In de detailhandel vormen de werknemers het visitekaartje laagland ELEKTR0-, MEET&REGEL- M0NTEURS SCHAKELEN OVER OP CROON In september gaan we weer van start! tempo-team uitzendbureau Banen op de weg Wegvervoer Machinist worden bij NS: dé kans voor LTS-/MAVO-ers op een veelzijdige toekomst DONDERDAG 11 JULI 1991 „De laatste jaren zien wij een duidelijk ver schil met vroeger, als het gaat om de jonge mensen die hier komen sollicite ren. In de meeste geval len hebben ze een oplei ding aan een detailhan delsschool gevolgd en zijn ze duidelijk gemoti veerd om te gaan wer ken. En vooral: om meer te bereiken. Dat vinden wij natuurlijk een heel positieve ontwikkeling, want de detailhandel biedt volop mogelijkhe den, maar mensen moe ten dan wel duidelijk ge motiveerd zijn". Algemeen directeur van Radio Modern, F. Joh. Middelman, ziet jaarlijks heel wat sollici tanten de deur van zijn kan toor binnenkomen. In totaal heeft de onderneming zo'n kleine driehonderdvijftig me dewerkers in dienst. Zij wer ken als verkoopmedewerker, op de afdeling expeditie, de administratie of in de techni sche dienst. „Voor de winkels maken wij onderscheid in 'witgoed', 'bruingoed' en 'geluidsdra gers'", vertelt Middelman. „Met witgoed bedoelen we dan alle huishoudelijke appa raten, zoals koelkasten, was machines, maar ook stofzui gers, koffiezetapparaten en krultangen. Bruingoed omvat alle beeld- en geluidsappara tuur, zoals televisie, radio, vi deo en CD-spelers. Geluids dragers zijn de CD's, grammo foonplaten en de videoban den". Al die artikelen worden ver kocht in kleine en grote filia len. In enkele kleine vestigin gen worden alleen geluidsdra gers verkocht, maar er yijn ok zogenaamde superwinkels, van achthonderd vierkante meter of meer. Voor al die fili alen, achtendertig in totaal, zijn verkoopmedewerkers no dig. Middelman: „Wanneer ie mand bij ons begint, wordt hij aankomend verkoper. Als hij zijn werk goed doet, wordt hij al snel verkoper en na enkele jaren eerste verkoper. Wie dan 'verkoper op eindbasis' wordt, kan via functies als aspirant bedrijfsleider en bedrijfslei der van een groter filiaal doorstromen naar het bedrijf sleiderschap van een super winkel Zo iemand moet dan natuurlijk wel de nodige trai ning en ervaring hebben opge daan, ook als het gaat om de bedrijfsadministratie en het begeleiden van verkoopmede werkers. Expeditie In de expeditie zijn er twee soorten functies. Er zijn men sen die werken in de opslag: het magazijn. Zij werken dus steeds op een vast punt. Heel anders ligt dat voor de chauf feurs en de bijrijders. Dage lijks rijden veertien grote be stelwagens door het land op weg naar klanten. Wij zijn nogal kritisch als het gaat om de chauffeurs. Tenslotte zijn zij het visitiekaartje van de zaak. Als mensen een appa raat bij Radio Modern hebben gekocht, moet de chauffeur ervoor zorgen dat het artikel vlot en heel op de plaats van bestemming komt. Hij moet bij dat werk zorgen dat hij zijn goede humeur bewaart. De fooien die hij geregeld krijgt, dragen natuurlijk wel bij tot dat plezier in het werk. Dan is er nog de technische kant. Daarvoor kunnen we voornamelijk mensen gebrui ken met een elektrotechnische opleiding. Voor bij- en na scholing zorgt het bedrijf. Ook hier geldt dat interesse en in zicht belangrijk zijn. Er zij heel wat jongelui die zich door hun hobby zozeer in de elek- tronika hebben bekwaamd, dat zij - met enige bijscholing - beroepsmatig heel goed kun nen functioneren in ons be drijf. Natuurlijk geldt ook voor vrouwen dat zij welkom zijn bij onze onderneming. Vooral als het gaat om de ver koop van huishoudelijke ap paratuur hebben wij de erva ring dat zij een heel goed con tact hebben met de klanten. Vaak werken zij in deeltijd en dat is bij ons geen probleem! DE KONINGSHOF Wij hebben enige vakatures! A. AFDELINGSHOOFD bij voorkeur met ervaring B. TWEE ZIEKEN/BEJAARDENVERZORGENDEN Voor deze vakatures is een diploma zieken- of bejaardenverzorgende noodzakelijk. De medewerkers gevraagd onder "b" zullen ingezet worden voor ons nieuw te starten "substitutieprojekt". Ervaring in de omgang met P.G. geïndiceerde bewoners is voor die funktie zeer gewenst. Wilt u werken in een tehuis met Christelijke grondslag en hecht u waarde aan goede collegiale kontakten? Aarzelt u dan niet en neem kontakt met ons op! Wij stellen wel als voorwaarde dat u kerkelijk meelevend bent met één van de protestants Christelijke kerken enhart hebt voor onze oudere bewoners. Wilt u eerst informatie?dat kan! Bel dan even met Zr. A.J. de Jong - hoofd van de verzorging. Schrijf anders een brief t.a.v. Mevr. de Jong met gegevens over opleiding en ervaring en wij nodigen u uit voor een gesprek. I Laagland importeert metaalbewerkings machines, machinegereedschappen, technische lijmen en systemen voor werkplaatsautomatisering. Met 60 medewerkers, waarvan 16 in de verkoop buitendienst en 14 in de Technische dienst behoren wij tot de grootsten in de branche.Wij revideren metaalbewerkingsmachines in onze kleine, moderne werkplaats, maar grotere machines worden ter plekke Door interne promotie is bij ons een vacature ontstaan voor een REVISIE MONTEUR METAALBEWERKINGSMACHINES Wij vragen: - Ervaring met onderhoud of revisie van metaalbewerkingsmachines - Leeftijd ca 30 jaar - Gemakkelijke omgang met mensen - Bereidheid om in een klein team te werken - Enige bekendheid met elektrische schema's en electronica Wij bieden: - Een afwisselende baan met goede toekomstmogelijkheden - Een goed salaris en bonusregeling Gegadigden worden verzocht hun schriftelijke sollicitatie te richten aan de directie van Laagland B.V. Stolwijkstraat 20 3079 DN Rotterdam Postbus 9443 3007 AK Rotterdam Niet alleen op het gebied van Marketing heeft Schoevers Succesvolle cursussen. Schoevers biedt vele mogelijkheden. Zo gaan in september weer zo'n tachtig beroepsgerichte cursussen van start. Meer informatie? Vul bijgaande coupon in of bel 010 - 4364044. U ontvangtdan de gratis studiegids en het rooster van de afdeling in uw omgeving. MARKETING Basiscursus Marketing Marketing Nima-A Examentraining Nima-A Marketing NIMA-B Sales Promotion Presentatietechniek PUBLIC RELATIONS Basiscursus Public Relations Public Relations NGPR-A Examentraining NGPR-A MANAGEMENT Basiscursus Management Management en Organisatie Vestigingen te Amsterdam - Arnhem Den Haag - Eindhoven Groningen - Hilversum Maastricht - Nijmegen - Rotterdam - Tilburg Utrecht Gaardingen Erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de wet op de erkende onderwijsinstellingen, voor zover het onderwijs binnen de reikwijdte van de wet valt. Deze coupon kan in een enveloppe zonder postzegel worden verzonden aan: Schoevers Opleidingen, Antwoordnummer 81, 3000 WB Rotterdam. Bedrijf Naam_ racmawaira Functie_ Adres Postcode/plaats Telefoon ££N Q£SU\AGD£ BAAN BEGINT BIJ SWMERS VERSTEGEN SPECERUEN vraagt voor spoedige indiensttreding TECHNISCH MEDEWERKER Niveau M.T.S.-WTB met interesse in het onderhoud van ons machinepark. Eenvoudige electrische werkzaamheden mogen geen probleem zijn. Tel. 010-4155100 Vragen naar de heer A. van den Hoed. CURSUSSEN HAVO-ers/VWO-ers/MEAO-ers m/v In samenwerking met een van de officiële scheep vaart scholen van de Rotterdamse haven biedt Tempo-Team Uitzendbureau u de mogelijkheid tot het volgen van 2 basis-opleidingen voor scheepvaart, expeditie, transport en luchtvracht. Het gaat om een avondopleiding van 8 maanden en een dagopleiding van 5 weken. De avondopleiding wordt gecombi neerd met een baan in de desbetreffende branche. De dagopleiding gaat uiteraard aan een baan vooraf. Verdere toelatingseisen zijn een maximum leeftijd van 23 jaar en tenminste Engels en Duits in het vakken pakket. Door het volgen van deze cursus kunt u een snelle start maken in de scheepvaart-, expeditie- of transportbranche en hebt u goede doorgroeimogelijk heden. De cursussen starten in september. Belangstellenden kunnen zich nu opgeven! Voor informatie: 010 - 413 64 80, Arjen Kemner of Louise Vlasblom Rotterdam, Lijnbaan 102a KANTOOR Secretaresse m/v voor een kleine, maar sterk groeiende onderneming in Rotterdam Centrum. In verband met het zeer internationale karakter van het bedrijf is een uitstekende beheersing van de Engelse taal vereist. Enige kennis van de Duitse taal is gewenst. Naast secretariële taken, waaronder notuleren, verricht u ook vele organisatorische werkzaamheden. Voor informatie: 010 - 413 94 70, Myriam Andriessen Rotterdam, Lijnbaan 102a SCHEEPVAART Waterklerken m/v die in het bezit zijn van het rijbewijs B. Ervaring als waterklerk of enige jaren ervaring bij een in- of uitgaande dienst is vereist, alsmede goede kennis van de Duitse en Engelse taal. Deze banen zijn voor onbepaalde tijd en bieden goede toekomst mogelijkheden. Voor informatie: 010 - 413 64 80, Arjen Kemner of Louise Vlasblom Rotterdam, Lijnbaan 102a De Gemeenschappelijke Personeelsdienst Wegvervoer ve en scholing voor chauffeurs in het Beroepsgoederenver in zowel op uitzendbasis als in vaste dienst via Direct werk voor: Distributiechauffeurs m/v Motorwagen en trekker-oplegger. Regionaal en nationaal Chauffeurs m/v zeecontainer-vervoer Nationaal. Chauffeurs tankwagenvervoer m/v ADR-certificaat vereist. Nationaal en internationaal. Chauffeurs m/v afvalcontainer-vervoer Regionaal. Informatie bij Marina Brouwers of Peter Lanza, tel. 010-48 03 844, Rotterdam, Pleinweg 2. Wanneer u nu of in de nabije toekomst overweegt van baan te veranderen, verzeker u dan van een goede baan bij een bedrijf met toekomst. Croon Elektrotechniek BV is zo'n bedrijf. We zijn één van de grote elektrotechnische aannemers in Nederland en groeien nog steeds. Met zo'n 1400 medewerkers, verspreid over het hoofdkantoor in Rotterdam en vestigingen in heel Nederland, brengen èn houden wij de spanning erin. Elke dag opnieuw. Voor klanten en medewerkers. Wanneer u als monteur kiest voor Croon, kiest u voor: zelf standig en afwisselend werk op interessante projecten werken met de modernste technische hulpmiddelen kleine teams en een plezierige werksfeer vele mogelijkheden tot vervolg opleidingen goed salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder winstdelingsspaarregeling, vergoeding voor reis kosten en reisuren, regelingen voor studiekostenvergoeding. In de Industrie (raffinaderijen, chemische fabrieken, voedings- en genotmiddelenindustrie e.d.) en Utiliteit (kantoorcomplexen, ziekenhuizen, theaters, hotels e.d.) zijn er mogelijkheden vanuit Rotterdam, Amsterdam, Utrecht en Roosendaal. In de Schepen/Offshore (installaties in de scheeps- en offshore industrie, waterwerken e.d.) en Fabricage (ontwerp en produk- tie van schakel- en bedieningspanelen) zijn er mogelijkheden vanuit Rotterdam. LTS-ers E met aanvullende opleidingen en MTS-ers E, die zicht willen krijgen op hun mogelijkheden bij Croon, vullen nu de bon in en sturen die zonder postzegel naar Croon Elektrotechniek BV, afdeling Sociale Zaken, Antwoord nummer 20138, 3020 VB Rotterdam Naam: Adres: Postcode/woonplaats: Telefoon: Leeftijd: Opleiding: Ervaring: Ik heb belangstelling voor een functie in de: vanuit: Een machinist doet veel meer dan treinen van A naar B en weer terug rijden. Het "spel" met de trein, het timen van aankomst onder allerlei omstandigheden en het verlenen van service vormen voor hem tel kens weer nieuwe uitdagingen. Voor mensen die graag zelfstandig werken en niet opzien tegen onre gelmatige werktijden is dit een uit stekende kans op een prima baan met goede vooruitzichten. Opleiding en taken U begint met een basisopleiding voor machinist die 23 weken duurt. Theorie en praktijk wisselen elkaar af. Na een bepaalde periode als ran geermachinist te hebben gewerkt, gaat u naar de vervolgopleiding en wordt u all-round machinist. U rijdt dan op alle materieelsoorten, ook intercity-treinen over grotere afstan den. U bedient en controleert het in strumentarium, waarbij de veiligheid centraal staat. Eventuele kleine sto ringen verhelpt u zelf, in andere gevallen roept u hulp van buiten in. In voorkomende gevallen bent u bovendien de vraagbaak voor onze reizigers. Wat wij vragen en bieden U bent tussen de 21 en 35 jaar en bezit een LTS-C-diploma elektrotech niek, metaal of autotechniek, dan wel een MAVO-D diploma met wis- en natuurkunde, of eventueel HAVO MTS. U kunt zich goed concentreren, bezit verantwoordelijkheidsgevoel, beschikt over een goed gehoor en gezichts- en kleuronderscheidend vermogen en gevoel voor service. U bent tussen de 1.60 en 1.90 meter lang en woont in Rotterdam of omgeving. Uw aanvangssalaris is afhankelijk van uw leeftijd en bedraagt maximaal 2.675,- bruto per maand. Bovendien kunt u rekenen op een extra toeslag voor onregelmatige diensten, buiten de normale werk uren, op zaterdag en op zon- en feestdagen. Interesse? Uw schriftelijke sollicitatie stuurt u naar N.V. Nederlandse Spoorwegen, Afdeling Personeelszaken, Stations singel 10, 3013 HA Rotterdam, onder vermelding van vacaturenummer 7125. Als u eerst nog wat meer wilt weten, kunt u met de Afdeling Personeels zaken bellen, telefoon 010-4139340, toestel 375. Een psychologisch, een medisch en een antecedentenonderzoek maken deel uit van de selectieprocedure. NS wil meer vrouwen aannemen. Daarom worden vooral ook zij uitge nodigd te solliciteren.

De Havenloods | 1991 | | pagina 7