Adverteerders kiezen Havenloods vanwege editiestelsel en kwaliteit .Jisschien wel de rijkste collectie dooker eiken van het land. m Eist mtmS" 'Vaak persoonlijke band met de klanten Bedrijfsleider Ockerse van Radio Leo: 'Als ik niet adverteer, hoor ik het óók!' 3400,- 4915,- va 4980r 6500,- 2715,- 1940,- 4490.' van der m DE HAVENLOODS - JUBILEUM - DONDERDAG 31-OKTOBER-1991 I door EMILE HILGERS Het bereik van De Haven loods is voor de meeste ad verteerders reden om hun re clameboodschap in deze krant te plaatsen. Kleine be drijven kunnen door het unieke editiestelsel voor niet te veel geld in een deel van het verspreidingsgebied ad- yerteren, terwijl grotere za ken kiezen voor de gehele op lage, vaak in combinatie met de edities van Het Zuiden op de Linker Maasoever. Ook het gegeven dat De Haven loods in alle milieus goed ge lezen wordt, speelt een rol. ?Een goed gebied', verklaart be drijfsleider Fons Ockerse van Kadio Leo, een bedrijf dat al in de eerste jaargang van De Ha venloods adverteerde. 'Een dag blad komt niet overal en De Ha venloods is een degelijke krant. Als ik naar mezelf kijk: zo'n wijkkrant interesseert me, ik wil weten wat er gebeurt in mijn ligen buurt.' Radio Leo, gevestigd aan de vierambachtstraat in Rotter dam, is kort geleden gefuseerd Jet Elektrorama en geeft sinds- jlien samen met die zaak een gigen folder uit. Töch vindt Oc kerse het nodig om in De Ha venloods te blijven adverteren: 'Al is het alleen maar een blokje met je naam. Want als ik niet faverteer, hoor ik het óók!' een bestelling opgeven: ik heb de advertentie gelezen in De Ha venloods.' Electro Groeneweg in Rotter dam-Centrum adverteert ook in het Algemeen Dagblad, maar over het algemeen met duurdere artikelen. 'Doelgroep die we met De Havenloods willen be reiken, is de middenklasser in de buitenwijken: Ommoord/Ze venkamp, Alexanderpolder, en Capelle/Krimpen', aldus mede directeur Rob Bossers. 'Over het algemeen hebben we een goede respons, zo'n tachtig procent. We adverteren al jaren in De Havenloods. Zelf lees ik hem zelden, moet ik zeggen, be halve als mijn advertentie erin staat. Maar op zich zeg ik: een goede krant, ik denk dat-ie in niveau beter zit dan andere bla den. Zoals, tja, wat krijg je alle maal...' Dierenpension Divosa in Maas land Martin Kohier heeft een goed jaar achter de rug. 'Ik weet niet of het aan De Havenloods ligt', zegt Martin Kohier. 'Maar het is wel merkbaar als we bij voorbeeld voor de herfst- of kerstvakantie een advertentie hebben gezet.' Behalve in De Havenloods Vlaardingen en Schiedam adver teert hij ook in de edities L en M (V oorne-Putten/Rozenburg) van Het Zuiden. Ook van die andere Maasoever vertrouwen de mensen hun huisdieren toe aan Divosa. Gelezen 'Je haalt het geld er dubbel-en- dwars uit', weet Kees Dontje, Jlie onlangs in Vlaardingen crois- santerie/maaltijdbezorging De Kouwe Kikker opende. 'Ik ad verteer in de Havenloods-edities Vlaardingen en Schiedam. Als er dan eens een aanbieding in staat, bellen veel mensen voor mformatie. Of ze zeggen, als ze Concurrentie Een bedrijf dat het echt moet hebben van adverteren, is water- beddenwinkel Dolfijn aan de Goudserijweg. 'We zitten niet midden in het centrum en men sen die langs lopen, stappen niet eventjes binnen om een nieuw bed te kopen', legt filiaalchef Ruud Klaver uit. 'Bovendien is nog lang niet iedereen bekend met waterbedden; de mensen moeten overtuigd worden van de vele voordelen. Het is een nieu we markt met veel concurren tie.' 'In onze advertenties benadruk ken we de prijsstelling. We ad verteren ook landelijk, onder meer in Privé. We staan wel eens in de Stem van Kralingen en dergelijke, maar De Havenloods heeft van de huis-aan-huisbladen in deze omgeving het grootste verspreidingsgebied en is de bes te mogelijkheid voor regio-recla me. We merken: er komen veel klanten op af.' Makelaar Bureau Drs. H. van Herk adver teert al sinds de oprichting, zo'n twintig jaar geleden, in De Ha venloods. De makelaar onroe rend goed voor de Krimpener- waard, Capelle aan den IJssel en Rotterdam-Oost, etaleert zeker één keer per week panden in de kolommen van De Havenloods. Regelmatig prijst Van Herk bo vendien grote nieuwbouwpro jecten aan in de edities Capelle- /Nieuwerkerk, Krimpen en Alexander/Ommoord 'We adverteren ook in andere regionale en een aantal landelij ke bladen,' vertelt Yvonne Vloe mans, 'maar met De Havenloods hebben we een groot bereik en blijft de advertentie redelijk be taalbaar. Dat laatste is belang rijk, zodat we ook de kosten voor onze klanten binnen de perken kunnen houden.' Van Herk, met kantoren in Krimpen en Capelle aan den IJs sel, krijgt goede respons op de aanbiedingen in De Havenloods. 'En wat wel leuk is: als er een fout in de advertentie staat, mer ken we het direct aan vele reac ties.' Een slogan uit de jaren zeventig die nog steeds van kracht is: De Havenloods/Het Zuiden, geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam Neil de Poorter: blij met trouwe adverteerders. foto: LEUNIS VERLINDE „Die advertenties worden gelé zen", zegt Neil de Poorter, dis trictsverkoopleider van de Ha venloods. Samen met vijf ver tegenwoordigers hij noemt graag 'publiciteitsadvi- seurs' onderhoudt hij de contacten met de grote en klei ne adverteerders op de Rotter damse rech ter-Maasoever. „Als er eens door een vergis sing een verkeerde prijs in een advertentie staat, bijvoorbeeld gehakt voor vijf gulden een kilo, staan de mensen rijen dik in de winkel." De Havenloods is geen moei lijk produkt, vindt hij. „Ieder een kent het blad, men krijgt hem al van jongs af aan in de bus en het is een krant met een uitstekende reputatie. Onze vertegenwoordigers hebben vaak een heel persoonlijke band met de klanten. Dat gaat vaak veel verder dan alleen de krant." Van de lokale adverteerder in de levensmiddelenbranche tot de 'grote jongens' die in alle edities adverteren: Neil de Poorter weet dat ze De Haven- Bodegraven Deze massief europees eiken salon tafel is ook leverbaar als hoektafel Heeswijk De bijpassende zitkombinatie wordt naar keuze bekleed met echt leder of in één van de vele fraaie stoffen. 3-2 stof uitgevoerd v Rijswijk Deze schitterende aan bouwwand beschikt ver vele mogelijkheden leder uitgevoerd eigen ideale wandkast samen rvaardigt doo Tkimp -win f iWQ.i and bij pitndlS an bouwwand wens same Alleen deze maand bij Pim. Massief eiken eetkamer tafel WORKUM ca. 115x115 cm Q/*) dviespnp Blank eiken. Z,aandi\k cm. loods vaak jaren trouw blijven. „Als adverteerders eenmaal van de taart geproefd hebben en ze weten hoe die smaakt, lopen ze niet meer weg." Een van de leuke kanten aan het beroep van vertegenwoor diger vindt De Poorter het af wisselende werk. „Van de A van aanhangwagens tot de Z van zwembaden, we komen overal." De vertegenwoordigers verko pen niet alleen advertentie ruimte, vertelt hij. Ze advise ren de klanten ook over de manier waarop er het best ge adverteerd kan worden en in welk gebied. „Als er gebeld wordt, kunnen we dezelfde dag nog op de stoep staan met een compleet mediaplan. Dat is ook onze kracht. We hebben een goed en hecht team. Vroe ger was het een echte mannen wereld. Ik vind het een grote vooruitgang dat er ook nu ook twee vrouwelijke collega's bij ons werken. Die hebben toch een andere manier waarop ze de klanten benaderen, en dat blijkt heel goed te werken. STYLE COLLECTION Van bijzondere klasse is deze stijlvolle aanbouw wand. Met de keuze uit liefst 30 elementen stelt u uw eigen ideale wand kombinatie samen. De vitrine elementen zijn met fraai facet-geslepen glas uitgevoerd. U heeft al een fraaie opstelling vanaf in £Cc'Hl>st HORST Romantische zitkombi natie voor een betaalbare prijs. Keuze uit vele stoffen. 2 2'/j zits v.a. DRONGELEN Echt natuursteen en massief blank eiken bieden een perfekte kombinatie. Afm. ca. 126 x 76 cm Regalwand WARMELO Ongekende mogelijk heden biedt dit zeer exclusieve wandsysteem, welke u geheel naar eigen wens samen stelt. Ook de hoogte en kleur bepaalt u zelf. De uitkomst voor uw privé-direktiekantoor of spreekkamer. Model a Donker ei advies?"^ adviesprijs: JU695r Bijpassende eetkamerstoel LEMMER adviesprijs: 279,- Dressoir SNEEK ca. 210 cm adviesprijs: £16957' 1495,- Bulgersteyn 3. Rotterdam-Centrum, (achter C&A) Tel. 010-4135460.

De Havenloods | 1991 | | pagina 36