Gerard Cox: boegbeeld van Rotterdams watersportspektakel Ssr s I 1 kZ O 1 1 Rotterdam Pittsburgh Regatta 'Ze noemen me en daar ben Mr. Rotterdam ik trots op' 'Eigenlijk heb ik het leukste baantje' 'Die Amerikanen vielen van hun stoel van verbazing toen ze hier waren' INTERNATIONAAL SECRETARESSE Wl/V PRODUKTIEMEDEWERKERS M/V Mijnsherenlaan 210, Ronerdam, tel. 010-484 88 00 AUGUSTUS 1991 32-4004 Gerard Cox treedt in het laatste weekend van augustus voor de tweede keer op als spreek- stalmeester van de Rotter dam Pittsburgh Regatta. Vanuit een hoogwerker ver telt de 'rechtgesnaarde' Rot terdammer de duizenden op de kant wat er van minuut tot minuut op de Maas ge beurt. De Regatta is twee dagen lang non-stop enter tainment. Een volksfeest, waarmee de Maasstad defi nitief uit de schaduw treedt van die bluffers in Amster dam, meent Cox. Gerard Cox heeft het druk. De Rotterdamse acteur werkt in de Belbo-studio's in Amsterdam aan zesentwintig nieuwe afleveringen van de televisieserie 'Vreemde Praktijken' en kan eigenlijk niet gestoord worden. Maar voor de Rotterdam Pittsburgh Regatta wil Cox de studio wel even uitkomen. Het mooiste moment van vorig jaar? „De start van de formule 1 power boat races. Omdat er een gevaarlij ke deining stond was iedereen doodsbenauwd dat er ongelukken zouden gebeuren. Tijdens het af tellen van de zestig seconden voor de start werd die spanning ook voor het publiek voelbaar. Tien se conden voor het startschot riep de wedstrijdleider via de geluidsin stallatie: 'Ten seconds, be carefull drivers.' In dat ene zinnetje klonk echt een enorme bezorgdheid door. De spanning was zo groot dat je op de Maasoevers een speld kon horen vallen, terwijl er toch honderddui zenden mensen stonden. Die stilte voor de storm was fantastisch! dertig graden en windstil en toch sloegen die boten bijna over de kop. Ik heb toen een Amerikaanse expert voor de microfoon gehaald om uit te leggen wat er precies aan de hand was." Cox is van meet af aan betrokken geweest bij de plannen voor de Re gatta. Tot twee keer toe reisde hij als ceremoniemeester mee met or ganisator Martin Hanson naar Pittsburgh, de bakermat van het watersportevenemènt. Hij was er getuige van een groots opgezet wa tersportspektakel, ontdekte dat een powerboat iets ander is dan een speedboatje en werd voorge steld aan de gouverneur van Penn sylvania. De politicus was als V.I.P. met een speciaal vliegtuig ingevlogen en droeg een T-shirt Cox vindt het geen punt om twee dagen in een hoogwerker boven de Maas te hangen. „Eigenlijk heb ik het leukste baantje. Ik geef samen met die prachtvogel Hans Magito tekst en uitleg bij alles wat er ge beurt. Soms is dat best zwaar, want het vergt een enorme concen tratie. Je kan je niet verliezen in wat er ergens gebeurt, want voor je er erg in hebt is er elders op het water weer iets anders dat de aan dacht vraagt. Je moet alert zijn en razendsnel inspelen op bepaalde dingen. „Zo was er vorig jaar die rare dei ning waardoor de boten bijna te pletter sloegen tegen de kade. Die golven werden veroorzaakt door een passerend binnenvaartschip, maar voor het publiek was dat moeilijk te zien. De omstandighe den leken vanaf de kade ideaal: van de Pittsburgh Regatta. Cox: „Zoiets kan alleen in Ameri ka. Om ook iets te zeggen riep ik: 'Hi, ik ben Gerard Cox, Master of Ceremonies', waarop hij schaterla chend reageerde met: 'Ja, zo zie je er ook uit.'" In Rotterdam bewees Cox vorig jaar het gelijk van de Amerikaan want zijn optreden als ceremonie meester leverde hem de titel Mr. Rotterdam op. Een bijnaam waar hij zich niet voor schaamt: „Ik sta daar natuurlijk ook om mijn geld te verdienen, maar het is een on derdeel van mijn vak dat ik met plezier doe. Er zijn mensen die vin den dat een acteur zich niet moet lenen voor dat soort klussen. Ik vind dat onzin. Guus Oster zei al tijd: 'Dat soort kritiek komt altijd van mensen die werk weigeren dat hen niet wordt aangeboden.' In de Zeg Ford en Je denkt aan Laagïes*' ilo n a5a38 33 jaren vijftig sprak iedereen er schande van dat Ko van Dijk als acteur van het grote toneel in de radioserie Mimosa leuk stond te doen. Dat is typisch Nederland." verbazing toen ze hier waren. In Amerika kun je rustig een waters kinummer doen en dan drie kwar tier niets. Dat is in Nederland on mogelijk want dan is iedereen weg. De Rotterdam Pittsburgh Regatta kan volgens Cox de vergelijking met een mega-spektakel als Sail Amsterdam prima doorstaan. „Sail was natuurlijk een typisch Am sterdams gebeuren. De organisato ren daar hebben op een buitenge woon slimme manier de media ge manipuleerd door belachelijke be zoekers aantallen te noemen. Ach teraf bleek dat gelogen. Dat is nou Amsterdam, iets wat zich daar af speelt krijgt altijd een verschrik kelijke hoeveelheid bluf mee. Daar zijn wij in Rotterdam niet zo sterk in en dat siert ons. Als een Rotter dammer iets zegt, dan klopt het ook." Zelfs de verwende Amerikanen van de Regatta in Pittsburgh wa ren onder de indruk van de om vang van het Rotterdamse evene ment, herinnert Cox zich. „Die jongens vielen van hun stoel van Dus gebeurt er iedere minuut van de dag wel iets. Dat strakke scena rio is een waarborg voor twee da gen non-stop entertainment." I Gerard Cox: „teder minuut van de dag gebeurt er wel iets." U 1 T Z E N D 1 3 U 3 E A UI Nog even en dan zit de vakantie er weer op, op zich niet zo'n prettige gedachte, maar wel als je de zekerheid hebt dat je straks aan een nieuwe uitda ging gaat beginnen. Wellicht kan Content je daar bij helpen! Wij hebben op dit moment tal van leuke vacatures en misschien zit daarbij net die ene job waar jij naar op zoek bent. Hieronder een greep uit ons banenaanbod. Staat jouw baan er niet bij, kom dan ook zeker langs om je te laten informeren over jouw mogelijkheden. Bij een scheepvaartkantoor in de Waalhaven is men op zoek naar een dynamische secretaresse, die naast de gebruikelijke secretaressewerkzaam heden ook haar hand niet omdraait voor een aantal commerciële werkzaamheden. Een leuke afwfsse- lende baan met doorgroeimogelijkheden! Wij den ken aan een kandidaat die haar h.a.v.o. diploma heeft aangevuld met een secretaresse-opleiding en bij voorkeur enige jaren werkervaring. Je leeftijd ligt rond de 25 jaar, je bent flexibel en stressbestendig. Denk jij dat deze baan jou op het lijf geschreven is? Laat het ons dan snel weten! Bij diverse bedrijven te Rotterdam-Zuid hebben wij regelmatig werk voor mensen die op zoek zijn naar produktie-, inpak- of magazijnwerk. Wij hebben goed betaalde banen in ploegendienst, afwisse lend inpakwerk en banen met doorgroeimogelijk heden voor magazijnmedewerkers. De functie- eisen voor deze banen zijn verschillend, afhankelijk van wat voor soort werk je wilt doen en waar je zou willen werken. Kortom, je bent van harte welkom op onze vestiging om je wensen kenbaar te ma ken, zodat wij kunnen zorgen voor een baan op maat! Ook voor mensen die op zoek zijn naar een goede baan in de techniek, in de gezondheids zorg of in de automatisering hebben wij tal van mogelijkheden. Kom eens geheel vrijblijvend bij ons langs of bel voor meer informatie. Je bent van harte welkom!

De Havenloods | 1991 | | pagina 23