RIJBEWIJS IN 10 DAGEN ET 'Voor vrachtwagenchauffeur moet je in de wieg zijn gelegd' Booy önDQOoosG^Baö^ inventieve constructeur-tekenaar fijnmechanica Booy is ook V&D zoekt een coördinerend verkoper (m/v) voorde afdeling Platen/CD's. Iemand die graag leiding geeft, krijgt bij ons een muzikaal onthaal. Mm—santon SANTON IS ALTIJD OP ZOEK NAAR DE MEEST BEKWAME MENSEN. DE HAVENLOODS - DONDERDAG 4 JULI 1991 „Vroeger hoorde je nog wel eens: „Als iemand helemaal niets kan, dan kan hij altijd nog chauffeur worden". Die tijd is nu echt wel voorbij. Het vak van vrachtwagenchauf feur is een heel gespeciali seerd beroep geworden. Een groot rijbewijs is dan ook al lang niet meer voldoende. Een chauffeursdiploma hoort te genwoordig bij de eisen die aan deze mensen gesteld wor den. Voor zo'n diploma wordt een interne opleiding van zes weken gevolgd, die opleidt tot het vakdiploma, en waarin alle nodige rijbewijzen wor den gehaald. En dat zijn er nogal wat: het bewijs voor de motorwagen (het trekkende voertuig), het bewijs voor de aanhanger en een opleggers- rijbewijs. Het rijden is boven dien maar één onderdeel van het vak. Een chauffeur moet ook allerlei praktische proble men kunnen oplossen, die hij onderweg tegenkomt. Om gaan met douanemensen bij voorbeeld. Die stellen soms hoge eisen aan het geduld van de chauffeur als er papieren moeten worden ingevuld en gecontroleerd. Bovendien wordt er nogal eens gestaakt in die groeperingen en dat brengt natuurlijk voor de transporteurs ook problemen met zich mee. En wat te den ken van de wachttijden in de haven? Niemand vindt wach ten leuk en dan is het belang rijk dat je je in zo'n gespannen situatie goed weet te redden". portfirma Van Bebberen in Barendrecht, is een enthousi ast promotor van het trans portbedrijf. De onderneming is onderdeel van een holding en bij het transport-onderdeel werken twaalf mensen, die hun lading naar allerlei plaat sen in Europa vervoeren. „Ge lukkig heel gemotiveerde mensen", zegt Van Bebberen. „Het valt lang niet altijd mee om geschikt personeel te vin den. Zeker niet in onze be drijfstak, die drijft op goed gemotiveerde mensen, die be reid zijn om de handen flink uit de mouwen te steken. Ik zeg ook altijd: „Voor chauf feur moet je geboren zijn". Als dat het geval is, dan is het ook een fantastisch beroep. Ga maar na: je komt met heel veel mensen in aanraking in alle delen van Europa. Je ziet dus ook ontzettend veel en je komt ook op plaatsen waar veel mensen als toerist heen gaan. Als je je lading in de Spaanse stad Valencia hebt afgeleverd, en je hoort ter plaatse dat je een dag later naar huis gaat dan oorspronkelijk de bedoe ling was, dan ben je dus lek ker een dagje toerist in Span- Vrouwen Tegenover al dat avontuur staat natuurlijk wel dat het werken als vrachtwagen chauffeur lang niet altijd ge makkelijk is. Een paar stevige spierballen en een behoorlijke dosis incasseringsvermogen komen goed van pas. Het zwa re werk maakt dan ook dat het aanbod van vrouwen in deze sector vrij gering is. „Je zit ook met een aantal praktische problemen", zegt Van Bebbe ren. „Chauffeurs kunnen bij voorbeeld op heel veel plaat sen onderweg douchen, maar er zijn geen aparte douches voor vrouwen. Bovendien moet je als vrouw wel behoor lijk uit de kluiten gewassen zijn, want het werk vereist soms veel lichamelijke kracht". Thuisfront De directeur maakt er geen geheim van dat het thuisfront een belangrijke factor is als het gaat om het aantrekken van personeel. „De vrouw moet achter het werk van haar man staan; anders is het niet te doen. Ze moete ervan uit gaan dat hij voor het gezin werkt en dat hij er voor hen is als hij weer thuiskomt. Dat dat niet altijd even makkelijk is, is heel goed te begrijpen, maar zo is de situatie nu een maal". De chauffeurs zelf ontbreekt het onderweg aan niets. In hun comfortabele cabine heb ben ze vaak video, een stereo installatie en natuurlijk een goed bed, want ze slapen in hun wagen. Eenzaam zijn de lange ritten ook zeker niet: vaak zijn er vaste routes, dus ook vaste aanlegplaatsen. „Bovendien houden de meeste chauffeurs ervan om lekker alleen te zijn in hun truck", zegt van Bebberen. „Ze ma ken van die auto een rijdend huisje, waarin ze genieten van het rijden". Spindler Installatietechniek B.V. zoekt per direkt een administratief medewerk(st)er (full-time) en koffiedame (part-time) Voor nadere inlichtingen of voor een sollicitatie gesprek kunt u bellen met dhr. F. Rienstra. (Tel. na 18.00 uur: 010-418 82 16) Spindler Installatietechniek B.V. Overschiese Kleiweg 780, Postbus 10100 \J3004 AC Rotterdam. Tel. 010 - 467 55 55 De ANWB organiseert, overal in Nederland, een unieke rij-opleiding, die inclusief het examen zo'n 10 dagen duurt. Hoge slaagkans. Meer weten? Bel nu de ANWB. YVC Bolnes BV is een middel groot scheepsreparatiebedrijf, gevestigd te Rotterdam (IJsselmonde). Naast nieuwbouw en offshore zijn de aktiviteiten van het bedrijf vooral gericht op scheepsreparatie, zowel staal- als machinebouw. Goed uitgerust met dokken en hellingen beschikt het bedrijf over een droogzet- capaciteit voor schepen tot 25.000 ton dw. Als zelfstandig opererende reparatiewerf, deel uitmakend van de sterke en solide YVC-Groep, heeft het bedrijf een goede naam in binnen- en buitenland met wereldwijd gevestigde opdrachtgevers. Circa 160 personeelsleden staan met hun vakkennis, teamgeest en inzet borg voor een zeer goed produkt en dragen op deze wijze bij aan een optimale c< werkbezetting. YVC Bolnes BV Scheepsreparatie en Machinefabriek Als je wilt werken èn leren in een ijzersterk bedrijf aan een ijzersterke toekomst. Een vakopleiding volgen en gelijktijdig geld verdienen. Een ideale combinatie voor jongeren met LTS, MAVO en/of een niet voltooide MTS-opleiding die via onze eigen leerschool verder opgeleid willen worden tot Metaalbewerker Scheepsbouw De opleiding, deels op onze leerschool deels in de produktie, vindt plaats in samenwerking met de Stichting Metaalelektro-Opleidingen Rijndelta. Deze opleiding duurt 2 jaar en wordt afgesloten met het landelijk erkende en zeer hooggewaardeerde S.O.M. diploma. Niet voor onze leerschool maar voor direkte plaatsing in onze machinefabriek vragen wij tevens enkele Leerling Bankwerkers Een LTS-opleiding/mechanische technieken is voor deze funktie minimaal vereist. Heb je belangstelling voor één van deze boeiende beroepen neem dan snel kontakt op met onze afdeling personeelszaken de heer A. Reijnders, tel. 010-4799799. Of schrijf een brief naar YVC Bolnes BV, Postbus 9357,3007 AJ Rotterdam schakel- en beveiligingstechniek Santon Holland B.V., dochter van een groot landelijk concern, is een vooraanstaand leverancier van laagspanningsschakelaars voor industriële toepassingen. Ten behoeve van onze afdeling produktie pakket- en nokkenschakelaars zoeken wij een voor het ontwerpen van speciale schake laars. De werkzaamheden omvatten al het voorkomende tekenwerk in de werktuig bouwkundige sfeer, het ontwerpen van nieuwe produkten afgeleid van het bestaande programma alsmede het on derhouden van contacten met toeleveran ciers inzake stempels, matrijzen etc. Onze gedachten gaan uit naar iemand met een diploma MTS fijnmechanische tech nieken die, na langer machinebankwerk- ervaring te hebben opgedaan, is doorge groeid naar het ontwerpbureau. Uw leeftijd schatten wij niet ouder dan 40 jaar. Als u belangstelling heeft voor deze functie dan kunt u uw sollicitatie sturen naar Santon Holland bv, t.a.v. Afdeling Personeelszaken, Postbus 59024,3008 PA Rotterdam. Santon Holland bv neemt elke reactie op deze advertentie, dus zowel die van vrouwen als die van mannen, in behandeling. Santon Holland bv, Willingestraat 2, 3087 AN Rotterdam, telefoon (010) 429 44 33. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten. Booy Industrial Services is een gerenommeerde dienstverlenende organisatie die een belangrijke bijdrage levert aan het oplossen van milieu-vraagstukken. In Nederland behoren Booy Cleon, Booy Support en Afvalverwerking Botlek tot de groep. Men werkt zowel landelijk als internationaal en beschikt over auto's, schepen, zwaor en licht materieel en een eigen moderne Havenontvangstinstallatie, waor afvalstromen worden be- en verwerkt. Door de groei van onze organisatie hebben wij plaats voor: vacuumwagen - chauffeurs voor het werken met onze mobiele apparatuur en die de verantwoorde lijkheid willen dragen voor het slagen van een karwei. Wie bij ons in dienst treedt, wacht een afwisselende baan. Om uw werk verantwoord te kunnen doen ontvangt u binnen onze organisatie een gedegen opleiding. Vaklieden met groot rijbewijs en ruime ervaring bieden wij een uitstekend salaris, en worden na gebleken geschiktheid opgenomen in ons bedrijfspensioen. Bel voor meer informatie of voor het maken van een afspraak naar Booy Clean B.V., de heer M.R. Marinello, tel. 010 - 472 62 00. Oude Maasweg 5, Rotterdam-Botlek. Er zit muziek in V&D, het meest gezellige warenhuis van Nederland. Dat komt vooral tot uiting op onze afdeling Platen/CD's. Muzieklief hebbers komen daarom graag en vaak naar V&D vooreen CD, muziekcassette of LP. Ons enthou siaste team geeft daarbij desgewenst een vrij blijvend advies. Over Mozart en Madonna en over Kinderen voor Kinderen of Nat King Cole. Om het vele werk op deze afdeling te kunnen dirigeren, zijn wij voor onze vestiging Rotterdam Hoogstraat op zoeknaareen represen tatieve coördinerend verkoper m/v Naast het adviseren van onze klanten bij hun muziekkeuze, behoort ook het voorraadbe heer tot uw takenpakket. Bovendien verzorgt u de presentatie van de artikelen en coördineert u de werkzaamheden van de medewerkers. U rapporteert aan de algemeen verkoopleider. Gezien de aard van deze functie, zijn lei dinggevende capaciteiten onontbeerlijk. U be schikt over 2 a 3 jaar ervaring in een vergelijk bare functie en heeft vanzelfsprekend een grote affiniteit met muziek. Verder bent u klant vriendelijk en heeft u een commerciële instelling. Wij verwachten dat u een opleiding op MBO- niveau heeft en niet ouder bent dan 30 jaar. Het gaat om een full-time werkkring - en bij V&D betekent dat 36 uur per week - voor onbepaalde tijd. Vanzelfsprekend zet V&D daar een goed salaris tegenover. Herkent u zich in deze advertentie en vol doet u aan de eisen? Dan wacht u bij V&D een muzikaal onthaal. Stuur uw bondige sollicitatie brief naar: Vroom Dreesmann, t.a.v. mevrouw H. Geerhold, Postbus 1176,3000 BD Rotterdam. MERCATRAINING ROTTERDAM Mercatraining ver zorgt opleidingen voor commerciële functies in handel en dienstverlening. Voor een deel zijn dit standaardcur sussen, terwijl er anderzijds sprake is van cursussen die volledig zijn aange past aan de wensen van de opdrachtge- Mercatraining is een activiteit van het Marcatuscollege een onderwijs instituut met ca. 1400 leerlingen en 90 medewerkers. Binnen het reguliere dagonderwijs ver zorgt het Mercatus- college opleidingen voor commerciële functie in de handel en dienstverlening. Door stages wordt de theorie gecombi neerd met de prak tijk. Opleidingen: Lager Handels onderwijs - KMBO-Handel Middelbaar Han- afdelingen: MMO-bd MMO-C MMO-Intern, Handel MMO- Groothandel Marcatraining ig 400 - 3076 ET Rotterdam - Telefoon 010-4 32 31 66 - Fax 010-4 91 98 75 KWALITEIT IN COMMERCIE Cursusaanbod - Managementopleidingen: Praktisch leidinggeven Management - Commerciële opleidingen: Inleiding Marketing Marketing Nima-A Repetitiecursus Nima-A Commercieel medewerker Export Praktische verkooptraining Maatwerkcursussen computertoepas singen in de commerciële praktijk Telefoontraining Handelsvertegenwoordiger Rayonleider - Financieel-Economisch-Administratief: Basis Boekhouden Middenstand 1 jaar Middenstand 11/2 jaar - Overige opleidingen: Inlichtingen en documentatie 010-4323166 (mevr. J. van Vliet)

De Havenloods | 1991 | | pagina 19