Sanering beveiligingsdiensten Schiedamse industriegebieden DE HAVENLOODS Zondaöochtm&oncerten GROOTPRIJSVOORDEEL! 2: IMS TEXTIEL t/m zaterdag 30 september bij Hans. Feestelijke opening Gemeente wil efficiente aanpak beveiliging PvdA Schiedam tegen WAO plannen kabinet Berdien Stenberg Fiësta Tropical Dennie Christian Mieke Orkest Freddy Golden jÉl Gemeentedag roept om herhaling Dansmariekes EDITIE 9, DINSDAG 24 SEPTEMBER 1991, 40e JAARGANG, Nr. 39 ujegener huLs-aan-hutsbladen Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. ZOMERACTIE VOOR PARTICULIEREN De eerste regel kado! Plus GRATIS herplaatsing!!! De Havenloods Het Zuiden Holland Silhouet De Merwepost Het Nieuws- en Advertentieblad ZIE DE PAGINA'S MET RUBRIEKS- 010-4.699.444 advertenties Onthulling schilderpanelen SCHIEDAMHet resultaat van een bezoek van de Nicara guaanse schilderes Olga Ma- radiaga in het voorjaar aan Schiedam, prijkt sinds vrijdag aan de buitenmuur van open bare basisschool De Kame leon. De grote schildering waaraan leerlingen van Scho lengemeenschap Spierings- hoek een steentje bijdroegen werd, samen met twee leerlin gen, onthuld door wethouder Bart de Leede. Voorzitter Wim Oomen van de Schie- damse afdeling van de Vereni ging Nederland-Nicaragua is tevreden met de muurschilde ring. „Niet alleen de kinderen van de Kameleon kunnen nu zien hoe kinderen in arme lan den spelen, maar ook voor de wijk is de muurschildering een fleurige aanwinst". Het thema dat Maradiaga in de stijl van de naïeve schilder kunst in de panelen verwerkte was: Spelende kinderen met speelgoed vervaardigd van waardeloos materiaal. SCHIEDAMDe openbare basisschool De Gorzen opent woensdag 25 september op feestelijke wijze haar gereno veerde deuren. Na een ingrij pende renovatie ziet de school er van binnen en buiten weer als nieuw uit. Om 11.30 uur opent wethouder Van Kleef (Onderwijs) een door de kin deren beschilderde deur. Al vorens hij dit doet, zal hij met een hoogwerker het laatste schilderwerk aan de school verrichten. Daarna is het feest voor de kinderen van de school. De jongste kinderen maken een rondrit door de Gorzen met paard en wagen. De oudere kinderen gaan op rondvaart door de Schiedamse havens. Clown Rocky treedt voor alle kinderen op. Ook zijn er aller lei spelletjes, waaronder een springkussen, crossfietsen, grabbelton en schminken. Ouders en andere belangstel lenden kunnen de school on der het genot van een drankje en hapje bezichtigen tussen 18.00 en 20.00 uur. Er wordt dan een speciaal voor de gele genheid geproduceerde video film van het renovatieproces getoond. Ook kunnen ouders en kinderen onder begeleiding werken met de zes op de school aanwezige computers. Voor de kinderen treedt de Ju- lianaband op, is er een pop penkast, een spookhuis en een klim- en klauterparcours in het nieuwe speellokaal. A „Incest is niet al leen een sexuali- teitsprobleem" Brandersfeesten succesvol van start i Martinit wint der by A Rien Klink gehul- digd 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De ge meente Schiedam wil de beveiliging van bedrijfs panden in de industriege bieden Spaansepolder en 's-Gravelandsepolder effi ciënter gaan aanpakken. Daarom is een samenwer king van start gegaan met de Rotterdamse gemeente politie en de Stichting Pu bliek Private. De verwach ting is dat de raadscom missie zich deze week posi tief zal uitspreken over de oprichting van de Stich ting Beveiliging Industrie terreinen Rijnmond- Noord. De aanleiding om te komen tot een betere beveiliging werd niet veroorzaakt door een verontruste stijging van de criminaliteit aldaar, maar wel door de landelijke Stich ting Publiek Private die zocht naar een optimale wijze van beveiliging voor industrieter reinen. Die stichting kwam tot de conclusie dat samenwer king tussen verschillende in stellingen hieraan een bijdra ge kan leveren. Schiedam streeft nu naar de oprichting van en stichting die dit doel verwezenlijkt. Coördinator van het gemeen telijk bureau voor criminali teitspreventie Wil Boonstra: „Er is natuurlijk wel gekeken of het echt noodzakelijk was om te komen tot een gecentra liseerde aanpak. Vooral als je kijkt naar het grote aantal (24) particuliere beveiligings bedrijven dat op dit ogenblik werkzaam is in beide polders. Veel fantasie is er echter niet voor nodig om te veronder stellen dat het bestaande sys teem niet optimaal functio neert. Het komt voor dat er tien beveiligingswagentjes te gelijk door het industriege bied rijden en de volgende twee uur geen één". Onderzoek Uit een onderzoek, bij in de polders gevestigde bedrijven, bleek dat per adres jaarlijks de gemiddelde schade door in braak neerkomt op duizend gulden. Tijdens, een vier maanden ge leden gehouden informatie bijeenkomst gaven tweehon derd bedrijven uit zowel de Spaanse- als 's-Gravelandse polder te kennen mee te willen participiëren in het nieuwe project. Per bedrijf zal voor deze opzet f 250,- worden ge vraagd. Honderd andere be drijven zijn serieus geïnteres seerd. „Wij gaan ervan uit dat in de loop van de tijd meer bedrijven zich zullen aanslui ten", verklaart Boonstra. De overige kosten worden in een evenredige verhouding met Rotterdam, de beveili gingsorganisatie en Schiedam gedeeld. De aanloopkosten voor 1992 zijn geraamd op honderdduizend gulden. Een groot deel daarvan zal worden gefinancierd door een eenma lige bijdrage van de deelne mende bedrijven. Volgens de woordvoerder van bureau criminaliteitspreven tie is het heel moeilijk om het exacte aantal bedrijven te achterhalen dat gehuisvest is in beide polders. Het is dan ook juister om te spreken van bedrijfpanden, vindt hij, om dat blijkt dat er soms wel zes b.v.'s staan ingeschreven op één adres. Sanering Als de raadscommissie haar fiat geeft aan het voorstel, dan gaat de stichting nog voor het einde van dit jaar van start. Allereerst zijn de plannen ge richt op het aanstellen van één beveiligingsorganisatie. „Deze sanering zal het hele industriegebied ten goede ko men", zegt Boonstra. Hij verwacht overigens wel dat het heel wat voeten in de aarde zal hebben voordat er uiteindelijk een beveiligings dienst uit de selectieprocedu re te voorschijn komt. Volgens Boonstra zal met de installe ring van een directeur van de stichting in het centrum van het industriegebied, verdere uitbreiding van activiteiten mogelijk zijn. Hij denkt daar bij aan brandpreventie en in de verre toekomst aan de in stallatie van slechts één ex presbezorgdienst voor het ge bied. De nieuwe beveiligingsorga nisatie krijgt de naam: Stich ting Beveiliging Industrieter reinen Rijnmond-Noord. Een vertegenwoordiger van de ge meente met een adviserende en controlerende functie als ook een afgevaardigde van de Schiedamse politie zullen zit ting nemen in het bestuur van de stichting. SCHIEDAM De Schiedam se afdeling van de PvdA is tegen de WAO- en ziektewet plannen van het kabinet Lub- bers/Kok. Op de ledenverga dering vorige week woensdag is met 31 tegen 23 stemmen een motie van Menno Siljée en Edwin Westerberg aangeno men waarin wordt gesteld dat de plannen onaanvaardbaar zijn. Tevens wordt de partijleiding in de motie opgeroepen zo snel mogelijk een dialoog aan te gaan met de vakbeweging over het sociale zekerheids stelsel. Voor de Schiedamse PvdA-leden was een resolutie van het landelijk bestuur waarin het vertrouwen in Wim Kok en steun wordt uit gesproken aan het standpunt van de Tweede Kamerfractie niet bespreekbaar. Het Tweede Kamerlid Ella Kalfsbeek werd het vuur behoorlijk aan de schenen gelegd. De PvdA- ster was uitgenodigd om het DE HAVENLOODS Q) HET ZUIDEN Najaar 1991 V—13e Serie I I N Omaii 1 in hanm in I'Hi II )l IK lil Presentatie: Gerard Cox. Inloopmuziek en begeleiding Gerard Cox: Bert Nicodem. ionov pia Beek 24nov Robert Paul 5 dec. Amadeus Ensemble 22 dec. Liesbeth List de Doelen Open vanaf 10.15 uur. Aanvang 11 00 ui LE VOOHVERKOOPPRUS I li DE Z0NDAC iOCHTEND-CONCERTEN W0R DEN MEDE M0GEUJK GEMA AKI DOOR: '"EESEaasa 'OEGOSLAVIf PHOENIX i ORANJEBOOM standpunt van de fractie te verdedigen. Ze slaagde hier geenszins in. Zelfs nadat ze had toegegeven dat er kardi nale fouten zijn gemaakt bij de presentatie van de plannen, kreeg ze maar weinig Schie damse PvdA'ers op haar hand. Haar tegenspeler, Ferdie Dob- belaer van de bouw- en hout bond FNV kreeg meer steun vanuit de zaal. Toch was niet iedereen gediend van zijn kri tiek op de PvdA. Dat het met de verhoudingen in de Schiedamse afdeling van de PvdA momenteel niet best gesteld is, bleek aan het einde van de vergadering toen be slist moest worden wie de af deling moeten gaan vertegen woordigen op het speciale landelijke partijcongres. Het bestuur had, overigens niet geheel volgens de regels, het duo Westenberg/Siljée naar voren geschoven als congres afgevaardigden. Een clubje oudgedienden onder aanvoe ring van Truus Verweij wilde daar echter niets van weten en liet dat in felle bewoordingen ook weten. Een meerderheid van de afdeling schaarde zich echter toch achter het be stuur. SCHIEDAM De recon structie van de Westfranke- landsedijk, tussen de Rubens laan en de Admiraal de Ruy- terstraat, is maandag 23 sep tember van start gegaan. Hiervoor is het noodzakelijk dat de Westfrankelandsedijk tussen het kruispunt Burge meester van Haareniaan- /Vlaardingen/Burgemeester Knappertlaan en de Admiraal de Ruyterstraat is afgesloten voor doorgaand verkeer. De bedrijven aan de Nieuwe Waterwegstraat, Admiraal Trompstraat en Wilton Fije- noord zijn dan uitsluitend via de Admiraal de Ruyterstraat bereikbaar. De werkzaamhe den gaan vermoedelijk circa vijf weken duren. SCHIEDAM Of het nu lag aan de kikker, panda en haas die zich voortbewogen door de stad en het publiek aanspoorden een kijkje te gaan nemen in het Stads kantoor of aan het mooie weer of de Brandersfeesten: het succes van de Gemeente dag was groot. De organisa toren van Schiedams eerste Gemeentedag schatten het aantal bezoekers op zeker achthonderd. Veel mensen maakten ge bruik van de gelegenheid om kennis te maken met de stadsbestuurders door een werkkamer van een wethou der of die van de burgemees ter binnen te lopen. Opval lend was dat daar veel ge zinnen met kleine kinderen bij waren. Bovendien stap ten vele bezoekers, gewa pend met video- en foto-ap- paratuur in de lift naar de hoogste verdieping om met eigen ogen (en met de lens) vast te stellen dat het uit zicht daar schitterend is. Verder trokken de natuurex- cursies op en rond het Stad- serf aardig wat belangstel lenden. Bas Steenks, de na tuurkundige van de gemeen te die alles van bomen weet, gaf tekst en uitleg bij de bij zondere bomen die het ter rein sieren. De dienst Wo- ningbeheer trok de aandacht met een bouwsteiger in de recreatieruimte. Hier werd informatie verstrekt over de woningbouw in het alge meen door onder andere fo to's en werkkleding. Meer specifieke voorlichting gaf een medewerker van het be drijf over milieuvriendelijke verf. De Gemeentedag was een succes, zo is de conclusie van het gemeentebestuur. Een herhaling in de toekomst is niet uitgesloten. de gelegenheid kennis te maken met de SCHIEDAM Carnavals vereniging 'De Rietzeilers' is op zoek naar dansmariekes, zowel jeugdansmariekes als dansmariekes vanaf 13 jaar. De leeftijd van de jeugd- dansmariekes loopt vanaf tien jaar tot dertien jaar. Er wordt getraind op woens dagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Voor nadere in formatie bellen met Alie van Dillen, telefoon 4731307 (na 13.00 uur). De leeftijd van de 'grote' dansmariekes loopt vanaf dertien jaar. Zij trainen op dinsdagavond van 18.30 tot 19.30 uuft Voor nadere in formatie: Astrid Verwaal, telefoon 4734942 (na 17.00 uur). Overhemden in aktuele streep- dessins in polyester/katoen met perfekte pasvorm. Maten 38 t/m 44. Normaal Nü 15.' 4 Kindermaillots Kwaliteit 70% acryl/ 30% nylon in 12 leuke modekleuren. Maten 92 t/m 158. Normaal Extra elastisch in 95% katoen en 5% lycra. Zowel in taille- als heupmodel, Maten M t/m XL. Normaal _3^5" Nü 2 stuks KOUSJES Nü 2 stuks Damesslips ^Damespantalonkousjes In diverse standaard kleuren, perfecte [pasvorm, 40 denier. 2 paar normaal2MT Nü2 paar Kleuterjoggingpakjes^ Met leuke print met ingezette schouderstukken en kontrast kleur. Maten 92 t/m 116. Normaal J&95" NÜ 12.- 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1991 | | pagina 1