CU Ideze krant Aanleg Rijksweg A4 gaat in het geheim gewoon door NIEUW ANS DE HAVENLOODS HANS TEXTIEL RECREATIE epofr te* ■i Schiedammer naar WK dicht bij huis Vermoeden dat ambtenaren informatie voor minister achterhouden Lanieg Verbijsterd Open dag bij Schiespoor Woning brandt geheel uit Raadslieden op vakantie Dronken bestuurders EDITIE DINSDAG 13 AUGUSTUS 1991, 40e JAARGANG, Nr. 33 Wegener huLS-aan-hui.sbladen Schiedams Nieuwsblad ZOMERACTIE VOOR PARTICULIEREN De eerste regel kado! Plus GRATIS herplaatsing!!! KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. en Advertentieblad PAGINA'S MET RUBRIEKS- 010-4.699.444 advertenties Spanning tot de laatste hole VLAARDINGEN— De Eu ropese titelstrijd golf voor clubprofessionals, die afge lopen week op de grens van de Broekpolderbaan werd gehouden, kende een span nend slot. Na de drie ronden van achttien holes begonnen Paul Carman en Jonas Sex ton zondag met een gelijke score aan de laatste ronde. Ook die bracht geen beslis sing zodat een play-off over vier holes nodig was om de beslissing te forceren. Op de tweede hole, toen het al een beetje begon te regenen, sloeg Carman verrassend toe. Met een birdie versloeg hij Saxton en pakte de Euro pese titel. Een dag eerder trok het Pro-Am toernooi, een wedstijd voor professio nals en amateurs de aan dacht door deelname van o.a. Mr. Pieter van Vollenho ven en prins Friso. Het mee doen was hierbij belangrij ker dan het winnen. In het team van professional Mark Maddison eindigde prins Friso op een gedeelde negen tiende plaats. Op de sportpagina elders in deze krant staat een uitge breid verslag SCHIEDAM Robert Groe- neweg van de wedstrijd- ploeg van de Schiedamse Reddings Brigade vertoeft momenteel in het Zweedse Jönköping. De Schiedamse zwemmer maakt deel uit van de Nederlandse selectie red- dingssport die in Scandina vië meedoet aan de wereld kampioenschappen. Het eve nement duurt tot maandag 19 augustus. De nationale zwemploeg be staat uit vijf heren en vijf dames. Op 16 en 17 augustus zullen de zwemonderdelen worden afgewerkt. Bij de es tafettenummers mag Neder land zich tot de medaille favorieten rekenen. Robert Groeneweg zal tot de kans hebbers behoren bij het bal- werpen en bij het viermaal 25 meter popvervoeren. Golftoernooi in Broekpolder kent ver rassend lees over de vele mogelijkheden, welke de recreatieschappen u bieden WATERWEG-NOORD De aanleg van Rijksweg A4 is niet zoals bestuurders en inwoners van Vlaardingen en Schiedam veronderstel len stopgezet, maar gaat sinds maart 1989 gestaag door. Dat heeft voorlicht ster Van der Waal, van Verkeer en Waterstaat te genover deze krant mede gedeeld. „In de zeventiger jaren is naar aanleiding van een groot aantal pro testen de aanleg van de snelweg voor lange tijd stilgelegd. Die beslissing is destijds genomen door de Tweede Kamer. Ruim twee jaar geleden maakte minis ter Maij-Weggen echter het voornemen bekend om de werkzaamheden aan de weg weer op te pakken. De Tweede Kamer gaf daar voor het groene licht", al dus de woordvoerster. door Nans Wolters Gevraagd naar reacties op de hervatting van de aanleg zegt actievoerster De Groot van Bewonerscomité Vlaar- dingers tegen de aanleg van Rijksweg A4, niet verrast te zijn. „Wij weten al geruime tijd dat de bouw doorgaat. Door het indienen van be zwaarschriften hopen wij de werkzaamheden te vertra gen. De te verwachten ver keersstroom kan alleen weg gewerkt worden als er een tweede Beneluxtunnel ligt. De aanleg daarvan is voorlo pig geraamd op een miljard. Wij zijn van mening dat deze regio al veel te zwaar belast is door de bevolkingsdicht heid, industrialisatie en luchtvervuiling en wij wach- Groot ten dan ook op een mirakel dat de verdere aanleg van die weg verhindert". Jolie Hakkert van Groen T .inks (Schiedam) is verbijs terd door het nieuws. „Het standpunt van wethouder Zijdeveld over de aanleg van die weg is bekend. Hij is ra dicaal tegen. Ik twijfel niet aan zijn integriteit. Dat hij hier van weet en informatie voor de commissieleden ach ter zou houden geloof ik niet". Jolie Hakkert vinden het overigens schanddalig dat de gemeente Schiedam door Rijkswaterstaat over de her vatte werkzaamheden niet is geïnformeerd. Raadslid Kaptein van het CDA (Schiedam) denkt dat wethouder Chris Zijdeveld weet (ondanks dien ontken ning) dat de bouw van de weg doorgang vindt. „Hij houdt zich al bijna twintig jaar bezig met gemeenteza ken en ik kan mij niet voor stellen dat hij in deze kwes tie struisvogelpolitiek zou bedrijven. Waarschijnlijk ziet hij in een juridische pro cedure mogelijkheden om de aanleg van de weg te laten stoppen. Een kort geding be ginnen doe je alleen als je weet dat je grote kans van slagen hebt", aldus Kaptein. Aan het weggedeelte bij Rijs wijk wordt op dit moment ge staag doorgewerkt. Voor een ander stuk weg was er kortge leden zelfs een aanbesteding. Ook zijn de wegenbouwers bezig aan een gedeelte van de weg ter hoogte van Schiplui den. Niet het hele traject in Schipluiden is onder handen genomen omdat een aantal in woners rond een bepaald ge deelte protest hebben aange tekend bij de Raad van State. Deze klacht zou hoofdzakelijk betrekking hebben op te ver wachte geluidshinder. Zolang daar geen uitspraak over is gedaan, kan Rijkswaterstaat op dit betrekkelijk korte stuk je weg niet verder. Dit houdt in dat slechts het werk over een klein gedeelte van het tra ject van de A4 stil ligt. Etappes Voorlichtster Van der Waal maakt duidelijk dat de snel weg in etappes wordt aange legd. In Schiedam zijn de werkzaamheden op de dijkli- chamen nog niet gestart om dat het gemeentebestuur een bezwaarschrift tegen de aan leg heeft ingediend. Als deze klacht gehonoreerd wordt, doet de vreemde situatie zich voor dat de weg niet in ge bruik kan worden genomen omdat het laatste tracé braak ligt. Kortgeleden beweerde de Schiedamse wethouder Zijde veld van Verkeer dat de ge meente staat in een juridische procedure tegen de aanleg. De vrees is echter gegrond dat dit gevecht een strijd van Don Quichotte tegen de (ambtelij ke) molens is die wat deze weg betreft onverstoorbaar door malen. Met de bouw van Rijksweg A4 is een grote hoeveelheid ge meenschapsgeld gemoeid. Het lijkt in dit geval aannemelijk dat Rijkswaterstaat weet waarmee het bezig is en dat men zeker het gereedzijnde gedeelte niet laat verzanden in een doodlopende weg ter hoogte van Vlaardingen en Schiedam. Onwetend Niet op de hoogte van het feit dat de bouw sinds maart 1989 weer op gang is gekomen zegt wethouder Chris Zijdeveld een dag vóór de recente ont hulling van Rijkswaterstaat: „Ik heb sterk het vermoeden dat ambtenaren rond minister Maij-Weggen informatie over de gevolgen van de aanleg van Rijksweg A4 systematisch voor haar achterhouden". De wethouder heeft dan ook het voornemen in een persoonlijk gesprek met de minister haar in overweging te geven van de aanleg af te zien. „Als zij wel op de hoogte is en ook de ge volgen daarvan weet, dan kan zij wat de gemeente Schiedam betreft nog de nodige juridi sche verwikkelingen ver wachten" waarschuwt Zijde veld. Hij vindt het een kwalijke zaak dat voor de aanleg van een tiental kilometers een gi gantisch bedrag is uitgetrok ken, terwijl het openbaar ver voer in deze regio aan alle kanten rammelt. „Ik heb prognoses gezien die erop wij zen dat de aanleg van deze snelweg in de 500 miljoen gul den zal lopen. Ik kan er mijn verstand niet bij dat de minis ter is geïnformeerd en dat zij willens en wetens zou kiezen voor de A4". In het Schiedams Nieuwsblad van 25 juni jongstleden werd reeds aandacht besteed aan een rapport van TNO over deze weg. Deze studie naar de gevolgen voor de luchtveront reiniging van aanleg van Rijksweg A4 door Midden- Delfland vond plaats in op dracht van Rijkswaterstaat Uit het verslag blijkt dat de luchtkwaliteit en de geluids hinder in de omgeving van het traject Rijswijk-Schiedam (Kethelplein) het zwaar te verduren zal krijgen. Met name worden de hoogste con centraties vervuilde lucht ver wacht in Schiedam-Woud- hoek, vooral tussen de aan sluiting Schiedam-Noord en de Europa Boulevard. De grondwerkzaamheden die kortgeleden op het dijkli- chaam bij Schiedam plaatsge vonden waren bestemd voor d plaatsing van gasleidingen en hadden (nog) niets van doen met de aanleg van de Rijks weg. SCHIEDAM Modelspoor vereniging Schiespoor houdt zaterdag 24 augustus haar eerste Schiespoordag van het nieuwe seizoen. Plaats van bijeenkomst is het clubhuis aan de Westerkade 21 in Schiedam. Te zien is onder meer de grote modelspoorbaan waarvan een groot deel vernieuwd is. Ook wordt er gereden op de mini- modelbaan. Voorts kan men bij Schiespoor terecht voor advies op het terrein van het modelspoor en worden er te gen kostprijs kleine reparaties uitgevoerd. De Schiespoordag wordt gehouden tussen 10.00 en 16.00 uur. De toegang be draagt een gulden, kinderen betalen 50 cent. Gritstralen van gevels hervat SCHIEDAM— Het gritstra len van de gevels van wonin gen in het gebied Mgr. No- lenslaan/Parkweg is weer ter hand genomen. Ruim veertien dagen geleden trok ken verontruste omwonen den aan de bel bij het Ge- bijvoorbeeld dicht blijven." Om te voorkomen dat het stof de woningen indringt zal het bedrijf dat het grit stralen uitvoert, zorgen voor een nog betere afscherming van balkons en dergelijke. „Bij de uitvoering meentelijk Woningbedrijf werk worden de voorschrif- (GWB) uit vrees dat het grit- ten van WVC gehanteerd," stralen gevaar voor de ge- verklaart Meijboom. zondheid zou opleveren. De Afgelopen vrijdag is een werkzaamheden werden ge- brief verzonden aan de Be- stopt en het woningbedrijf wonersvereniging waarin gaf de Dienst Centraal Mi- staat dat de uitkomst van lieubeheer Rijnmond op- Milieubeheer geen aanlei- dracht hier een onderzoek ding geeft het werk op te naar te doen. De uitslag is schorten, inmiddels bekend. W. Meyboom van het GWB: „Behalve DCMR hebben wij „Het rapport wijst uit dat er nog verschillende andere m- geen gevaar voor de omwo- ""hn* nenden bestaat. Alleen is het wel zo dat het stralen vooral met het huidige warme weer nogal wat overlast oplevert. Deuren en ramen moeten stanties over eventuele scha delijke gevolgen geraad pleegd, maar daar was niets over bekend," aldus de woordvoerder van het wo ningbedrijf. FM 93.4 Mhz ZIE DE RADIO RIJNMOND REPORTER bij deze krant! SCHIEDAM —Aan de Buitenhavenweg, hoek Maasdijk, is zondagmid dag even na vijven brand uitgebroken in een leegstaande woning bij houthandel Jongeneel. In de woning, die sinds een week leegstond, was eerder jongelui gesignaleerd. De brandweer gaat dan ook van brand stichting. Het Schiedamse korps rukte uit met twee tankautospuiten en een ladderauto. Binnen een uur was de brand onder controle. Het nablussen duurde tot over negenen. De woning brandde geheel uit. SCHIEDAM— Het Instituut Sociaal Raadslieden is van 20 tot en met 30 augustus wegens vakantie gesloten. Tijdens die twee weken is er uitsluitend spreekuur op dinsdag en vrij dag van 09.00 tot 12.00 uur en op donderdag van 17.00 tot 19.00 uur. VLAARDINGEN— De poli tie heeft dit weekeinde vijf automobilisten aangehouden die teveel gedronken hadden. Vrijdagnacht werd een 52-ja- rige in Denemarken woonach tige Nederlander aangehou den die een borreltje teveel op had. In verband met eerdere alcoholdelicten raakte de man zijn rijbewijs ditmaal kwijt. Barbecue schorten Fleurige barbecue schorten in maar liefst 6 verschillende bloemdessins. Bij Hans slechts 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1991 | | pagina 1