Beroepen Olympiade Amsterdam richt schijnwerper op vakmensen b Het leerlingwezen en de Olympiade Nederlandse deelnemers Beroepen Olympiade Nederland favoriet in Beroepenwedstrijden Wedstrijden in meer dan 36 beroepen Openingstijden en inlichtingen AUTOMONTEUR (™/v) Wilton KWINT Wanneer u denkt dit soort situaties tactvol en beheerst aan te kunnen, wordt u misschien een heel goede DONDERDAG 27 JUNI 1991 26-367 Steeds meer jongens en meisjes kiezen voor een hebben geen reden zich zorgen te maken over hun beroepsopleiding. Via een gespecialiseerde oplei- toekomst. De slogan 'Kies voor 'n vak, dan kom je ding worden zij vakman of vakvrouw. Ze kiezen beter aan de bak' is geen loze kreet. Beroepsoplei- voor een beroep dat ze leuk vinden. Aardige bijkom- dingen zijn terecht in trek en het aantal leerlingen stigheid is dat het bedrijfsleven hen maar wat graag groeit dan ook gestaag, in dienst neemt. Jongeren met een beroepsopleiding Zeker zesendertig beroepen, en misschien nog wel meer doen mee aan de wedstrijden in de RAI. Voor het gemak zijn ze even op een rijtje gezet. Behalve de hierna genoemde beroepen zijn er ook manifes taties van beroepen. 'Manifes- stempelmaken, sterkstroom industrie, stukadoren, tech nisch tekenen, tegelzetten. Internationale demonstraties: CAD tekenen, koeltechniek, tegelzetten. Nationale beroepenwedstrij den: bakkers, bloemschikken, tatie' is een ander woord voor isoleer plaatwerken, tuinaan- demonstratie, die kennis leg. Nationale demonstraties: banktimmeren, besturings techniek, betonmodelmaken, betonstaalvlechten, betontim- meren, dakdekken, installa tietechniek, meubelstofferen, pottenbakken, procestechni cus, schilderen, steenhouwen, stukadoren, wegenbouw, wo ningstofferen. De internationale wedstrijd- beroepen zijn: autogeerilas- sen, automobielreparatie, banktimmeren, bedrijfsin- stallatie, booglassen, carros serie-plaatwerken, CNC- draaien, constructiebankwer- ken, consumenten-elektroni- ca, dameskappen, dames- kleermaken, frezen, gastheer, goudsmeden, grafische kunst, herenkappen, industriële elektronica, instrumentma ken, koeltechniek, koken, landbouwmachinemonteur, machinebankwerken, metaal- draaien, metselen, meubelma ken, modelmaken, natuur- steenbewerken, plaatwerken, sanitairmonteur, schilderen, Een duidelijke afspiegeling van de belangstelling voor het beroepsonderwijs en de vele mogelijkheden daarin vormen de Internationale Beroepen- wedstrijden (IBW). Deze wed strijden worden van 29 juni tot en met 2 juli 1991 voor de 31e keer gehouden. Deze 'Be roepen Olympiade' vindt plaats in de RAI te Amster dam. Deelnemers tot 22 jaar uit alle delen van de wereld laten tijdens wedstrijden zien hoe goed zij hun vak beheer sen. De Beroepen Olympiade in Amsterdam toont het puikje van de beroepsopleidingen. Ongetwijfeld zal menig deel nemer oude rotten in het vak qua behendigheid de loef af steken. Dat maakt de wed strijden ook zo leuk. Er wordt vakwerk geleverd waarvan iedereen werkelijk staat te kijken. Behalve voor de internationa le wedstrijden vormt de RAI ook het toneel voor allerlei be roepen-manifestaties, waar onder demonstraties in een groot aantal beroepen. Over bodig te zeggen dat een be zoek een 'must' is voor ieder een die op het punt staat een beroepskeuze te maken, maar ook voor degene die zich wil laten omscholen. Voor het geld hoeft niemand het te laten, want de toegang is gratis. De Internationale Beroepen- wedstrijden in Amsterdam trekken veel internationale belangstelling. Meer dan 500 jonge meisjes en jongens, af komstig uit 24 landen en alle maal in eigen land vakvrouw of vakman, zijn vastbesloten er een perfecte show van te maken. Uitgangspunt is dat verliezen niet erg is, maar dat een gouden plak in de wacht slepen natuurlijk fantastisch is. En daar hoopt vanzelfspre kend elke deelnemer stilletjes op. Traditiegetrouw gooit Neder land tijdens deze wedstrijden hoge ogen. Dat komt door de hoge kwaliteit van onze be- roepsopleidingen. Keer op keer wordt dat bevestigd door het oordeel van de internatio nale jury. En menig gouden plak vond al zijn weg naar een Nederlandse prijzenkast. Hoe goed de Nederlandse deelne mers straks tijdens de Olym piade zullen scoren, valt niet te voorspellen. Wel valt met zekerheid te zeggen dat zij het publiek zullen onthalen op een prima 'thuiswedstrijd', die alleen daarom al de steun van Nederlandse supporters verdient. De Internationale Beroepen- wedstrijden zijn bedoeld voor jonge vaklieden tot 22 jaar. Meisjes en jongens. Men zegt vaak dat je een vak pas leert in de praktijk. Dat klopt ook. In het leerlingwezen wordt het leren in de praktijk ge combineerd met het leren op school. Die school is meestal een streekschool voor be roepsbegeleidend onderwijs, waar de leerling één of twee dagen per week een theorie- De toegang tot de wedstrij- 09.00-16.00 uur. den en de demonstraties in Voor meer informatie over de Amsterdamse RAI is gra- Beroepen Olympiade kan tis op: men terecht bij: Stichting zaterdag 29 juni van 10.00- Internationale Beroepen- 17.00 uur; zondag 30 juni wedstrijden 1991 (IBW'91), van 09.00-17.00 uur; maan- Postbus 50035, 1305 AA Al- dag 1 juli van 09.00-17.00 mere-Haven, tel. 03420- uur; dinsdag 2 juli van 15700. opleiding krijgt. In het leerlingwezen krijgt de leerling fneestal een loon voor de dagen dat hij of zij werkt. Vaak betaalt de werkgever ook mee aan kleding, boeken of andere cursuskosten. Bo vendien krijgen de ouders in bepaalde gevallen toch nog kinderbijslag. De afdeling 'Kinderbijslag' van de Raad van de Arbeid (Sociale Verze keringsbank) beoordeelt dat. De Beroepen Olympiade biedt meer informatie. Vlak bij de ingang (Europahal) is er een informatiebalie waar vragen over beroepsopleidingen be antwoord kunnen worden. De consulenten van de regionale organen voor het leerlingwe zen kunnen ook helpen. Het gratis nummer 06-0135 en het Vakblad geven nadere in formatie over de opleidingen en adressen van de regionale organen. Het Nederlandse team dat bankwerken), F.C. Scheut- J.C. Post (Abcoude, draaien), deelneemt aan de Beroepen jens (Boxtel, stempelmaken), J.A. van Leeuwen (Buden- Olympiade bestaat uit: H.J. J.H. van den Berkmortel Schoot, frezen), G. de Gijt Nijkamp (Holten, machine- (Liessel, instrumentmaken), (Ede, constructie-bankwer- ken), J. Peelen (Pernis, auto geen lassen), C.J. Boone (Koudekerke, booglassen), G.A. Vervoort (Tegelen, mo delmaken), J. Overduin (Nieuwveen, tegelzetten), P. Boerenkamp (Someren-Hei de, autoschadeherstellen), M. Linders, (Etten Leur, plaatwerken), R.F. van Heij- ningen (Monster, sanitair monteur), R. Visser (Ommen, industriële electronica), R. Schotman (Heino, consu menten electronica), D. Ger- rlich (Beverwijk, sterk stroom installatie), R. Hij- sers (Ridderkerk, bedrijfsin- stallatie), E. Damkot (Hen- xel, metselen), G.J. Boersma (Woubrugge, natuursteenbe- werken), J.Jansen ('s Heer enbroek, schilderen), P. Crommentuyn (Beneden Leeuwen, stukadoren), J. Welles (Leeuwarden, meu belmaken), M.A. de Backer (Luijksgestel, werkplaat- stimmeren), C. van Bergen (Vinkei, bouw-timmeren), D. van Stekelenburg (Deurne, goudsmeden), E. Bronckers (Meerssen, dameskappen), I. Burgs (Oost Souburg, heren- kappen), B. Burgmeijer (Anna Paulowna, dames- kleermaken), J. Lans (Leme- lerveld, CNC draaien/fre zen), A.A. Weinmann (Naaldwijk, automobiel monteur), M.P. Frantzen (Hilversum, koken), C.W. Jonker (Sittard, gastheer schap), B. de Bruin (Rotter dam, grafisch ontwerpen), H. Westerman (Dalfsen, landbouwmachinemonteur) P.J. Mol (Volendam, CAD- dem.). Wegens toenemende aktiviteiten bij Wilton Bedrijfswagens b.v. (Iveco trucks) zoeken wij een geschikte kandidaat voor de vakature van monteur, liefst met enige vrachtwagen ervaring. Een ambitieuze jonge man/vrouw die zich verder wil ontwikkelen bieden wij alle kans daartoe. Belangstelling? Dan gaarne per om gaande solliciteren bij Wilton Bedrijfswagens b.v. Postbus 11130, 3004 EC Rotterdam. Voor telefonische infor matie kunt u bellen met Mevr. Monicjue Lap. Tel. 010-4624522, tst 21 BEDRIJFSWAGENS B IVECO KOPCKE GROEP HOLLAND B.V. Direct verband houdend met de snelle groei van o uitbreiding van ons leverings- en dienstenpakket zijn er binnen oi catures ontstaan voor de volgende functies: TUIGERS EN AANKOMEND TUIGERS Bekend met op-, aftuigen en werken met scheepslaadgerei en -kranen. Bekend met het verwerken van staalkabel en touwwerk tot eindproducten bestemd voor gebruik met of in hijsinstallaties. Kandidaten voor deze functies dienen bereid te zijn afwisselend te werken in.binnen- en buitendienst, zonodig in ploegverband op basis van schemaroos- ter. MONTEURS EN AANKOMEND MONTEURS HIJSWERKTUIGEN Bekend met de werking, onderhoud en reparatie van mechanische hijswerktuigen zoals hand-, electrische en pneumatische takels, bovenloopkranen etc. Kandidaten voor deze functies dienen bereid te zijn afwisselend te werken in binnen- en buitendienst, zonodig in ploegverband op basis van een schemarooster. ZEILMAKERS EN AANKOMEND ZEILMAKERS MAGAZIJN-, EXPEDITIEMEDEWERKERS TECHNISCH INKOPER KWINT ROTTERDAM B.V. verzorgt de centrale inkoop voor alle Kwintbedrijven. De kandidaat voor deze functie dient bekend te zijn met inkoopprocedures, automatische verwerking van inkoopgegevens waarin begrepen voorraadanalyses. Daarnaast zullen omloopsnelheid- en kostprijsberekeningen ook tot uw taken behoren. Wij bieden een aantrekkelijk salaris dat in overeenstemming is met de hierboven ge noemde functies, wij vullen dit aan met goede secundaire arbeidsvoorwaarden geënt op devan toepassing zijnde CAO voor de "Zeilmakerijen en Scheepstuigerijen" - Uw sollicitatie voorzien vi j dient u te richten aan: KWINT ROTTERDAM B.V. Postbus 59038, 3008 PA Rotterdam, telefoon 010-495.15.95. Member ofl the Kopeke Group Wat doet een parketwachter Een veelheid van taken, zoals het handhaven van de orde op terechtzittingen, vervoer en voorgeleiden van voorlopig gehechten, aan houden van veroordeelden, innen van geld boetes en uitreiken van dagvaardingen. Wie is geschikt Buiten de hierboven genoemde eigen schappen, verwachten wij van u het bezit van een MAVO-4 diploma of LBO op C-niveau, liefst enige talenkennis, rijbewijs Ben EHBO-diploma. Maatschappelijke interesse en het kunnen bepalen van een eigen standpunt zijn eveneens van belang. Uw leeftijd is niet jonger dan 21 en niet ouder dan 40 jaar, uw gedrag onbesproken en u hebt de Nederlandse Nationaliteit of bent bereid deze aan te nemen. Uw salaris tijdens de opleiding varieert, afhankelijk van leeftijd, tussen 1 1.962,- en f 2.428,-. Het maximum salaris van Parketwachter A bedraagt f 3.344,-. Eventuele doorgroei tot Parketwachter B, maximum salaris f 3.509,- behoort tot de mogelijkheden. Genoemde bruto maandbedragen zijn exclusief 8% vakantietoeslag en toelage onregelmatige dienst. Bijzonderheden U treedt in dienst als adspirant parketwachter met een proeftijd Een primaire opleiding start waarschijnlijk begin 1992 en duurt 8 maanden. Deze opleiding wordt gegeven in Harlingen waar u intern verblijft. De werkzaamheden worden in roosterdienst verricht. De standplaatsen U kunt na de opleiding aan het werk in de volgende steden: Alkmaar, Amsterdam, Arnhem, Breda, Dordrecht/Rotterdam, Groningen, 's-Hertogenbosch, Leeuwarden, Lelystad, Maastricht/Roermond en Utrecht. Telefonische inlichtingen worden verstrekt door de heer A.G.M. Peters, onder nummer 030-942942, toestel 204 of door de heer H. van Buuren, toestel 214. Schriftelijke sollicitaties inzenden voor 13 juli 1991 en richten aan het hoofd van de afdeling Personeelsvoorziening Korps Rijkspolitie, Postbus 2324, 3500 GH Utrecht.

De Havenloods | 1991 | | pagina 19