse van de cric ketcompetitie ternauwe- nood kunnen verstevigen. De eerste battende Schie dammers eindigden op de eindscore van 233 voor 5 in 65 overs, en kregen het he vig tegenstribbelende VCC pas een bal voor het einde op de knieën. VCC: all out in 60 overs. Niet Emerson Trotman was de grote man op Thurlede, al le verde hij een goede prestatie met 39 runs, maar speler- /coach Tim Zoehrer. De ambi tieuze Australiër loodste zijn ploeg niet alleen met het bat maar ook met de bal in veilige haven. In de eerste innings bleef hij met 82 runs niet uit en gedu rende het tweede deel maakte hij vele Voorburgers met zijn bowlerij het leven zuur. Ten koste van 61 runs nam hij in 14 overs maar liefst vijf wic kets voor zijn rekening. Ook de van een armbreuk her stelde Marcel Schewe blonk achter de palen uit. De geta lenteerde wicketkeeper die in Oranje niet zou misstaan, maakte op het bowlen van Tim Zoehrer met twee schitte rende stumpings een goede in druk en droeg zeker zijn steentje bij betreffende de ze vende zege. Zonder overdenken Het openingspaar Dennis Gouka/Marchel Schewe ging niet er overtuigend te werk maar leverde toch een redelij ke uitgangspositie af. Nadat Gouka (16) en Schewe (35) hun werk hadden gedaan, mochten Erik 'Knutje' Gouda en Emerson Trotman het pro beren. De jongste Gouka-cric- keter kon nog altijd zijn vorm niet vinden een moest met slechts 3 runs zijn zonden gaan overdenken. Trotman en Zoehrer waren beter in vorm. Op ongelukkige wijze ging 'Trotje' met 39 runs run out, maar Zoehrer liet zich door die tegenvaller niet uit het veld slaan en bleef met 82 runs not out. Ook Ruud Bakker, die hoe dichter hij bij zijn huwelijksdatum komt, steeds beter presteert ram melde twee grote zessen de tuin uit en bleef met 31 runs niet uit. In het Voorburgse kamp ga ven de broers Patrick en Luuk de Leede met respectievelijk 40 en 37 runs het goede voor beeld dat echter alleen maar door Andy Flower werd opge volgd. Nadat Rim de Leede (6), Mare Nota (0; caught be hind Schewe), Maurits Hou- ben (7), Michel Vroom (9) en Collin Ewen (2) erg snel waren vertrokken, vestigde men de hoop op Ahmed Zulfuqar. De vorig seizoen voor Excelsior spelende Pakistaan werd ech ter op magnifieke wijze door Trotman aan de boundery uit- gevangen. En toen Flower met 83 runs in het spannende slot doe Zoehrer op zijn eigen bowlen werd uitgevangen, was de koek voor de Voorbur gers bij de voorlaatste bal van het duel dan toch op. Ook Hermes deed goede za ken. In Den Haag werd het eens zo grote HCC flink om de oren geslagen. Mede door de geweldige inbreng van Nolan Clarke, die echt waar voor zijn geld wil zijn, eindigde Hermes op het gunstige totaal van 269 voor 7 in 60 overs. Clarke was ongenaakbaar en scoorde zijn tweede century (166) in dienst van Hermes. Ook Roger Bradley (44) deed een flinke duit in het zakje. Door het bowlen van Robin ter Plegt (3 voor 42 in 12) en Bradley (3 voor 38 in 10) was de zege in de 46-ste overal een Quick Haag stond voor het schamele totaal van 158 runs al aan de kant. Speler/coach Tim Zoehrer stak tegen VCC in uitstekende vorm. Battend scoorde hij 82 n Ook met de bal timmerde hij aan de weg: 5 voor 61 in 15 overs. VLAARDINGEN Door het verplaatsen van de finish van de Broekpolder naar het cen trum van Vlaardingen hopen de organisatoren van de tri athlon voldoende sponsors te behouden om het evenement voor de toekomst zeker te stel- Jako Kwant van de Vlaar dingse triathlon, welke aan staande zondag op het pro gramma staat, zegt het heel duidelijk: „Vorig jaar was de publieke belangstelling nihil voor dit toch grote regionale evenement. De sponsors die nodig zijn om het evenement financieel te dragen, dreigden af te haken als we de triathlon niet beter onder de aandacht van de mensen zouden bren gen. Het idee om de finish in het centrum te brengen, zorg de voor de oplossing". Na eerst nog enkele organisa torische hobbels te hebben ge nomen, ging ook de politie ak koord met de nieuwe opzet. „De winkeliersvereniging stond ook positief tegenover ons idee en aanstaande zon dag is dan ook een groot aan tal winkels in het centrum open om onze triathlon te on dersteunen", aldus Jako Kwant. Behalve deze verandering on derging ook de triathlon zelf een wijziging. „We hebben de afstanden van het zwemmen, fietsen en lopen zo aangepast dat we nu kunnen spreken van een halve triathlon en daar voor bestaat in Nederland erg vegl belangstelling", aldus de organisator. „Er zijn maar zes halve triathlpns in ons land en wiï je je plaatsen voor de hele triathlon in Almere dan moet je zeker één halve triathlon hebben afgewerkt". Spannende strijd vol en kan er een spannende strijd ontstaan om de ere plaatsen. De halve triathlon bestaat uit 1.900 meter zwem men in de Vlaardingse Vaart, 90 kilometer fietsen en 21 ki lometer hardlopen met de fi nish op het Liesveld. De start is om 11.00 uur bij water sportvereniging De Bommeer en de eerste deelnemers wor den rond 15.00 uur in het cen trum van Vlaardingen ver wacht. Op de deelnemerslijst staan bekende tri-atleten John van Engelen, al eerder winnaar in Vlaardingen, Mi chel Rutten, Kees Zonruiter, de winnaar van vorig jaar en Jan-Jaap van Jolingen. Naast deze wedstrijd-triath- Ion is er ook een recreatieve race met de afstanden: 1.000 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 kilometer hard lopen. Het startschot van deze triathlon zal vallen om 13.15 uur, ook bij watersportvereni ging De Bommeer. VLAARDINGEN/SCHIE- DAMToerclub Rijnmond organiseert op zondag 23 juni de Drechtstedentocht, een fiets-toertocht over een af stand van 125 kilometer. De route is uitgezet langs een groot aantal 'Drecht-steden' en zal worden begeleid door een aantal ervaren fietsers. De gemiddelde snelheid zal lig gen rond de 25 kilometer. De fietstocht staat open voor iedereen, maar een trim- of racefiets is verplicht. De start is zondag om 09.00 uur op de wielerbaan in Schiedam, park Harga. Vanaf 08.00 uur kan er ingeschreven worden. Het in schrijfgeld bedraagt f 5,50. SCHIEDAM De dames van Wilton Feijenoord/Schiedam leken af te stevenen op de fi nale van de eerste periode in de hoofdklasse softbal. De Schiedamsen moesten daar voor tweemaal winnen van de leider van de andere hoofd klasse-groep Terrasvogels. In Santpoort stond zondag de double op de agenda. Zater dag had Pluvius roet in het eten gegooid en was de wed strijd verplaatst. Het werd in de eerste partij 1-0 voor Schiedam en in de tweede partij leidde de ploeg nog met 0-2 in de vierde inning. Toen ging het mis. Maar liefst vier fouten stelde Terrasvogels in staat langszij te komen. „Hoofdklasse-onwaardig", sprak Sandra Bol na afloop. De voorsprong die de thuis ploeg nam bleek onoverbrug baar. De remise die zondag werd genoteerd maakt een derde en beslissend duel noodzakelijk. Vanavond zullen de twee kamphanen om 19.00 uur op het vertrouwde Harga het te gen elkaar opnemen. „Een Commercieel verlies, die twee de partij", sprak Schiedam- praeses Wiebe Pannekoek 's avonds. „Een beslissing dient geforceerd te worden, al moe ten ze toch de duisternis spe len". Europa Cup Bij winst wacht HCAW als te genstander. De regerend landskampioen versloeg zon dag Twins tweemaal: 10-9 en 2-1. De eerste periodekam pioen moet aan het einde van het seizoen in eens erie van vijf gaan strijden met de an dere periodekampioen die la ter in het seizoen bepaald wordt. Voorzitter Pannekoek denkt zelfs al aan Europa Cup softbal in Schiedam. „Met dit team moet dat welhaast mo gelijk zijn". Met name inter national Mireille Hammink en de Amerikaanse Andrea Nel son komen die seizoen goed uit de verf. De eerste wedstrijd van zon dag werd beslist in de verlen ging Jolanda Droog sloeg haar maatje Sanne 't Hart binnen waama Andrea Nelson de ploeg uit Santpoort in de ge lijkmakende beurt in haar eentje elimineerde. Zij gooide driemaal drieslag van haar in totaal acht nullen. De tweede wedstrijd leek ook kat-in-het-bakkie. In de der de slagbeurt nam Schiedam een 0-2 voorsprong maar twee innings later blunderde Ostia- no's team. Een kwartet fouten (waar normaal één a twee per wedstrijd gebruikelijk is) bracht de stand op 4-2. Debby de Gids probeerde het daarna nog met verrassend rake klappen maar zij zag haar puike driehonkslag niet beloond. Op schlemielige wij ze sneuvelde zij op de thuis plaat. Vanavond dus een nieu we kans om de finale te berei ken. VLAARDINGEN Fortuna- atleet Jasper van Meeuwen blijft nieuwe clubrecords ves tigen. De talentvolle jeugdige Vlaardinger verbeterde vorige week het clubrecord op het discuswerpen en bracht het op een afstand van 29,46 meter. Het bleef niet bij deze presta tie. Op meerkamp-wedstrij den behaalde Jasper van Meeuwen ook een eerste plaats met de volgende resul taten; verspringen 5,14 meter, kogelstoten 10,59 meter en 1000 meter 3 min. 26,0 sec. De overige uitslagen van de Fortuna- atleten: Jifke Heijster 1000 meter 3 min. 23,8 sec. Chantal Kranenburg hoogspringen 0,85 meter, balwerpen 15.90 meter en 1000 meter 4 min. 24,5 sec. Wendy Stam verspringen 3,86 me ter (nieuwe clubrecord) en 1000 meter 3 min. 39,0 sec. Sierk van Meeuwen verspringen 3,74 meteren 1000 meter 3 min. 53,0 sec. Erik Lalleman 100 meter 13,2 sec. verspringen 5,40 meter, hoog springen 1,60 meter en 100 meter hor den 16,9 sec. Wouter Griffioen 100 me ter 14,0 sec. verspringen 4,70 meter, hoogspringen 1,55 meter, speerwerpen 29,12 meter en 100 m?ter horden 18,7 sec. Patricia Wapenaar 80 meter hor den 13,3 sec. en hoogspringen 1,45 me ter. Petra Groenenboom 60 meter 12,1 sec. 600 meter 1 min. 53,1 sec. ver springen 4,17 meter en kogelstoten SCHIEDAMHet zaalvoet balteam van Stripes Mode heeft tijdens de landelijke NCS-finale in Helmond geen potten kunnen breken. De Schiedammers, in eigen huis het afgelopen seizoen toch on genaakbaar, moest in de City Sporthal genoegen nemen met een veertiende positie in de eindrangschikking. Er deden in totaal zestien clubteams mee. Winnaar werd evenals vorig jaar het thuisspelende Helmond. Het komende seizoen zal de landelijke apotheose plaats vinden in sporthal Margriet in Schiedam. SCHIEDAM Voordat de honkballers bij Wilton Fije- noord/Schiedam goed en wel beseften dat ze in het veld stonden, gaf het scorebord al 0-6 aan. De bezoekende Rid derkerk Rowdies lieten geen twijfel bestaan over de kwali teitsverschillen tussen de nummer één van de ranglijst en de nummer vier. Het werd uiteindelijk 2-8. Voor de Schiedammers bete kende het de vierde nederlaag dit seizoen. Op zich een ver diende zege, vond ook Wiebe Pannekoek. De voorzitter, vo rige week bij de softbalsters nog als stand-in voor de zieke Gilbert Ostiano, verving de in Zweden verblijvende hoofd coach Johan Korpel. De Schiedammer was daar met zijn andere club, hoofdklasser Neptunus, om de Europa Cup II te verdedigen. Neptunus verloor echter van Milaan en Korpel keerde zondagavond alweer terug. De wedstrijd begon desas treus. Door tactisch falen kwamen de Rowdies al in de eerste inning op 0-6. Pitcher Fred Reimer werd er radeloos van. Toch bleef hij tot de vijf de inning op de heuvel. Arthur Morree nam het daarna over. Na de overbrugbare averij die Schiedam opliep volgde een vocaal rondje 'tactische bij scholing', aldus Pannekoek. Er werd zo'n twaalf maal een hit-and-run geprobeerd maar veel meer dan 'sprokkelwerk' zat er niet in. In de derde inning werd het nog 0-7 waarna Schiedam voor het eerst iets terug kon doen. In de laatste twee in nings scoorde Ridderkerk neg tweemaal. „Al met al een te rechte uitslag, gewoon een heel goed team", meende Pan nekoek. Verlies voor honkballers.

De Havenloods | 1991 | | pagina 3