Nieuwe studio biedt meer ruimte Aanbod per fax POSTBUS Radio Rijnmond gaat weg uit de Delftsestraat Vangelis (2) Radio Rijnmond Reporter Gaat Radio Rijnmond touwtrekken met de sjorders? 93.4 Mhz. AUGUSTUS 1991 32-5001 Eind volgend jaar gaat Radio Rijnmond verhuizen. De nieuwe lokatie is het Westerpaviljoen, gelegen op de hoek van de Mathe- nesserlaan en de Nieuwe Binnen weg (naast Schoevers en tegen over de Cosy Corner). De nieuwe studio wordt ruim twee keer zo groot als de huidige in de Delftsestraat. In een speciale zitting zal de Stichtingsraad zich in september over de voorgenomen verhuizing uitspreken. Er bestonden al langer plannen om de studio aan de Delftsestraat te verlaten. Door de uitbreiding van zendtijd en aktiviteiten is Radio Rijnmond uit zijn jasje ge groeid. Ook de parkeerfaciliteiten in de Delftsestraat zijn volkomen on toereikend. Radio Rijnmond is nu nog gevestigd naast het Spaanse consulaat. Regelmatig worden er door de politie van het ene op het andere moment tientallen par keerplaatsen uit veiligheidsover wegingen afgezet. De studio is in zo'n geval nauwelijks meer te be reiken. Voor een rampenzender is dat een onoverkomelijk gegeven. In het pand aan de Mathenesser- laan komt ook een horecavoor- ziening. Hiertoe is een overeen komst gesloten met de exploitan ten van enkele van de bekendste café-restaurants in Rotterdam. Nu nog wordt het Westerpavil joen gebruikt als restaurant van Unilever. De twee oude heren huizen Victoria en Astoria, die naast het paviljoen liggen, maken eveneens deel uit van het toe komstige studio-komplex. „Laat u ons nog even weten of we eigen beddegoed moeten meene men?" Die vraag besloot het fax bericht dat op 19 juli op de redac tie van Radio Rijnmond binnen kwam. Afzender: de Haven Werkgevers Vereniging SVZ, in het bijzonder de onderhande laars die namens deze club tot een akkoord kwamen met de sjorders die eerder die maand de Rotterdamse haven hadden plat gelegd. De fax was een reactie op een fax die Radio Rijnmond eerder die middag had doen uitgaan aan de onderhandelaars van de Ver- voersbond FNV, de Vervoers- bond CNV en de eerder genoem de werkgeversvereniging, alle betrokken bij het sjor-overleg. De redactie van Radio Rijnmond schreef de onderhandelaars: „Vandaag is de vierde week van onafgebroken arbeidsonrust in de Rotterdamse haven ingegaan. Wij zijn natuurlijk blij dat u ons voor de komkommertijd behoedt. Maar, net als de betrokken par- Als deelnemer aan de Vangelis- -quiz wil ik reageren op de inge zonden brief van mevrouw G. de Kok (Radio Rijnmond Reporter, juli 1991). De door haar omschreven kritiek over de quiz alsmede over de deelnemers vind ik sterk over dreven en onterecht. Inhoudelijk was deze quiz wel degelijk van niveau: enerzijds kwam de bio grafie van Vangelis aan de orde, anderzijds zijn muziek. Gebleken is dat de deelnemers wel degelijk over de nodige ken nis over Vangelis beschikten ge tuige het feit dat het overgrote deel van de vragen door beide kandidaten goed werd beant woord. tijen, vindt ook Radio Rijnmond dat het nu lang genoeg geduurd heeft. Wij willen daarom een construc tieve bijdrage leveren aan de on derhandelingen. Radio Rijnmond doet het volgende voorstel. Voor alle duidelijkheid. Het gaat hier om een eindbod in een uiterste poging om de impasse in de dis cussie te doorbreken (per fax - dat schijnt in te zijn bij onder handelingen). Wij bieden de onderhandelaars een midweek in Gran Dorado's Port Zélande aan voor zes perso nen. Een schitterend gelegen bungalowpark aan de Grevelin- gen en de Noordzee, waar ieder een eens lekker bij kan komen van de spanningen van de afgelo pen weken. Waar kan men beter op een ontspannen manier met elkaar leren omgaan om in de toekomst langdurige touwtrek kerij te voorkomen? Maar, wij stellen wel één voor waarde: om half zes vanmiddag moet er een definitief CAO-ak- koord voor de sjorbedrijven lig- gen waar niet meer aan te tornen valt." En zie: het geschiedde dat de on derhandelaars er in slaagden om voordat het RR-'ultimatum' af liep tot een akkoord te komen. De werkgeversvereniging SVZ liet vrijwel per ommegaande fax we ten dat zij het aanbod graag zal accepteren. "Graag nodigen we de redactie van Radio Rijnmond uit een competitie touwtrekken te organiseren," aldus de mannen van SVZ. Touwtrekken? Met die sjorders zeker? Overigens heeft Radio Rijnmond ook nog wat gedaan aan het ui terlijk van FNV-onderhandelaar Jan Heilig. Elke keer dat hij op het journaal te zien was had hij datzelfde T-shirt aan. Toen hij op 19 juli bij Radio Rijnmond te gast was, smeerde Mieke van der Lin den hem een nieuw shirt aan. En jawel hoor: toen hij 's avonds het goede nieuws aan het NOS-jour- naal vertelde, droeg hij dat nieu we T-shirt! Tot slot wil ik Radio Rijnmond bedanken voor dit initiatief rond het Vangelis-spektakel. Hans Dool WADDINXVEEN Maandag t/m vrijdag: 07.00 Ochtendmagazine door Rob Freijssen. (Vanaf 19 augustus: Jan van de Putte.) Met: Drie over zeven, Editie half acht, cultu rele agenda, Radio Rijn mond op stroom. 09.00 Nederlandstalige mu ziek. 10.00 Hans van Vliet en Frans van Dun. Met: De ruilbeurs, Het waar gebeurde verhaal, De grinttegel en De vijf van vroeger. T.e.m. 23 augustus op vrijdag: RR-Campingtour '91. 12.00 Middagmagazine door Ineke Moerman. (Vanaf 26 augustus: Liesbeth van der Kruit.) Met: Editie half één, De gast van de week, cul tuur. Van 12.00 tot 12.30 uur op maandag: milieu- en energietips; dinsdag: sociale rubriek met Ma rie-Louise van den Berk; woensdag: boe ken met Maria Heiden; donderdag: film met Mieke van der Linden; vrijdag: goede zaken: nieuws over onderne men. 14.00 RR-Expresse. Nonstop muziek met Frans van Dun. 16.00 De straat. Serie portretten van straten in ons zendge bied. Vanaf 12 augus tus: de Voorstraat in Dordrecht met Frank van Dijl. 17.00 Avondmagazine door Natascha Kuit. Met: TV-tips en Editie half zes. 18.00- Post aan de telefoon. 19.00 Telefonische reacties van luisteraars. Zaterdag: 10.00 Het weekoverzicht door Rob Koster. (Vanaf 31 augustus: Ineke Moer man.) 10.30 Videonieuws door Mie ke van der Linden. 11.00 Het motorpaleis van Wilfried de Jong. 12.00 De Rijnmond 30 door Jan de Hoop. 14.00 RR-sport. Presentatie Peter Ouwerkerk. 17.00 Deelder draait..., en jul lie luisteren! Jazz. 18.00 Wim Kerkhof. 19.00- RR-sport. Presentatie 22.00 Peter Ouwerkerk. Zondag: 10.00 De Bont en Blauwe Graspieper. Natuurpro gramma met Rob Koster en Herman Douw. 11.00 Portretten van Rotter damse ondernemers door Jan D. Swart. (Vanaf 1 september: I.0.00 Rijnmonds Diep. Ach tergronden met Chris Vemer. II.00 Rijnmonds Diep Cul tuur met Frank van Dijl en Hélene Schilders.) 12.00 Oldtimers. Muziek uit vroeger jaren. 13.00- RR-sport. Presentatie 18.00 Victor Deconinck. Eigen nieuws op de hele uren. RepoUe* Volume 5, nr. 6 August, 1991 Editor-in-Chief: Nico Haasbroek Senior Editor: Frank van Dijl Staff Photographer: Maarten Laupman Columnist: Carrie Contributors: Chris de Jongh Barry Kornbluh John Lambrichts Jeannette van Lammeren Karl Marx Ad Molendijk Erik Post Dr. A. Vogel Richard Wagner Wim van Wijk Catering: Vanilla Ice Radio Rijnmond Reporter is a monthly magazine publis hed with De Havenloods and Het Zuiden. Circulation half a million copies in the grea ter Rotterdam area A publication of Wegener Huis-aan-huisbladen BV P.O. Box 1980 3000 BZ Rotterdam The Netherlands, E.C. Telephone -(31)10-4699911 by order of Radio Rijnmond P.O. Box 1515 3000 BM Rotterdam The Netherlands, E.C. Telephone -(31)10-4334433 Telefax --(31)10-4330187 Inquiries on advertising in Radio Rijnmond Reporter should be adressed to: Wegener Huis-aan-huisbla- den BV c/o Mr. A. van Meteren Tel. -(31)10-4699324 1 .liTr.-jy Radio Rijnmond verhuist volgend jaar naar dit pand op de hoek van de Mathenesserlaan en de Nieuwe Binnenweg. Foto Karl Marx w m Je moest als Vangelis-fan direct reageren op de oproep van Radio Rijnmond, zodat van enige voor bereiding geen sprake kon zijn. Door op de ingezonden brief te reageren wil ik de indruk wegne men dat het deelnemen aan de quiz een 'fluitje van een cent' was. Ik hoop dat de briefschrijf ster zich nu realiseert dat het haar overgeleverde verslag van de quiz niet uitblinkt door be trouwbaarheid en objectiviteit.

De Havenloods | 1991 | | pagina 10