Radio Rijnmond Reporter De vier Gouden Stemmen van 010-4334433 Mogelijkheid 1 Mogelijkheid 2 Mogelijkheid 3 - OKTOBER 1991 41-5004 Met de klok mee: Sharah Mak, Claudia Teijgeler, Lisanne Oerlemans en Gisèle Dorchain. 'Met slagerij Van Kampen?' Ze werken bij Radio Rijn mond en hebben alle vier wereldstemmen, echt waar, en toch hoort u ze haast nooit op de zender. Nee, om Gisèle Dorchain (22), Claudia Teijgeler (29), Sharah Mak (20) of Lisan ne Oerlemans (22) te horen moet u iets meer moeite doen dan alleen maar de knop van uw radio op 'aan' zetten. U moet daar voor het beroemdste tele foonnummer van Rotter dam draaien: nul-tien, vier-drieëndertig-vieren- veertig- drieëndertig. Iln wisselende diensten ver werken ze per dag zo'n zeven honderd telefoontjes, waarbij de voor de hand liggende spitsu ren rond half twaalf in de och tend en na zes uur in de avond vallen. Dan presenteert immers Hans van Vliet zijn populaire spelletje Vijf Van Vroeger, en na zessen zit Erik Post klaar om de luisteraars die de moed hebben om met hem in discussie te gaan van repliek te dienen. Ook als Liesbeth van der Kruit kaarten weggeeft voor een concert vliegt half Rotterdam naar de telefoon. Gisèle, Claudia, Sharah en Li sanne bemensen de receptie van Radio Rijnmond, en dat houdt zoveel in dat zij de gasten voor de programma's ontvangen - en daar zijn soms Heel Beroemde Nederlanders bij! -, dat ze de omroepmedewerkers een hart onder de riem steken en - last but absolutely not least - dat ze de vele telefoontjes aannemen. Te zeggen dat de telefooncentrale van Radio Rijnmond soms rood gloeiend staat zou een ernstig un derstatement zijn. De Commissaris van de Koningin belt voor Nico Haasbroek. Hij wordt snel doorverbonden, want goede contacten met de provincie zijn voor een regionale zender van levensbelang. Henk Hirs belt vanuit Boedapest het laatste nieuws uit Oost-Europa door; hij moet naar vork 2 want hij moet onmiddellijk de uitzending in. Leen Huizer a.k.a. Lee Towers wil Hans van Vliet spreken en Louise vraagt naar Frank. Het spreekt vanzelf dat het be dienen van de Rijnmond-centrale een hectische baan is, maar de vier meiden zouden niets anders willen. Claudia Teijgeler: „Re ceptioniste bij een radio-omroep is niet te vergelijken met een baan elders. Je bent ook bij de radio betrokken". Sharah: „Ik had eigenlijk straaljagerpiloot willen worden, maar dat is niet gelukt. Ik ben blij dat ik werd gebeld om hier te komen werken, ik geloof niet dat het ergens an ders zo leuk is". Gisèle Dorchain spreekt van 'een gezellig sfeertje', en ze voegt er met een knipoog aan toe: „De baas vindt het soms wat al te gezellig". Lisanne werkt nog maar kort bij Rijnmond: „Het komt allemaal nog een beetje op me af. Je maakt de gekste dingen mee aan de tele foon". Zij studeert theaterweten schappen en vindt in het te woord staan van luisteraars een welko me afleiding - en wie weet een dankbare inspiratiebron om later in het theater iets mee te doen! Want er gebeuren inderdaad wel eens gekke dingen. Zo belt, ter- wijl de Radio Rijnmond Reporter het viertal interviewt, een me neer op om te informeren naar de windkracht die op dat moment heerst, maar doordat het zo hard waait kan hij zich niet verstaan baar maken en hoort hij Claudia evenmin, hoewel zij toch op stormsterkte in de hoorn roept! Sharah: „Wat ook wel fijn is: ik mag hier gewoon komen werken in een gescheurde spijkerbroek". Gisèle: „Mantelpakjes horen hier gewoon niet". Claudia: „Alhoe wel we wel graag een mantelpak je willen van Yoshi Yamamoto". Het prijskaartje dat aan deze kle ding hangt - zo'n zevenduizend piek - heeft de directie van Radio Rijnmond er vooralsnog van doen afzien om Yamamoto te verzoe ken een bedrijfsuniform te ont werpen. Geen van de vier receptionistes van Radio Rijnmond zegt ambi ties te koesteren om haar stem ook de ether in te sturen. „Nee hoor, laat ons maar lekker achter de schermen werken", zeggen ze eensgezind. Sharah gaat binnen kort wel bij de techniek neuzen. Sjouwen met kabels en het bedie nen van de schuiven op de meng- tafels lijkt haar wel wat. Tot de taken die Gisèle, Sharah, Claudia en Lisanne vervullen behoren ook het samenstellen van het te levisie-overzicht (of dacht u dat Erik Post élles zelf deed?), het bijhouden van de BUMA-lijsten en het versturen van de Radio Rijnmond Reporter aan de leden van de Radio Rijnmond Club. Die nevenactiviteiten zorgen voor de broodnodige afwisseling, want een hele dag mensen te woord staan gaat je niet in de kouwe kleren zitten. Er zijn na melijk ook wel eens rare tele foontjes bij. Tot die categorie kan dit 'gesprek' worden gerekend: „Zit je lekker met je hand in je broek?,,' Daar staat weer tegen over dat als een van de dames jarig is zij door haast iedereen die opbelt wordt gefeliciteerd, en als een telefoniste van Radio Rijn mond een beetje verkouden is, wordt haar voortdurend beter schap toegewenst. Het telefoonnummer van Rijn mond wordt nogal vaak omge roepen. Een meneer belde 's och tends vroeg: „Ja, hallo, ik hoor net dat ik jullie moest bellen, ik hoorde dit telefoonnummer". Fraai is ook de volgende anecdo te: een mevrouw belt op: „Ik wil even iets opgeven voor de Ruil beurs". „Dat kan niet, mevrouw, dat moet u schriftelijk doen". Vijf minuten later belt zij terug: „Kan ik het nu opgeven, ik heb het opgeschreven". Luisteraars reageren soms ook als een plaat die wordt gedraaid hen niet aanstaat. „Zou u mis schien die rotmuziek af willen zetten?,, Sommige mensen vragen zich, zodra Radio Rijnmond zich meldt, af: „Ik ben nou toch niet op de radio hè? O, gelukkig". Eén keer kwam het voor dat een oplettende luisteraar opbelde met de mededeling: „Ik zie net die vogel voorbij vliegen die jul lie zoeken". Ongetwijfeld zo'n gele parkiet waarvan je, als je het programma van Hans van Vliet dagelijks volgt, moet vermoeden dat er honderden, nee, duizenden vrijelijk door heet Rijnmond-ge bied vliegen. Ook wordt van Ra dio Rijnmond aangenomen dat het van alles en nog wat op de hoogte is. De windkracht hadden we al gehoord, maar er zijn ook mensen die de populairste radio zender van Nederland bellen met de vraag hoe je het snelst van A naar B kunt komen of wat de temperatuur van het zeewater is. Dat is nog tot daaraan toe, maar als je Radio Rijnmond belt om te vragen naar het resultaat van je longonderzoek ben je toch wel een beetje in de war... Net als die meneer die om zeven uur 's ochtends belde omdat hij wilde doorgeven wat het jaartal van de Vijf van Vroeger was. Of die mevrouw die voor hetzelfde belde en eraan toevoegde: „Ja, sorry hoor, maar ik ben stom dronken en mijn man is ook stomdronken. Haha". Ze zat er trouwens qua jaartal acht jaar naast. Toen Hans van Vliet in Albanië zat en iets vertelde over zijn erva ringen daar belde een boze luis teraar: „,Hij mot het over het voetbal hebben, de zeikert, an ders mot hij maar een reisbureau beginnen". Enfin, altijd nog beter dan dat je de hele dag wordt lastiggevallen door een vervelende man die zich meldt met: „Babbelbox, babbel box".

De Havenloods | 1991 | | pagina 11