Üj DE HAVENLOODS 'Bestaande organisaties moeten wijk- en buurtbeheer invullen' Schiedams Nieuwsblad «TRIO GRASKAA5 Operatie Tankslag' geslaagd Hartewens in vervulling Elvis-citaten in Podium ga -pr°&ri Wandelconcert Klussenploeg aan de slag in Schiedam-Zuid Verkade Jacques Rock'n roll highschool Aanleg kunstgrasveld Thurlede van start Groen licht voor school in Spaland HHISTOI Circus op bieb-tournee Majorettes ZOMERACTIE VOOR PARTICULIEREN De eerste regel kado! Plus GRATIS herplaatsing!!! EDITIE P, DONDERDAG 20 JUNI 1991, 40e JAARGANG Nr. 25 Wegener huis-aan-hucsbladen R: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. De Havenloods Het Zuiden Holland Silhouet De Merwepost Het Nieuws- en Advertentieblad ZIE DE PAGINA'S MET RUBRIEKS- 010-4.699.444 ADVERTENTIES I Grote inzet in renasiel A Aantal excursies bij AVK vermin dert door nieuwbouw A Wheeler Huub Ne lisse traint voor Olympische Spelen VLAARDINGEN/SCHIE DAM/MAASSLUIS— Hoe wel het klimaat momenteel anders doet vermoeden, staat de zomervakantie voor de deur. Het basisonderwijs in deze regio sluit op 19 juli de deuren om pas zes weken later weer open te gaan. Voor kinderen breekt een onbezorgde tijd aan: geen schoolbel, huiswerk, verve lende vakken. Velen brengen bovendien een deel van de zomer door op een vakantie adres. Voor de kinderen die thuis blijven heeft De Havenloods een verrassing in petto. Wie droomt ervan brandweer man te worden, een kijkje te nemen bij een poppendokter, eens mee te varen met de rivierpolitie, idolen als Bas- sie en Adriaan te ontmoeten of keeperstraining te krijgen van international Joop Hie- le? deze jeugdigde Schiedammer in vervulling: Joop Hiele legt hem de fijne Deze en andere hartewensen heeft de redactie van deze krant voorgaande jaren in vervulling doen gaan. Ook ditmaal kunnen kinderen van pakweg zes tot twaalf jaar een briefkaart met daar op hun hartewens opsturen. Niet alle wensen kunnen worden gehonoreerd: een be zoek aan het ziekenhuis kan misschien wel, maar een ge sprek met Madonna niet. Wie gedurende de zomer thuisblijft kan zich opgeven voor 'Hartewens in vervul ling'. Zet op een briefkaart naam, adres, telefoonnum mer en natuurlijk de harte wens en stuur deze op naar De Havenloods, postbus 220, 3130 AE Vlaardingen. De re dactie neemt dan contact op met de betrokkenen. De eer ste aflevering van 'Harte wens in vervulling' wordt Vorig jaar ging de hartewens van eind juli gepubliceerd. kneepjes u~4 SCHIEDAM Een sessie, rock'n roll en jazz. Dat heeft café Podium dit weekeinde te bieden. Donderdag om 22.00 uur een jamsessie. Tuxedo Buck treedt zaterdagavond om 22.30 uur op. Vuige rock'n roll van een band die elke zaal weet om te toveren tot een vettige ruimte. Citaten van Roy Orbison en Elvis worden vermengd met moderne rock, waarmee Tuxedo Buck zich voegt bij een groep als the Beatfarmers. Bas, drums, twee oude dikke gitaren en een groot aantal mondharmonica's zorgen voor de sfeer van stoffige wegen en ruwe steden. Tot slot, op zondagavond om 22.00 uur No Feel no Funtet. Een quintet dat zich heeft toe gelegd op jazz en ballads. Voor alle optredens geldt: toe gang gratis. v het keepersvak uit RIJWIELCLUB Rijwielclub Midden-Delfland krijgt 8000,- van de gemeente Schie dam. De subsidie wordt ver strekt voor de aanleg van een was- en kleedruimte in de nieuwe accommodatie tussen Vlaardingen en Maassluis. Midden-Delfland ontstond uit een fusie van de wielerclubs De Coureur en Harga. ■ar* <rfta RECREATIEVE TRIATHLON DÉ UITDAGING VAN HET ZOMERSEIZOEN! Voor de 9e keer alweer organiseert het bureau sportieve recreatie, i.s.m. Emous-Sport, dit leuke evenement. De winnende tijd is van onderge schikt belang, het is belangrijker dat u alle 3 de onderdelen succesvol af indien u aan dit ivaamerKoop: kaarten vanaf 11 juni t koop dij: v.V.V. Vlaar dingen - Emous- 44.55.593 of 583 of 573 (doorkiesnummers) VLAARDINGEN In de Grote Kerk vindt op zaterdag 22 juni een 'wandelconcert' plaats van 15.00 tot 17.00 uur. Medewerkenden zijn Aart Bergwerff, orgel, Marieke Veldhuijzen, fluit en het Ge mengd koor 'Anamato' onder leiding van Aart Bergwerff. De uit te voeren werken zijn onder meer van Mendelssohn, Bach, Debussy Badings. De organisatie is in handen van de Werkgroep Wandel concerten Grote Kerk Vlaar dingen in samenwerking met de Culturele Raad Vlaardin gen. AUTOVERHUUR R'dam-West Tel. 4774099 SCHIEDAM In de dis cussienota 'Wijk- en Buurtbeheer in Schiedam' stelt het college van burge meester en wethouders, in het bijzonder de portefe uillehouder voor wonen, wijk- en buurtbeheer en voorlichting, dat grote waarde moet worden ge hecht aan de rol die bewo nersorganisaties spelen of zouden kunnen spelen in het beheer van de wijk. „Naarmate in een wijk de stadsvernieuwing rond is, kan en moet zij naadloos overgaan in adequaat ge structureerd beheer", zo is in de nota te lezen. Schie dam-Zuid wordt naar vo ren geschoven als wijk waar het één en ander ge ëxperimenteerd gaat wor den. De Gorzen zal een voorbeeld moeten vormen voor andere Schiedamse wijken. In een aparte dis cussienota getiteld 'Wijk en Buurtbeheer Schiedam- Zuid' worden de mogelijk heden reeds afgetast. In een oriënterend gesprek tussen de gemeente en Bewo nersvereniging Schiedam- Zuid kwam al snel de rol die de vele bestaande wijk-orga- nisaties zouden kunnen spelen ter sprake. De gesprekspart ners waren het er over eens dat dit idee bij wijze van ex periment het uitwerken waard is. Allen zagen in dat het resultaat valt of staat met een goede communicatie, zo wel tussen de diverse organi saties als naar het ambtena ren-apparaat toe. De nota noemt het onderdeel commu nicatie zelf de 'Achilleshiel' van het project. De bestaande organisaties die in principe bijdragen zouden kunnen leveren aan wijk- en buurtbeheer in Zuid vallen in zes groepen uiteen. Allereerst de werkgroepen, commissies en overlegplatforms onder verantwoordelijkheid van de Bewonersvereniging Schie dam-Zuid, de projectorgani satie stadsvernieuwing met de daaronder vallende werkgroe pen en planteams, de sociale verhuurders en dan met name Woningbouwvereniging Schiedam en de gemeentelijke dienst Woningbeheer, de grote particuliere verhuurders, winkelorganisaties en wel- zijnsinstellingen. Het grote aantal werkgroepen dat zich bezig houdt met de zaken van de buurt of een straat of met aspecten van het maatschap pelijk leven in de wijk is uniek voor Schiedam. De nota stelt verder dat een duidelijke afbakening van ta ken gewenst is. Gaat het om een project dat straat- of buurtgebonden is, dan zal de bestaande buurtwerkgroep de beheerstructuur invullen. Gaat het om een initiatief met raakvlakken met de rest van de wijk dan zal een coördine rend projectteam moeten op treden. Dit alles op tijdelijke basis om naar een permanente structuur toe te werken. De wijk Zuid heeft door de stadsvernieuwing in de afge lopen tien jaar een ingrijpen de verandering ondergaan. Volgens de beleidsnota is de tijd nu aangebroken waarop er een accentverschuiving plaats moet vinden. „Van tra ditionele stadsvernieuwing naar beheer, nieuwe vormen De koeien zijn van stal en hebben na de koude winter het hooi geruild voor heerlijk jong lente gras. De melk die daar uit voortkomt is de basis van de eerste graskaas op onze planken. Kom 'm snel keuren want het is een I P R I MEUR! Tot en met 22 juni krijgt u bij aankoop van een pond graskaas een kuipje boeren-grasboter VV»J ■GRAT|Si| KAASENWIJN HOOGSTRAAT 149/151 S DE LOPER 65 Ook het Dwarsstraatplein moet worden aangepakt. van beheer en strategisch be heer moeten ontwikkeld wor den". Projecten De nieuwe aanpak van de stadsvernieuwing en het daar op aansluitende beheer zal worden uitgetest in een aantal op korte termijn uit te voeren concrete projecten. Zo zal het Dwarsstraatplein (al lang een bron van overlast voor omwonenden) worden aangepakt. De plannen voor zien onder meer in preventie van vandalisme, het tegen gaan van zwerfvuil en andere overlast en een actiever poli tietoezicht. Om sommige plekken is be hoefte aan een buurtconciërge (zoals reeds actief op de Goe man Borgesiuslaan). Vooral bij openbare speelvoorzienin- gen, pleinen en plantsoenen. Gedacht wordt aan krachten uit de banenpools. Bij de nieuwbouw aan de Ridder- kerksestraat zullen binnen terreinen ontstaan die be heerd dienen te worden. Ook in de Lekstraat en de Abben- broeksestraat kunnen derge lijke initiatieven worden ont plooid. In de nota wordt verder de invoering van een 'klussen ploeg' genoemd. Die zou klei ne, met name preventieve re paraties moeten gaan uitvoe- Overleg tussen de betrokken partijen moet uiteindelijk lei den tot de vorming van een soepel draaiende beheers vorm. „Hierdoor wordt de kwaliteit van de woon- en lee fomgeving gewaarborgd", zo is te lezen. WATERWEG-NOORD Vanaf komend studiejaar kun nen jonge amateurmusici uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zich op niveau be zighouden met popmuziek. De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg begint dan name lijk met de Popschool Schie dam. Arthur de Bussy, adjunct-di recteur van de muziekschool, is enthousiast over de inten sieve opleiding. „Er wordt ge start met een eenjarige cursus, waarin de deelnemers een bre de, grondige training krijgen in alle vaardigheden die van een alround popmusicus ver wacht mogen worden. Een vervolgopleiding wordt reeds voorbereid en zal aansluitend SCHIEDAM Eind mei gaf de Schiedamse gemeenteraad het groene licht voor een kunstgrasveld in sportpark Thurlede, nu is de Firma Nootenboom al begonnen met de aanleg van de mat. „Vrij uniek dat we in zo'n kort tijdsbestek al aan de slag kon den", meent Jan van Vlugt. De directeur van de Dienst Sport en Recreatie is verheugd dat eindelijk een einde komt aan de slepende kwestie die de aanleg van het trainingsveld was geworden. Momenteel wordt met behulp van laserstralen de onder bouw van het veld in orde ge bracht. „Als de fundering er ligt kan begonnen worden met het neerleggen van het kunst gras en het instrooien van zand", legt Van Vugt uit. „Als het weer enigszins meewerkt zal het project eind juli vol tooid zijn". In de kantine van Excelsior'20 werd gisteren de huurover eenkomst door de vier toe- Vier voetbalclubs gaan gebruikmaken de accommodatie. komstige gebruikers onderte- installatie van vier nieuwe kend. Voetbalverenigingen lichtmasten, kost zo'n zes ton SFC, PPSC, Martinit en Ex- waarvan de helft direct door celsi'or'20 worden zo gedeelte- de gemeente wordt bekostigd, lijk van hun ruimtegebrek De overige pecunia wordt verlost. middels gemeentegarantie Het hele project, inclusief de verstrekt. SCHIEDAM De Dienst Educatie heeft tot haar eigen verbazing van het Rijk toe stemming gekregen om in de wijk Spaland een nieuwe ba sisschool te bouwen. De nieuwbouw moet de uit zijn voegen gegroeide school De Woudhoek gaan vervangen. De nieuwe school zal worden gebouwd ten noorden van de tramlus in Schiedam-Noord. „In de knik van de verbindingsweg Scheepvaart weg-Zwaluwlaan ligt een stuk terrein zonder bestemmings plan", meldt de heer Tigges van de Dienst Educatie. „Het ligt zeer voor de hand om daar de nieuwe school te bouwen". Nog voor de zomervakantie zal de gemeenteraad worden gevraagd om een voorberei dingskrediet beschikbaar te stellen. Indien alles volgens plan verloopt kan de nieuwe school eind 1992, begin 1993 in gebruik worden genomen. Over de toekomst van het ge bouw waar thans De Woud- hoek in gevestigd is bestaat onzekerheid. „Die wordt in ieder geval uit het opderwijs- bestand geschrapt", weet Tig ges. Of de slopershamer er aan te pas zal komen moet de lo kale politiek beslissen. beginnen als het eerste jaar succesvol blijkt." Hoewel de cursisten bedui dend meer les krijgen dan ge woonlijk op een muziekschool het geval is, zijn de kosten niet hoger dan de geldende lesgel- Pioniers „Gemiddeld wordt anderhalf uur per week les gegeven door gekwalificeerde docenten", zegt De Bussy. „Leerlingen tot 18 jaar betalen 45 gulden per maand. Iedereen die ouder dan 18 jaar is, kan voor 60 gulden per maand de oplei ding volgen. Uiteraard gelden hierbij de algemene kortings- regels van de muziekschool." Met de oprichting van de Pop- school Schiedam schaart de Streekmuziekschool zich on der de landelijke pioniers op dit gebied. SCHIEDAM— Wethouder Bart de Leede deelde giste ren dertien certificaten uit aan bewoners van de Kap- peyne van Coppellolaan. Allen hadden meegedaan aan de aktie 'Tankslag' van de gemeente, waarbij oude brandstoftanks onschade lijk werden gemaakt. De Leede sloot de actie met de uitreiking officieel af. In totaal konden in het afgelo pen jaar 242 oude brandstof tanks volgens een vaste proce dure worden ontmanteld. De sludge, een mengsel van olie en water, werd afgezogen waarna de binnenkant van de tank werd gereinigd. Vervol gens werd het geheel met zand volgestort. Ruim 175 duizend liter sludge en 60 duizend liter huisbrandolie is uit de tanks verwijderd. De bewoners van de Kappey- ne van de Coppellolaan waren de eersten die het certificaat kregen uitgereikt. „Omdat deze lokatie nogal wat proble men met zich meebracht", meldt voorlichter Langstraat van de Dienst Gemeentewer ken die de operatie coördi neerde. „De ondergrond bleek daar vrij drassig en waar de tanks normaal op een diepte van een halve meter lagen, was dat hier al gauw twee drie meter", legt hij uit. De overlast die de opruimactie voor de bewoners met zich meebracht werd woensdag verzacht. Sanering De huis-aan-huis folder die gemeentewerken eind 1989 verspreidde sorteerde het ge wenste effect. In totaal deden 288 Schiedammers aan de ac tie mee. Bij inspectie bleek dat twaalf tanks reeds tot bodem vervuiling hadden geleid. Sa nering van de grond zal in overleg met de bewoners wor den uitgevoerd. Zes tanks ble ken niet voldoende bereikbaar om de gewenste procedure te volgen en bij 28 aanmeldingen is niet tot actie overgegaan omdat er geen tank meer bleek te liggen of de aanwezi ge tank al eerder onschadelijk was gemaakt. Voor de gehele operatie was een gemeentekrediet van drie ton uitgetrokken. Per tank be tekende dit zo'n duizend gul den, waarvan de eigenaar voor slechts 150 gulden hoef de bij te dragen. Alle deelne mers zullen een officieel certi ficaat ontvangen waaruit blijkt dat de sanering volgens de richtlijnen van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten is uitgevoerd. OPGERUIMD GEPRIJSD Molière met snelrijgsluiting in zwart en grijs. Maten 40 - 46. "zaterdag nu 51 filialen in het hele land o.a. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN 20 (boven Zeeman Textielsuper) op het ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidj Hoogstraat 219 tel. 010-4353730 koof I. 010-4123636 iin tel. 010-4804162 rond op vrijdag tot 21.00 SCHIEDAM In de jeugdbi bliotheek aan de Korte Haven is tot eind juni een tentoon stelling te zien over het circus. Kinderen en volwassenen kunnen er wegdromen in de leukste circusboeken en kij ken naar een echt circus ge maakt door leerlingen van ba sisschool De Klinker. In de maand juli is de tentoon stelling te zien in filiaal Nieuwland, in augustus in fi liaal Noord en in september in filiaal Zuid. SCHIEDAM De beide ma jorettepelotons van muziek vereniging Juliana hebben op het concours van DKV in Nieuwekerk aan de IJssel op zaterdag 15 juni veel succes geboekt. Door de jury werden zij als 'zeer goed' gewaar deerd. Het C-team (de jongste meis jes) behaalden met een pun tentotaal van 80.10 een eerste prijs. Het B-team leverde een wervelende show af en dwong met 81.33 punten eveneens de eerste plaats af (plus promo tie).

De Havenloods | 1991 | | pagina 1