Haten Tiesma en Haasbroek elkaar? Radio Rijnmond Reporter Drie mogelijke redenen waarom Radio Rijnmond en Omroep Rotterdam afzien van samenwerking Mogelijkheid 3 Mogelijkheid 1 Mogelijkheid 2 Suzanne Mulder terug FM 93.4 Mhz. OKTOBER 1991 41-5001 Medio september rolde op de redacties van de Neder landse dagbladen een persbericht van de Stich ting Lokale Omroep Rot terdam (Stads-TV) uit de faxmachine, waarin het bestuur meedeelde, „dat besprekingen, die op haar (sic!) initiatief plaatsvon den over een taakafbake ning tussen de regionale omroep Radio Rijnmond en Omroep Rotterdam he laas niet tot het gewenste resultaat hebben geleid". De lokale omroep beschikt over een eigen radiozen der, die in haar visie door Radio Rijnmond gebruikt had kunnen worden. Vol gens Stads-TV, een zender die overigens slechts in Rotterdam en enkele rand gemeenten via de kabel kan worden ontvangen, is geen overeenstemming be reikt, omdat Radio Rijn mond vasthield aan zijn wens om zelf televisie te gaan maken. Het persbericht doet het voorkomen als zou Radio Rijnmond de samenwer king met Omroep Rotterdam uit kinnesinne hebben gesaboteerd, onder meer omdat het alles om vattende Mediaplan van Rijn- mond-directeur Nico Haasbroek (een paraplu waaronder alle in Rotterdam verschijnende niet- -landelijke electronische en ge drukte media met onafhankelijke redacties commercieel zouden samenwerken) geen warm ont haal heeft gevonden. Maar wat is er werkelijk aan de hand? gepakte* Vijfde jaargang nr. 8 Oktober 1991 Hoofdredacteur/directeur: Nico Haasbroek Eindredacteur: Frank van Dijl Staffotograaf: Maarten Laupman Radio Rijnmond Reporter verschijnt maandelijks als bijlage van De Havenloods en Het Zuiden in een opla ge van een half miljoen exemplaren in het zendge bied van Radio Rijnmond (93.4 FM) Een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen BV Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Tel. 010-4699911 in opdracht van Radio Rijnmond Postbus 1515 3000 BM Rotterdam Tel. 010-4334433 Advertentie-exploitatie: Wegener Huis-aan-huisbladen BV Inlichtingen A. van Meteren Tel. 010-4699324 fepotic„ W?fl, v ,AUe media in eigen hand (en mond)". De Radio Rijnmond Reporter vroeg de bekende media-analiste dra. Freud-Edelweiss om een doorwrochte analyse van de gang van zaken. Zij legde ons de drie volgende opties voor: Henk Tiesma wil helemaal niet samenwerken met Radio Rijn mond. Hij is daar indertijd weg gegaan omdat* hij niet goed met Nico Haasbroek overweg kon. Met het mediaplan van Haas broek zat hij in zijn maag. Daar om bedacht hij het volgende plan: Ik neem het initiatief door iets voor te stellen dat Radio Rijn mond never nooit accepteert en toch op het eerste gezicht op bui tenstaanders een redelijke in druk maakt. Omroep Rotterdam doet TV en Radio Rijnmond de radio. Dat is een element uit het Media plan. Dat het Mediaplan ook uit gaat van samenwerking voor minstens tien jaar en verdeling van de reclame-inkomsten over de deelnemende media weet toch niemand. En als Radio Rijnmond onze lokale zender over neemt waar al jaren heel weinig mensen naar luisteren, dan heeft dat twee voordelen: 1. Wij zijn van het gezeik van die piraten, migranten en kerken af. En 2. Radio Rijn mond moet gaan concurreren te gen zijn tweede zender. Ik moet alleen voorkomen dat de Stichtingsraad van Radio Rijn mond op het voorstel ingaat. Daarom zet ik die Stichtingsraad steeds buiten spel. Bij voorbeeld door een dag voor de dag waarop de Stichtingsraad moet beslissen een persbericht te verspreiden waarin ik zeg dat ik het jammer vind dat Radio Rijnmond het voorstel niet accepteert. Dan ligt de Zwarte Piet bij hun. Als de TV-redaktie de mening van Haasbroek vraagt, dan kan ik het bericht altijd met Laurens Borst voor de uitzending nog even aan passen. Waar het mij natuurlijk echt om gaat is om van Omroep Rotter dam samen met de lokale omroe pen in Zuid-Holland-Zuid een soort nieuwe regionale omroep te maken. Daarom geven wij onze programma's ook door in Capelle en Schiedam enzovoort. Hoe sneller wij de televisiemarkt in deze regio beheersen, wat ton nen meer oplevert dan radio-re clames, des te sneller wij Radio Rijnmond een kopje kleiner kun nen maken. Nico Haasbroek wil helemaal niet met Omroep Rotterdam sa menwerken. Hij heeft de pest in dat de lokale (migranten) TV ooit door Tiesma en de gemeente bij Radio Rijnmond zijn weg ge haald. Daarom heeft hij een Me diaplan gemaakt, dat er logisch uitziet, maar waarvan hij weet dat de andere deelnemers daar niets voor voelen. Komt het Mediaplan er niet, dan kan hij altijd zeggen: Ik had een goed idee, maar men wil niet. Vervolgens haalt hij opgelucht adem en begint snel met het op starten van regionale televisie. Hij kan dan goed gebruik maken van zijn eigen ruime TV-erva- ring. Hij wil niks liever dan TV maken. Achter de schermen is hij al lang met de voorbereiding van Radio-Rijnmond-TV bezig. Veel medewerkers zijn bewust aange trokken met het ook op de T V-plannen: Jan de Hoop (RTL-4); Victor Deconinck (NOS-TV); Jules Deelder; Jack Kerklaan (VARA's Kassa); Mieke van der Linden, Wilfried de Jong enzovoort. Iedereen denkt dat Tiesma en Haasbroek elkaar haten, maar dat valt enorm mee. Bij Radio Rijnmond vulden ze elkaar prima aan. Tiesma heeft politieke kon takten; onderhandelt slim, heeft verstand van techniek en tovert veel juridische trucs uit zijn hoed. Haasbroek is een journalist. Heeft goede ideeën en oog voor talent. Beiden vinden het oprecht jam mer dat er geen samenwerking mogelijk is. Maar Tiesma heeft een voorzitter die een hekel heeft aan het feit dat Haasbroek co lumnisten als Carrie zendtijd geeft. En al die ex-Radio-Rijn- mond-medewerkers willen niks meer met hun vroegere werk kring te maken hebben. Bestuursleden van Radio Rijn mond kennen zowel Tiesma als Haasbroek en hebben hun twij fels of die twee nog wel samen kunnen of willen werken. Ook vindt men het voorstel van Ties ma te doorzichtig gebaseerd op het eigen belang van Omroep Rotterdam. Maar Tiesma en Haasbroek zul len elkaar nooit verketteren. Beperkte vormen van samenwer king doen ze ook niet moeilijk over. Ze houden er rekening mee dat er zoveel reclamegeld bin nenkomt dat ze beiden hun radio en TV-plannetjes kunnen realise ren. Daarbij gaan ze elkaar niet te veel in de weg lopen. Haas broek zal nooit een STADS- TV-nieuws-achtig programma gaan maken en Tiesma zal bij de radio eerder het accent op vlotte muziek en kort nieuws leggen. Dat is leuk voor het publiek en steeds frustrerender voor Hilver sum. En valt het straks allemaal tegen met de reklame-inkomsten dan zijn de beide baasjes slim genoeg om alsnog een verbond met el kaar te sluiten. Vanaf 7 oktober is De Weg Naar Kralingen, gepresenteerd door Suzanne Mulder en geprodu ceerd door Vivian de Koning, weer dagelijks te beluisteren tus sen vier en vijf uur 's middags. Zoals bekend heeft Suzanne Mulder het leven geschonken aan een flinke boy, genaamd Luuk. In de wandelgangen van Radio Rijnmond heeft hij zich al de bij naam Lucky Luuk verworven. Suzanne is er weer helemaal klaar voor. In de eerste week dat haar programma terug is op 93.4 FM brengt zij een bezoek aan Hoogvliet. Zij heeft gesprekken met verschillende oud-Hoogvlie tenaren, zoals Bas van Kralingen die vertelt over de kruideniers zaak van zijn (groot)ouders, Arend den Ouden en Aart van Alphen die alles weten over de verdwenen 'boerenhoek' en Jan Smits en Henk Langstraat, twee bevriende oud-boerenknechten die vertellen waarom zij beiden naar een andere baan moesten omzien. In het leven van de familie Van der Vaart heeft de RTM een be langrijke rol gespeeld, vandaar dat Suzanne Mulder een kijkje neemt in het oude stationshuis in Hoogvliet. In de week van 14 tot en met 18 oktober is Suzanne de hele week in Gorinchem te vinden. Maandag t/m vrijdag: 07.00 Ochtendmagazine met Jan van de Putte Met: Drie over zeven, Editie half acht, cultu rele agenda. 09.00 Nederlandstalige mu ziek. 10.00 Hans van Vliet en Frans van Dun. Met: De ruilbeurs, Het waar gebeurde verhaal, De grinttegel en De vijf van vroeger. 12.00 Middagmagazine door Liesbeth van der Kruit. Met: Editie half één, De gast van de week, cul tuur. Van 12.00 tot 12.30 uur op maandag: milieu- en energietips; dinsdag: sociale lyriek met Ma- rie-Louise van den Berk; woensdag: boe ken met Maria Heiden; donderdag: film met Mieke van der Linden; vrijdag: goede zaken nieuws over onderne men. 14.00 RR-Expresse. Nonstop muziek met Frans van Dun. 16.00 De Weg naar Kralin gen, door Suzanne Mul der en Vivian de Ko ning. (T.e.m. 4 oktober: De Delftsestraat, door Frank van Dijl en Vivi an de Koning.) 17.00 Erik Post. Met: TV-tips en Editie half zes. 18.00- Post aan de telefoon. 19.00 Telefonische reacties van luisteraars. Zaterdag: 10.00 Het weekoverzicht door Ineke Moerman. 10.30 Videonieuws door Mie ke van der Linden. 11.00 Het motorpaleis van Wilfried de Jong. 12.00 De Rijnmond 30 door Jan de Hoop. 14.00 RR-sport. Presentatie Peter Ouwerkerk. 17.00 Deelder draait..., en jullie luisteren. Jazz. 18.00 Wim Kerkhof. 19.00- RR-sport. Presentatie Peter Ouwerkerk. 22.00 Zondag: 10.00 Rijnmonds Diep door Chris Vemer. 11.00 Rijnmonds Diep Cul tuur door Hélène Schil ders en Frank van Dijl. 12.00 Oldtimers door Frans van Dun. 13.00- RR-sport. Presentatie Victor Deconinck. 18.00 Eigen nieuws op de hele uren.

De Havenloods | 1991 | | pagina 18