Femina gaat 'terug naar de jaren vijftig' DE W©©NLURV 29.95 69.50 Wonen in een boekenhuis 34.95 Meezingen en een plaat maken in Correct Sing Along Festival Vrijdagavond 4 oktober 19.00 - 19.30 uur Gerard Joling live in het Correct Studio Café-Restaurant MOZART 3 VOOR DE HAVENLOODS HET ZUIDEN Cosmetica maken en kijken naar de breedbeeldtelevisie BOUMAN WOONNIEUWS keuze uit 200 slaapkamers BOUMAN Jt DONDERDAG 3 OKTOBER 1991 ♦40-582 CD -platen Ook dit jaar staan de eerste twee weken van oktober in het Laserdisc Theater in het teken van de CD-platen 10-daagse. Volop nieuwe CD's, spetterende aanbiedingen en als klap op de vuurpijl, bij aankoop van min. 49.50 aan CD's krijgt u het nationale muziekkado op CD GRATIS. Een unieke verzamel CD met o.a. Whitney Houston, Roxette, Seal, Chris Rea, Eros Ramazzotti, Gloria Estefan, Gerard Joling e.v.a. EXTRA: Daarnaast ontvangt u tevens gratis de muziek katalogus met informatie en een aantal waardecheques die u in de periode 16 oktober t/m 9 november kunt inwisselen. MEMORY LANE Met o.a. de hits 'Tu solo tu', en 'Doo-Wop-Days medley' ALLEEN DIT WEEKEND Correctprijs Festival daagse WHITE LABEL SAMPLER 15 populair klassieke verzamel CD's van het White Label met de meest bekende klassieke werken. Ruim één uur speelduur per CD. CORRECTPRIJS PER STUK 9.95 TURN UP THE BASS RAP Twee fantastische rap-CD's met o.a De La Soul. LL Cool J. King Bee, Public Enemy e v a PER STUK Correctprijs Twee nieuwste CD's van 's wereld rockgroep nummer 1, met o.a. de hits You could be mine' en 'Don't cry'. CORRECTPRIJS PER STUK 37.95 Alle twee voor Correct informatie en aanbiedingen, 010-4.618.600 Vraag naar het Correct Lease Pakket ROTTERDAM Tien dagen lang duurt de 44ste Femina die in Ahoy' wordt gehouden. Van 4 tot en met 13 okto ber kan het grote pu bliek er terecht voor al lerhande nieuwe snufjes, toepassingen, technie ken en nog veel meer. Dit jaar gaat de gezinsbeurs 'back to the fifties' met glim mende auto's uit die jaren, motorfietsen, jukeboxen, neon-reclames, kortom alles wat die jaren zo herkenbaar maakt. Niemand minder dan de acteur Luc Lutz verricht de opening. Hij zal oude herinne ringen ophalen uit die tijd. Met een partner uit het pu bliek hoopt Lutz, in de stijl van zo'n veertig jaar terug, op muziek uit een 'antieke' juke box nog eens een ouderwetse rock'n'roll te dansen. Eenmaal binnengekomen wordt het publiek getracteerd op shows van de nieuwe herfst- en wintermode afge wisseld door presentaties van de mode uit de jaren vijftig. Overigens zijn de nostalgische spulletjes verkrijgbaar op de Femina bij de stand van Ben Franse B.V. Wel van deze tijd zijn de alco hol-arme of -vrije drankjes die op de f amiliebeurs worden aangeboden. Dat heeft alles te maken met de wettelijke be palingen. Speciaal voor bruidsparen is er een stand waar bruidstoile tjes te zien zijn, fotografen him diensten aanbieden, fon kelende auto's kunnen wor den bewonderd en helemaal nieuw er zijn trouwspecialis- ten aanwezig die een totaal pakket aanbieden. Bruidspa ren hoeven dan alleen nog maar 'ja' te zeggen. Breedbeeld Het sleutelwoord van de Fe mina is communicatie. Niet aleen Radio Rijnmond en Stads TV zijn er present met een eigen studio, ook het Ge meentelijke Enërgiebedrijf is er met een stand waarin enke le revolutionaire communica tie-technieken te zien zijn. Zo wordt het nieuwe informatie systeem Spirit geïntroduceerd dat informatie geeft over va catures, films, restaurants, scholen gezondheidszorg en dergelijke. Rotterdammers kunnen dat binnenkort zelf in de huiskamer opvragen. En er wordt een breedbeeldtelevisie gedemonstreerd van Philips met een beeldscherm dat overeenkomt met de breedte en hoogte verhouding van een filmdoek in de bioscoop. Ook tal van andere snufjes zijn er te zien. Verder zijn er de nieuwe win- terpasteltinten te zien op het modeplein. Vijf wervelende shows per dag zijn er te zien. Gepoederd rose en ijsblauw gecombineerd met antraciet en zwart doen het goed het komend winterseizoen. Daarbij hoort natuurlijk ook een nieuwe geurlijn. Wat dat betreft zijn er zeven primeurs op de beurs. Extra aandacht wordt er in de stand van par fumerie Van Berghem ge vraagd voor de nieuwe par fumvan Caron: Parfum Sacré. Deze 'heilige' geur wordt be reikt door de verwerking van peper, coriander, kaneel, kla ver, rozen, jasmijn, mimosa, oranje bloesem, mirre, musk, vanille en amber. Dus wie het recept thuis wil uitproberen.... Ook de superdrogisterij Cency is voor het eerst aanwezig op de Femina. Proeven Op het gebied van keukens wordt uitgebreid informatie gegeven over tal van nieuwe snufjes. Zo is er de 'keuken van de toekomst' te zien zoals deze in het 'Huis van de Toe komst' zit van Chriet Titulaer. Dit jaar zijn er vier grote keu- kenkshows, ingericht door Brugman Keuken, Horn, KOM keukens en Almanova. Kom-keukens uit Ridderkerk bijvoorbeeld, laat zien wat er allemaal mogelijk is met witte aanbouwkeukens en getinte spiegels. En de Femina zou de Femina niet zijn als er niet het nodige geproefd kan worden. Gere nommeerde keukenmeesters onthullen in het proeftheater tal van keukengeheimen. De chefkoks van verschillende organisaties bewijzen dat met alledaagse produkten, de meest verrassende gerechten op tafel kunnen worden gezet. Ook kunnen nieuwe produk ten ontdekt en geproefd wor den. Fluitketelshow De consument hoeft nu niet te wacht tot het voorjaar op de nieuwe meubelcollecties. Woonmoois is er te zien van verschillende gerenommeerde meubelzaken in Rotterdam. Het accent ligt geheel volgens de Femina-traditie op betaal baar wonen. Verder is er een fluitketelshow van de Rotter damse kookgerei winkel Het Kookpunt, die dit jaar de Rot terdamse ondernemersprijs won, milieu- en prijsbewuste vrouwen kunnen kennis ma ken met zelf cosmetica maken en tal van andere bedrijven zullen hun noviteiten laten zien op de beurs. Verder zijn er replica's te zien van de Toe- tanchamon-expositie. Bezoekers van het eerste uur betalen slechts vijf gulden voor een toeganskaartje voor de beurs. Een gewoon kaartje kost voor volwassenen twaalf De nieuwe slaapkamer brochure 91-92, de mooiste die in Nederland wordt uitgegeven, ligt op onze balie gratis voor u gereed. De brochure wordt u op aan vraag gratis toegezonden. 5MONTËL IJsselmondselaan 175 - Rotterdam-Kralingseveer - 010-4508033 Openingstijden maandag 13-17.30 uur, dinsdag t/m donderdag 9 30-17 30 vrijdag 9.30-21 uur; zaterdag 9 30-17 gulden, voor kinderen tot 12 jaar wordt acht gulden be taald en vijfenzestig-plussers betalen negen gulden vijftig. De openingstijden zijn van 110.. tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 22.30 uur op bei de zondagen van 10.00 tot 17.00 uur. ROTTERDAMKaraoke is in Japan een bijzonder popu laire vrijetijdsbesteding. Zo langzamerhand komt deze nieuwe hobby ook naar Euro pa overwaaien: in Studio Cor rect Café ondervindt 'karao ke' onder de meer begrijpelij ke naam 'Sing Along Party' een onstuimig groeiende be langstelling. Volgens presentator Arno Bremen wordt er enorm veel talent ontdekt tijdens die Cor rect Sing Along Party's. Zo veel zelfs, dat de organisato ren besloten er een groots op gezette talentenjacht van te maken, met grote prijzen voor de winnaar en leuke prijzen voor de winnaars van de voor ronden: het Correct Sing Along Festival, dat op don derdagavonden zal plaatsvin den. Maar wat is 'Sing Along' pre cies? In het Studio Correct Café kunnen de deelnemers op elke woensdag uitproberen hoe het gaat. Op tal van moni toren wordt de tekst van een zelf gekozen liedje geprojec teerd, de zanger (of groep) leest de tekst van de monitor en zingt mee met de orkest band. „De shows op woensdag en zaterdag zijn voor ieder een, ook voor mensen die hele maal niet kunnen zingen en voor de lol willen meedoen.", legt Arno Bremen uit. „Maar er zit zoveel talent onder de deelnemers, dat we denken daaruit nieuw talent een kans te kunnen geven. De winnaar krijgt een reis naar een ver vakantieoord, een concert in De Doelen en de kans een plaatje te maken bij Polydor. Dat is nogal wat ja! We ver wachten dan ook heel goede deelnemers bij de talenten jacht op donderdagavonden." Wie over een goede zangstem beschikt en zijn talenten aan een groter publiek wil tonen dan de familieleden in de huiskamer, kan zich dus in schrijven voor het Correct Sing Along Festival. In het Studio Correct Cafe aan de Bergweg beginnen vanaf 10 oktober elke donderdagavond de voorronden. Per voorronde (negen in totaal) zullen acht deelnemers voor'het oog van een deskundige jury strijden om een plaats in de halve fina le. Wie uiteindelijk in de fina le met de eer gaat strijken, zal een concert mogen geven in concertzaal de Doelen. De minimale leeftijd voor deelname aan dit festival is 15 jaar. De begeleiding van de zanger/zangeres mag bestaan uit een tape of begeleiders. In schrijving als groep is dus ook mogelijk, mits de groep uit niet meer dan zes personen bestaat. Voor meer informatie en een inschrijfformulier: We gener Huis-aan-huisbladen, afdeling Promotie, telefoon 010-4699911. fcr/A/DEMOCKCNWECfcr OKTOtER 19 9 1 Boekenhuizen te koop of te huur! Wie op zoek is naar een nieuw onderkomen, vindt in de kinderboekenweek aanbie dingen van héél bijzondere huizen, zoals een kasteel, een woonbakfiets, een boomwo ning, een landhuis, een oude burcht en een spookkasteel. In boekwinkels kim je de boe kenhuizen kopen; in de bi bliotheek zijn ze te huur. Elk huis heeft zo zijn eigen verhaal. Dat weet iedereen. Het kan zijn dat je hetzelfde avontuur vaker beleven wil. Vraag dan om een koophuis. Vind je één keer wel genoeg, dan ben je beter af met een huurwoning. Van 2 tot en met 12 oktober is er de landelijke actie 'Huizen in Boeken'. Boekenbouwers trekken dan het land door met hun verhalen. Het is zeker de moeite waard om even langs te komen in één van de vele boekenhuizen. In de biblio theek of de boekhandel reke nen ze erop dat er veel kinde ren komen. Laat dus niet op je wachten. In de Rotterdamse bibliothe ken en boekhandels ligt er zelfs een speciale gratis krant voor jonge lezers: de Woon- lurv. Woon je buiten Rotter dam, dan kan je de krant thuisgestuurd krijgen. Alles wat je moet doen is een envelop sturen naar Autoped, Stieltjesstraat 20, 3071 JX Rotterdam, met daarin je adres en twee postzegels van 80 cent. De krant wordt dan snel opgestuurd. Thea Beekman cHet wonder van IFrieswyck Water Bij de kinderboekenweek hoort een cadeau. Thea Beek man heeft het kinderboeken weekgeschenk 1991 geschre ven. Jan Wesseling heeft de tekeningen gemaakt. 'Het wonder van Frieswijck' krijg je gratis als je tijdens de kin derboekenweek een boek koopt. In het huis van Thea Beekman is ruimte voor drie poezen en een dove hond. Een huis is een fijn huis als je er kunt doen wat je wilt, vindt ze. Als Thea Beekman wil schrij ven gaat ze naar haar werkka mer. Op een tafeltje staat een wereldbol. Ze draait de we reldbol om zijn as en wijst op de grote blauwe vlekken. „Wat is er veel water op aar de, hè?" Thea Beekman is gek op va ren. Vorig jaar voer ze met een cruisschip naar Spitsbergen, in de nok van de wereld. Da genlang zag ze alleen maar water. Eigenlijk wilde ze nog met de boot naar Nieuw-Zee- land, maar lange reizen ma ken moet je tegenwoordig met het vliegveld maken. Dat is jammer. Het liefst zou ze al tijd maar reizen en niet meer terugkeren. Toch komt ze tel kens thuis. Net als de kinde ren in haar boeken.

De Havenloods | 1991 | | pagina 4