Uitbreiding tentoonstelling bezoekerscentrum Albrandswaard Sport en recreatie langs de Oude Maas De Hollandse Biesbosch genieten van een nationaal park Dagrecreatie tussen Vlaardingen en Maassluis Recreatiegebied Rottemeren, voor iedereen anders! De Reeuwijkse Hout Strand, water en bos, voor elk wat wils AUGUSTUS 1991 ÖUU1 Vanaf zaterdag 20 juli jl. zal in het Bezoekerscen trum Albrandswaard de tentoonstelling 'Padde stoelen op IJsselmonde' te zien zijn. Deze tentoonstelling, die in nauw samenwerkingsverbanc tussen het Natuur- en Recre atieschap IJsselmonde en de heer Keizer, provinciaal con sulent van de Nederlandse Mycologische Vereniging, tot stand gekomen is, draagt een permanent karakter. De expositie, die overigens gratis toegankelijk is, geeft een helder beeld van bijzon dere paddestoelen op het eiland IJsselmonde. Van de ruim 3000 in Nederland voor komende paddestoelsoorten komf ongeveer 20 procent voor op IJsselmonde. Van deze 20 procent neemt het natuur- en recreatieschap Johannapolder met 225 soor ten een groot deel voor haar rekening. Tentoonstelling vlinders in Nederland Naast de permanente ten toonstelling Natuur- en Recre atie op IJsselmonde en de on langs geopende expositie over de in het recreatiegebied Johannapolder voorkomende paddestoelsoorten, is er vanaf 1 augustus wederom een nieuwe tentoonstelling in het Bezoekerscentrum Al brandswaard te bewonderen. Ditmaal staat de tentoonstel ling Vlinders in Nederland centraal. Deze expositie, die in samenwerking tussen het Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde en de Vlinder stichting opgezet is, bestaat uit schitterende foto's, teke ningen en tekst over de vlin ders in de tuin, de bossen en in de duinen. Voorts wordt aan het werk van de Vlinder stichting uitvoerig aandacht besteed. Evenals de tentoonstelling Paddestoelen op IJsselmon de is Vlinders in Nederland gratis toegankelijk voor het publiek. Het Bezoekerscentrum Al brandswaard is voor het pu bliek geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Op zon dag rijdt ook de recreatiebus vanaf het Metrostation Zuid plein, Slinge en Rhoon naar het Bezoekerscentrum. Dit centrum ligt direkt naast het zwembad Albrandswaard aan de Albrandswaardsedijk in Rhoon. 4' *4#' Rendieren en kangoeroes in de Johannapolder langs de Oude Maas. Vanaf zaterdag 20 juli tot eind augustus organi seert het Natuur- en Re creatieschap IJsselmon de wekelijks sport- en spelaktiviteiten in de re creatiegebieden langs de Oude Maas. De aktiviteiten zijn bedoeld voor het hele gezin en worden begeleid door een aantal re creatieleiders. Bij goed weer kan men iedere dinsdag-, donderdag- en zaterdagmid dag vanaf 14.00 uur terecht voor een middag vol sport- en spelplezier. Op het programma staan o.m.: een zeskamp, voetbal, hockey en schminken. De vaste verzamelplaats op deze middagen is steeds bij de spartelvijver op het Spui- veld, nabij Pannekoekhuis de Oude Maas. De deelname is geheel gratis. De aktiviteiten worden begeleid door sport en spelleiders van het Neder lands Centrum voor Recrea- tiewerk. Meer informatie? Voor meer informatie over de tentoonstellingen en recrea tieve en sportieve mogelijkhe den op het eiland IJsselmon de, kunt u kontakt opnemen met het Natuur- en Recreatie schap IJsselmonde, Achter zeedijk 1b, 2991 SB Baren- drecht. U kunt kostenloos ook informatieve folders aanvra gen over de Camping en Jachthavens, de Rhoonse en Carnisse Grienden, de fiets en voetveren of de zeldzame dieren die langs de Oude Maas uitgezet zijn. Stuur een briefje in een open ongefrankeerde envelop aan: Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde, Antwoordnum mer 627, 2980 WE Baren- drecht. COLOFON Natuur en Recreatie in Zuid- Holland-Zuid is een gezamen lijk initiatief van: Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde, telefoon 01857- 2366 Recreatieschap Midden- Delfland, telefoon 010- 4600236 Recreatieschap Rotteme- ren, telefoon 01892-12233 Natuur- en Recreatieschap De Hollandse Biesbosch, te lefoon 078-116142 Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen e.o., 01829-3155. Recreatieschap Voome-Put- ten-Rozenburg, telefoon 01810-12411 Foto's: onder verantwoording van bovengenoemde initiatief nemers Uitgave: Wegener Huis-aan- Huisbladen Deze krant valt buiten de ver antwoordelijkheid van de re- daktie van Wegener Huis- aan-Huisbladen. Algemene informatie: 01857- 2366 Advertenties: Wegener Huis- aan-Huisbladen, telefoon 010-4699911. De Hollandse Biesbosch heeft een uitgebreid na tuur- en recreatiegebied aan de rand van het Na tionaal Park De Bies bosch. Het ideale infor matie- en vertrekpunt voor een boeiend bezoek aan het gebied is het be zoekerscentrum De Hol landse Biesbosch. Wetlands In het bezoekerscentrum is op tot en met 15 september de tentoonstelling 'Wetlands' te zien. Wetlands is een term die in het algemeen gebruikt wordt voor waierrijke gebie den waar ook ter wereld, die van een grote biologische waarde zijn. Wetlands in Ne derland zijn o.a. de Bies bosch, de Waddenzee, de Grote Peel en de Weerribben. De nadruk in de expositie ligt op de vogelwereld, maar er is ook aandacht voor milieu-as pecten. De bezoeker wordt door een nieuwsgierige, niet al te slimme, getekende vogel door de tentoonstelling geleid. Diverse wetlands uit binnen- en buitenland worden belicht. Speciale aandacht is er na tuurlijk voor de Biesbosch. De expositie is zeer speels van opzet met veel beelden en korte teksten. Ook kinderen kunnen zo inzicht krijgen in het moeilijke begrip wetland. Rondvaarten De gehele maand augustus maakt de Groeneplaat van de Hollandse Biesbosch nog da gelijks rondvaarten. Er is een programma voor iedereen. Korte tochten om even de Biesboschsfeer te proeven, een tocht naar de historische havens van Dordrecht of com plete dagtochten waarin ook gewandeld wordt onder lei ding van een natuurgids. Bij de beverzwerftocht zwerft u na een bezoek aan het unieke beverobservatorium een dag lang door de Biesbosch op zoek naar sporen van de be vers en ander natuurschoon. De Panoramatocht start met het Panorama Biesbosch, waar op een boeiende en spectaculaire wijze de Bies bosch, haar geschiedenis, haar flora en fauna en haar bewoners aan u voorbij trekt. Gewapend met deze kennis gaat u op verkenning in de smalle kreekjes van de Hol landse Biesbosch. Agenda Hollandse Biesbosch/ Dordrecht 12 augustus Proloog Profron- de van Nederland - een wie lerspektakel door de histori sche binnenstad 23 - 24 augustus Bezoek van ca. 40 Grand Banks, een duur jachttype 31 augustus/1 september Dordt Monumenteel/Rainbow Music Festival - 2 dagen mu ziek en theater rondom de 800 monumenten Meer informatie Voor nadere informatie kunt u Natuur- en Recreatieschap De Hollandse Biesbosch terecht bij het bezoekerscen trum De Hollandse Bies bosch, Baanhoekweg 53 in Dordrecht, telefoon 078 - 211 311De toegang is gratis. Het centrum is geopend van dinsdag t/m zondag 09.00 - 17.00 uur en op maandag 12.00-17.00 uur (april t/m ok tober). Augustus iyyi Op .....mei JJ. werd het nieuwe recreatiegebied ten westen van Vlaardin gen, De Krabbepias, ge opend door staatssecre taris Gabor. Inmiddels is het gebied volop in ge bruik. Surfen De Krabbepias biedt recrea tiemogelijkheden voor het hele gezin en is heerlijk om verkoeling te zoeken op war me dagen. De grote plas is ideaal om te surfen, te zeilen met kleine zeilbootjes en te kanoën. Er is een surfplan- kenverhuur. Goed zwemwater Een deel van de plas is spe ciaal bedoeld om te zwem men en pootje te baden. Sur fers en zeilers mogen daar niet komen. Rondom de plas liggen strandjes en speel- en ligweiden. Iets verder van het water, in het noordelijke deel, vindt u de dagcamping, waar u van zonsopgang tot zonson dergang met uw tent of cara van mag staan. U mag er niet overnachten. Zo komt u er Het gebied is met de auto goed bereikbaar. Vanaf de rijksweg A20 (Rotterdam- Hoek van Holland) neemt u afslag Vlaardingen-West. On deraan de afslag gaat u recht saf (vanuit de richting Hoek van Holland gaat u linksaf) en vervolgens gaat u linksaf, de Broekpolderweg op. Deze weg leidt u via het viaduct over de A20 het recreatiege bied in. Per fiets kunt u het gebied zowel vanaf de Zuid- buurt als van de Broekpolder bereiken. Meer weten? Recreatieschap Midden-Delf land Zuidbuurt 85 3132 KA Vlaardingen tel. 010-4600236 De recreatiemogelijkhe den in de Rottemeren, ten noorden van Rotter dam, tussen Bleiswijk, Bergschenhoek en Ze venhuizen, zijn veel men sen bekend. Je kunt er zonnen, zwemmen, poot jebaden, surfen, kanoën, dagkamperen, wandelen en fietsen. Veel minder mensen weten echter dat je er ook kunt gol fen, kijken naar beeldende kunst en over een maand zelfs kunt skiën. Golfen In het Hoge Bergse Bos, één van de vijf recreatiegebieden in de Rottemeren, ligt de openbare golfbaan De Rotte- bergen in een heuvelachtig landschap, ledereen met een golfvaardigheidsbewijs kan er terecht. U moet dan wel van tevoren reserveren. Als u nog niet kunt golfen, kunt u er les nemen van een golfprofessio- nal. U kunt ook eerst gaan kij ken. Vanuit het paviljoen op de heuvel kunt u onder het genot van een drankje genie ten van het prachtige uitzicht. Voor reservering of informa tie: tel. 01892-20052. Beeldende kunst In hetzelfde gebied vindt u aan de voet van de heuvels langs de Hoeksekade het kunst- en ambachtcentrum Artihove. Daar kunt u van mei t/m september een bezoek brengen aan de expositie 'Het reizen in de kunst'. Zo'n 40 kunstenaars uit binnen- en buitenland hebben hier hun werk met het thema reizen tentoongesteld. U kunt er ook een wandeling maken in de beeldentuin. U kunt er van dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 16.00 uur gratis terecht. Voor informatie: tel. 01892- 13300. Skiën Vanaf september kunt u skiën opde heuvel aan de Rotte- bandreef. Daar wordt op dit moment nog hard gewerkt aan de aanleg van een kunst skibaan. Deze baan van de Nederlandse Skischool be staat uit vier afdalingen, met verschillende moeilijkheids graden. U kunt straks skiles nemen, ski's huren en skiën 'in uw achtertuin'. Meer weten? Recreatieschap Rottemeren Postbus 149 2665 ZJ Bleiswijk tel. 01892-12233 Het drukst bezochte ge bied rond de Reeuwijkse Piassen in de zomer maanden is dë Reeuwijk se Hout. Dit 135 hectare groot bos- en weidegebied grenst aan de plas Broekvelden Vetten- broek. De recreatiepias heeft een oppervlak van 190 hecta re. De plas is uitermate ge schikt om te windsurfen. De windsurfclub Reeuwijk is dan ook aan deze plas gevestigd. Vanwege de grote diepte is zwemmen alleen veilig binnen de aardgebrachte marke- ringslijnen. Het zwemgedeelte grenst aan een lang zand strand met een grote speel- en ligweide. De Reeuwijkse Hout is aan trekkelijk om te wandelen en te fietsen. Het nog jonge bos bevat inheemse bomen en struiken als zwarte els, es, wilg en populier. Voor honden is er een apart gebied aangewezen waar uw hond vrij mag rondlopen. Daarbuiten moet uw hond aangelijnd zijn. Het strand met de aangrenzende ligwei den is voor uw hond verboden terrein. Voor de sportvissers zijn eni ge kleinere plassen aanwezig waar uitstekend gevist kan worden. Voor joggers en trimmers is resp. een joggingroute uitge zet en een trimparcours aan gelegd. De Reeuwijkse Hout is goed toegankelijk voor mindervali- den en met name voor rol stoelgebruikers. Op het adres Oudeweg 3 is de Oudheidkamer van Reeu wijk gevestigd, alsmede een steunpunt van het IVN. Het is op deze lokatie waar via pa nelen informatie over het ge bied en de flora en fauna wordt gegeven. In de Reeuwijkse Hout is een camping gevestigd, ingang op Oudeweg 9. Naast vaste plaatsen zijn er toeristische plaatsen voor de vakantie gangers. De Reeuwijkse Hout ligt direct aan de A12, de au tosnelweg Den Haag - Utrecht, afslag Reeuwijk. Er zijn grote parkeerterreinen. Met het openbaar vervoer is het gebied bereikbaar met lijn 178 en/of 179 van Westne derland (instappen bij NS-sta- tion Gouda). Over vertrek- en aankomsttij den kunt u informatie krijgen

De Havenloods | 1991 | | pagina 5