Holy- en Schielandziekenhuis bereiken akkoord over fusie Ideze krant JEANS-STUNT! DE HAVENLOODS HANS TEXTIEL Bewoners denken mee over nieuwe winkel Besturen eisen binnen vijfjaar nieuwbouw Weer drukke week voor de jeugdige thuisblijvers IN Nieuwe gespreksronde over plannen voor binnenstad Body jeans nü voor EDITIE 9, DINSDAG 30 JULI 1991, 40e JAARGANG, Nr. 31 Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. ZOMERACTIE VOOR PARTICULIEREN De eerste regel kado! Plus GRATIS herplaatsing!!! De Havenloods Het Zuiden Holland Silhouet De Merwepost Het Nieuws- en Advertentieblad ZIE DE PAGINA'S MET rubrieks- OIO-4.699.444 ADVERTENTIES Schminken of straattheater? SCHIEDAM— De Jeugd landactiviteiten zijn ook deze zomer weer een groot succes. Na het gigantische openingsfeest op het Stad- serf, waar ruim achthonderd kinderen op af kwamen, trekt Joop Broekhoven sa men met zijn medewerkers als een soort rattenvanger door de Schiedamse wijken. Niet één stadsdeel wordt vergeten: dit jaar zijn er zelfs activiteiten op de Boek weitakker in Schiedam- Noord. En er is voor alle thuisblijvertjes wel iets leuks bij: voor de allerklein ste kleuters maar ook voor stoere veertienjarigen zijn evenementen bedacht. Ook ouders, opa's en oma's blij ken iedere keer net zo hard mee te doen. Vaste onderde len van Jeugdland zijn de sport- en spelmiddagen en het straattheater. Maar het schminken is het meest favo riet bij de kinderen. Het liefst in de stijl van The Turtles of als een vlinder. DIE HETE ZOMER IN 1990 WEET U NOG? Zomer '91 bent u nu de baas! Met de verrijdbare personal cooler van Corona. Ideaal voor In huls. slaapkamer, kantoor. Stork Bronswerk Installatie Techniek B.V. Nikkelstraat 9. 3067 GR Rotterdam Telefoon: 010-4560999 SCHIEDAM De bestu ren van het Schieland Zie kenhuis en het Holy-zie- kenhuis hebben overeen stemming bereikt over een fusie. In een brief aan staatssecretaris Simons SCHIEDAM De tweede week van het Jeugdlandspek takel biedt weer heel veel leu ke activiteiten. De opkomst van de eerste week was vol gens organisator Joop Broek hoven geweldig. Goed, er viel wel eens een druppeltje regen. Maar dan verzonnen de vrij willigers gewoon weer een an der, net zo leuk spel. Woensdag 31 juli speelt clown Kepper twee voorstellingen: 's morgens om 10.30 uur in het Hof van Spaland en 's mid dags om 14.30 uur op het He- maplein. De jeugd kan ook creatief bezig zijn: vanaf 10.00 uur op het Dr. Wibaut- plein en om 14.00 uur op het Geuzenplein. Het spelcircuit vindt plaats om 10.15 uur op het Vriendschapsplein en 's middags om 14.00 uur op het Geuzenplein. Donderdag 1 augustus is Buro Jeugdland om 10.00 uur te vinden op het Edisonplein met kreativiteit, om 10.15 uur op het Faassenplein met het spel circuit en om 10.30 uur op het Dr.Wibautplein met straat theater JHacona. 's Middags is de kreativiteitgroep te vin den op het Wilhelminaplein (14.00 uur) en spelen de jeug dige artiesten van Jacona om 14.30 uur op het Frans Hals plein. Vanaf 13.30 uur kan iedereen zich deze dag inschrijven voor de wandelpuzzeltocht. De toute is ongeveer 5 kilometer en onderweg is er voor alle deelnemers een versnapering en frisdrank. Na afloop krij gen alle wandelaars een her inneringslint. Meedoen? Eerst inschrijven bij het stadskan toor, één gulden betalen en vervolgens vanaf 14.00 uur lekker wandelen en puzzelen door de stad. Vrijdag 2 augustus begint Jeugdland om 10.00 uur met kreativiteit op het Rozenburg plein en is op de Vlaardinger- dijk om 10.15 uur met sport en spel. Diezelfde activiteiten zijn 's middags te vinden op respectievelijk het Faassen plein (14.00 uur) en de Marco nistraat (14.15 uur). Het straattheater is vandaag in wijkcentrum Nieuwland met de doldwaze 'driemaal dub beldikke pretshow'. Toegang één gulden, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 3 augustus gaan de kinderen van 6 tot 14 jaar va ren met de Huis te Riviere- groep over de Schie. De ver trekplaats is bij het Prove niershuis, maar alleen kinde ren die zich vorige maand al hebben opgegeven mogen meedoen. De overblijvers kunnen naar het Hemaplein waar het poppentheater Mang een heel bijzondere voorstel ling geeft. Aanvang 14.30 uur. Maandag 5 augustus wordt weer een drukke dag met kreativiteit vanaf 10.00 uur op het Frans Halsplein, sport en spel vanaf 10.15 uur op de Maasboulevard en straatthea ter vanaf 10.30 uur op het Edisonplein met de grappige clowns Flits en Lampie. Om 14.00 uur weer kreativiteit op het Dr. Wibautplein, om 14.15 uur spelcircuit op Plein Boek weitakker en de clowns begin nen om 14.30 uur op het Wil helminaplein. Dinsdag 6 augustus begint kreativiteit om 10.00 uur op het schoolplein van De Klin ker. Sport en spel is om 10.15 uur in de Marconistraat en bloemschikken kan vanaf 10.30 uur op het Wilhelmina plein, maar ook om 14.30 uur op het Dr. Wibautplein. Van daag is er ook een fietspuzzel- tocht voor iedereen vanaf 6 jaar. De verkeersveilige route is ongeveer 15 kilometer. On derweg is er voor alle fiets- puzzelaars een traktatie en na afloop een vaantje. Inschrij ven vamaf 13.30 uur in de hal van het stadskantoor. Kosten: 1 piek. akkerman bv Energieweg 1112 3133 EB Vlaordingen van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur schrijven de besturen akkoord te gaan met een fusie als zij de garantie krijgen het nieuwe ziekenhuis binnen vijf jaar te kunnen betrek ken. De beide ziekenhuizen zijn bereid een deel van de huidige renovatieplannen uit te stellen en het geld daarvan te reserveren voor de (op een nog nader te be palen lokatie) nieuwbouw. De twee waterwegziekenhui zen praten al jaren over sa menwerking maar werden het nooit eens over een gezamen lijke aanpak. Op verzoek van staatssecretaris Simons heeft Drs. G.M.V. van Aardenne, voorzitter van het College voor Ziekenhuisvoorzienin gen, bemiddeld in de gesprek ken. Dit heeft uiteindelijk ge leid tot het huidige voorstel aan Simons. Het Schieland- en Holy-zie- kenhuis stellen wel een aantal eisen aan de fusie. Een nieuw ziekenhuis moet de grootte hebben van de huidige (geza menlijke) capaciteit. De fusie moet op basis van gelijkwaar digheid van beide partners plaatsvinden en ook een opti male bereikbaarheid voor de patiënten staat voorop. Aan de colleges van burgemeester en wethouders van Schiedam en Vlaardingen wordt ge vraagd op zeer korte termijn een lokatie te kiezen. Plannen voor een eventuele lokatie worden niet geopperd, doch zoals deze krant al eerder meldde, zijn er plannen voor nieuwbouw op het terrein van het huidige Holy. Besparing De gesprekken met Van Aar denne en de besturen zijn mede gevoerd naar aanleiding van de renovatieplannen van beide ziekenhuizen. Holy en Schieland hebben plannen om voor 140 miljoen te gaan ver bouwen. Van dat bedrag is al voor 100 miljoen gulden aan plannen goedgekeurd. Als de staatssecretaris akkoord gaat met het voorstel zal een deel van de huidige renovatieplan nen worden uitgesteld. Dit leidt tot een besparing van 50 miljoen gulden. Het Schieland-ziekenhuis is bereid de renovatie van de kinderafdeling grotendeels uit te stellen. Ook van de bouw van een multifunctionele aula wordt afgezien. Het Holy-zie- kenhuis beperkt de bouw plannen tot de polikliniek, de operatiekamer en de centrale sterilisatie-afdeling. Een aantal renovaties gaat echter wel door. Groot onder houd kan niet langer blijven worden uitgesteld. Ook het werken op meer lokaties kan Jllfi 0 Schieland en Holy praten al jaren niet nog vijf jaar blijven be staan, menen de ziekenhuis besturen. Bovendien is de lo katie Stadhouderslaan be stemd voor het Psychiatrische Centrum Joris. Aan een aantal flinke investeringen valt dus niet te ontkomen. Daarentegen zijn de zieken huizen bereid om, vooruitlo pend op een fusie, een aantal zaken gemeenschappelijk uit te gaan voeren. Dat betreft het klinisch chemisch laborato rium, het bacteriologisch la boratorium en de centrale ste rilisatie-afdeling. De bouwkosten van het nieu we ziekenhuis worden geschat op 250 miljoen gulden. De staatssecretaris wordt ge vraagd dit geld zo spoedig mogelijk ter beschikking te samenwerking. stellen zodat het ziekenhuis over vijf jaar betrokken kan worden. Zodra Simons terug komt van vakantie krijgen de ziekenhuizen antwoord van de staatssecretaris. Het personeel van de zieken huizen is vorige week middels een infostencil op de hoogte gesteld van de plannen. Eén van de portiers van het Schie land-ziekenhuis reageert des ondanks verbaasd op de vraag wat hij van de fusieplannen vindt. „Fusie? Dat zijn alle maal praatjes. Er komt hele maal geen fusie". Zijn collega blijkt wel op de hoogte van de plannen te zijn. Personele ge volgen verwacht hij echter niet. „De hoeveelheid werk wordt toch niet minder? Mis schien dat er minder hoofden van afdelingen nodig zijn. Maar daar wordt dan wel weer een oplossing voor ge vonden, toch?" Expositie in Het Spectrum SCHIEDAM De Schiedam se beeldend kunstenaar Ge rard Batelaan exposeert tot en met 5 oktober zijn werk in de Galerie Het Spectrum. Gerard Batélaan is sinds de oprichting lid van de Schie damse kunstenaarsvereniging S45 en werkt vooral met felle kleuren. Belangstellenden die de olieschilderijen en kera- mieke voorwerpen op hun ge mak willen bekijken, kunnen dat doen tijdens een brunch op zondag, 18 augustus. De aanvang is om 11.30 uur en de kosten bedragen 20 gulden. De officiële opening van de expositie is op zaterdag 17 augustus om 19.30 uur. „Als we zondag VRA pakken, kan er niets meer mis gaan" 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300^000 per week SCHIEDAM Bij de Schiedamse bevolking be staat veel belangstelling voor de binnenstadplan nen, meent wethouder Chris Zijdeveld. Daarom heeft hij het voornemen om aan de vijf door hem ge houden gesprekken met geïnteresseerde stadgeno ten, nog een aantal toe te voegen. Bijkomende ge dachte hierbij is dat veel Schiedammers tijdens de eerste gespreksronde wel licht niet in de gelegenheid waren te reageren. Vooral nu kortgeleden de plannen voor een overdekt winkel centrum met woningen in het gebied tussen Passage, Broersveld en Hoogstraat werden gepresenteerd, ver wacht de wethouder reac ties. Commentaar op deze tweede nieuwe ronde komt van Jolie Hakkert van Groen Links. „Nu gaat Zijdeveld weer in zijn informatiewinkeltje zit ten, maar over de nota die wij in maart jongstleden in han den kregen is nog nooit met een woord gerept. Het is toch treurig dat daar in een com missievergadering niet één keer serieus over is gepraat". Volgens het raadslid is haar partij behoorlijk kwaad over deze gang van zaken. „Deze procedure klopt van geen kant", zegt zij fel. „Het ge tuigt niet van een democra tisch beleid om rapporten zo hier en daar rond te strooien, maar de inhoud onbesproken te laten. Het is toch te gek dat de ingrijpende plannen voor de binnenstad nog nooit op de agenda hebben gestaan. Vorige week heeft Groen Links de nota 'Onbenutte kansen' gepresenteerd. „Dit 0 Wethouder Zijdeveld: mogelijk zelfs derde ronde. vloeide voort uit onze vrees dat men op het stadskantoor ervan uitgaat dat alles al in kannen en kruiken is", besluit een verontruste Jolie Hakkert. In persoonlijke gesprekken wil Zijdeveld onder andere gedachten uitwisselen over de bouw van een warenhuis aan de Lange Kerkstraat, een su permarkt en andere winkels aan de Buitenhavenweg/Koe markt en een theater en bi bliotheek op het Stadserf. De data en tijden waarop deze extra gespreksronde plaats vindt zijn: woensdag 31 juji van 11.00 tot 13.00 uur, don derdag 1 augustus van 19.00 tot 21.00 uur en maandag 5 augustus van 13.00 tot 15.00 uur. De discussies worden ge voerd in de informatiewinkel Hoogstraat 34. Ondanks het feit dat de mees te Schiedamipers tijdens deze periode vakantie houden in andere streken, verwacht de wethouder die verantwoorde lijk is voor de ontwikkeling van de binnenstad, een grote opkomst. Hij sluit zelfs een derde gespreksronde niet uit. SCHIEDAM Tegen het ein de van dit jaar zullen op het Geuzenplein in Woudhoek Noord twee nieuwe kiosken verschijnen. Eén van deze kiosken zal ingericht worden als tabakshop. Voor de invul ling van het andere verkoop punt heeft wijk- en bewoners vereniging Woudhoek de me dewerking gevraagd van de buurtbewoners. Het door de gemeente inge schakelde planbureau kwam met de suggestie om in de tweede kiosk een groenten- handel onder te brengen. Dit idee opperde het bureau enige jaren geleden. „Sindsdien is de situatie op het Geuzenplein nogal gewij zigd", zegt voorzitter Ravens- berger van de vereniging. „Het publiek kan tegenwoor dig op twee plaatsen groenten kopen. Namelijk in de daar gevestigde supermarkt en op zaterdagen bij een groenten- kraam". Via een formulier kunnen de wijkbewoners hun wens ken baar maken. Een week na ver spreiding van de enquête wer den al tachtig ingevulde for mulieren ingeleverd bij het verzamelpunt (PTT-kantoor) op het Frans Rietveldpad. „Daar zitten suggesties bij voor een kleine boekenzaak tot een hobbywinkel. Wij ho pen dat er nog meer formulie ren binnenkomen. Want als het publiek niet meedenkt en reageert dan kan het achteraf niet klagen over de invulling die de gemeente aan het ver kooppunt geeft", aldus de wijkbestuurder. "Zware" 141/2 ounce stone-washed BODY spijkerbroeken in de inchmaten 27-28-29- 30 en 31, lengte 33! Normale prijsJfr&f 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1991 | | pagina 1