LD OVER! Zondagse groentesoep als hoogtepunt MET ZO'N KOOPJE 49j TÓHoral TÓHoral 'Eigen Werk' opent deuren Verheugen heeft tegels voor elke portemonnee SPORTIEF VOORDEEL DE HAVENLOODS - DONDERDAG 3 OKTOBER 1991 40-379 Pol/kat. sweatshirt in diverse dessins en kleurcombinaties. Maten S-M-L-XL. Katoenen sand-washed shirt zwart, petrol, rood en paars. Maten S-M-L-XL. Normaal 49.95 Bristolprijs 40- Polyester crinkle blouse in wit, mint, zwart en oudrose. Maten 36-44. Normaal 39.95 Bristolprijs 35.- Zwart gevet suède westernlaars. Maten 36-41. Normaal 109.95 Bristolprijs 55. Zwart leder ballerina. Maten 36-42. Normaal 49.95 - Bristolprijs 55. Zwart suède enkellaars. Maten 36-41. Normaal 59.95 Bristolprijs 55 Zwarte mocassin Maten 40-46. Normaal 49.95 Bristolprijs 40- Normaal 69.95 Hoogstraat 219 tel. 010 - 4353730 Vrijdag koopavond ALS U STAAT OP KWALITEIT VOOR EEN LAGE PRIJS! SCHIEDAM Stichting Eigen Werk houdt donderdag 10 oktober Open Huis voor werklozen, vutters, uitke ringsgerechtigden en gepen sioneerden. Het ontmoetings centrum laat die dag zien wel ke mogelijkheden zij in huis heeft om een hobby uit te kun nen oefenen. Er kan geoefend worden met timmeren, lassen, draaien en figuurzagen. Bo vendien worden er cursussen gegeven, waaronder tekenen, schilderen, aquareleren, pot tenbakken, fimokleien, han darbeid en bloemschikken. Tijdens het Open Huis kunnen belangstellenden zich in schrijven voor een cursus. De kosten voor tekenen of aqua releren bedragen 35.- per sei zoen, voor schilderen 15,- per maand en voor de overige be zigheden uitsluitend materi aalkosten. Stichting Eigen Werk is te vinden in de Over- schiesestraat 34, telefoon 4263569. Ikerk diensten SCHIEDAM Een ogenblik leek het erop dat zich een bloemenzaakje had gevestigd aan de Halleystraat nr. 2 in plaats van de zojuist geopende plavuizen/tegelspeciaalzaal Verheugen. Tijdens de ope ningsreceptie op 4 september stroomden de gelukwensen binnen en kon iedereen ook kennismaken met Lida Ver heugen, de stuwende kracht achter het initiatief om naast het bestaande bedrijf van haar man een showroom te openen. l^akeUjMekeker^ Die mogelijkheid deed zich onverwacht voor toen Drikus Verheugen noodgedwongen een andere kantoor- en op slagruimte voor zijn goedlo pende tegelzetbedrijf zocht en de beschikking over dit pand kreeg. „Het idee slaat aan", aldus Lida. „Niet alleen be drijven, maar ook particulie ren komen hier tegelwanden en vloeren uitzoeken. Ze krij gen deskundig advies over de mogelijkheden, los van het feit of het wel of niet door onszelf wordt geplaatst". Haar man bevestigt dit. „Ja, het tegelbedrijf staat los van de winkel, want ik neem niet alleen opdrachten aan met eigen materialen". Verheugen pakte de liefde voor het tegelvak al jong op via zijn oudste broer, na hem volgde ook zijn jongste broer. „En ook mijn zoon zit nu bij mij in het bedrijf". Drikus, een rasechte Schiedammer, heeft als jongen een harde leerschool in de bouw gehad. „Met methoden, die Ik nu niet meer zou gebruiken". Na der tig jaar kreeg Verheugen de kans op voor zichzelf te begin- Drikus Verheugen: „Wel eens een opdracht afslaan". nen en thans heeft hij vijf mensen in de buitendienst. De showroom vormt een nieuwe uitdaging. Verheugen, die zijn vak se rieus neemt, ziet zijn bedrijf garag uitgroeien, maar waakt ervoor dat het niet bóven zijn hoofd groeit. „Ik moet wel eens een grote opdracht af slaan, als we volgeboekt staan". Zo bescheiden als Dri kus zelf is, zijn vrouw Lida steekt haar bewondering voor zijn bedrijvigheid niet onder stoelen of banken: „Vooral in de eerste tijd als zelfstandige, heeft hij heel wat mooie din gen gemaakt. Zoals een zwembad in Kasteel Rijsoord, met veel marmer en boog- werk, maar ook kan hij mooie mozaïeken inmetselen". REGIO De provincie Zuid- Holland schrijft een prijs vraag uit om het gebruik van het openbaar vervoer te sti muleren. De prijsvraag is toegespitst op de informatievoorziening over het openbaar vervoer. Oplossingen voor dit vraag stuk moeten door deze prijs vraag meer bekendheid krij gen. Gemeenten, instellingen, be- Lida Verheugen weet inmid dels ook heel wat van het vak. „De modetrend is nu grijs, wit en rose", weet ze. „Na een pe riode van zwart, rood, groen en blauw willen de mensen nu weer rustige kleuren, terug naar de gezelligheid van nos talgie. Met ingemetselde ko peren of gekleurde strips. Maar ook granieten en mar meren tegels zijn veelge vraagd. Wij hebben tegels voor elke portemonnee, maar omdat het een aanschaf voor langere termijn is, adviseer ik meestal om niet alleen op de prijs, maar vooral ook op de persoonlijke smaak te letten. Soms valt dat wat duurder uit, maar je hebt er dan ook écht jaren plezier van! drijven en particulieren kun nen meedoen. Nieuwe ideeën en al in praktijk gebrachte op lossingen kunnen meedingen naar deze openbaar vervoer- prijs, waaraan een geldbedrag van 5000 gulden is verbonden. De inzendtermijn sluit op 1 november. Deelnameformu lieren zijn te verkrijgen bij bureau voorlichting van de provincie Zuid-Holland, Ko ningskade 1, 2596 AA Den Haag, telefoon 070-311 66 22. De Rotterdamsche Margarine Industrie Romi BV is gespecialiseerd in het raffineren, verder bewerken en verpakken van eetbare oliën en vetten. De produkten vinden hun bestemming in Europa, het Midden-Oosten en Afrika. Het bedrijf in Vlaardingen telt ongeveer 140 medewerkers. Romi is een zelfstandige onderneming binnen de Divisie Spijsvetten van Koninklijke Smilde BV - een internationaal concern met een jaaromzet van circa 600 miljoen gulden en ruim 1100 medewerkers in binnen- en buitenland. ^^^«jmllllisO® Romi BV is een zelfstandige werkmaatschappij binnen de Divisie Spijsvetten van Koninklijke Smilde BV SCHIEDAMJazz, pret, lende kenmerken van Soesja chansons, cabaret en akoesti- Citroen en haar band. Don- sche klanken. Dat hebben de derdag om 22.00 uur in De Schiedamse theaters dit Tender, toegang gratis, weekeinde te bieden. Warm Een goede bekende van thea tercafé De Tender is Soesja Citroen. Met haar warme stem en haar speurtocht naar de mooiste liedjes uit de wereld van de jazz weet zij al jaren menigeen te bekoren. Soesja Citroen kreeg via Tros Sesjun, het Metropole Orkest en de Skymasters op de radio volop aandacht. Ze bracht diverse platen uit. Veelzijdigheid en hoog niveau zijn de spranke- Naadje 'Het naadje van de kous' is een avondvullend programma waarin Annie en Harrie het publiek het leven van alledag tonen. Het leven van twee mu zikanten met hun dromen, so res en muziek. Het program ma staat bol van frisse covers, eigen muziek en uitsluitend zelf geschreven teksten. Vin den de Berini's eindelijk het geluk? Het antwoord wordt vrijdagavond om 20.15 uur gegeven in de grote zaal van een kippetje het Passage Theater. Kaarten kosten 18,- (CJP/Pas 65 15,-). Stimulans Met zijn pianist Gé Bijvoet trekt Renze Ferweda door Ne derland en België met 'Nu 't kan'. Een programma met een stimulans om in je leven te doen wat je altijd hebt ge wild! Ferweda is een chan sonnier, die hoofdzakelijk in het Nederlands, maar ook in het Duits, Engles en (soms) Portugees zingt. Het draait om onvervulde verlangens, twijfels en besluiteloosheid. Vrijdag om 20.30 uur in De Teerstoof, toegang 15,- (pas sen 12,-). Meteoriet In 'Klapperen met je oren' legt Reinder van der Naait uit wat er mankeerde aan het Gro ningse plattelandsdorpje waar de zondagse groentesoep het hoogtepunt van de week Vinden de Berini's het geluk? vormde. We ontmoeten o.a. zijn gestoorde broer met over spannen vriendin, de oude oma met haar opmerkelijke kruidenrekje en G.B.J. Hilter- man. Verder een inslag van een meteoriet en andere bizar re situaties. Zaterdag om 20.30 uur in De Teerstoof te zien voor 15,- (passen 12,- Cultuur Een muzikale voorstelling voor jong en oud. Dat is 'Een akoestisch concert' van Hans Visser Vrienden. In de com posities staan de akoestische gitaar, sopraansaxofoon en vibrafoon centraal, onder steund door contrabas, vleu gel en een zangeres. Inspiratie werd geput uit de cultuur, his torie en traditie van vele lan den. De sirtaki uit Grieken land, Portugese fado's, Weil en het Berlijn van de jaren dertig en Amerikaanse volks muziek met veel jazz en swing. Zaterdag om 20.15 uur in het Passage Theater. Kaar ten variëren van 16,- tot 22,- (paskorting 3,-). In onze Margarine fabriek hebben wij plaats voor enkele ALL-ROUND PRODUKTIEMEDEWERKERS in 2 ploegendienst FUNKTIE-INHOUD De funktie bestaat uit het bedienen van onze produktielijnen, het afvullen en ver pakken van diverse produkten zoals marga rine, eetbare oliën en frituurvet. FUNKTIE-EISEN Produktiemedewerkers bij Romi bepalen voor een groot deel dat onze kwalitatief goede produkten in perfekte staat onze klanten bereiken. Wij zoeken daarom kandidaten, die nauw keurig kunnen werken en gevoel hebben voor hygiëne. Bovendien moeten zij goed in teamverband kunnen werken. Wij den ken voor deze funktie aan mensen op LTS- niveau. Ervaring in de levensmiddelenindustrie is een pré. Tevens zoeken wij voor de Raffinaderij twee MEDEWERKERS-RAFFI in 4/5 ploegendienst FUNKTIE-INHOUD Ter versterking van het personeelsbestand van de Raffinaderij is er plaats voor twee jonge, enthousiaste medewerkers die graag in teamverband willen werken. De funktie bestaat uit het toezichthouden op en begeleiden van het raffinage- en/of hardingsproces van eetbare oliën en vetten. FUNKTIE-EISEN Voor deze funktie denken wij aan iemand op LTS-niveau. Kennis van en/of ervaring met kontinuprocessen in de levensmidde lenindustrie is een pré. INFORMATIE EN SOLLICITATIE Voor nadere informatie omtrent deze funk- ties kunt u telefonisch kontakt opnemen met de heer Langerak, Bedrijfsleider, tel. 010-4340311 toestel 110. Belangstellenden worden uitgenodigd hun schriftelijke sollicitatie met gegevens over opleiding en ervaring te richten aan mevrouw J. van Tulder, Afdeling P O, Romi BV, Postbus 20, 3130 AA Vlaardingen. ROTTERDAM Centrun Binnenwegplein 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel 010 - 4123636 Vrijdag koopavond. ROTTERDAM zuid op het ZUIDER-TERRAS van tel. 010 - 4804162 Vrijdag koopavond (in dit filiaal géén verkoop van broeken) VLAARDINGEN Leder sportschoen in wit/fuchsia/zwart. Maten 39 - 47. Normaal 119.95 Bristolprijs 90- Nylon/suèdine jogger met versterkte hiel. In zilver/grijs/blauw en zilver/zwart/grijs. Maten 36-46. Normaal 49.95 Bristolprijs 37.50 Aanbiedingen geldig t/m 5 oktober 1991 Leder flexibel T-bandschoentje met leder voetbed en leer gevoerd in zwartlak/paars nubuck. Maten 24 - 27. Normaal 69.95 Bristolprijs 60- Leder loafer in zwart en bordo. Maten 36-41. Bristolprijs 55-

De Havenloods | 1991 | | pagina 7