HBSS zet SSS van begin af met rug tegen de muur Natsec promoveert naar hoofdklasse Taument blijft Feyenoorders voor Sportclubs geconfronteerd met forse verhoging van tarieven ODI wint door 'totaal-korfbal' Informatieavond Schiedammers boeken voor eigen publiek riante zege e Verrassende zege voor Groenoord-schakers Sportnieuws naar redactie Aquarobic Kolpa-bad Spirit blijft ongeslagen Wilhelmina succesvol Records voor Conny Boer VFC heeft nieuw bestuur Tijd voor 'n Peugeot? Eerst naar Eigenraam Bekerronde korfballers DINSDAG 1 OKTOBER 1991 40-495 SCHIEDAM Na de com petitie te zijn begonnen met een doelpuntloos ge lijkspel, gevolgd door een 3-0 zege en wederom een puntendeling zonder tref fers, heeft HBSS zaterdag het eigen publiek vermaakt met een perfecte wedstrijd. Het Klaaswaalse SSS werd maar liefst met 5-0 afge droogd en mocht blij zijn dat de uitslag niet groter was uitgevallen. „Ik geef toe", erkende HBSS- trainer Jan van der Hoek, „dat het eigenlijk 9-0 had moeten zijn, maar ik was al lang blij dat ik eindelijk eens met een compleet team voor de dag kon komen. Met Wout Griep op het middenveld liep het naar behoren". De ploeg van Van der Hoek stak inderdaad prima in elkaar. De gesloten verdediging met daarvóór het soepel overschakelend mid denveld en een levensgevaar lijke aanvalslinie zetten de bezoekers van meet af aan met de rug tegen de muur. In de vijftiende minuut open de Adrie Bierhuizen de score met een wonderschone treffer. De kortgeknipte middenvel der nam de bal na een afgesla gen hoekschop op goed geluk op zijn rechterschoen en zag het speeltuig tot ieders verras sing achter doelman Tjeerd Hofmeijer in het net ploffen. Vóór de rust verdubbelde de zwoegende Tom Gunter de stand met een intikker. Een door de 38-jarige Roel den Hartog genomen corner werd subtiel door Nico Konijnen burg doorgekopt naar de tweede paal waar Gunter al leen nog maar zijn schoen te gen het leder hoefde te zetten. Nakijken Na de thee was Gunter dicht bij zijn tweede treffer toen Konijnenburg de bal in het strafschopgebied naar hem doorschoof. Gunter kwam echter enkele centimeters te kort om de bal goed te kunnen raken en mikte naast. Nadat Den Hartog al tweemaal met een afstandschot zijn visite kaartje had afgegeven, schoot hij in de achttiende minuut dan toch zijn eerste doelpunt binnen. Na knap 'voorberei dend werk van Bierhuizen kapte de dertiger zijn tegen stander uit en gaf de sluitpost het nakijken. Precies twintig minuten later poeierde hij ook nog eens 4-0 in het net. Het eerste balcontact van in valler Arjan Gijze was meteen succesvol. De blonde aanval ler zag zijn inzet door een hand van één van de verdedi gers beroerd waarop scheids rechter C. Verbree subiet naar de stip wees. De voortdurend protesterende SSS-ers lieten zich wederom niet onbetuigd. Het commentaar kwam Paul Wuister op een uitsluiting en zijn ploeggenoten Cees Boo gaard en Rene Veldhoen op een boeking te staan. Tom Gunter liet zich daardoor niet van de wijs brengen, knalde vanaf elf meter on houdbaar binnen en bracht daarmee evenals Den Hartog twee treffers op zijn naam. Opvallend in het aantrekkelij ke duel was de afwezigheid van Leon Klepke. De balvaar- dige aanvaller komt niet meer in aanmerking voor een basis plaats en heeft zich niet meer gemeld bij HBSS. „Ach", zuchtte Van der Hoek, „dat hoofdstuk is al lang afgeslo ten. Buiten het veld kan ik het prima met hem vinden, maar op het veld past hij gewoon niet in het plaatje. Ik kan hem niet meer gebruiken". i de strijd om de bal. Hij scoorde In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden 1 .Michel Valke 2. Gaston Taument 3. Orlando Trustfull 4. Mitchell v. d. Gaag '5. Glenn Helder 6. Peter Bosz John Metgod 8. Regi Blinker Henk Fraser Sjaak Troost 1.1. Dean Gorré 12.Elden de Getrouwe 13. Ed Ridderhof 14. Arnold Scholten 15. John de Wolf 16. Gerard de Nooyer 1;7. Warry vart Wattum 18. Ron v.d. Berg Michel Devilee 20. Erik Tammer Sparta 6.90 Feyenoord 6.86 SVV/Dordrecht'90 6.71 Sparta 6.70 Sparta 6.67 Feyenoord 6.63 Feyenoord 6.63 Feyenoord 6.50 Feyenoord 6.50 Feyenoord 6.50 SVV/Dordrecht'90 6.44 Sparta 6.43 Excelsior 6.40 Feyenoord 6.38 Feyenoord 6.33 Sparta 6.30 SVV/Dordrecht'90 6.25 Sparta 6.20 Excelsior 6.20 Sparta 6.18 KEEPERSKLASSEMENT: 1Edward Metgod Sparta 6.90 2. Ed de Goey Feyenoord 6.75 3. Joop Hiele SVV/Dordrecht'90 6.70 4. Edwin van Ooyen f Excelsior6.18 TOPSCORERS: 1. Erik Tammer Excelsior 9 doelpunten 2. Edwin Vurens Sparta 5 doelpunten 3. Dean Gorré SVV/- Dordr.'90 4 doelpunten Feyenoorder Gaston Taument heeft de juiste vorm te pakken. In het door de Rotterdammmers makkelijk gewonnen treffen met Willem 11 (1-4) maakte overigens niet alleen Taument een goede indruk, ook Bosz, Metgod, Blinker, Fraser en Troost speelden sterk. Waar de overige Feyenoorders een 7 of 8 kregen, kreeg Taument als enige een 9 waardoor hij van de twaalfde naar de tweede plaats steeg. Eerste staat nog altijd Michel Valke, Orlando Trustfull heeft door de stipnotering van Taument een stapje terug moeten doen. In het keepers klassement leidt Edward Metgod nog steeds en is Ed de Goey Joop Hiele inmiddels voorbijgestreefd. Tussen de overwinningen van de drie Rijnmondclubs in de eredivisie steekt de 7-1 nederlaag van Excelsior schril af. De Kralingers staan nu voorlaatste in de eerste-divisie. OPEL SCHIEDAM Het eerste team van schaakvereniging Groenoord, dat uitkomt in de landelijke competitie van de KNSB, is het seizoen met een verrassende zege begonnen. In de voorbereiding had Groe noord het massakamp tegen het Zwarte Paard met een punt verschil verloren. De ontmoeting met het eerste team van Overschie werd met enige zorg tegemoet gezien, te meer omdat de gasten in de vorige competitie aanzienlijk hoger waren geëindigd dan de thuisploeg. Groenoord bleek de aanloop naar de seizoensstart toch nog goed te zijn doorgekomen want Kees van Toor, Ben Rik sen, Nol de Groot en Arie Ver schoor scoorden allen het vol le punt, terwijl Bob Hoos met remise genoegen moest ne men. Dat Cor de Zwart en Erik Swinkels hun partijen verloren deed aan het resul taat niet af, want de uitslag- was 5-3 in het voordeel van de schaakclub van voorzitter Martien Buckers. VLAARDINGEN/SCHIE- DAMBerichten, clubbla den en weekbrieven bestemd voor deze sportpagina kunnen voor het Schiedams Nieuws blad worden gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaar dingen, tel. 4352911. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven worden aan onze sportmede- werker Peter Spek, telefoon nummer 4352615. U kunt ons ook per fax bereiken nr. 4600205. VLAARDINGEN— Het ka nopolo is sterk in opmars. Ook bij kanovereniging Natsec staat deze vorm van de kanos port erg in de belangstelling. Niet in de laatste plaats overi gens door de prestaties van het mannen-team, dat onlangs het kampioenschap van de eerste klasse behaalde en pro moveerde naar de hoofdklas- Het Vlaardingse team heeft het hoogste niveau bereikt. Jan van Zelm, oud-bestuurs lid van Natsec en nu speler van het succesvolle team kijkt al reikhalzend uit naar de start van de nieuwe competi tie volgend jaar. „Die hoofd klasse is een landelijke com petitie met sterke ploegen. Een nadeel is evenwel, dat we verre reizen moeten maken, maar dat hebben we erg graag voor over". Het kampioenschap en de promotie naar de hoogste na tionale klasse komen Natsec niet ongelegen. De Vlaarding se vereniging, ontstaan uit een activiteit van het bureau spor tieve recreatie en de gemeente staat voor een belangrijke pe riode. „Onze nieuwe accom modatie aan de Vlaardingse Vaart zal volgend jaar april geopend worden, terwijl ook de viering van het tweede lus trum op het programma staat. Allemaal zaken, die leuk met elkaar te combineren zijn", aldus Jan van Zelm. Ook zal het kanopolo wereld wijd belangstelling krijgen, omdat volgend jaar bij de Olympische Spelen in Barce lona het kanopolo als demon- stratiesport op het program ma staat. „Een erkenning voor onze sport" zegt Jan van Zelm opgetogen over zijn favoriete hobby. De nieuwe lokatie aan de rand van de Broekpolder en het Vlaardingse polderland zal Natsec een nieuwe impuls ge ven. „Daar zijn wij zeker van overtuigd" zegt Van Zelm. „Niet alleen de mogelijkheid om optimaal de kanosport te beoefenen op de vlieten en vaarten in het Midden Delf- landgebied, maar ook het on derkomen aan de Watersport- jweg mag uniek genoemd wor den". Natsec krijgt daar de beschik king over een loods voor het opbergen van de kano's, maar daarnaast kunnen wij via ons nieuwe clubhuis ook een echt verenigingsleven gaan opbou wen. Dat is er in de afgelopen tien jaar gewoon bij ingescho ten", aldus Jan van Zelm. De Vlaardinger kijkt overi gens nog met veel spanning terug op de beslissende wed strijd die Natsec speelde om het kampioenschap. „De drie laatste wedstrijden van deze competitie werden op één dag afgewerkt, een zwaar pro gramma" zegt Jan van Zelm. De eerste wedstrijd werd met ruime cijfers 5-0 gewonnen van Weromeri. „Ook onze te genstanders wonnen,zodat de spanning alleen maar groter werd. De tweede wedstrijd speelden wij gelijk, 2-2 tegen Ossa en dat was uiteindelijk beslissend. De mede-titelkan didaten verspeelden de volle winst en waren reeds uitge speeld. Met één punt voor sprong op de concurrenten be gonnen wij aan de laatste wedstrijd tegen Kano Club Zeeland. De spanning was ge vallen en wij verloren met 3-2, maar het kampioenschap was binnen". Kanopolo een sport in opkomst. Ook bij de kanoclub Natsec. VLAARDINGEN— De Vlaardingse sportverenigin gen zijn vorige week door het college van burgemeester en wethouders op de hoogte ge bracht van de gevolgen die voortvloeien uit de meerjaren begroting 1992 en de meerja renbegroting 1992 tot en met 1995. Het college laat de veldsport- verenigingen weten af te zien van het voornemen om het on derhoud van de sportvelden en banen aan de sportclubs over te laten. Dit besluit is genomen na protesten van de verenigingen, toen in de Voor jaarsnota deze maatregel be kend werd gemaakt. Om toch een kostenbesparing te vinden in deze sector, zul len de tarieven voor het ge bruik van de velden en banen met ingang van 1 januari 1992 met 33,3% worden verhoogd en zal er in de loop van 1992 opnieuw met de sportraad overleg worden gevoerd om verdere besparingen voor 1993 en volgende jaren te vin den. De veldsportclubs moeten wel rekenen dat onderhoudswerk zaamheden van eenvoudige aard zoals het afsteken van kanten, klein onderhoud aan de paden en hekwerk niet meer door gemeentewerken zal worden uitgevoerd. Hier mee wordt een besparing be reikt van 43.000 gulden. Sportwethouder Agnes van Ardenne zal op maandag 21 oktober met de betrokken veldsportclubs genoemde maatregelen bespreken. Bij deze bezuinigingsmaatre gelen blijft het niet. De ge bruikers van overdekte sport- accommdaties moeten er re kening mee houden dat met ingang van januari 1992 het jeugdtarief voor het gebruik van turnzalen zal komen te vervallen en de tarieven naast het trendmatige percentage van 3,2% met drie gulden per uur zullen worden verhoogd. Ook de tarieven van de sport en spelhal alsmede van het Holy- en Kolpabad zullen worden verhoogd. Het vrij- zwemtarief zal worden ver hoogd van 2,40 gulden naar 3 gulden en het zomerabonne- ment van 29 gulden naar 40 gulden. Tenslotte zullen ook de volkstuintarieven in de ko mende jaren worden ver hoogd. VLAARDINGEN Bewegen op muziek in het water. Dat kan tegenwoordig ook in het Kolpa-bad in Vlaardingen. De rage, die al in veel zwembaden wordt beoefend en een vervolg is van het aerobic in de sport zaal, is al erg populair. Op vrijdag 4 oktober start het Kolpa-bad met een cursus. Ter introductie kunnen be langstellenden op die dag te recht voor een gratis demon stratie. De les wordt gehouden van 14.00 uur tot 14.45 uur en na afloop kunnen er onder het genot van een kopje koffie vragen gesteld worden. Voor meer informatie kan men terecht bij het Kolpa-bad telefoonnummer 4345166. SCHIEDAM Al leverde de ontmoeting met Rijswijk de hockeyers van Spirit geen overwinning op, toch was trainer Rein Hengst in zijn nopjes met de ongeslagen sta tus die dankzij het 1-1 gelijk spel werd geconsolideerd. Na driemaal de punten te hebben gedeeld en slechts een over winning heeft tweede klasser Spirit dus vijf punten uit vier wedstrijden. In de eerste helft voerden de Schiedammers duidelijk de boventoon zonder dat het overwicht in doelpunten werd uitgedrukt. Joost Hopstein, Dolf Jeager en Jeroen van Duikeren kregen daartoe wel de gelegenheid maar het drie tal bleek het vizier niet op de juiste scherpte te hebben af gesteld. Hengst gebood zijn man schappen in de rust op de nul te spelen en de nadruk te leg gen op balbezit. Die taktische zet pakte goed uit want in de achttiende minuut opende Dolf Jeager de score. Hij werd door een dieptepass van 'good old' Frans Hengst op avontuur gestuurd en rondde doeltref fend af. Waar Spirit dacht de over winning in huis te halen werd er acht minuten voor tijd toch nog roet in het eten gegooid. De uitblinkende Spirit-doel man Sander Janson moest bij een corner toch nog een tegen treffer toestaan. Desondanks was Rein hengst tevreden. „Omdat er volgens de nieuwe regeling vier ploe gen degraderen" sprak de oe- fenmeester na afloop, „wordt er zeer behoudend gespeeld met de nadruk op de defensie. Iedere club speelt op zeker. Handhaving is dit seizoen de doelstelling en als we blijven spelen zoals we dat tegen Rijs wijk deden, voorzie ik geen problemen". VLAARDINGEN— De schietvereniging Wilhelmina opende het seizoen met een eerste plaats tijdens wedstrij den die werden gehouden bij de Schietvereniging Maas land. Het korps bestaande uit de schutters A. van der Kooij, F. Doejaaren, L. Mooyman en A. Groenendaal was voor alle tegenstanders te sterk. In het individueel klassement be haalde Van der Kooij een tweede plaats met 514 punten. VLAARDINGEN VZC- zwemster Conny Boer-Buijs zorgde voor de nodige opwin ding in Engeland, door bij wedstrijden voor veteranen op de 50 meter vlinderslag met een tijd van 32.9 seconden be halve een nieuw Nederlands record ook een nieuw Euro pees record te vestigen op deze afstand. Bij dit succes bleef het niet voor de Vlaardingse. Op de 50 meter vrije slag zwom Conny Boer-Buijs naar een eerste plaats in een sterk internatio naal veld met een tijd van 30.3 seconden, die ook goed bleek te zijn voor een nieuw Neder lands record. VLAARDINGEN— Alle be- stuursproblemen zijn bij VFC opgelost. Na een woelige pe riode bij de Vlaardingse vere niging, veroorzaakt door de affaire-Ad de Jong, gingen de 57 stemgerechtigde leden vo rige week akkoord met de sa menstelling van een nieuw be stuur. „Naar de problemen van de afgelopen maanden wordt niet teruggeblikt", zegt Thijs van Santen. „We moeten ons richten op de toekomst. De af faire-Ad de Jong heeft het imago van onze club natuur lijk geen goed gedaan." Het VFC-bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter Jan Kooi man, secretaris Wil Oskam, wedstrijdsecretaris Nel van Veen, P.R.-activiteiten Thijs van Santen, vrouwenvoetbal J. Roos, ledenadministratie Joop Brederode en commissa ris materiaal Jaap van Saus. Vlaardingen, v. Beethovensingen 124, 010 - 435 79 00 SCHIEDAM Korfbaltrai ner Ed Pak die dit jaar debu teert bij ODI op sportpark Thurlede, was vol lof over de verrichtingen van zijn ploeg. Zaterdag kwam WION op be zoek en kreeg van de Schie dammers, die zich dit seizoen proberen te handhaven in de eerste klasse, een flinke af rammeling. Met 16-6 werd er een ruime zege geboekt, nadat er eerder al met een flinke voorsprong van 6-2 kon wor den gerust. ODI deed met de monsterzege goede zaken, want de korfbal lers hadden slechts een punt uit drie wedstrijden vergaard. Topscorer van de Thurlede- ploeg was Hans Seip die voor al met loepzuivere afstand schoten maar liefst zes keer in de korf mikte. „Ik probeer", vertelde oefen- meester Ed Pak na de glans rijke overwinning, „de ploeg anders te laten spelen dan voorheen en propageer het zo genaamde totaal-korfbal. Dat heeft natuurlijk tijd nodig, maar het gaat de goede kant op. Dat is vandaag wel geble ken. Het liep voortreffelijk". VLAARDINGEN— Voor de twee Vlaardingse korfbal clubs Spirit en Oranje Nassau staat voor dinsdag 5 novem ber de eerste bekerronde op het programma. Het indoor-toernooi wordt in de Energiehal in Rotterdam afgewerkt en Spirit moet het daarin opnemen tegen USV. Oranje Nassau ontmoet WION. Op de ranglijst van de groot ste korfbalclubs uit deze regio sta'at "Vlaardingen' met 196 leden op een tiende plaats. In vergelijking mnet vorig jaar moest de Holy-ploeg vier le den inleveren. Oranje Nassau doet voor 'Vlaardingen' niet veel onder. De ploeg uit de Westwijk staat op een elfde plaats met 192 leden en ver loor in het afgelopen jaar geen enkel lid. De derde Vlaardingse vereni ging Spirit staat op een zeven tiende plaats met 153 leden. Ook hier was geen sprake van veel ledenverloop. Vorig jaar telde de ploeg uit de Zuid- buurt één lid meer. De groot ste vereniging uit deze regio bleef WION met 389 leden. VLAARDINGEN— De Pro vinciale Sportraad organi seert op donderdag 3 okto ber in samenwerking met het Bureau Sportieve Recreatie van de gemeente Vlaardin gen en de Stichting Raad voor het Ouderenwerk een informatie-avond voor sportbestuurders, die plan nen hebben voor het opzet ten van activiteiten voor 50- plussers. Aanleiding voor deze infor matie-avond is het feit dat Nederland vergrijst. De be volkingsgroep van 65 jaar en ouder is in de periode van 1960 tot en met 1990 meer dan verdubbeld. Deze groei heeft grote gevolgen voor de opbouw van de sportclubs. Veel sportbegeleiders heb ben echter veel moeite om een activiteit voor ouderen op te zetten. Op de informatie-avond ko men vragen aan de orde als 'Wat willen ouderen?' 'Wat kunnen zij?' 'Waarom spor ten zij?' 'Hoe organiseer je sport voor ouderen?' en 'Waarom zie je zo weinig ouderen in de sportclub?' De informatie-avond wordt gehouden in trefcentrum De Bijenkorf aan de Reigerlaan in Holy en begint om 20.00

De Havenloods | 1991 | | pagina 5