,ER IS EEN MANIERO GOEDKOPER GEKLEED T (xuJJoenSef Voor Westlandse kinderen gold vroeger: eerst werken dan spelen Jannus Kloppenburg matchhengelkampioen Zwervertjes op Liesveld filiaalleider (m/v) NU 10% TOT 60% KORTING DE HAVENLOODS - DONDERDAG 27 JUNI 1991 26-379 WESTLAND 'Eerst werken dan spelen' is de titel van de tentoonstelling die thans te zien is in de dependance van het Westlands Streekmuseum, Wilhelminaplein 8 in Naald wijk. Een expositie over het dagelijkse leven van tuinders kinderen in de jaren dertig. Het leven van de Westlandse kinderen stond toen in het te ken van de economische crisis, de verzuiling, het karakter van de streek en de mentali teit van de tuinders. De kinde ren leerden al jong hard mee te werken in het huishouden en het tuindersbedrijf. Na de lagere school gingen ze als vanzelfsprekend werken in het bedrijf van hun ouders. De kerk speelde in het Westland van die tijd een grote rol. De kinderen speelden vrijwel al leen met kinderen van de eigen geloofsrichting. Scholen en verenigingen droegen alle het signatuur van de kerk. De tentoonstelling geeft een beeld van die bijzondere kin dertijd aan de hand van the ma's: het leven thuis, op school, werken en vrije tijd. Inwoners van het Westland hebben voorwerpen voor de expositie afgestaan. De ten toonstelling is georganiseerd in samenwerking met studen ten van de Vrije Universiteit te Amsterdam en de Rein- VLAARDINGEN— Aan de Vlaardingse Vaart werd dins dagavond de laatste wedstrijd om het matchhengelkampi- oenschap van Wout van Leeu wen gehouden. Na twee wed strijden die aan de Booner- vliet werden gevist ging de Vlaardinger Jannus Kloppen burg aan de leiding. Onder slechte weersomstandigheden streden de dertig deelnemers aan de Vaart om de ere- en geldprijzen. Bij deze wedstrij den wordt gevist met matc- hhengels, winkle pickers, fee- derhengels, swingtip en rol ling trolling. Verschillende technieken waarbij de enige overeenkomst is dat er op alle hengels een werpmolen is be vestigd. Kloppenburg wist de concurrentie ook deze avond op afstand te houden en wist het kampioenschap op zijn palmares bi] te schrijven. In café De Kroon maakt Jaap Muda de uitslag bekend. Eer ste en matchhengelkampioen Jannus Kloppenburg met 5 punten en 16.635 gram. Twee de Theo van Dijk eveneens 5 punten maar minder gewicht, 13.040 gram. De derde plaats was eveneens een tweestrijd gewonnen door Gerrit Booms- ma die 7 punten en 13.830 gram bij elkaar wist te vissen. Vierde werd Wim Bakhuizen met 7 punten en 13.640 gram. De vijfde prijs was voor Ro nald Trooster met 7 punten en 11.350 gram. Veel waardering was er voor Ali Kloppenburg, enige dame, die negentien 'he ren' achter zich wist te hou den en met 11 punten en een totaalgewicht van 8.260 gram de elfde plaats voor zich op eiste. wardt Academie, de hogere beroepsopleiding voor mu seummedewerkers te Leiden. 'Eerst werken dan spelen' is te zien tot 28 september op dins dag, donderdag, vrijdag en za terdag van 14 tot 16.30 uur. Groepen kunnen een afspraak maken voor andere tijdstip pen (telefoon 01740-29480). In het Tuinbouwmuseum aan de Middelbroekweg 1 te Naaldwijk is op zaterdag 29 juni van 14 tot 17 uur voor het laatst de expositie 'De tuin bouw verbeeld' te bezichtigen. Hier zijn niet alleen histori sche foto's te zien, maar ook affiches, prenten en voorwer pen waarop de tuinbouw is afgebeeld. Deze historische verzameling van Rein de Graaf, medewerker van het Proefstation in Naaldwijk, is aangevuld met schilderijen en aquarellen die op de tuinbouw betrekking hebben. VLAARDINGEN— De laat ste Andere Markt voor de zo mervakantie staat in het teken van de straatkinderen. Deze presentatie van groeperingen zoals Amnesty, Vluchtelin genwerk, Unicef en het Rode Kruis vindt zaterdag 29 juni plaats op het Liesveld. De plaatselijke afdelingen la ten zien wat zij doen ter ver mindering of voorkoming van dit probleem. Ook is een fol der over straatkinderen ver krijgbaar. Verder kunnen voorbijgangers een fotorepor tage bekijken over zwerver tjes in India. De Andere Markt duurt van 12 tot 16 uur. is een modern en gezond groeiend filiaalbedrijf in schoenen met vestigingen door geheel Nederland. In verband met uitbreiding hebben wij in de regio Den Haag plaats voor een Funktie-informatie: Als filiaalleider bent u primair verantwoordelijk voor: - de omzetontwikkeling, winkel presentatie en winkelvoorraad; - de administratief-organisatorische kostenbewaking alsmede voor de planning van de personeels bezetting; - het geven van leiding aan een team full-time en part-time medewerkers; de rapportage aan de verkoop leiding. Funktie-eisen: - opleiding op MDS- of MM0- niveau, eventueel in kombinatie met een vakgerichte opleiding; - bij voorkeur enige jaren ervaring in de schoenendetailhandel; - gevoel voor service-verlening; - leeftijd rond de 30 - 35 jaar. Sollicitatie: Belangstellenden worden uitgenodigd hun schriftelijke sollicitatie -voorzien van een recente pasfoto- met uitvoerige inlichtingen te richten aan: Presburg-van Woensel B.V., t.a.v. de heer M.J. Teunissen, Postbus 173, 1160 AD ZWANENBURG. Provincie Zuid-Holland KENNISGEVING AANVRAAG AFVALSTOFFENWET De directeur van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond maakt namens gedeputeerde staten van Zuid-Holland bekend dat zij op 9 mei 1990 een aanvraag om vergunning krachtens de Afvalstoffen wet hebben ontvangen. Het gaat om een aanvraag van J.H.M. Montfoort om vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een autohandel met branche-gebruikelijke artikelen, waaronder derhalve sloopactiviteiten aan de Nieuwe Waterwegstraat 18 te Schiedam. U kunt de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 28 juni 1991 tot en met 10 augustus 1991 op werkdagen tijdens de werkuren inzien in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam, en in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam De inzagetermijn is in verband met de'vakantieperiode met twee weken verlengd. De stukken kunnen bovendien buiten v\ het kantoor van de Dienst Centraal Mili telefonische afspraak (010-4273402). Schriftelijke bezwaren kunt u tot en met 10 augustus 1991 indienen bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, p/a Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u daarom in een aparte brief bij het bezwaarschrift vraagt Wij nemen aan dat er geen behoefte bestaat aan het houden van een openbare zitting Indien u echter telefonisch (010-4273403) daarom vóór 3 augustus 1991 verzoekt, zal op een nog nader te bepalen tijdstip een bijeenkomst worden gehouden. Tijdens deze bijeenkomst kunt u dan in het bijzijn van vertegenwoordigers van aanvrager en van gedeputeerde staten alsnog van gedachten wisselen over de aanvraag. Tevens wordt u dan in de gelegenheid gesteld mondelinge bezwaren in te dienen. Er wordt op gewezen dat alleen degenen die tijdig een desbetreffend verzoek hebben gedaan voor bedoelde bijeenkomst worden uitgenodigd Na bovengenoemde periode is tot en met het einde van de termijn waarbinnen tegen de beslissing op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, inzage van de stukken mogelijk in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam en (na telefonische afspraak) in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond op werkdagen tijdens de werkuren (010-4273402) U kunt te zijner tijd alleen bezwaar tegen het ontwerp-besluit maken als u bezwaar tegen de aanvraag heeft ingediend, of als u kunt aan tonen, dat u redelijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat bent geweest. venden tot de heer H. Vlasblom, Voor nadere inlichtingen kunt u i telefoonnummer 010-4273524 Kopieën van de ter inzage gelegde stukken kunt u telefonisch opvragen (tegen betaling) bij het bureau Registratuur van de Dier Centraal Milieubeheer Rijnmond, telefoon 010-4273403. ïr 340267/17/AJA Provincie Zuid-Holland KENNISGEVING HERZIENE ONTWERP BESCHIKKING AFVALSTOFFENWET De directeur van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond maakt namens gedeputeerde staten van Zuid-Holland bekend dat zij op 22 juli 1987 een aanvraag om vergunning krachtens de Afvalstoffenwet hebben ontvangen. Het gaat om een'aanvraag van BV Aannemingsbedrijf NBM om vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een thermische grondreinigingsinstallatie met een industriële opslag plaats voor verontreinigde grond aan de Nieuwe Waterwegstraat 52 U kunt de aanvraag, het herziene ontwerp-besluit en de overige van belang zijnde stukken van 28 juhi 1991 tot en met 11 juli 1991 op werkdagen tijdens de werkuren inzien in de gemeentesecretarie vgn de gemeente Schiedam, en in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam De stukken kunnen bovendien buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, na tele fonische afspraak (010-4273402). Schriftelijke bezwaren kunt u tot en met 11 juli 1991 indienen bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, p/a Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam indien u bezwaar hebt gemaakt tegen de aanvraag of wanneer u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat geweest bent. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendge maakt als u daarom in een aparte brief bij het bezwaarschrift vraagt. Na bovengenoemde periode is tot en met het einde van de termijn waarbinnen tegen de beslissing op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, inzage van de stukken mogelijk in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam en (na telefonische afspraak) in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond op werk dagen tijdens de werkuren (010-4273402). U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beslissing op de aanvraag instellen als u bezwaar tegen de betreffende aanvraag en/of het ontwerp-besluit heeft ingediend, of als u kunt aantonen, dat u redelijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat bent geweest Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer R.D. Heijsman, telefoonnummer 010-4273269. Kopieën van de ter inzage gelegde stukken kunt u telefonisch opvragen (tegen betaling) bij het bureau Registratuur van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, telefoon 010-4273403. Projectnr: 340159/220/AJA Provincie Zuid-Holland KENNISGEVING ONTWERP BESCHIKKING AFVALSTOFFENWET stoffenwet hebben c it Centraal Milieubeheer Rijnmond maakt n Zuid-Holland bekend dat zij op vergunning krachtens de Afval- tvangen. Het gaat om een aanvraag van Van Tiel en van Schie Milieu BV om vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een ophoging van gronden bestemd voor handel en nijverheid aan de Polderweg 74 te Schiedam U kunt de aanvraag, het ontwerp-besluit en de overige van belang zijnde stukken van 28 juni 1991 tot en met 25 juli 1991 op werk dagen tijdens de werkuren inzien in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam, en in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam De inzagetermijn is in verband met de vakantieperiode met 2 weken verlengd. De stukken kunnen bovendien buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, na tele fonische afspraak (010-4273402). Schriftelijke bezwaren kunt u tot en met 25 juli 1991 indienen bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, p/a Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam indien u bezwaar hebt gemaakt tegen de aanvraag of wanneer u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat geweest bent. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendge maakt als u daarom in een aparte brief bij het bezwaarschrift vraagt. Na bovengenoemde periode is tot en met het einde van de termijn waarbinnen tegen de beslissing op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, inzage van de stukken mogelijk in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam en (na telefonische afspraak) in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond op werkdagen tijdens de werkuren (010-4273402) U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beslissing op de aanvraag instellen als u bezwaar tegen de betreffende aanvraag en/of het ontwerp-besluit heeft ingediend, of als u kunt aantonen, dat u rede lijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat bent geweest Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot mevrouw M. van Bezooijen, telefoonnummer Q10-4273519 Kopieën van de ter inzage gelegde stukken kunt u telefonisch opvragen (tegen betaling) bij het bureau Registratuur van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, telefoon 010-4273403. Projectnr: 340341/20/AJA. GAKO shockeert Nederland met de laagste prijzen, hoogste kortingen en leukste aanbiedingen. Nooit kon u voor zó weinig geld, zó goed gekleed gaan. Duizenden stuks uit de zomerkollektie 1991 gaan met ongelooflijke kortingen de deur uit. Alprijzingen die kunnen oplopen tot 60%. Een kleine greep: onze kolberts gaan eruit voor de belachelijke prijs van 99,-. Dat is maar liefst 40% korting. Spijkerbroeken en jeansjacks kosten bij GAKO 29,- en 39,-. Tel uit uw winst, 60% min der dan wat u normaal betaalt. De jacks geven we bijna weg voor 59,- en voor de dames-regenjassen betaalt u het zonnige prijsje van 79,-. Ook voor deze twee artikelen geldt een korting van 40%. Nee, u kunt niet om de naakte feiten heen: GAKO is de goedkoopste manier om goed gekleed te gaan

De Havenloods | 1991 | | pagina 7