mom De wonderbaarli jke genezing van karakterpaard 'Condios' T BESTE HUUR JE BIJ SKALA Agenda subHT Nieuwe tegenslag Wethouder Smithal Twee triathlons op 31 augustus DE HAVENLOODS Herstel vergde half jaar Oosterholt in het zonnetje Special van 5L maand k per dag te huur DONDERDAG 18 JULI 1991 LAMOS PE^ry MMTERMTE6 ft 3130 AE Vlaardingen Hoogstraat 122, Vlaardingen Beethovenlaan 4, Maassluis De touwtrekkers van landse 'Groene Oase' kregen zon dag op het Nederlands kampioen schap hun zin. Vorig jaar waren ze als laatste geëindigd en die klas sering wilden ze niet opnieuw in de boeken schrijven. Op eigen veld, de Maaslanders mochten zelf de titelstrijd organiseren, wer den ze voorlaatste. Een team uit het Gelderse Vaassen eiste het goud voor zich op. PERFECT De deelnemers en de bondsbon- zen waren vol lof over het organi satorische talent van 'De Groene Oase'. Volgens de president van de Internationale Touwtrek-fede ratie, was de organisatie perfect. „Mochten de Maaslanders ooit eens een Europees of wereldkam pioenschap voor hun rekening willen nemen, dan zal ik ze zeker aanbevelen bij mijn mede-be stuursleden". Daan Gouma, de voorzitter van 'De Groene Oase' hoorde het tevreden aan. „Het Ne derlandse kampioenschap was een hele klus, maar zeker 36 van de 37 deelnemende ploeg hebben laten merken, dat ze het naar hun zin gehad hebben. Kijk, zoiets doet ons goed". VERZORGER Het nieuwe bestuur van de voet balvereniging VFC is meteen voortvarend aan het werk geto gen. De Vlaardingse derdeklasser trok Aad Bos, de broer van Deltas- port-trainer Wolter Bos, aan als verzorger. Hij is overigens geen onbekende aan de Sportlaan. Hij hanteerde er vroeger ook al eens de spons en de waterzak. VLAARDINGEN Ongeloof trof de Nederlandse dele gatie vorig jaar in Italië toen Germain Gelderbloms pony Condios allesbehalve vloeiend terugliep naar de haver. De Vlaardinger was als enige oranje-klant zonder problemen de hindernissen van de cross gepasseerd. De anderen waren afgebeld. Hij voelde zich de koning te rijk. Toch was meteen ook het angstige voorgevoel, dat er iets mis was. „Ik voelde meteen dat Condios kreupel was". Ook de hippische sport kent dramatiek. „Geen idee, wat de oorzaak van de blessure geweest kan zijn", analyseert hij nu. „Het enige dat me te binnen kan schieten is het raken van een paaltje in de waterpartij". Een peesblessu re, zo stelden later de toegesnelde vee-artsen vast. Het Europees kampioenschap voor jeugdruiters was voorbij. door GERARD S. VERVER Initiatief of tijdelijk. Germain Gelderblom, zijn ouders en de Ponyclub Die Flardingha Rui ters wisten het niet. Onzeker heid heerste. Dat peesletsel hoefde niet fataal te zijn, zo werd hem gezegd. „Zelf had ik zoiets nog nooit meege maakt". Meestal geneest het, maar zekerheid daaromtrent is er natuurlijk nooit"Om het verhaal meteen een 'happy end' te geven: Condios genas en rijdt op dit moment op nieuw op het Europees kam pioenschap voor jeugdruiters. Terug in de tijd echter. Con dios maakte vanuit italië de 48 uur vergende terugrit in de veewagen en Germain Gelder blom pakte, geplaagd door boze voorgevoelens, het vlieg tuig. Hij leefde mee met zijn pony, waarmee hij niet alleen een team vormde, maar die in de loop van de jaren tevens zijn vriend geworden was. Beiden even impulsief, gedre ven en niet voor een kleintje vervaard. Een onzekere toe komst wachtte. Mijlpaal Gelderblom (15) immers na derde de leeftijd, dat hij de overstap naar een paard moest gaan maken. Die grens ligt bij zestien jaar, maar voordat het zover was wilde hij met Condios nogmaals naar de Europese titelstrijd, die in het Overijselse Diepen- heim gehouden zou worden. Een thuiswedstrijd die tevens een mijlpaal moest worden, want het lukt niet zoveel jon geren om tweemaal achtereen tot de selectie door te dringen. „Er zijn zoveel jeugdruiters en de bond is je naam snel verge ten". Het was dan ook een hele op luchting, toen de directeur van de hippische federatie in het najaar belde en meldde, De combinatie Condios/Germain Gelderblom doorwaadt op de EK 1990 in Italië de waterpartij, waar de pony waarschijnlijk zijn peesblessu re opliep. Het herstel vergde zes maanden. Komend weekeinde herhalen pony (geheel hersteld) en ruiter hun optreden op het Europees kampioen schap voor jeugdruiters. dat hij de jonge Vlaardinger opnieuw aan de Nederlandse ploeg wilde toevoegen. Dat toont niet alleen de kwaliteit van de ruiter, maar ongetwij feld ook van de pony. „Buitenlanders zijn gek op Nederlandse pony's. In Zwe den en Duitsland komen acht van de tien pony's uit ons land", vertelt zijn moeder. „Vooral omdat ze hier goed getraind worden en goed aan de maat zijn. Voor een goed dier wordt grif 30.000 gulden neergelegd. Nee, het is bij ons nooit opgekomen om Condios van de hand te doen. Laatst zei Germains trainer nog, dat hij ons wat zou doen indien we de pony zouden verkopen. Grapje natuurlijk, maar de ondertoon was serieus". geduld Brand bij leverancier vloer MAASSLUIS Nadat onver laten in de nacht van 27 op 28 juni door het openen van de brandkraan onherstelbare schade hadden aangericht aan de spaanplaat-ondervloer van de Wethouder Smithal, is de sporthal door een nieuwe te genslag getroffen. Het bedrijf dat de opdracht kreeg om de vloer vóór 1 september van de nieuwe toplaag te voorzien, is door brand getroffen en kan onmogelijk bijtijds aan zijn verplichtingen voldoen. De brand heeft de schuurmachi- ne, waarmee de spaanplaat platen geëgaliseerd worden, verwoest. Maandag heeft de onderne ming de opdracht teruggege ven en de gemeente opgeza deld met de nagenoeg onmo gelijke taak om een andere le verancier te vinden die, met de bouwvak-vakantie voor de deur, in staat is om binnen zes weken een volwaardige vloer te leveren en aan te brengen. Op het stadhuis Koningshoek wordt getwijfeld aan de kan sen om de hal voor de streef datum van een nieuwe vloer te voorzien. Huub Slangen: „We hebben de oorspronkelijke le verancier vorige week alsnog de tijd gegeven om elders ma chinerie te zoeken voor het schuren van de platen. Dat is niet gelukt. We gaan nu op zoek naar alternatieven. Of dat lukt? Ik heb zo mijn twij fels. In ieder geval praten we er hier op het stadhuis vrijdag verder over". Mocht het niet lukken de op dracht elders onder te bren gen dan zal worden aange stuurd op reparatie. „Dat zijn eigenlijk kosten op het sterf huis", schetst Slangen. „Het vervangen van de vloer stond pas over vier jaar in de begro ting. Die reparatiekosten ko men nu tussentijds als een ex tra op de exploitatielasten". Door een nieuwe tegenslag is het onzeker of de Wethouder Smithal voor I september van een nieuwe vloer kan worden voorzien. Door het opendraaien van de brandkranen liep eind juni éénderde van de sporthalvloer onder water. Het vocht tastte vooral het als ondervloer ge bruikte spaanplaat aan. Vori ge week nog stemde de ge meenteraad in met een krediet van een kwart miljoen om de vloer vier jaar eerder dan ge pland geheel te vervangen. De gemeente is wel verzekerd, maar heeft een eigen risico van 50.000 gulden en gaat er van uit dat de uitkering niet al te hoog zal zijn. Het krediet werd uit het fonds bijzondere doeleinden gehaald. Het was niet voor het eerst dat indringers de brandkraan hebben opengedraaid. Toen beschadigde het water slechts tien procent van het vloerop pervlak, hetgeen hersteld kon worden. Overigens stelt Huub Slangen dat de afdeling Wel zijn zich al tijdens de bouw heeft afgevraagd waarom de slanghaspels in de hal zelf werden aangebracht. „We hebben er toen op aangedron gen om de kranen en slangen in de gangen te monteren. Men heeft dat toen afgewezen. Nu zitten we met de gebakken peren". De genezing van Condios was de eerste voorwaarde om met succes selectie af te dwingen. Zijn moeder: „De pony had een peesblessure en genezing is veelal een zaak van gduld en tijd". Met de onbeantwoor de vraag wie het meeste ge duld op moest gaan brengen: de vurige viervoeter ('die zijn energie kwijt wilde, maar dat niet mocht om het been te spa ren') of de ruiter. In Utrecht werd Condios aan de zorg toe vertrouwd van professor Keg ge. Het jaar verstreek. Zo ook januari. Condios moest zich beperken tot rustige wande lingen op harde wegen ('zodat de pezen aansterken'). Met het aftellen van de dagen ging Germain Gelderblom toch met een verkeerde afloop re kening houden. Totdat februari aanbrak en het sein vanuit Utrecht op vei lig gezet werd. Germain Gel derblom (inmiddels zelf ook bevrijd van een ontstoken blindedarm) haalde zijn maatje en een door de artsen verstrekte trainingsschema op. „Ik mocht beginnen met een kwartiertje stappen en wat draven. Maar in het begin heb ik duidelijk voorzichtig aan gedaan. Daarna ben ik langzaamaan wat scherper gaan rijden en begonnen met tempo-training" „Condios is meer dan een vriend voor mij", bevestigt Germain. „Ik kan met hem le zen en schrijven, maar wan neer anderen in het zadel klimmen, is hij allesbehalve vriendelijk. Die zal hij altijd eerst testen en, wanneer het overwicht ontbreekt, in de maling nemen". Menselijke trekken zijn hem evenmin vreemd. „Hij heeft een vrien din, een merry. Ze zijn veel samen. Alleen in de aanloop naar het Eurppees kampioen schap hebben we ze geschei den gehouden. Dat heeft Con dios blijkbaar behoorlijk aan gegrepen, want hij is de laat ste weken echt sjachrijnig" Een moment is de achterban van Germain Gelderblom toch nog even de schrik om het hart geslagen. Beschrijft de ruiter zijn tweede angstige avontuur binnen een jaar: „Dat was op een cross-concours. Condios was hersteld. Ik zag het alle maal wel zitten en ging voor het eerst weer eens voluit". Het leverde een koprol op, toen de voorbenen van de pony in een waterbak in een weggetrapt diep gedeelte te recht kwamen. „We gingen over de kop. Dat was even schrikken, maar Condios had niets. Zelf had ik wat schram men aan het gezicht". Het hoort bij het energieke duo. Het zijn durfallen. „Na de genezing heb ik me wat ingehouden. Ben wat meer gaan nadenken, heb Condios bewust wat afgeremd en heb gekeken wat hij aankon. Die pony zit echter zo boordevol energie, dat hij zich nauwe lijks laat afremmen. Zelfs in de tijd, dat zijn been rust moest hebben, was hij amper te houden. Toen hij eenmaal voelde, dat hij weer voluit mocht, ging hij ook. Hij blijft vechten. Het is een karakter- paard". Of Condios dit weekeinde in Diepenheim tijdens de Ek re vanche kan nemen voor zijn in het water gevallen Italiaanse avontuur durft Germain Gel derblom niet te voorspellen. „Het gaat niet alleen om de cross. Ook het springen en de dressuur tellen mee. In die laatste discipline ben ik wel goed. Het kan me alleen niet echt inspireren: dressuur is zo saai!" Meer verheugt hij zich op de cross. „Ik heb me laten vertellen, dat er in Diepen heim een prachtig concours is aangelegd. Ingewikkeld, dat wel, maar niet zo zwaar als vorig jaar". In 1990 was hij in het individuele tussen-klasse- ment - voordat het onfortuin toesloeg - vijftiende. Uit een veld van veertig Europese jon geren. Vastberaden: „Die plaats is duidelijk voor verbe tering vatbaar. Oefenreeksen WATERWEG De gepromo veerde herenhockeyers van Evergreen spelen in de aan loop naar de competitie maar liefst tien oefenwedstrijden. De dames houden het op vier partijen, terwijl CKC Maas sluis (korfbal) drie confronta ties voldoende vindt. De Evergreen-heren sparren tegen Forescate, Kameleon, Asvion, Leusden, Spirit, Tem po en Arnhem. Verder spelen ze zogenaamde 'drieluiken' in Alphen, Den Dommel en Doe- tinchem. De vrouwen oefenen tegen Hudito, Tempo'34 (drie luik), Souburgh en Spirit. CKC Maassluis heeft in zijn oefenprogramma wedstrijden tegen Sperwers, ODO 2 en Ten Donck. voor donderdag 18 t/m woensdag 24 juli SOFTBAL: vri|dag Blue Hitters-Gop- hers (h). Schiedam Harga 19.30 uur laan toernooi Be Quick B 1 '2, C 1/2, D 1/2: vanaf maandag Schiedam Los Btgo- tes toernooi C 1 en D 1Schiedam tennis park Kethelhaghe TSN-jeugdtoernooi 10 t/m 18 jaar CRICKET: zondag HCC-Excdsior 20, Schiedam Harga 11 uur Hermes DVS- Kon. UD. TOERFIETSEN: dinsdag Schiedam Harga wielerbaan 18.30 uur Rijnmond- ZWEMMEN Linda Oosi mafdeling vn het VZC. stopt in sep tember met haar activiteiten. O-jk haar baan op het Maassluise (afdeling sport MAASSLUIS— Het zwem bad Dol-fijn fungeert op za terdag 31 augustus als cen traal punt voor 8e editie van de recreatieve triathlon. Als vanouds hebben de deelne mers de keuze uit twee ver sies: 1/8 en 1/4 triathlon. De kortste afstand bestaat uit 500 meter zwemmen, 25,5 km fiet sen en 4,8 km hardlopen. De kwarttriathlon telt 1000 me ter zwemmen, 51 km fietsen en 9,8 hardlopen. Het evenement richt zich op een zo breed mogelijk publiek. „Iedereen, van triathleet-in- spé met de speciale fiets tot super-recreant met een ge woon rijwiel, moet - mits een beetje getraind - kunnen deel nemen", is de slogan van de organisatoren. Het fietstraject is uitgezet op een parcours, dat loopt via Maasland, Schipluiden en de VLAARDINGEN Cees Ver hagen heeft de limiet voor de 24-uurs loop van Athene niet gehaald. In Keulen kwam hij vorig weekeinde tot een totaal van 207 km in één etmaal en dat waren er dertien te wei nig. Hij heeft er vrede mee, omdat de Keulse 24-uur onder tropische omstandigheden werd afgelegd. „Het was er overdag in de zon 37 graden. Zelfs hebben de or ganisatoren overwogen om het evenement af te gelasten", rapporteert hij. Bij het ingaan was het laatste uur passeerde Verhagen als vierde. Via een laatste inspanning voegde hij nog 13 km aan zijn totaal toe en schoof daarmee twee plaat sen op. „Ik finishte nog rede lijk fit ook, maar de nummer een moest terstond aan het in fuus, terwijl de nummer drie niet eens in de gaten had dat ik hem gepasseerd was". On danks het missen van de li miet, toonde hij zich dan ook tevreden. „Op die tweede stek bleef ik zelfs de wereldrecord houder op de 100 km voor". Verhagen heeft, nu Athene van de baan is, zijn zinnen gezet op de Europa-cup. „Daarvoor heb ik in Keulen veel punten gehaald. Wanneer ik in november in Parijs goed kan scoren, is een hoge klasse ring in de cupstrijd een accep tabel alternatief. Athene kan altijd volgend jaar nog". rand van Vlaardingen. Voor het lopen wordt de Zuid- buurtseweg gebruikt. De 1/8- triathlon start om kwart over negen. Daarna volgt de 1/4- triathlon. Tot en met 26 augustus kun nen deelnemers zich melden bij de VW-balie in stadhuis Koningshoek, zwembad Dol fijn, de benzine-shop van Au tobedrijf Wijnands (Mozart- laan) en via een briefje bij de afdeling Sport en Recreatie, stadhuis Koningshoek 93.050, 3144 BA Maassluis. Het in schrijfgeld is vijftien gulden. Dat bedrag is inclusief gratis trainen in zwembad Dol-fijn )op maandag- en donderdag van 19.50 tot 20.30 uur). SCHIEDAM Excelsior'20 zet op dinsdag 23 juli tijdens een receptie zeer uitgebreid Koos Oosterholt in het zonne tje. Een dag later wordt hij namelijk 80 jaar en ook is het dan 65 jaar geleden dat hij zich als lid meldde. De immer sigaren rokende 'Sir Jack', zoals hij in Thurle- de door het leven gaat, is al bij zijn leven legendarisch. Niet alleen door zijn historische cricket-prestaties, maar ook door de activiteiten die hij na het afscheid van de cricket- pitch voor Excelsior ontwik kelde. En nog immer is hij een niet te omzeilen klip in de ge bouwen en op het terras. De receptie op dinsdag 23 juli begint om half acht. Martinit naar Apeldoorn SCHIEDAM— Vierdeklasser Martinit reist op zaterdag 10 augustus met het eerste en tweede elftal naar Apeldoorn voor een oefenwedstrijd tegen WSW. Eerder al speelt de vierdeklas ser in Vlaardingen tegen For- tuna (6 augustus). In de aan loop naar de competitie fun geren ook Steeds Volharden (13 augustus), Wassenaar (18 augustus), DESV (25 augus tus) en Moordrecht (1 septem ber) als sparringpartner. f er nu buiten een hitte golf heerst, of dat het opnieuw te koud is voor de tijd van het jaar, binnen bepaalt u zélf hoe warm of koud het deze zomer wordt met deze fantas tische aanbieding van Bosch Want wie nü deze Bosch koel kast Bosch diepvrieskast huurt krijgt een Bosch magne- kado! Stap eens binnen bij Skala, en ontdek wat wij u allemaal te bieden hebben. Want huren bij Skala is kiezen voor topkwaliteit! Magnetron, 850W Tafelmodel diepvrieskast sterren, inhoud 113 Itr. Midi HiFiset Inclusief boxen 2 x 65W, afstands bediening Wasdroger 5 kg, 8 droogprogramma's, geluids HOGEDRUKREINIGER type 475 (kontrakt 18 maanden) Kleurentelevisie FSQ, stereo, teletekst, afstandsbediening Videorecorder VHS-systeem, 365 dagen vooruit te programmeren, afstandsbe- diening 1V Tafelmodel koelkast 8,75 Inhoud 178 Itr, volautomatische ontdooiing TV's, video kamera's videorecorders en videoplayers Informeer ook naar de speciale weekend midweektarieven Wasmachine 1000 toeren, energiespaar programma. Skala verhuurt alleen de beste merken Voor een vaste huurprijs Geen investering ineens Onbeperkte service en garantie Bij u thuis gebracht en geïnstalleerd Omruilen voor een nog nieuwere TV mogelijk portable kleurentelevisie FSQ beeldbuis, sleeptimer afstandsbediening VEELEISENDE MENSEN HUREN BIJ SKALA DEN HAAG SPUISTRAAT 69, 070-3469635 LEYWEG 940B, 070-3294885 DORDRECHT VRIESESTRAAT 92, 078-137322 LEIDEN HAARLEMMERSTRAAT 168, 071-131141 ROTTERDAM GROENE HILLEDIJK 169A, 010-4843344 ZWART JANSTRAAT 32A, 010-4651277 HOOGSTRAAT 150 010-4119288 WINKELCENTRUM "OOSTERHOF", 010-4550244 SCHIEDAM HOOGSTRAAT 86, 010-4730733 SPIJKENISSE WINKELCENTRUM "DE KOPSPIJKER", 01880-17111 VOORBURG KON, JULIANAPLEIN 14, 070-3694181 ZOETERMEER AMSTERDAMSTRAAT 57, 079-427075

De Havenloods | 1991 | | pagina 3