mm Vlaardingse sporters imponeren op nationale kampioenschappen SW-kous voor Schiedammers nog lang niet af VFC-bestuur geeft opening van zaken in 'affaire Ad de Jong' Cursus loopscholing met succes afgesloten Stefan Aartsen naar E. K. voor junioren Excelsior denigreert HBS flfi Ex-Sponsorcommissie SW haalt uit naar Van Dijk Voetbalclinic bij HSC Titelstrijd VLAARDINGEN Stefan Aartsen (zwemmen), Ar- win Moerman en Gabrie Heijster (atletiek) hebben het afgelopen weekeinde duidelijk laten zien dat er wel degelijk sporttalent in Door Peter Spek Vlaardingen aanwezig is. De jeugdige sporters pres teerden opvallend goed op het hoogste niveau, de Ne- Sportnieuws naar redactie VLAARDINGEN Berich ten, clubbladen en weekbrie ven bestemd voor deze sport pagina kunnen voor het Schiedams Nieuwsblad wor den gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 4352911. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven worden aan onze sportmede- werker Peter Spek, telefoon nummer 4352615. U kunt ons ook per fax bereiken nr. 4600205. derlandse kampioenschap pen zwemmen en atletiek. Arwin Moerman liep bij de nationale titelstrijd atletiek voor junioren in Alphen aan de Rijn naar een verrassende zilvéren medaille op de 400 meter. Moerman liep op deze afstand in de finale een zeer snelle tijd. Hij kwam achter Mart Hoogendoorn van PSV binnen in een tijd van 50,91 sec. wat een nieuw persoon lijk- en clubrecord betekende. „Met deze prestatie ben ik erg tevreden", zegt Arwin Moer man over zijn succes. „Na het verwerken van de series, die ik liep in 51,27 en 51,47, ging ik als één na snelste de finale in, maar dat betekende na tuurlijk nog niet, dat ik ook aanspraak mocht maken op die zilveren medaille, er kan op zo'n 400 meter zoveel ge beuren". De talentvolle sprinter van Fortuna liet in de finale-race afgelopen zondag niets aan het toeval over. „De eerste 300 meter heb ik goed gelopen. Als eerste ging ik de laatste 100 meter in met de wetenschap dat alleen Mart Hoogendoorn nog een tempo-versnelling kon inzetten. En dat gebeurde ook, die kon ik niet meer af slaan", is het relaas van éen dolgelukkige Arwin Moer man. Bij dit succes bleef het niet voor de Vlaardingse afvaardi ging in Alphen aan de Rijn, waar het weer, regen en veel wind, niet erg meewerkte om tot goede prestaties te komen. Gabrie Heijster imponeerde op de 800 meter. De atlete van Sparta-Den Haag (ex-Fortuna) kwam op deze afstand tot een mooie derde plaats in de goede tijd van 2 min. 13,26 sec. Veel krachtsverschil was er in deze race niet zichtbaar. Gabrie Heijster, die de afgelopen maanden nogal geplaagd werd door blessures, lijkt met deze bronzen medaille weer helemaal terug te zijn. Op deze Nederlandse kampi oenschappen kwamen verder nog uit voor Fortuna Johan de Visser op de 100 meter en Ma rieke Barends op de 800 me ter. De Visser bereikte in een goede tijd van 11,77 sec. de halve finale, maar werd daar in met een tijd van 11,81 uit geschakeld. Marieke Barends liep de 800 meter in de tijd van 2 min. 26,0 sec. Zwemmen Met veel spanning werd ook uitgekeken naar de Neder landse kampioenschappen zwemmen, die in Amersfoort werden gehouden en alle aan dacht was natuurlijk gericht op VZC-zwemmer Stefan Aartsen. De talentvolle Vlaar- dinger kwam uit op het onder deel 200 meter vrije slag en wist in de finale een zevende plaats te bereiken. Maar be langrijker was het feit, dat Stefan Aartsen zich met een tijd van 1 min. 57,01 sec. plaatst voor de Europese jeugdkampioenschappen die begin augustus in Antwerpen worden gehouden. De overige uitslagen van de VZC- zwemmers: Leda Bitanc 200 me ter rugslag 2 min. 32,0 sec. Karin Stein 200 meter schoolslag 2 min. 47.47 sec. Martijn van den Maag denberg 100 meter schoolslag 1 V Ti;:* 9 Gabrie Heijster, na een lange periode van blessures weer helemaal terug met een bronzen medaille op de 800 meter bij de Nederlandse kampioenschappen. archieffoto DINSDAG 2 JULI 1991 27-492 STEBO STAAT VOOR DE STEVIGE DAGOPLEIDINGEN i Stekelenburg Bouwt Antwoordnr. 9155,5500 Z UTRECHT AMSTERDAM Waqué in Beest SCHIEDAM De Schiedam- se wneeler Feike Waquè ver scheen vorige week in Beest aan de start tijdens het Neder lands kampioenschap op de halve marathon. Tot zijn eigen verbazing werd Waquè inge deeld bij de A-rijders. Win naar werd de Belg George van Damme in 50'01". De Schie- damse junior moest vooral tij dens het laatste gedeelte van het parcours flink toegeven. Met een overigens knappe tijd van 58'39" ging Waquè over de streep. Een dag later kwam de Schie- damse wheeler aan de start van de tien kilometer van Utrecht. Daar finishte hij als vierde in 28'29". Op 3 augus tus zal Waquè weer van de partij zijn tijdens de Bloemen- marathon, een rit van 300 ki lometer dwars door Neder land. Op 10 augustus zal op de boulevard van Scheveningen deze etappekoers worden af- gevlagd. vanöijl® Conclusie van veel Schiedammers: hier hoort SW. Zwemvierdaagse uitgesteld SCHIEDAM De jaarlijkse een minimale inschrijving zwemvierdaagse die gisteren als gevolg van het slechte had moeten starten, is uitge- weer. steld tot augustus. Organisa- Op maandag 26 augus- tor Dienst Sport en Recrea- tus gaat het evenement van tie van de gemeente Schie- start. Donderdag 29 augus- dam bleek te kampen met tus is het weer voorbij. SCHIEDAM- SVV Dor- drecht'90 bestaat nu offi cieel twee dagen maar de discussie rond het verdwij nen van betaald voetbal uit Schiedam houdt de gemoe deren nog steeds bezig. Ook rond de nieuwe fusie club wordt al heel wat ge krakeel waargenomen. Het technische duo Advocaat- /Verel lijkt niet zo gechar meerd van de voorgenomen taakverdeling. Vooral Hans Verel lijkt niet ak koord te gaan met zijn be noeming tot manager. Ver der rijst de vraag waar de club haar competitiede buut zal maken. De nieuwe grasmat aan de Kromme- dijk is in september speel- klaar, in augustus start de nieuwe competitie. Verder werd afgelopen weekeinde bekend dat Jos Luhukay de tweede speler is die SW verlaat. De vleugelaanval ler vertrekt voor twee jaar naar RKC. Ook deze week ontving de sportredactie van het Schie dams Nieuwsblad weer een aantal emotionele betogen van Schiedammers die het vertrek van SW uit hun stad zeer betreuren. Een bloemle zing: „Ik wou even reageren over SW", schrijven Petra Collig- non en José Timmermans, c weet dat het geen zin meer heeft maar ik kon het niet la ten om even mijn hart te luch ten". Het tweetal jonge SWers beklaagt zich vervol gens over de doorgevoerde fu sie. „Zondags ben ik gelijk langs Harga gegaan want het deed echt pijn toen ik het hoorde en nou vraag ik me toch af: Heeft Van Dijk ooit echt om ons gegeven". Het is al de tweede brief die José stuurde en ze besluit als volgt: „Nu rijd ik steeds langs Har- ga, het is stil, ligt er dood bij en dat allemaal omdat de ge meente ons geen toestemming gaf. Ik zal dan in ieder geval de spelers en Dick Advocaat (fantastische trainer) nooit vergeten. Ze hebben mijn club afepakt maar wat ik diep in mijn hart voel voor SW, al die herinneringen zullen ze nooit van me af kunnen ne- Tom Jansen, bij de supporters uit Schiedam-Zuid bekend als 'Piet', is ook geëmotioneerd en laat dat duidelijk merken ook: „John stik de moord, in Dordt", luidt zijn credo. Wei nig subtiel, recht uit het hart. „De SW-aanhang voelt zich verraden, verslagen en verne derd", schrijft Tom. „Ook zijn we teleurgesteld in de ge meente die achteraf goede be doelingen had (extra zout in de wonden) maar ook Dick Advocaat die onze protesten niet kon voorstellen Zijn woorden 'De mensen die deze teksten op spandoeken zetten zijn geen echte supporters', maar wij zaten wel in de Kuip! „Namens de supporters Schiedam-Zuid schrijft Tom „Wij gaan dus niet naar Dor drecht, SW hoort in Schie dam. Gerrit Suttorp begrijpt het ook, maar hoe zeg je dan „Kom op SW'ers?" Hoe dan Gerrit?" Open brief Paul Schaeffer schreef ons ook tweemaal. Zijn tweede inzen ding is een Open brief aan B W van Schiedam. „Langs deze weg wil ik de ge meente Schiedam in het alge meen en de wethouder Sport zaken Bart de Leede in het bijzonder bedanken voor hun enorme inzet SW te behou den voor Schiedam (maar niet heus). Het nieuws omtrent een ver huizing naar Dordt is nog maar net bekend of de ge meente is als de kippen bij elke schuld te ontkennen. He ren politici, wees eens eerlijk. Hebben jullie je ooit iets van SW aangetrokken? Wat er ook beweerd wordt door de heer Bart de Leede, iemand die trouwens de onhebbelijke gewoonte heeft nooit op mijn brieven te reageren, uit niets blijkt dat men een inspanning heeft geleverd SW te behou den voor Schiedam. Tegen de verkiezingstijd ho ren wij weer andere praatjes. Het gaat om de daden, heren van de gemeente. Waarom kan het in Dordt wel? Is dat sta dion zo veel beter? John van Dijk geeft de co-sponsors en de gemeente de schuld, de ge meente geeft Van Dijk de schuld. De co-sponsors ver wijten Van Dijk. Ik hou het op de gemeente, er kan immers nooit wat in ons Zwart Naza reth. Namens vele SWers, Paul Schaeffer". De cricketers van Excel sior hebben zich ten koste van HBS volledig gereha biliteerd van de pijnlijke nederlaag die ze vorige week op eigen terrein tegen de Koninklijke Utile Dulci leden. De monden van de criticasters die beweren dat de koploper van de hoofdklasser zonder de in Engeland verblijvende An- dré van Troost niet in staat is tot heldendaden, lijken voorlopig gesnoerd. Waar de Schiedamse bat- tingside eindigde op een to taal van 206 voor 8 in 60 overs, kwamen de Haagse gastheren niet verder dan de denigrerende score van 90 all out. Excelsior dat ook nog eens aantrad zonder de zieke Jean Bierhuizen (Pfeiffer) had nog in de 'buitenlanders' Emersom Trotman (66) en speler-coach Tim Zoehrer (62) de meest productieve batslie- den, die na het vlotte vertrek van Dennis (9) en Erik Gouka (0) de kar trokken. Ook Luuk van Troost (20), Carls Schewe (16) en invaller Jan Westland (12) deden een redelijke duit in het zakje. Waar Erik 'Knoetje' Gouka met het bat nog altijd niet uit de verf komt, lijkt de rol van openingsbowler hem beter op het lijf geschreven. Met voor treffelijke acties eiste de blond gekrulde Gouka-telg onder andere de scalps van international Robert van Oostrom (2) en de zaterdag nacht uit Bangkok terugge keerde Huib Visee (0) op en Met zijn partner Luuk van Troost (2 voor 40 in 5) zorgde hij voor een goede uitgangs positie waarop Erik Dulfer (3 voor 30 in 15 overs) en Tim Zoehrer (1 voor 15 in 5) voort borduurden. Speler-coach Alex O'Dowd (30) was de enige die zich enigszins kon weren, maar ook hij werd tenslotte door 'Duffie' die eerder al Pieter Paul Visser op kinderlijke wijze door zijn vingers liet glippen, met een vangbal in gerekend. Ondanks de 'rege nonderbrekingen' stonden de Hagenaars dus toch nog vrij vlotjes voor slechts 96 runs aan de kant. Hermes De derde century die Hermes' topscorer Nolan Clarke zon dag tegen het bezoekende Kampong produceerde, lever de de Schiedammers geen overwinning op. Het duel te gen de Utrechtenaren, die zich volgend jaar weer versterkt weten met de aanwezigheid SCHIEDAM Daags na het besluit van SW-voorzitter John van Dijk om te fuseren met Dordrecht'90, heeft de in middels opgeheven Sponsor commissie van SW haar gal gespuwd. In een vier pagina's tellende fax schuift de com missie Van Dijk in niet mis te verstane bewoordingen de zwarte piet toe. „Van Dijk wilde alles alleen doen en be sluiten", aldus de afgetreden commissie. In het schrijven reconstrueert de sponsorgroep de proble men van de laatste maanden. Vooral in de communicatieve sfeer is er heel wat misgegaan, zo blijkt. Met name na het ontslag van commercieel ma nager Bas van der Berg was van enig overleg tussen be stuur en sponsors geen sprake meer. De contacten die er spo radisch werden gelegd hadden een éénzijdig karakter. „In de gesprekken met het Bestuur Betaald Voetbal werd er meer geluisterd dan gediscussieerd, laat staan dat er een beleid gevoerd werd voor de korte-, midden- en lange termijn". In een lijst van dertien kri tiekpunten wijzen de ex- sponsors het bestuur op haar nalatigheid. Zo zou het be stuur, lees Van Dijk, niet heb ben geantwoord op het sa mengestelde sponsorpakket, zou er laks zijn omgesprongen met de correspondentie met het gemeentebestuur, werd er geen interim-manager aange steld na het vertrek van Van der Berg en getuigde het be stuur in algemene zin niet van enige toekomstvisie. De afgetreden Sponsorcom missie komt tot een conclusie: „Het Stichtingsbestuur, lees Van Dijk, reeds in december (wellicht eerder) besloten had na het seizoen 1990/1991 Schiedam te verlaten met S W als betaalde voetbalorganisa tie, middels een fusie met Sparta en later Feyenoord en om gezichtsverlies te voorko men nu gekozen heeft voor Dordrecht'90". Van Dijks handelen zou zijn ingegeven door het wegblijven van het publiek, het ontbre ken van respons bij de ge meente, het wegblijven van sponsors en het feit dat hij alles alleen moest doen. De Sponsorcommissie consta teert echter dat: „De keuze voor het Feyenoord stadion zijn keuze is geweest en ver keerd is uitgepakt, geen nor male communicatie heeft plaatsgevonden met de Ge meente Schiedam, geen com mercieel beleid gevoerd werd en Van Dijk alles alleen wilde doen en besluiten". De teleur- commissie kon slechts tot één conclusie ko men: men mocht slechts een donatie doen en verder de mond houden. „Daarna was de kous af", zo besluit de com missie. van Peter Cantrelle, werd we gens de dramatische weers omstandigheden gereduceerd tot 45 overs per innings. Clarke die met de talentvolle Nick Statham opende, liet geen spaan heel van Geoffry Edwards en sloeg hem gere geld voor zes richting de par keerplaats van het Novotel. Zijn 115 runs (8x6, 5x4) waren echter alleen van betekenis voor zijn persoonlijk gemid delde. De Westindiër sloeg in tien innings die hij voor Hermes speelde, totaal 618 runs, maar moest jammerlijk toezien hoe de umpires Jan Wilts en Eelco Klein rond zeven uur besloten de wedstrijd af te gelasten. VLAARDINGEN 'Een kleine groep leden binnen VFC heeft haar uiterste best gedaan om het bestuur het functioneren onmoge lijk te maken'. Dat laten de ex-bestuursleden Sam- Sin, De Kroon, Feenstra, Den Boogert en Thobok- holt onder aanvoering van voorzitter Bram den Ha mer weten in een verkla ring. Hierin geven zij ope ning van zaken over hun aftreden vorige week. De verklaring is een reactie op een schriftelijk verzoek om de schorsing van VFC-lid De Jong te verminderen. Aanleiding voor de crisis bij VFC was een incident op zon dag 7 april in de bestuurska mer tussen voorzitter Bram den Hamer en aanvoerder van het eerste team Ad de Jong. In de verklaring gaat het bestuur niet verder in op de ruzie. Wel wordt in de verklaring van het VFC-bestuur teruggekeken op de ledenvergadering van 5 juni. „Daarin hebben we een uitleg gegeven van ons beleid ■eS® 9 Cursusleider Jan Wielaart bezig met de uitleg op de laatste avond vt loopscholingscursus. Vlaardingen vorige week de cursus loopscholing af. „Voor deze activiteit bestond over weldigend veel belangstel ling", zegt cursusleider Jan Wielaart. Op zoveel deelne mers had de organisatie niet gerekend. „En bijna alle deelnemers hebben de cursus doorlopen. Er waren weinig afvallers", aldus Wielaart, die half april begon met een Coopertest. „Dit om de conditie van de deelnemers te testen en ik ben vorige week maandagavond ook weer geëindigd met een Coopertest, zodat de vooruit gang gemeten kon worden bij de deelnemers". Het bleef niet alleen bij deze Coopertest. „De afgelopen weken hebben we aandacht besteed aan tempo- en inter- valtrainingen, snelheid, duur- lopen en de loopnummers 400 en 800 meter op de atletiek baan", blikt Jan Wielaart te vreden terug. Deze loopscholing werd ge houden in samenwerking met de atletiekvereniging Fortu na. „Veel deelnemers willen nu ook lid worden van de ver eniging, ze hebben de smaak van het lopen te pakken. Jam mer is evenwel dat een ver volgcursus nog niet zeker is. Door de bezuinigingen valt de ondersteuning van het bureau sportieve recreatie weg en bij Fortuna is er te weinig kader om deze draad op te pakken", is de sombere constatering van Jan Wielaart. „Juist via zo'n activiteit in het kader van de sportieve recrea tie kun je de mensen in Vlaar dingen aan het bewegen krij gen". vanaf 7 april, de dag waarop Ad de Jong zich zo erg heeft misdragen tot en met woens dag 5 juni", zegt de ex-voor zitter Den Hamer. Tevens heeft het bestuur de vertrouwensrelatie met pen ningmeester Wil Oskam her steld, die bij deze kwestie be trokken is. Den Hamer: „Het bestuur heeft niet zoals over gesuggereerd werd haar excu ses aan Wil Oskam aangebo den en het woord rehabilitatie is niet genoemd". „Wij hebben de leden op deze vergadering ook medegedeeld, dat de schorsing van Ad de Jong op vijf maanden gehand haafd bleef. Toch kregen wij op deze vergadering de vraag van Jaap Jongejan of Ad de Jong tijdens zijn schorsing de jeugd mocht trainen. En Thijs van Santen vroeg of de schor sing niet teruggebracht kon worden naar drie maanden. Wij hebben de ledenvergade ring toen toegezegd deze vra gen in de eerste volgende be stuursvergadering te bespre ken en dat gebeurde op maan dag 10 juni", zegt Bram den Hamer. „Ook was inmiddels een ver zoek binnengekomen van Henk van Rij, elftalleider van het eerste team, om de schor sing terug te brengen naar vier maanden. Na twee uur vergaderen over deze verzoe ken hebben wij besloten de schorsing van vijf maanden te handhaven, gezien de ernstige VLAARDINGEN— Voetbal vereniging HSC organiseert op woensdagmiddag 9 okto ber een voetbalclinic met de bekende voetbalbroers Gerrie en Arnold Mühren. Tijdens deze drie uur durende instruc tiemiddag zullen diverse on derdelen van de voetbalsport aan de orde komen. Deze middag is bestemd voor spelers in de leeftijd van 9 tot en met 16 jaar en in totaal kunnen 56 spelers meedoen. misdragingen van Ad de Jong op 7 april". Chanteren Henk van Rij meende toen ook al zijn functies binnen VFC te moeten neerleggen, maar kwam op 18 juni met een brief ondertekend met 32 handte keningen, waaronder 14 jeugdspelers, waarin verzocht werd nogmaals een ledenver gadering uit te schrijven om de strafmaat van Ad de Jong te verminderen. „Deze brief was voor ons de laatste druppel", zegt Bram den Hamer, „Wij hebben vanaf 7 april al onze beslissin gen naar eer en geweten geno men. Wij hebben nooit als een stel stromannen gefunctio neerd en hebben onze verant woordelijkheden willen ne men. Wij hebben ons niet la ten manipuleren noch chante- Inmiddels is een commissie van 'wijze mannen' onder lei ding van ere-voorzitter Jan Barendregt aan het werk ge gaan om te proberen de be stuurscrisis bij de Vlaardingse voetbalvereniging op te los- VLAARDINGEN Een grote groep Fortuna-atleten doet aanstaande zaterdag en zon dag mee aan de Nederlandse kampioenschappen atletiek voor veteranen. De vereniging beschikt over sterke atleten, die in staat moeten worden geacht een medaille mee naar Vlaardin gen te nemen. De strijd wordt afgewerkt in Lisse en voor Fortuna komen uit Job Sprij op de 5.000 meter snelwandelen; Peter van der Hoek, 400 meter en 400 meter horden; Louis Spek, versprin gen; Peter Heijster, 800 meter; Teo Maat, speerwerpen; Mar io Scheffers, kogelstoten en discuswerpen; Leo Dirks, 800 meter, 1.500 meter en 5.000 meter; Boy van Heemstede Obelt, 100 meter, 200 meter en 400 meter; Jan Booster, 200 meter en Jan van Bodegom, speerwerpen.

De Havenloods | 1991 | | pagina 4