Schiedamse publiek verliezer bij fusie SVY/Dordrecht'90 GRANDIOZE OPENING John Engele met overmacht winnaarvanVlaardingseTriathlon 4 JULI Dick Advocaat:'Goede herinneringen aanHarga Horloge als jubileumgeschenk Arwin Moerman kanshebber Wheelerzege voor Seeve 'Wijze mannen'moeten problemen oplossen Hermes schlemielig ten onder Schiedammers reageren emotioneel op SVV DINSDAG 25 JUNI 1991 26-491 gaan overigens geruchten dat de Stadionclub de fusie af blies omdat er een FIOD-on- derzoek naar de financiële handel en wandel van Van Dijk gaan zou zijn. Binnen één etmaal kwamen de twee zakenlieden („We zijn uit hetzelfde hout gesneden") tot een akkoord en ook het sectiebestuur van de KNVB gaf haar groene licht. De Stichting Betaald Voetbal Or ganisatie SVV houdt op te be staan evenals de Stichting Dordrecht '90". De nieuwe stichting die op 1 juli het licht zal zien heet SW Dordrecht '90", meldde het tweetal zwaargewichten trots. Kees den Braven verklaarde dat wanneer SW toch onver hoopt zou zijn gedegradeerd, de fusieclub gewoon in de eer ste divisie zou zijn gaan spe len. John van Dijk gaf te ken nen dat wanneer er geen fu siepartner gevonden zou wor den, SW gewoon in een gere- Gerrit Suttorp SCHIEDAM— SW-sup- porter in hart en nieren Ger- rit Suttorp, heeft de grootste klap al verwerkt. Het feit dat SW min of meer blijft be staan doet hem goed. De man die met zijn bingo's vele tonnen in de kas van de club bracht, ziet in de gemeente de grote boosdoener. „De ge meente heeft de club als een baksteen laten vallen", luid de zijn commentaar ten overstaan van wethouder Sportzaken, Bart de Leede, voor de microfoon van Radio Rijnmond. De Leede probeerde aan te noveerd Harga zou hebben gespeeld. Zout in de wonden van de Schiedammers die toch nog hoopten op behoud van de club voor hun stad. Voor de amateursectie van SW had Van Dijk een aange namere mededeling. De vor dering die hij heeft op de Har- ga-club, zo'n 450 duizend gul den, zal vrijwel zeker worden kwijtgscholden. „Zij kunnen het komende seizoen met een schone lei van start gaan, ik blijf ook sponsor". Dick Advocaat zal de nieuwe coach worden. „Ik bewaar mooie herinneringen aan Har- ga, maar als mijn verantwoor delijkheden en taken hetzelf de blijven heb ik weinig moei te met de overgang naar Dor drecht". Hans Verel, eerste man bij Dordrecht'90 wordt manager. Althans dat was Den Bravens invulling. „Ik heb Hans van uur tot uur op de hoogte gehouden" meldde blijft trouw geven dat het zwartepieten met Schiedam als lijdend voorwerp zijns inziens een wat te eenzijdige afspiege ling van zaken was. Toch vond ook hij het jammer dat SW vertrekt uit de jenever- stad. Enigszins beschroomd moest hij toegeven dit sei zoen slechts één wedstrijd te hebben gezien van SW. „Ik ben meer een volleybal man..." Suttorp kondigde echter aan het komende seizoen weer een pendelbusdienst te orga niseren tussen het Broers- veld en Dordrecht. Ook tijdens de laatste wedstrijd van SW als onafhankelijke stichting waren de hartekreten niet van de lucht. hij. Verel, op vakantie in Spanje, bleek dat afgelopen zondag niet. „Een donderslag bij heldere hemel" was zijn reactie vanaf Gran Canaria. Omdat SW eredivisie-erva ring heeft zal de groep groten deels in tact blijven en zullen vele Dordtenaren het veld moeten ruimen. Overwerk voor de WCS dus. Ook Dick Advocaat ging uit van een grotendeels gelijke selectie. Door de fusie staan nu 41 spe lers op de loonlijst waarvan er zeker velen vrijwillig of ge dwongen zullen vertrekken. Ook SVV'ers. Marcel van der Net is de eerste. Enigszins los van de fusie gaat hij voor twee jaar naar FC Utrecht. De transfersom van vijf ton betekent een winst van vier ton voor Van Dijk. Zijn koopmanschap heeft nie mand hem kunnen oatnemen. Toch noemde hij zijn goed keuring om Wim Jansen naar Feyenoord te laten gaan „de slechtste beslissing in drie jaar SW". Inrukken In misschien impulsieve buien verklaarde enkele spelers ab soluut niet van plan te zijn naar de Krommedijk te gaan. Peter Barendse heeft de buik vol, evenals Jan Mulder, Jerry Cooke en Virgil Breedveld. Voor allen staan eredivisie clubs te wachten. Eddy Rid derhof ging al naar ASWH en Joop Hiele schijnt rond te zijn met het Turkse Besiktas. Jerry Simons, Maarten Admodikoro en Cooke zijn echter de enigen van wie het contract niet doorloopt. De overigen zullen dus moeten afwachten wat de technische leiding van plan is alvorens zij mogen inrukken. Piet Keur is eigendom van Feyenoord. John van Dijk wordt bij de nieuwe vereniging vice-voor- zitter, Kees den Braven gaat de scepter zwaaien, Frans Eij- kenbroek is en blijft secreta ris, Nol Luiten wordt tweede secretaris, Geurt Jansen wordt eerste penningmeester en Van Dijks financiële man blijft Ton Krijnen. De club kleuren zijn nog niet officieel bekend maar zullen waar schijnlijk groen en wit wor den. Shirtsponsor wordt Den Braven, directeur van een be drijf in onder andere isolatie- en afdichtingskit. Er wordt gespeeld op de za terdagavond op een spiksplin ternieuwe grasmat die deze zomer wordt aangelegd. Ge vreesd moet echter worden dat waar de Willemsbrug voor de meeste Schiedammers al een te groot obstakel naar de Kuip was, de Brienenoord- brug dat zeker zal zijn voor de wedstrijden van SW Dor drecht 90. Een stukje Schie- damse voetbalhistorie is ver vlogen. SCHIEDAM De kogel is door de kerk: SW fuseert met eerstedivisieclub Dor drecht '90. Voorzitter John van Dijk maakte dat zater dag na afloop van de wed strijd SW- NAC aan zijn spelers en de samenge stroomde pers bekend. „SW gaat door maar vormt met Dordrecht '90 een nieuwe stichting met de naam SW Dordrecht '90", aldus Van Dijk. De Schiedamse voetbalclub mag dan pro forma blijven bestaan. Van Dijk laat het Harga-complex definitief achter zich. De nieuwe fu sieclub zal aan de Krom medijk in Dordrecht gaan spelen en in de praktijk met Schiedam weinig tot niets meer te maken heb ben. Het betaalde voetbal is vertrokken uit Schie- dam. Door Ronald van Oudheus- den „In Schiedam bestaat geen voldoende draagvlak voor be taald voetbal" was de voor naamste conclusie van de man die een jaar geleden besliste dat de Schiedamse Voetbal vereniging in Rotterdam Zuid zou gaan spelen. „We spelen het komende seizoen in Dor drecht, want de interesse van het Schiedamse publiek en bedrijfsleven was onvoldoen de" aldus Van Dijk. Hij ver geet daarbij wel dat SW op Harga met de steun van het Schiedamse publiek vorig jaar glorieus kampioen van de eer ste divisie werd. Feit is dat de onlangs opgerichte sponsor commissie er niet in is ge slaagd binnen de Schiedamse zakenwereld grote geldbron nen aan te boren. Ook de ge meente had in Van Dijks ogen bijgedragen tot een vertrek van SW. De stadionplannen langs de rijksweg in Bijdorp haalde het niet, evenals de grootschalige nieuwbouw- plannen op Harga die botsten met de bestaande bestem mingsplannen. Auto-admiraal Van Dijk en kitten koning Den Braven: vrienden vi John van Dijk, die toegaf de laatste periode noodgedwon gen verstoppertje te hebben gespeeld, zocht vorige week woensdag contact met Kees den Braven van Dordrecht'90. „Mochten de fusiebesprekin gen met Feyenoord misluk ken, dan ben jij mijn partner", luidde het relaas van Van Dijk. De onderhandelingen liepen vrijdagochtend inder daad spaak. Van de intentie verklaring die beide clubs be gin juni overeen kwamen, bleef in de ogen van Van Dijk weinig over. Feyenoord ta xeerde Van Dijks spelerskapi taal lager in dan de voorzitter zelf (vijf miljoen gulden) en de fusie werd afgeblazen. Er Sfeervol stadscentrum op zondagmiddag VLAARDINGEN —De verplaatsing van de finish bij de Vlaardingse triathlon van de Broekpolder naar het cen trum van de stad is een geweldig succes geworden. Niet in de laatste plaats voor het evenement zelf, enkele duizen den toeschouwers zagen op het Liesveld de aankomst van de tri-atleten, maar ook de middenstand kende een uitste kende dag 'Niet zelden is het op zaterdag zo druk' kon je vaak in de winkels horen. Ook sportief gezien werd deze achtste triathlon een succes. Na een spannende zwem, fiets- en looprace kwam John Engele als eerste aan de fi nish. Jammer was alleen dat de toeschouwers op het Lies veld verstoken bleven van in formatie over het verloop van deze spannende race in en rond de Broekpolder en van de binnenkomende tri-atle ten, door een haperende ge luidsinstallatie. Door Peter Spek De verwachting van de or ganisatie, dat het deelnemers veld voor een spannende race zou kunnen zorgen is volledig uitgekomen. Nadat om elf uur zondagmorgen de ruim 250 deelnemers waren begonnen aan het zwemmen, 1900 meter in de Vlaardingse Vaart en verrassend Vlaardinger Nor- bert Veringmeier met een voorsprong van ruim één mi nuut uit het water kwam, be gon de triathlon pas echt. Kanshebbers als Rob Mout- haan, John Engele en Kees Zonruiter volgden op enkele minuten. Het fietsparcours zorgde voor veel verrassingen. Norbert Veringmeier verloor zijn leiderspositie en Kees Zonruiter nam de leiding en leek regelrecht op een over winning af te gaan. Als eerste begon hij in de Broekpolder aan het loopparcours, maar een beenblessure nopte hem de strijd te staken. De strijd ging toen tussen Jan Jaap van Jonlingen, Hennie Freriks en John Engele, die in die volgorde aan het lopen be gonnen. Al snel had Engele van Jonlingen Freriks ingelo pen en met een geweldige overmacht won hij uiteinde lijk deze triathlon „Het lopen is mijn sterkste onderdeel op de triathlon, daarom kan ik op het zwemmen en fietsen wat op mijn tegenstanders verlie zen, alhoewel ik de kracht van Jan Jaap van Jolingen op het lopen niet goed kende, dat maakte me wel wat r aldus de uiteindelijk aan de finish. John Engele liet echter niets aan het toeval over. „Door een verhuizing heb ik niet zoveel VLAARDINGEN— De ver rassing was groot bij de deel nemers aan de jubileumwed strijden van de KNAU, die woensdagavond op de atle tiekbaan van Fortuna aan de Marnixlaan werden gehou den. Ter gelegenheid van het 90- jarig bestaan van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie, werd op 29 plaatsen in Nederland voor C- en D-ju- nioren een wedstrijd gehou den met een speciale prijs als beloning. Alle deelnemers ontvingen van de jubilerende atletiek- bond een digitaal horloge met inscriptie. Ruim 150 deelne mers hadden ingeschreven voor deze wedstrijden. On danks het matige weer toch enkele opvallende prestaties van de Vlaardingse atleten. Jasper van Meeuwen toonde opnieuw zijn talent door op het discuswerpen als eerste te eindigen. Bij dit succes bleef het niet voor de Fortuna-at- leet. Op het verspringen vero verde hij een tweede plaats. Opvallend was ook de overwin ning van Joanne Kaptein, sinds kort lid-van de Rotterdamse atle- tiekclub AVR op het discuswer pen met een worp van 31.42 me ter. Michel Nagtzaam van Fortu na sprong bij het hoogspringen 1.40 meter wat een tweede plaats opleverde. Mischa Schutte kwam op dit onderdeel tot een hoogte van 1.35 meter. Eric Lalleman veroverde een tweede plaats op het verspringen met een sprong van 5.65 meter en Wouter Griffioen en Roland van de Wulp deden bij het hoogsprin gen niet veel voor elkaar onder. Zij kwamen tot resp. 1.60 en 1.55 meter. kunnen trainen de afgelopen maanden, maar toen ik een maal Jan Jaap van Jonlingen in de Broekpolder was gepas seerd wist ik het zeker. De overwinning kon mij niet meer ontgaan". Met een voor sprong van negen minuten kwam hij op het Liesveld aan en daar was Engele ook wel verrast over. „Ik wilde ge woon niets aan het toeval overlaten", liet hij weten. John Engele was ook zeer te- VLAARDINGEN Drie For- tuna-atleten komen aanstaan de weekeinde uit op de natio nale jeugdkampioenschappen die in Alphen aan de Rijn worden afgewerkt. Mariska Barends (800 meter), John de Visser (100 meter) en Arwin Moerman (400 meter) hebben de inschrijf-limiet gehaald. Kanshebber voor een medaille is ongetwijfeld Arwin Moer man. De talentvolle Fortuna- atleet schat zijn kansen op een medaille groot in. „Ik voel me uitstekend en als het weer een beetje mee zit moet ik een me daille mee naar Vlaardingen kunnen nemen". Twee weken geleden legde de Vlaardinger al een goede test af door op de Jeugd Olympische Dagen op de 400 meter een sterke tijd neer te zetten van 51,38 sec. „Ook daar waren de sterke lo pers uit Nederland aanwezig en toen ging het allemaal heel soepel", aldus Moerman. vreden over de sfeer in het centrum van Vlaardingen. „Zoveel mensen heb ik nog niet eerder bij een finish van een triathlon gezien. Een uit stekend idee van de organisa tie en een propaganda voor de triathlon-sport". Uitslagen: 1. John Engele 4 uur 25 min. 56 sec. 2. Hennie Freriks 4 uur 34 min. 53 sec. 3. Jan Jaap van Jonlingen 4 uur 36 min. 48 sec. 4. Michel Rutten 4 uur 43 min. 03 sec. 5. Rob Mouthaan 4 uur 46 min. 05 sec. Snelste vrouw was Sonja Jansen in 5 uur 09 min. en 10 sec. De recreatieve kwart-triathlon werd gewonnen door Remy Keizer in de snelle tijd van 2 uur 13 min. 03 sec. 2-Boris Burger 2 uur 15 min. 22 sec. 3. Rob van Zanten 2 uur 15 min. 30 sec. 4. Sennis v.d. Worp 2 uur 15 min. 50 sec. en 5. Dennis Lamers 2 uur 17 min. 28 Met overmacht won John En gele de achtste triatrhlon in Vlaardingen, die eindigde in een sfeervol en zeer druk Lies veld. SCHIEDAM Theo Seeve heeft tijdens de marathon van Leiden het wheelerklassement op zijn naam geschreven. De Schiedammer voltooide de ruim 42 kilometer in een tijd van 2.16'35". Tijdens de eerste editie van de Leidse marathon kwamen nog vijf Schiedammers over de fi nish. Jan van de Water liep de race in 3.13T4", Bob Dirks in 3.59'20" en John de Visser 4.25'37". Winnaar werd overi gens Huub Pragt in 2.20'25". Karei Leewangh won het ve teranen Il-klassement en Hans de Jong noteerde 3.05'41". VFC-bestuur afgetreden VLAARDINGEN— Een commissie van 'wijze man nen' moet proberen de be stuurscrisis die bij de voet balvereniging VFC is ont staan, op te lossen. Vorige week traden op pen ningmeester Wil Oskam na alle bestuursleden van de Vlaardingse vereniging af, nadat opnieuw de affaire 'Ad de Jong' een in de ogen van het VFC-bestuur een verras sende wending had gemaakt. Een kleine oppositie in de vereniging eiste dat de schorsing van Ad de Jong alsnog ongedaan gemaakt zou worden. Het VFC-be stuur voelde daar niets voor en vond dat op zo'n manier de vereniging niet meer be stuurd kon worden. Inmiddels is een commissie van 'wijze mannen' benoemd om de bestuurs-impasse op te lossen. In deze commissie .hebben zitting ere-voorzitter Jan Barendregt en de ere leden Joop van Rij, Henk Spronkers en Thijs van San ten. In de loop van deze week komt deze commissie bijeen om de problemen te inventa riseren en op een zo'n kort mogelijk termijn een leden vergadering uit te schrijven om te komen tot de vorming van een nieuw bestuur. AMSTELVEEN De cricke ters van Hermes hebben in Amstelveen tegen VRA op een unieke manier verloren. Waar de Schiedamse crickethoofd klasser slechts een run nodig had om de twee punten mee PRESTATIELOOP Atletiek vereniging Fortuna organiseert morgenavond, woensdag 26 juni weer prestatielopen over afstan den van 5, 10 en 15 kilometer. De start van alle afstanden is de atletiekbaan aan de Marnix laan om 19.15 uur. Vanaf 18.00 uur kan er in het clubhuis van Fortuna ingeschreven worden. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 zonder herinnering en f 4,- met herinnering. Voor meer infoi tie kan men terecht bij Ger Walsum, tel. 4744969. WF/Schiedam mist titel SCHIEDAM De softbal- speelsters van WF Wilton Feijenoord/Schiedam zijn zaterdag in Bussum niet in ge slaagd de eerste periodetitel te veroveren. Tegenstander Mr. Cocker HCAW won de dou ble-header met 1-0 en 5-1 en bemachtigde zodoende als eerste team een finaleplaats ir de Holland Series. De Schiedammers, met Mi reille Hammink tijdens de eerste wedstrijd op de heuvel en Andrea Nelson in de twee de wedstrijd, kwamen er niet aan te pas. HCAW, in dezelfde hoofdklasse-poule als WF/Schiedam uitkomend, bleek wederom een maatje te groot. Alle aandacht zal nu moeten worden gericht op de tweede periodetitel om alsnog toegang te krijgen tot de fina le om het landskampioen schap. naar huis te nemen, verloor het met eenhonderdste punt verschil. VRA kwam op een totaalscore van 245 runs en Hermes moest wegens de re gen op overgemiddelde 164 runs in 48 over bijeen zien te krijgen. Op het moment dat Hermes de stand van 163 had bereikt, staakten de umpires het duel wegens 'bad light'. Toen hét ook nog eens ging regenen kwam de wedstrijd tot een opvallend eind, want na langdurig rekenwerk bleek dat VRA met eenhonderdste punt verschil de zege in Am stelveen hield. Excelsior ging op eigen ter rein ten onder tegen de num mer drie van de hoofdklasse de Koninklijke U.D. Excelsior kwam niet verder dan 186 runs waarop de innings van U.D. geen problemen voor de gasten opleverde. Voor het verlies van slechts twee wic kets eindigden de Deventena- ren op 187 runs. De stand in de hoofdklasse. Excelsior 9-14, VOC 9-13, K.U.D. 9-12, VRA 9-12, HBS 8-8, Hermes 8-6, VCC 8-6, HCC 9-6, Kampong 9-6, Quick Haag 10-4. VLAARDINGEN Berich ten, clubbladen en weekbrie ven bestemd voor deze sport pagina kunnen voor het Schiedams Nieuwsblad wor den gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 4352911. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven worden aan onze sportmede- werker Peter Spek, telefoon nummer 4352615. U kunt ons ook per fax bereiken nr. 4600205. SCHIEDAM Plaatste de sportredactie van deze krant afgelopen week een oproep aan alle Schiedam mers om hun emoties over SW op papier te zetten, deze week kwamen de eer ste brieven binnen. De ko mende weken kunnen nog steeds commentaren wor den opgestuurd naar sport redactie Schiedams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH in Vlaardingen. Ook nu de plannen einde lijk bekend zijn. Vaak emotionele betogen, zo als dat van J. Kok: „Met SW zal ook weer een stuk Schiedam sterven. Nog even en Schiedam hoort bij Rotterdam. Als oude suppor ter vind ik het schandalig wat SW door Van Dijk wordt aangedaan. Uiteindelijk blijkt hij toch niet zo rijk te zijn. We hebben een burgemeester die met molentjes loopt. Cultureel is Schiedam al zo'n dooie stad. Op sportgebied is het nu afge lopen. Een club van 90 jaar wordt bij het vuilnis gezet. Bedankt Van Dijk, bedankt gemeente. Van dit college zal ik nooit meer iemand stem men". Ook J.L.A. van der Water heeft het niet zo op met de rol van de gemeente, hij schrijft. „Ik ben een geboren SW'er en kom al 48 jaar bij SW. Mijn vader heeft zelfs nog in het eerste elftal gespeeld, zelf heb ik daar ook gespeeld. Zolang het betaalde voetbal bestaat heb ik alle thuiswedstrijden gezien. Ik zou het treurig vin den als SW geen betaald voetbal meer zou spelen, maar bij de gemeente Schiedam is dat niet mogelijk, de gemeente ziet SW liever naar de blik sem gaan". De heer W. Hoogstraten richt zijn pijlen voornamelijk op John van Dijk: „Veel valt voorzitter Van Dijk te verwijten. Zijn excuus, dat de gemeente Schiedam niets deed is geen excuus, immers de gemeente heeft altijd SW laten vallen en was voorheen zelfs een van de aanvragers van het faillisement van de club, te zamen met de z.g. goe de doelclub van de Stichting De Grootfonds. Deze 'regen ten' zijn er uiteindelijk ver antwoordelijk voor dat SW verdwijnt. Ook zijn excuus dat er geen toeschouwers kwamen is alleen hem zelf aan te rekenen. Ik ben er van over tuigd dat indien de niet-risi- cowedstrijden op Harga wa ren gespeeld er gemiddeld 4000 mensen op Harga waren geweest. De hoogmoedigheid om als 'multinational' in de Kuip te gaan spelen is funest geweest... Van Dijk heeft SW 'versjoemelt'Dit was bepaald niet netjes heer Van Dijk. Het is een daad die een vierde- hands autohandelaar niet zou misstaan!" „Ik protesteer zeer krachtig", schrijft de heer Th.F.M. Brug geling uit het diepst van zijn hart: „Zou het niet sportiever zijn geweest als een hoofdsponsor zou hebben meegedeeld, tegen de rest van het bestuur, zoe ken jullie een andere hoofd sponsor, want ik wil er name lijk van af zonder de Schie damse club kapot te maken. Als Schiedammers en SW'er voel ik me dan ook verraden... grote sportieve rouw in Schie dam, voor mij is de voetballol er helemaal af en wel voor goed..." Volgende week meer hartek reten. OPENING IN DELFT Maak dan kennis met de nieuwste Grandorama Keukenstudio Nog even geduld. Schieweg 3, DELFT-ZUID

De Havenloods | 1991 | | pagina 3