E G Knallend einde Brandersfeesten 1991 1.199,- 300,- Trakteer uw gezin eens op een lekker proefritje. DE HAVENLOODS Filmhuis na 10 jaar nog steeds bruisend f LEDER SINGER TRAKTEERT OP EEN SPECIALE -■ JUBILEUMMACHINE. Programma Filmhuis Vermist! Over oude wijn in nieuwe zakken in de Botenbuurt SINGER J§f O DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1991 39-377 SCHIEDAM— Het laatste weekeinde van de Branders feesten biedt weer volop va riatie. De Schiedamse festivi teiten worden zaterdagavond traditioneel afgesloten met de Heineken Jazz-night, zondag overdag de zondagsmarkt en 's avonds het vuurwerk. Maar er is meer, zoals straattheater, vorkheftruckwedstrijden, 'Schiedammers van overal en nergens' en natuurlijk veel. heel veel muziek. Het weekeindeprogramma be gint zaterdagochtend 28 sep tember om 10.00 uur bij de Hoogstraat, waar een mini- treintje rijdt en Zuidameri- kaanse muziek wordt ver tolkt. Bij het museumplein staat een echte Italiaanse ijs coman uit volle borst te zin gen en vanaf 11.00 uur is er bij het Hemaplein straattheater te zien. Op de Grote Markt start de manifestatie 'Schie dammers van overal en ner gens' met muziek, hapjes en een puzzel. Wie altijd al op het podium van een theater heeft willen staan,, kan van 12.00 tot 17.00 uur in het Passage Theater te recht. De medewerkers van het Schiedamse theater geven aan iedereen de kans een kijk je achter de schermen te ne men. Verder kan er spektakel worden verwacht bij een nieuw onderdeel van de Bran dersfeesten: de vorkheftruc kwedstrijden. Op de parkeer plaats achter de Hema is een behendigheidsparcours uitge zet waar de bestuurders van de vorkheftrucks strijden om de eerste plaats. Als muzikale opwarmer voor de Heineken Jazz-night speelt de blues-rock formatie The Detectives van 15.00 tot 16.00 uur op het ponton in de Lange Haven. Vanaf 20.00 uur tot diep in de nacht wordt vervol gens in 21 horeca-gelegenhe- den het traditionele Jazz-fes- tijn gehouden. Een greep uit het programma: Tuff ie Vos Quartet (Café Podium), Sweetwood Dixie Stompers ('t Vierkantje), Faith Pillow Quartet (Try out/De Tender), The Willick Square Jazzband (Het Weeshuis) en VanTol Co (Onder de Pot). Ingrediënten Muziek, gevarieerd aanbod van artikelen en amusement: dat zijn de hoofdingrediënten van de zondagsmarkt 1991. De nieuwe organisator van dit evenement, de O.N.S. ver wacht dat er dit jaar weer 200.000 belangstellenden langs de ruim 300 kramen lo pen. Om de verwachte stroom aan automobilisten goed te kunnen verwerken, verwijzen borden bij de afrit Rijksweg 20 en de Horvathweg naar parkeerterreinen in de 's Gra- velandsepolder. rentie van het optreden van de groep Next One met de beken de Volendamse zangres Annie Schilder. Zij is tussen 13.00 en 16.00 te bewonderen op het grote podium op de Koe markt. Het ponton in de Lange Haven is deze dag gereserveerd voor optredens van de groep 'Big Naast de zondagsmarkt is er ïHinO (12.30- 14.30 uur), 'The op de laatste Brandersfeesten- dag natuurlijk oog voor amu sement gezorgd op vier plaat sen in het circuit. Op de Grote Markt speelt de Nieuwe Wa terweg Noord Big Band onder leiding van Cees Matia van 13.00 tot 16.00 uur. Ook is er de mogelijkheid om op de foto te gaan met op de achtergrond een piek in de Verenigde Sta ten. De hele middag verzorgt de Stadsomroep Schiedam op het Museumplein een programma met diverse artiesten. Even verderop- op het Hemaplein- spelen tussen 13.00 en 16.00 uur het Schiedamse duo Bob Bert en the West Coast Jazz band. Zeer waarschijnlijk on dervinden zij grote concur- Keith Dunn John Packer Band' (15.00 - 17.00 uur) en 'The Swinging Soul Machine' (17.30- 19.30 uur). Op het Broersveld zorgt tenslotte vanaf 21.30 uur de Rijnmond band voor de muziek. De Brandersfeesten 1991 wor den knallend afgesloten met vuurwerk vanaf het dak van het Stadskantoor. Dit jaar nog mooier en veiliger: door ander vuurwerk af te schieten, hoopt de Stichting Brandersfeesten dat (in tegenstelling tot vorig jaar) de vuurpijlen niet op in de omgeving geparkeerde au to's terecht komen. Het prach tige luchtschouwspel zorgt voor een knallend en kleurig einde van negen dagen Bran dersfeesten. Opnieuw een vuurwerkspektakel vanaf het Stadskantoor. SCHIEDAM- De Stich ting Filmclub Schiedam- tot ver in de regio beter bekend als Het Filmhuis- bestaat dit seizoen tien jaar. Reden voor het acht- tallige bestuur een feeste lijk programma samen te stellen, dat de voorgaande jaren moet overtreffen in originaliteit. Eén van de activiteiten is een Film huis, waarin via een aantal voorronden (maart, april en mei '92) drie koppels worden geselecteerd voor de finale in juni van het volgend jaar. De kandida ten zullen worden getoetst op kennis van allerlei film zaken, zoals namen van re gisseurs, acteurs/actrices en titels aan de hand van) filmfragmenten en muziek. Voor de uiteindelijke win naars is er een reis naar Antwerpen, Brussel of mis schien Parijs beschikbaar. „Wij realiseren ons, dat wij ons wel heel wat op de hals hebben gehaald", zegt Mari anne Looijen, die samen met collega-bestuursleden Mario van Kleef en Arthur Verhulst een tipje van de sluier oplicht. „We hebben nog wat aardige verrassingen in petto, maar willen dat nog even geheim houden". Het Filmhuis, ooit begonnen als nevenactiviteit binnen de Studentenvereniging Schie dam (wat het einde van SVS inluidde maar het begin van de filmclub betekende), ver zorgt namelijk filmvoorstel lingen en literaire avonden. De films worden elke vrijdag avond en een aantal zaterdag avonden vertoond aan leden. „Omdat deze voorstellingen het karakter dragen van een besloten kring", aldus Mario van Kleef, „wordt iedere nieu we bezoeker, die bij ons bin nenkomt, automatisch lid. Dat lidmaatschap kost vijf gulden en elke keer daarna kost het entreebewijs even veel". Het feestprogramma is gro tendeels al bekend gemaakt. „Wij hebben uit alle tien sei zoenen twee films geselec teerd" zegt Marianne Looijen. „Die gaan wij in een zoge noemd 'retrospectief film- weekeinde' vertonen. We heb ben een aantal restaurants in Schiedam bereid gevonden op die avonden een speciaal 'filmmenu' te bereiden zodat je het filmavondje met een heertijk diner vooraf kunt be ginnen". „Maar wij zorgen zelf ook voor een verrassing met een speciaal hapje of drankje, een 'verklede' zaal of passend ge kleed personeel" vervolgt Ma rio van Kleef. De Schiedamse filmclub wordt door een groepje vrij willigers gerund, die zich heb ben gespecialiseerd in een be paald onderwerp. „Door ons tweede lustrum feest te organiseren is er spra ke van een hernieuwd enthou siasme", constateert Marian ne. „Na tien jaar vormt zich toch een zekere gewenning, een groot deel van ons bestuur is er immers al vanaf de op richting bij". „We hebben het de afgelopen jaren kunnen redden dankzij de jaarlijkse subsidie" aldus Mario van Kleef. „Maar ook dankzij de 400 donateurs, die wij vorig seizoen hadden". Met de subsidiegelden die zij dit jaar hopen te ontvangen, willen de leden het plafond in de filmzaal vernieuwen. „Dat zal in de maand januari ge beuren" zegt Mario. Geduren de deze maand is er geen acti viteit gepland. In die periode kan ook Rob Eekman, geen onbekende voor de liefheb bers van verhalen wedstrijden en literaire avondjes, zich als presentator voorbereiden op de filmkwis, waaraan de be stuursleden zelf 'natuurlijk niet mee kunnen doen. „We .weten wel erg veel van film" zegt Marianne, „maar in het begin hadden wij natuurlijk ook niet zo veel verstand van dit fenomeen. We lieten de keus toen aan de leden over, door middel van een voor keurslijst. Er is binnen ons be stuur één echte 'filmfreak'; Gerard Sparla, die de afdeling 'Films Algemeen' runt". Het Filmhuis draait volgens een bepaald principe alleen films die iets speciaals heb ben. „Ik vind dat wij als film club ons toch moeten onder scheiden van een gewone bio scoop" is de mening van Ar thur Verhulst. „Wij draaien in principe geen geweldfilms om het geweld. Maar we willen ook niet als een elitair clubje worden gezien en films gaan draaien waar maar twee of drie mensen op af komen". Marianne Looijen speciali seert zich sinds 1988 in 'Vrou wenfilms'. „Dat komt neer op een film waarin uitdrukkelijk een vrouw als onderwerp wordt gebruikt, maar er moet hierbij niet direct aan een fe ministische film gedacht wor den. Deze zogenaamde 'vrou wenfilms' worden geïnte greerd in het totale filmpro gramma. Ook onze jubileum reeks bevat enkele prachtige Marianne Looijen en Mario inluiden: Lachendus! Kleef tussen de speciale filmverrassingen die het tweede lustrum komen CORVETTE Uitnodigend ontwerp zoals de naam al doet vermoeden. Uitgevoerd in vol analine rundleder. 3-2-zits 4795,- In vele kleuren leverbaar. 1 ZITMEUBELSPECIALIST ROTTERDAM Karei Doormanstraat 278 t/o De Doelen. Telefoon 010-4149320. films, die ik iedereen zou wil len aanraden: 'Fride', op 28 maart '92, een indrukwek kend portret over de Mexi caanse schilderes Frida Ka- nio, die ook politiek actief was en een nogal turbulent leven leidde. Maar ook 'Ju Dou', een prachtige film die, hoewel de setting zeer chinees is, overal begrepen zal worden. Klas siek drama in optima forma". Het Retrospectief-spektakel breekt vrijdagavond 27 sep tember los met de film 'The Blues Brothers' en zaterdag avond 28 september met 'Vrouwfenstad' van Fellini. Het Filmmenu staat deze week klaar bij het Italiaanse Restaurant Arco Baleno. „Al lijkt tien jaar in de wereld van de film niet zó lang" zegt Ma rio van Kleef, „Als ik een film als 'Hair' nu terugzie, vindt ik hem erg ouderwets. Maar soms zijn films van tien jaar oud nog erg actueel, zoals 'The Blues Brothers'. Heel leuk! RETROSPECTIEF 82/'83 The Blues Brothers, 27/9 Vrouwenstad 28/9; '83/'84: De stilte rond Christine M. 25/10 The world according To Garp 26/10; '84/'85: Mon ty Python's Life of Brian 29/11 The brothers from another planet 30/11; '85/'86: Paris, Texas 20/12 Under the Volcano 21/12; '86/'87: Kiss of the Spider - woman 31/1 My beautiful Laudrette 1/2; '87/' 88: Let ter to Brehznev 28/2 Chil dren of a lesser God 29/2; '88/'89: Barfly 27/3 Frida 28/3; '89/'90: Rain Man Litt le shop of Hoorors 25/4; '90/'91: JU DOU 29/5 Dan ces iivith wolves 30/5. De Moerasparelmoer- vlinder is uilgestorven in Nederland, terwijl deze vlinder vroeger veel voorkwam. Met veel andere vlinders zal hetzelfde gebeu ren. Tenzij we nu iets doen! DE VLINDERSTICH TING zet zich in voor het behoud van de dag vlinders in Nederland Zij kan dit niet doen zonder uw steun. Wordt daarom dona teur voor minimaal ƒ25,- per jaar. U ont vangt dan gratis het tijdschrift Vlinders. Giro 513 44 25 te Wa- geningen, telefoon 08370-24224 SCHIEDAMDe redactie De hellingbaan zelf bleek van De Havenloods ontving een uitstekende verzamel den ingezonden brief sociale vernieuwingsdrang in Schiedam. Sociale vernieuwingsgelden- ...wel besteed? Oude wijn in nieuwe zak- plaats voor (brom)fietsende en skateboardende jongeren met alle lawaaioverlast van dien. Een taxi noch een am bulance heeft ooit de rit naar boven kunnen maken, omdat ken. Het is een oud gezegde, er al snel hekjes op de hel maar bij de voorstellen die lingbaan werden gezet. Als als sociale vernieuwing u preventie tegen de (brom den gepresenteerd wordt iets jfietsers en skateboarders, in die trant regelmatig opge- De hekjes maakten het daar- merkt. entegen voor ouders met Neem nou die hellingbanen kinderwagens en gehandi- in de Botenbuurt in Schie- capten in rolwagens weer dam-Noord. Ooit bedacht een stukje moeilijker om naar boven te kunnen. Een bouwtechnisch wange ouderen, gehandicapten en drocht waarvoor bewoners ouders met kinderwagens, zich jaren hebben sterk ge- Men kon, zonder traplopen, maakt om een goede oplos- min of meer moeiteloos naar sing voor de overlast (vocht hoger gelegen woonlagen. Er en lawaai) voor elkaar te kon zelfs een taxi of indien krijgen. Al die jaren zonder noodzakelijk een ambulance echt succes aan het lijntje naar boven. Ook 's winters, want in het wegdek zat ver warming. Sociale woning bouw in optima forma. Alleen pakte het anders uit. Op de tekeningen klopte het vernieuwingspot financiële waarschijnlijk wel, maar bij middelen vrij te maken de hellingbanen af te breken teneinde de jongerenproble- matiek en de vochtige ber gingen effectief te kunnen bestrijden. toonden in het natte seizoen Als oud-bewoner en mede- veel gelijkenis met de grot- strijder van de Tjalk vind ijc de uitvoering ging er kenne lijk iets mis. De hellingba nen bleken namelijk niet wa terdicht. De schuren die er onder i ten van Han. De schuren wa ren vochtig en bleven dat. In feite waren ze onbruikbaar. dat zeer onbehoorlijk. Oude wijn kan ook erg zuur zijn. Bas Overbeeke, Schiedam. MAAK EPILEPSIE NIET ERGER DAN HET WERKELIJK IS W Singer bestaat 140 jaar en trakteert op een speciale Jubileum- machine: de Singer Jubileum 140. Een komplete, speciale machine voor de éénmalige feestprijs van 899 gulden. Profiteer van Singer s gulle feesthui en pak die extra korting. En natuurlijk kunt u bij ons uw oude machine -ongeacht het merk- altijd inruilen! DE SINGER JUBILEUM 140 Vrije arm zig zag machine 10 Praktische steekpatr< Handige opbergruimte vi de machin Makkelijke platliggende spoel vóór Ingebouwde draadspanning Makkelijke draaggreep uine naaldstand lef stofhoe Schiedam: Hof van Spaland 52, tel. 4712098; Oranjestraat 7, tel. 4263160 li Dat wordt smullen, als u tussen 18 en 28 september bij ons binnenstapt. In die periode kunt u bij ons namelijk niet alleen profiteren van een aantal aanbiedingen om je vingers bij af te likken. Ook trakteren we u en uw hele gezin zaterdag 21 en 28 september op een fees telijk ontbjjt of een overheerlijke brunch. Helemaal gratis en voor niks. Terwijl de kinderen lekker zitten te smikkelen, vertellen wij u waarom het momenteel zo goed zakendoen is met ons. Wie weet wilt u er meteen een za- kenlunch van maken. Met een proefritje vooraf of toe. 't Is maar net wat u wilt. We hebben heel wat extra voordelen en aantrekkelijke voorwaarden te bieden. Dat geldt voor de zakenauto bij uit stek, de Accord. Met' onder andere stan daard stuurbekrachtiging. Voor de Concerto, de 5-deurs voor het hele gezin vanaf f 29.440,-* En ook voor de sportieve Civic. Dus u wilt uw hele gezin eens op een lekker proefritje trakteren? Kom dan tussen 18 en 28 september bij ons langs. Uw stoel staat al klaar, 'n Honda gaat z'n eigen weg. honda Rotterdam. Automobielbedrijf J. van Dijk Dochters B.V., Schuttevaerweg 116,010-4460446.

De Havenloods | 1991 | | pagina 7