Simons stemt in met plannen tot fusie Holy en Schieland Bacterie in waterleiding legt produktie bedrijven dagen stil Ui Schiedams Nieuwsblad ia° uwmw 1 DE HAVENLOODS MAAK KENNIS MET PERU! Kettingzaag velt doodzieke iep Kleur in Vaartwater T-SHIRTS ZOMERACTIE VOOR PARTICULIEREN De eerste regel kado! Plus GRATIS herplaatsing!!! SCHIEDAM Staatsse cretaris Simons van WVC heeft de beide besturen van het Schieland- en Holyzie- kenhuis schriftelijk laten weten in te stemmen met de fusieplannen. De wil de fusie, gevolgd door concentratie in één nieuwbouw-ziekenhuis, zo snel mogelijk gerealiseerd zien. De komst van één nieuw ziekenhuis voor Schiedam en Vlaardingen lijkt daarmee vrijwel ze ker. Grote vraagstuk blijft echter: op welke plaats zal het nieuwe ziekenhuis ver rijzen? Simons schrijft verheugd te zijn over de wil tot samenwer king en spreekt de bereidheid uit de nodige inspanningen te leveren om een en ander te bevorderen. Ondanks deze toezegging verkeert alge meen-directeur L.A. van Eijk van het Schieland Ziekenhuis niet in een jubelstemming. „De brief van de staatssecre taris is in feite een pré-inten- sieverklaring. Meer niet. Na tuurlijk, het plan voor de fusie kwam van zijn hand en dan mogen we er op vertrouwen dat hij enorm zijn best voor ons gaat doen. Maar hij beslist uiteindelijk niet alleen over ons voorstel". Over de financiële consequen ties van de fusie laat de staatssecretaris zich in de brief niet uit. Het College voor Ziekenhuisvoorzieningen zal worden gevraagd zo spoedig mogelijk advies uit brengen over de hoogst noodzakelijke verbouwingen. Op de door de ziekenhuizen voorgestelde ge- resuceerde plannen gaat hij echter niet in. Ook op dit punt reageert de Schiedamse direc teur resoluut. Van Eijk: „Het is onverant woord om in deze situatie nog langer door te gaan. De nood zakelijke renovaties gaan daarom hoe dan ook door. De zorg voor onze patiënten mag niet verslechteren op grond van mooie beloftes van de staatssecretaris. Het heeft bo vendien geen zin om een oud ziekenhuis beetje bij beetje op te knappen. Een nieuw zie kenhuis betekent kwaliteits verbetering en kostenvermin dering. Een fusie zonder nieuwbouw is daarom voor ons niet interessant". Toveren De eerder gehanteerde ter mijn ('binnen vijf jaar nieuw bouw') heeft de Schiedamse directeur inmiddels verscho ven naar zeven jaar. „Vijf jaar blijkt toveren. Dat is nog nooit gebeurd in Nederland. Er gaan zoveel zaken aan vooraf. Maar binnen zeven jaar moet het toch echt wel gebeurd zijn", zegt hij drei gend. Ook de Vlaardingse. wethou der K. van der Windt (Volks gezondheid), tevens voorzitter van het bestuur van het Holy- ziekenhuis bestuur gaat uit van zeven jaar. „Een realisti sche termijn", meent hij. De wethouder lijkt enthousiaster dan Van Eijk over de brief van Simons. „Ik zie dit als een echte doorbraak. We zijn nog nooit zo ver geweest. Al vanaf 1982 voeren we moeizame on derhandelingen; nu lijkt het er toch echt van te komen". Maar dan de hele kwestie: de plaats waar het nieuwe zie kenhuis moet komen. Gespe culeerd wordt er volop, nog vóórdat de fusie echt rond is. Van der Windt heeft echter geen trek in die Schiedam- Vlaardingen discussie. „We moeten ons niet laten meesle pen door sentimenten". De ziekenhuisbesturen willen een onafhankelijk bureau inscha kelen die zo objectief mogelijk naar de meest geschikte plek gaat zoeken. Ongelukkig In een eerder verschenen rap port van advies- en organisa tiebureau K.M.P.G. waarin de mogelijkheden van een fusie werden onderzocht, werd Holy aangewezen als geschikt terrein. Van der Windt ziet niets in deze optie. „Qua ruimte is Holy interessanter, maar het openbaar vervoer is er zo ongelukkig. Bovendien is het lastig bouwen naasveen al bestaand ziekenhuis". Om die reden wordt ook het Schie- land-ziekenhuisterrein door zowel Eijk als Van der Windt van de hand gewezen. Liever kiezen ze voor een an der, goed bereikbaar terrein, daar waar ook patiënten uit Maassluis makkelijk naar toe kunnen. Los daarvan blijkt Van Eijk een deel van de zorg te willen verplaatsen naar poli-posten in enkele wijken. Maassluis heeft nu al een poli afdeling. Voor Schiedam en Vlaardingen ziet hij eveneens reëele mogelijkheden. Tot slot de eventuele persone le consequenties bij het sa mengaan van de ziekenhui zen. De directeur blijft gere serveerd. „We verkeren nu nog in een veel te vroeg sta dium om daar al zicht op te hebben". De wethouder sluit daarentegen een verminde ring van het aantal bedden en arbeidsplaatsen niet uit. „Vanaf nu moeten we op gaan letten met ons aannamebeleid. Direkte ontslagen verwacht ik echter niet. We hebben ten slotte nog zeven jaar de tijd om naar de vermindering toe te groeien". SCHIEDAM De pro duktie van een groot aantal bedrijven in het industrie gebied 's-Gravelandsepol- der ligt al vanaf donder dagavond stil. Een bacte riologische verontreiniging in het waterleidingnet is daar de oorzaak van. Na dat de verontreiniging donderdagmiddag werd ontdekt, heeft het Open baar Nutsbedrijf Schie- damm (ONS) het waterlei dingnet van het industrie gebied afgesloten. Van daag rond het middaguur hoopt het Nutsbedrijf het water weer vrij te kunnen geven. De bacteriologische veront reiniging werd ontdekt tijdens werkzaamheden aan het lei dingnet. De verontreiniging van het drinkwater was ont staan door een leidingbreuk als gevolg van grondverzak king. In eerste instantie leek het er op dat de verontreini ging zich beperkte tot een deel van het gebied. De ONS be sloot echter het zekere voor het onzekere te nemen en blokkeerde de drinkwater voorziening in het hele indu striegebied. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de bedrijven zondag middag weer van water kon den worden voorzien. Als ge volg van een technisch man kement werd die streef tijd echter niet gehaald. Ook gis teren bleven de bedrijven van water verstoken omdat bij proefmetingen het water nog niet helemaal schoon bleek. Tankwagens met drinkwater voorzien de bedrijven in het getroffen gebied voorlopig van drinkwater. Vanaf vrijdag heeft de ONS alle leidingen in de 's-Grave- landsepolder doorgespoten met gechloreerd water om zo de bacteriologische verontrei niging te bestrijden. Vrijdag werd een proef genomen waaruit bleek dat er geen bac terie meer in het water aan wezig was. Bij latere metingen bleek het water echter nog steeds verontreinigd. Waarne mend ONS-directeur S. Van der Zei sprak gisteren van een 'enorme tegenvaller'. Garan ties dat het water vandaag wel vrijgegeven kon worden, kon hij niet geven. Laboratoriu monderzoeken kunnen pas aan het eind van de ochtend uitsluitsel geven. In het uiter ste geval moet de ONS op nieuw over gaan tot chloreren. In dat geval duurt de 'waters- Bi Produktiestop Veel bedrijven stuurden het personeel direkt na de be kendmaking naar huis als ge volg van de noodgedwongen produktiestop. Fiancieel-di- recteur J. van den Broek van de Nederlandse Coca Cola Bottelmaatschappij gaf ruim honderd medewerkers betaald verlof. De Schiedamse vesti ging produceert per dag 400.000 liter frisdranken. Het verlies van de produktiecapa- citeit kan volgens Van den Broek door Coca Cola voorlo pig worden opgevangen door gebruik te maken van eigen voorraden en die van andere vestigingen. Maar juist met het warme weer van de laatste weken komt de waterstop het bedrijf slecht uit. Volgens Van den Broek kost de waterafs luiting het bedrijf tussen de 50.000 en 100.000 gulden per dag. Bij worstmakerij Zijdenbos bleef de schade enigszins be perkt doordat het bedrijf don derdag alle waterketels vol had laten lopen. Dat werd, na te zijn gekookt, gebruikt om de installaties te reinigen. De pekelproduktie moest echter Tankwagens met drinkwater koffie en dergelijke. wel worden stilgelegd omdat daar te grote hoeveelheden water mee gemoeid zijn. Directeur P. van d^r Berg van Euro Saté bleef vrolijk on danks het watergebrek. Hij staakte de hamburgerproduk- tie en de aanmaak van saté saus maar vond een oplossing voor de marinade van satés en shaslicks. „Die marineren we nu met bronwater. Dat wor den hele lekkere satés", ver wacht de opgewekte snackfa brikant. Wie de financiële schade gaat vergoeden blijft nog even on zeker. Waarnemend ONS-di- recteur Van der Zei zegt de aansprakelijkheid niet op zich te nemen. „Wij zijn slechts transporteur van het water. De bedrijven kunnen ons niet aansprakelijk stellen voor een leidingbreuk door grondver zakking. Ik hoop dat de be drijven tegen produktie-scha- de zijn verzekerd. Anders ziet het er somber voor ze uit." Luegener hULSraan-huusblaclen l: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. PAGINA'S MET 010-4.699.444 ADVERTENTIES VLAARDINGEN— Woon schip 'De Vrijheid' staat er deze dagen weer gekleurd op. Niet alleen de boot zelf is voorzien van vrolijke kleu ren, ook op de kade is het een uitbundig kleurenfeest, ver gelijkbaar met de aanblik van een geraniummarkt. Verantwoordelijk voor het ydillische plaatje, tussen de sluis en de eerste brug aan de Vlaardinger Vaart, schuin tegenover het politiebureau, is de eigenaresse en bewoon ster van 'De Vrijheid', me vrouw J.M. Eysker-van Dok. Al zo'n dertig jaar verblijft zij op het adres Delftseveer 5. De verf op het schip, een Friese tjalk uit 1898, tot 1947 als turfschip in actieve dienst, brengt zij eigenhan dig aan vanaf haar roeiboot je. Haar eigen straatje, de kademuur in dit geval, houdt ze niet alleen schoon, maar voorziet het rijkelijk van bloembakken. Op de bloei ziet ze nauwlettend toe, de laatste tijd gelukkig geholpen door een stralend zonnetje. Kinderen mogen kijkdozen maken SCHIEDAM Naar aan leiding van de tentoonstel ling 'De wereld in het klein' heeft het Stedelijk Museum Schiedam een zo- mervakantie-aktiviteit voor kinderen georgani seerd. Op woensdag 7 augustus zijn kinderen van 6 tot en met 12 jaar welkom om kijkdozen te komen maken; 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur en middags van 13.00 tot 16.00 uur. Het Stedelijk Museum is be gonnen met het herinrichten van de depótruimtes. Veel voorwerpen die al heel lang niet te zien zijn geweest ko men nu te voorschijn. Daarom heet de zomeropstelling 'Bin nenste Buiten'. Een onderdeel van deze tentoonstelling is de expositie 'De wereld in het klein' met voorwerpen die de wereld in miniatuur afbeel den. Een mooi voorbeeld daarvan zijn de zogenaamde 'bavelaars', kijkdozen die va" karton zijn gemaakt. Ook is een uitvouwbare kijkdoos te A Kampioenschap kan Excelsior vrij wel niet meer ontgaan Golftoernooi in Vlaardingse Broekpol der VLAARDINGEN Ter handhaving van de openbare orde moest de politie vrijdag optreden nabij een café aan de Westhavenplaats. Drie dron ken, zich recalcitrant gedra gende Deense zeelieden wer den uit het café verwijderd, nadat zij daar vervelend wa ren geworden en voor hen niet meer geschonken werd. SCHIEDAM Het kwartet iepen dat in het verleden de Joodse begraafplaats markeerde is sinds vrijdag geslonken tot een trio. Eén van de tachtigjarige bomen tegenover de Singelkerk was besmet met de dodelijke iepenziekte en moest derhalve worden geveld. In alle vroegte voltooide de Sliedrechtse firma Nationale Bomenbank het karwei. Daarna werd het besmette hout naar de Afvalverbranding gebracht waar het direct werd vernietigd. Of de drie overgebleven iepen zijn aangetast door de ziekte is nog niet bekend. De uitslag van het onderzoek wordt medio augustus bekend gemaakt. 'EDITIE 9, DINSDAG 6 AUGUSTUS 1991, 40e JAARGANG, Nr. 32 Dames- herenmaten J2r9?/J4r95' 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177 Schitterende katoenen PERUZZrT-shirts zijn gemaakt van de allermooiste voor gekrompen katoenen garens! Met ronde hals of met turtle hals (4 cm!) In vele prachtige kleuren!Met of zonder borduur! Tijdelijk t/m zaterdag 10 augustus Kindermaten 000 ^85- Nü O*

De Havenloods | 1991 | | pagina 1